confessions

sophos

βετεράνος♛  · 13 Ekim 2017 Cuma

  1. toplam giri 3378
  2. takipçi 76
  3. puan 94585

ümitcan uygun

laikice
torpilin her zaman kurum ve kuruluşlarda işe alım gibi olaylarda karşılaşılmadığının hukuk önünde de işlediğinin günümüz örneği. öncelikle açık saçık adı duyulmuşken ikinci ilişkisindeki öldürülen kadının "ben ona güveniyorum, siz karışmayın" tarzındaki yorumlarını görünce kızgınlığımı arttırmak ve azaltmak arasında gidip geldim. sonra nasıl bir ülkede yaşadığımı hatırladım ve normal demekle yetindim. tanıdık sevdası, cahillik ve canilik 2 can daha aldı aramızdan.

hülagü han

kam
Türklere hakaret eden halife ve halkını yeryüzünden silen adamın dibi.
Bu arada yukarıdaki yazara cevaben o kütüphane falan yakmamıştır. Oradaki kitapları Türk yurdu olan ve bugün İran sınırları içinde kalan Meraga'ya taşımış, orada Rasathane inşa etmiştir. Tebriz için de böyle bir şey yapmıştı sanırım ama yanılıyor olabilirim. Neyse işte mesela sonraki Safeviler vs. hep bu rasathaneden faydalanarak güçlü bir devlet olmuştur.
1

tkp

jakoben
yabancı düşmanlığına geçit vermeyeceğiz isimli bir yazı paylaşan parti.
sanki bahsi geçen yeni zelandalı yabancılar. orta doğulu vatanının peşkeş çeken tıpkı bizdeki gibi orospu çocuğu müslüman köpeklerine sahip çıkmak bizim mi işimiz? avradının amına koyduğumun hollanda portakalı bıçaklayıp savaşa evet diye böğüren şehitlik orospu çocuğu ülkücüler sanki evine alıp bakacakta düşmanlığa geçit vermeyecekmişiz. sikerim böyle yabancıyı aq fareleri. komünist vatan hainiysek milleti de sokakta bulmadık amına koyim

afgan işgali

jakoben


müslüman köpeğinden vatansever olmaz.
müslüman köpeği cumhuriyetten anlamaz.
cebinizdeki 5 TL için hiç düşünmeden kalbinize bıçağı sokabilecek
ne kadar ruh hastası varsa ülkeye aldılar.
yerli ve milli şehitlik orospu çocukları bitmemiş gibi...
türk kadınları yere bakarak yürüyor.
türk çocukları götünü tuta tuta sokakta geziyor.
kürtleri saymaya gerek yok zaten hep korku ile yaşıyorlar.
bunlar böyle vatan haini işte.türkçe konuşabilen arapların esaretinde yaşamak

jakoben
tam yirmi yıldır bu böyle. yetiştirdikleri sikkolaştırdıkları teşkilatlarından birileri ölünce arkalarından allah, kitap ''şehitlik'' vb.. kavramlarla anılıyorlar. şehit, allah için ölene denir. öldükten sonra göt sikmeye, ziyafet vermeye gideceğine inananlar için denir. bok yolu niyazisi ol. ne olacak? vatan için öldükten sonra gerisinin önemi nedir? tüm düşünsellikler hep arapça. geçen bir polis çevirdi maskeni neden takmıyorsun burası türkiye cumhuriyeti lan bak ceza yazarım falan diye zırvaladı. diyemedim ki madem türkiye cumhuriyeti ben neden arap gibi hissediyorum kendimi diye. bu ülkede devrim olsun. devrim en kötü bunların götüne girecek. ilk öncelikle, türkçe konuşmayı ve anlaşmayı öğrenecekler.
2

turnitin

ickial
türk işaret dili vizemden 50 almama sebep olan bela programdır. makale, tez okur çok önemli olabileceğini düşündüğüm şeyleri not çıkarırdım. sınavda da bu notlardan yararlandım. nereden bileyim sınavımı bile tarayacaklarını amk. %3 eşleşme olmuş, 50 puanım gitti bi anda. neyse itiraz edildi falan ama nafile.

öyle lanet bir programdır ki, "xx ve yy şeklinde sınıflandırılır" olarak gördüğünüz şeyi, "yy xx olarak gruplandırabiliriz" bile yazsanız bir şekilde anlar bunu yapanların yatacak yeri yok.
5

fatih terim

codex cumanicus
Geçmiş yıllarda inşa ettiği başarı grafiğinin ekmeğini kaymağıyla yiyen emperyal futbol adamı. Hem Galatasaray'da hem de milli takım bünyesinde son zamanlarda dişe dokunur bir icraati yoktur. Forza Yılmaz Hoca!

birleşik arap emirlikleri

militarist
Çoğunluğu sırf tüketim üzerine kurulmuş ülke, arap ülkesi falan da değil hintli ibnelerden geçilmiyor. Çok ciddiyim hintlileri, pakistanlıları vs görünce arapları alıp öpeceksiniz. Altyapı ulaşım vs türkiyenin 10 yıl önceki haline benziyor, 2017'den beri ekonomi aşırı düştü, Dubai için konuşuyorum:

2016da maaşı 10.000 dirhem olan birinin maaşı şu anda 4000-5000 civarına düştü (istisna vardır illaki)
Yine de iyi bir eğitiminiz, yabancı diliniz varsa işe göre değişir o da ama 7000 dirhem altı maaş asla kabul etmeyin çünkü çok pahalı bir ülke ve siz pakistanlı veya hintli vs değilsiniz. Çünkü 3000, 4000 dirheme çalışan türkleri görünce ağlıyorum.

Alışması bir avrupa ülkesine göre daha çok zaman alıyor, yemek konusunda çok problem yaşayacaksınız lübnan mutfağı türk mutfağına bayağı yakın burda da bolca var olduki Türkiye yi çok özlerseniz deira'da ankara restaurant var, bayağı iyiler. Asla ama asla deira taraflarında yaşamaya kalkmayın biraz mideniz varsa yapamazsınız. Marina tavsiyemdir. Eskiden çok türk vardı burda 30 kişi maça giderdik şu 3 yıldır anlattığım sebepten ötürü bayağı düştü bu oran.

Her ne olursa avrupa kadar olmasa da insan olduğunuzun ve güvende olduğunuzun farkına varıyorsunuz.

Edit: uzun süreliğine sakın gelmeyin 5 6 yıl ömrü kaldı buranın vaziyet alın lübnan olacak bunlarda
Ülke kurulduğundan beri varolan alkol, evli olmayanların birlikte yaşama yasağı dubaide bir kaç hafta önce ekonomik sebeplerden kaldırıldı eve sipariş bile verebiliyorsunuz artık.

fatih terim

franz
anaokulu kursam temizlikçi olarak dahi almam kendisini.

bu adamın futboldan anladığı kadarıyla sokaktaki muhittin abi de anlıyor. ancak türkiye'de değer kazanacak biriydi, zaten öyle de oldu.

yurtdışında ne başarı sağlamış adam? elindeki takımlarda çocukluğumuzun kahramanları varken bile bir halt beceremeyip gerisin geri ülkeye dönmüştür. bağırmayla, kavgayla ne yönetici olunabiliyor ne de düzgün bir direktör.

ama türkiye işte.

ne kadar kabaysan, işini ne kadar az biliyorsan, o kadar çok değerlisin.

1993 yılı türkiyeyi çomarlaştırma sürecinin başlangıcı olması

caravaggio
TSK'nın ilk defa gerciliğin ve yobazlığında bir iç tehdit olarak, ABD Ve Natodan bağımsız olarak savaşılması gereken unsur olarak gördüğü tarihtir. 92nin son asgeri şurasında dinciliğin tehdit olarak kabul edilmesinden kısa süre sonra 93te olanları iyi okumak gerekir;
24 Ocak Uğur Mumcu'nun katledilmesi,
17 Şubat Eşref Bitlis Paşa'nın katledilmesi,
2 Temmuz Madımak Katliamı.

Hepsi 93 yılında gerçekleşmiş ve artık dönüşü imkansız bir yola girilmiştir. Dönüşümünün filizleri 2002 seçimlerinde alacaklardır.

fatih terim

jitemci
Bunun fetöyle ilişkisi olduğunu da ekliyorum zaten bilen bilir kendisi paranın köpeğidir.

Yakın çevremden bir çok Galatasaray taraftarı bunun yüzünden takımdan soğudular bugün göztepe galibiyetine bile sinirlendiler adeta e haksız değiller...

arka sokaklar izlemek için beş neden

codex cumanicus
İzlememek için beş nedeni sıralayayım o vakit ben de.

1- Epilepsi krizi sebebi olan anlık zoom atakları.
2- Tahammül edilemeyecek derecedeki Suat'ın aptallık dozu.
3-Mesut'un Hesoyam yazmışçasına ölmemesi, ya da ölememesi bilemiyorum.
4-Yavuzun dahiliyeden ortodontiye, jinekolojiden nörolojiye her türlü vakaya müdahale edebildiği, ve uzay zamanı bükerek üç dakikalık bir yolculukla vakaların yetiştirildiği alternatif evrendeki Acil servis.
5-Ses miksajı özellikle de figüranlarda çok sırıtıyor. Zanlı sorgu esnasında tiklenmiş gibi durmadan kamerayı keserken ağzı kapalı konuşuyor ama dublaj sanatçısı abimiz bas bas bağırıyor.


Bonus:Aylin DLC paket gibi , sezon başı yenisi geliyor sürekli güncellemeyle

gianluigi buffon

turca
Siyah beyaz Juve'mizin kalecisi.
Herkes gider adamlar kalır. GG Buffon bu sözün özeti, Juve şikeden küme düştüğünde zlatan gibi karaktersizler gemiyi terk etti. Tabii ki kaptan gemisini terk etmedi. yaşına rağmen dünyadaki ilk 5 kaleci sıralamasına girer. ben inanıyorum bu adam Cl'yi kaldıracak.
laiktir kendisi.
Güncel piyasa değeri 2m euro

levent kırca

ghost rider
gördüğüm en atatürkçü ünlü, gerçek bir vatansever. 'olacak o kadar' programıyla çocukluğumun cem yılmaz'ı. vefat ettikten sonra arkasından ''hırsız, vatan haini, şerefsiz, yalaka'' dedirtmeyen onurlu yaşamak nedir bizlere gayet güzel gösteren büyük usta.

iron maiden

mortallman
Beni metal tarzına başlatan, adını duyduğumda bile elimi ayağımı titreten efsanevi müzik grubudur. Bir ara ergenlerin eline düştüğünü gördükçe, sinir krizlerin geçirmeme neden olan gruptur.

hipotermi

franz
yaklaşık 37 derece olan insan vücut ısısının, 35 derecenin altına düşmesi ile oluşan rahatsızlık.

sophos'un şu yazısını görÜnce aklıma geldi; (bkz:#147044)

sanırım geçen iki sene önce falandı. nöbet tutan bi asker soğuktan donarak ölmüştü. tabii Bizim medyanın çoğu "asker donarak öldü!" diyemeyip suçlunun kim olduğunu insanların gözüne sokmaktan korktuğu için asker hipotermi oldu demişti. sadece korkudan mı yoksa yeni bir kelime kullanmanın heyecanından mı bilemiyorum elbette.

hipotermi, pandemi, asparagas, layk, heşteg, dm, ...

eğitim sisteminin eksikleri

franz
(bkz:#147019) bir yerde sistem adı geçti mi illa böyle bir çıkıntılık yapacak biri olacak işte, tirkiyide sistim mi viiir!

bak şimdi, eğitim sisteminin içindeyim ben. taa en başındayım, temeldeyim, ilkokul seviyesindeyim. insanların görmek istediği şeylerin farkında olan bir eğitmenim. daha doğrusu, öğrenccilerimde ne görmek istiyorsam onu yapıyorum. bu sebeple, en basitinden, ben öğrencilerim için mesele şöyle iki şey yaptım;

1- her ay iki tane ünlü ressamın yağlıboya tablosunu sınıfa getirdim, kocaman, birini kapıya astım, çıkarken görsünler diye, diğerini de sınıfın en arkasına, sırallarına giderken gözlerine çarpsın diye.

şimdi bunun sistemde yeri var mı? yok. sistem dışı bir iş bu.

2- ben çocuklara olabildiğince bilim tarihi anlattım. öyle ağır düzeyde değil, seviyelerine uygun bir şekilde. x'e ihtiyaç duyulduğu için x yapıldı, sonra geliştiirildi, y oldu gibi.

bu sistemde var mı? yok.

demek ki neymiş, sistem denilen şeyle ilgisi yokmuş bu işin. bu iş öğretmenle ilgili imiş. otaokula geçersen bu iş öğretmen+öğrenci olur. liseye geçersen öğrettmen%30+öğrenci%70 olur. üniversitede öğrenci%100 olur.

eğitimin içinde olmayıp da ona buna saldıran sen ve senin gibiler ancak sistem eleştitir, ne sistemin ne de kendinizin gelişimi için çaba gösterirsiniz.

bak ben hala okuyorum, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. yeni bir üniversite okumak için sınava girdim, felsefe öğretmenliği kazandım mesela bu sene. öncesinde yine bir üniversite kazandım, astronomş ve uzay bilimleri, biraz devam ettim, bırakmak zorunda kaldım. sistem dediğin şey ne bilmiyorum ama, onu bunu bırak da kendini geliştirmek için çaba göster.

bu iş senle ilgili, kaldır kafanı. bok atma oraya buraya.

ne dolmuşum lan amk.

köy hayatı

feminafortis
televizyondan taşan iğrenç politikacı deyişlerinden, trafiğin pisliğinden ve kargaşasından, samimiyetsiz insan kalabalığından, betondan, iş makinesinden ve düşüncesi bile baş ağrıtan tüm bu beşerilikten uzak; aileyle ve toprağın canlılığıyla iç içe mükemmel bir şeydir. köye istemeyerek gidildiğinde zindan gibi gelir lakin toprağa bir kere isteyerek dokunan insan elini bir daha çekemez; bir kez fidan dikip büyüten insan bir daha başından ayrılamaz.
köy görünüş itibariyle taşralılıktır belki ama o hayatı hiç yaşamamak daha büyük noksanlık zannımca.

auzef psikoloji

lux
İstanbul Üniversitesi bünyesinde açılan açık ve uzaktan psikoloji eğitim programı.
biz ortalıkta kendini psikolog sanarak gezinen yaşam koçlarıyla, motivasyon konuşmacılarıyla, ebesinin nikahı danışmanlarıyla mücadele ederken bir de açıktan psikoloji okuyup, her anlamda yetersiz olarak yetişen ezberci psikologlarla savaşmak durumundayız

savunmaları da ayrı komik. psikoloji sözel bölümmüş meğer... psikolojide uygulama yapmadığın müddetçe teorik bilgilerin hiçbir boka yaramaz. freud'u, jung'u erikson'u ezberlediğinle kalırsın.

savunanların alayı örgün olarak psikoloji veya pdr okuyamayan tipler. herkes kolay yoldan kariyer yapma peşinde. siktirin gidin çalışın kazanın aq. bi de sizinle mi uğraşacağız?

#psikolojidemesafeolmaz
5

ups kargo

franz
Şu ülkede daha iyi hizmet veren başka kargo olmadığının kanıtıdır. İki olay anlatayım;

Kargo eve gelmiş, aradılar bulamadık diye. Okul ile ev arası 10 dakika kadar mesafede. Dedim getirebilir misiniz, tamam lütfen dışarıya çıkın dediler. Birkaç kez bu şekilde teslimat aldım.

Bir diğeri de, yine evde yokum. Gelmişler kapıya. Uzaktayım, daha sonra şubeden alırım dedim. Birkaç saat sonra mesaj geldi, kargonuz bir sonraki dağıtımda tekrar yola çıkacak diye.

Öyle de muhteşemler.

Bir de o kamyonları yok mu... Gizem dolu resmen.

aziz yıldırım

cemree
Türkiye de değeri bilinmeyen insanların başında gelir herhalde. adam kendi servetinden çok kez verdi fenerbahçeye ömrünü adadı 2, 3 sene şampiyon olamayan fb taraftarı yaptıklarını çok çabuk unuttu.

pozitif ayrımcılık

lux
Dezavantajlı gruplara verilen extra haklar.

Örneğin, kendisini aldatan kocasını bıçaklayan kadının kahraman ilan edilmesi. Hangi devirde yaşıyoruz biz? Şiddet ne zamandan beri takdir edilir hale geldi? Bu çok tehlikeli. İnsanlar ellerinde güç olduğu zaman çok tehlikeli olabiliyorlar.
6

İnci sözlük

the spook
çoğunluğunu çocukların oluşturduğu, "sönmez reyiz" isminde primci bir fenomene kendilerini bile pazarlayacak kıvamda olan ve "CcC" sloganına uymayan bütün sözlüklere baskın atmaya çalışan kitleye sahip bir sözlük. Baskından kastım da bütün gönderilere penis resmi atmak. swh. çoluk çocuklar sözlük panelinde bütün ip adreslerinin gözüktüğünden habersiz sanırım.

155'i arayınca otomatik olarak konumun açılması

franz
Az önce über zekalı bir site sakini üç çocuğunu sitedeki parka çıkarmış. Çocuklar oradan oraya koştururken kendisi de banka oturmuş vaziyetteydi.

İhbar etmek için 155 aradım. Anında konumumun açıldığını fark ettim. zaten hat meşgul çalınca konumu kapatıp bit daha arama yaptım. Yine otomatik olarak açıldı.

Bugün de bunu keşfetmiş bulundum.

suriyeli komşuya sahip olmak

franz
Bakın gürültü sevmem. Kesilmeyen, devam eden gürültüden nefret ederim.

Bu yüzden evi en üst kattan tutmaya çalıştım ki, apartman, sürekli çalışan asansör seslerini falan duymayayım. Gittim 13. Kattan ev tuttum, 3 sene falan olacak.

Üst katta Suriyeli aile var.

24 saat nasıl gürültü çıkabilir lan evden?! Lan nöbet mi tutuyorsunuz anlamıyorum ki!!! Şu saatte insan evin içinde ne düşürebilir ulan?? Şu saatte, evde düşmek için ne yapabilir bi insan???

O karıya da ayrı gıcığım, o topuklarını yere vura vura yürüyor, deli ediyor beni. Yarın son kez konuşucam adamla.

Sonra yönetim.

Sonra polis.

Sonra da savcılık.

devlet

trainer red
varlığı gerekli midir yoksa devlet olmasa da olur mu diye bir tartışmaya girilse haftalarca hatta aylarca sürüp gider sanırım.
şahsi kanaatimce devlet olmasa da olur hatta ülke kavramı dahi gereksiz geliyor bana.
fakat bunun olabilmesi için toplumda vicdanı hür ve şahsi çıkarlarını diğer insanlarınkinden üstün tutmayacak birey sayısının fazla olması gerek ki toplumsal düzeni toplum kendi eliyle sağlayabilsin.
komün düzen (ülkücüler için komin) yani ortak yaşam alanında üretim aletlerinin ve üretimin topluma ait olduğu ve bunu sadece kendisi için değil toplum için kullanan insanların olduğu bir düzene kim hayır der bilmiyorum (ülkücüler hariç).

bizim millete ise devlet şart çünkü kimin çükü daha büyük diye çük yarıştıran bir zihniyetin devletiyle övünmemesi düşünülemez.

ankara kuşu

franz
Tivittırda bir muhalif hesap. Kimi siyasilerin saman altından su yürüttüğü ile ilgili haberler yapıyordu, sebepsiz zenginleşme, rant falan. Yakalanmış. Hesabı oktay yaşar kişisi yönetiyormuş falan filan falan.

Benim asıl bahsetmek istediğim şu, hesabı kullanan kişi sürekli melih gökçek başgana saldırırdı. Başgan rahatlamış olacak ki bugün kuş hakkında yazılar düzmüş.

Ben birkaç saattir Altına yapılan paranoya yazılara gülüyorum. Bunların taraftarları niye hep böyle lan? Swh swh.

baba

ickial
meğer seni kaybetmekten ne çok korkuyormuşum, yeni fark ettim baba. dağ gibi arkamda oldun şu 22 yıllık kelebek misali yaşamımda. yine arkamda dur, yine kolla beni. annem iki defa kanseri yendi. şimdi yenme sırası sende. hadi babam ne olur bırakma kendini. henüz çok erken baba kavramını hayatımdan çıkarabilmem için
8

sergen yalçın

pencere
messi'den çok önce futbolumuzda yaşamış, messi'den bile iyi kumaşı olan futbolcudur. ''ben koşssam barcelona'da oynardım'' sözü çok doğru bir sözdür.
ben kendisini çok severim. ama bu kadar yüksek yeteneğine rağmen, disiplinsizliği ve tembelliğiyle hem kendi yeteneklerine, hem de türkiye futboluna ihanet ettiğini de söylemeden edemiyorum.
kaliteli geyik muhabbeti olan bir insandır. kaliteli geyik muhabbeti her zaman için iyi bir zeka karinesidir.
son on yıldır türkiye futboluna teknik adam olarak hizmet etmektedir. kanaatimce bu işi iyi de yapmaktadır.