confessions

sophos

βετεράνος♛  · 13 Ekim 2017 Cuma

  1. toplam giri 3378
  2. takipçi 76
  3. puan 94585

gericilik

sophos
Sağ gericilikten herkes haberdar: siyasal islam, tarikatlar, muhafazakarlık vs. Bunlar ülkenin içine etti.
Bunlar yetmiyormuş gibi şimdi başımıza bir de sol gericilik çıktı: lgbt, feminizm, hdp, terörizme yatkın komünist örgütler ve türevleri.

Gelelim muz cumhuriyeti politikasına:
Ne yazık ki a... vs h... partileri biri sağ gerici diğeri sol gerici birbiriyle savaşıyor. Merkez olması gereken c... partisi, h....nin sol gericiliğine yanaşıyor. Ve içlerinde C... ....oğlu gibi terör sevicilerini bünyesinde bulunduruyor. Kemalist hükümetin bu şartlar arasında kurulması zor.

baphomet

sophos
şeytanın ve ruhsal aydınlanmanın sembolü. iyi ve kötü, eril ve dişil vs. zıt iki kutubun birleşmesini sembolize eder. iki cinsiyetlidir. bir eli yukarıyı diğer eli aşağıyı gösterir. simyadaki evlilik (simyasal evlilik) -kızıl kral ile beyaz kraliçenin, erilliğin dişilikle, kükürtün cıvayla evliliği- tam olarak sembolize ettiği şeydir.

inri

sophos
1- ks. iesus nazarenus rex iudaeorum (nasıralı isa yahudilerin kralı): isa çarmıha gerilirken, başının üzerine yazılan suç yaftasıdır.
2- ks. igne natura renovatur integra (doğanın tamamı ateşle yenilenir): simyada kullanılan bir ifade. ateşin saflaştırıcı ve yıkıcı gücüyle ilgili olsa gerek.

newcastle united

sophos
ingiltere'nin newcastle şehrinin siyah beyazlı kulübü. sembolü saksağandır (magpie). taraftarlarına ''geordie'' veya ''toons'' denir. tarihlerinde alan shearer gibi bir efsane yatar. arapların bu güzel kulübü alması beni sevindirdi. desteğimi kazandılar.

viktor grebennikov

sophos
kınkanatlı böcekleri incelerken tesadüfen kanatların birbirini ittiğini ve mıknatısa benzer bir manyetik alan yarattığını farketmiş, doğal anti-yerçekimini keşfetmiştir. bulduklarını, benim dünyam adlı kitabında yazmıştır. bu teknolojiden yararlanarak uçan ve yerden bakıldığında neredeyse görünmez olan ufo gibi bir araç yapmıştır.

keşfettiği teknoloji çok önemli olup her nedense insanlardan gizlenmektedir. uçan araca ilişkin bölümler kitabından bilinmeyen kişiler tarafından çıkarılmış ve yerine kelebekler ile ilgili bölümler konmuş. kitabı basılamamış.
İnternette kitabını bulup bir gözden geçirdim uçan araçtan söz ettiği yerlere rastlayamadım. sonuna baktığımda ise kelebekler vardı...

Bizden saklanan ve her nedense kitaptan çıkarılan o bölüm bizim öğrenmemizi istemedikleri gelişmiş teknoloji bilgilerinden biri. -Kitabın geri kalanı temel bilgi.- Bu bilgiyi antik mısırlılar ve eski uygarlıklar biliyormuş. Grebennikov da bunu böcekleri mikroskopla incelerken rastgele keşfetmiş. Dünyanın yönetimini elinde bulunduran elit kesim her nedense tesla'nın bazı buluşlarını sakladığı gibi grebennikov'un buluşlarını ve uçan aracı nasıl yaptığı hakkında yazdıklarını saklıyor.

çayhana

sophos
(чайхана) türkçesi çayhanı, orta asya'da otantik, içi rengarenk çayevleri'ne verilen isim.

Doğuda aysız gökyüzü olur mu?
Doğuda çayhanasız hayat olur mu?
diyor Özbekistanlı Yalla müzik grubu.

eskişehir

sophos
Boktan iç anadolu bölgesinin en güzel şehri. Sanki iç anadolu'da değil gibi harika bir yer. Küçük olmasına rağmen, gerici dolu Ankara'dan daha güzel. Ortasından çay geçiyor, tramvay var. İki tane büyük parkı var. Tek eksiği deniz, onu karşılamak için de yapay plaj yapmışlar ama plaj dandik biraz.

ankara

sophos
Kızılay ve tunalı hilmi caddesi var, aynı taksim ve kadıköy gibi. Hemen her şey çankaya'da, ankara'nın tek çağdaş yeri de orası. Nezih bir yer çankaya, severim. Fakat ankara, Çankaya dışında beş para etmez. İnsanları çoğunlukla gerici anadolu insanı. Her iki kadından biri türbanlı. Bir iki gün eskişehir'e gittim, medeniyeti tekrardan hissettim orada.
2

süper lig tarihinin en iyi 11'i

sophos
-----------------Jardel---------------------
-------Nani----------------Ghezzal--------
-----------Hagi--Alex--Guti---------------
----Carlos--Pepe--Lugano--Cicinho----
------------------Rüştü--------------------

*Süper lig ismi 2001-2002'den itibaren kullanıldığından başlangıcı 01-02 sezonu kabul ettim.
*Süper ligde maç başına gol katkısı oranı en çok olan oyuncuları (defansta hem iyi defans olması hem de gol atması) ve maç başına gol yeme oranı en az olan kaleciyi seçtim. (Bir sezonun değil oyuncuların tüm süper lig kariyerindeki oranı kıstas)
2

yhvh

sophos
(יְהֹוה) yahudilerin tanah, hristiyanların eski antlaşma ve müslümanların tevrat ile zebur dediği kitapta bahsedilen, tanrı'nin özel ismi.
eski ibranicede sesli harf kullanılmadığı için latinceye bu şekilde çevirilir. açılımı ''yahve'' veya ''yehova'' kabul edilir.

yahudiler on emir'de yer alan ''Tanrın ismini boş yere anmayacaksın'' ifadesi nedeniyle bu ismi kullanmaktan çekinirler.
0 /