confessions

ickial

βετεράνος♛  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 1324
  2. takipçi 53
  3. puan 16562

endoskopi

ickial
agız yoluyla mideyi yemek borusunu ve bagırsakları goruntuleyebilen hatta bazen bobrek tasi dusurenleri teshis edebilen mucizevi bir teshis yontemidir. ucu ısıklı ve kameralı adı endoskop olan bir cihazla yapılır.

kaçmayın arkadaşlar. midesinden sindirim yollarından çeken varsa korkmasın da kaçmasın da. 23 yaşindayim, 12 yaşından beri kronik bir mide problemiyle ugrasiyorum. 16 yasinda endoskopi olmamı soylediler, korkup yaptırmadım. 20 yaşindayken yine kaçtim.
sorunum iyice ilerledi ve bunu bu pandemi süreci evde kendimi dinleyebilecek fırsatım varken farkettim. nihayet geçen haftalarda endoskopi oldum. bayıltılarak yapılıyor endişe eden var ise.
şüpheli durum gördükleri için iki parça alındı ve biyopsiye yollandı. sonucları hala bekliyorum umarım güzel gelir. görüntülendigi kadarıyla özofajit grade A ve midede fazlasıyla ödem ve eritem var. doktorum bu duruma cok sasırdı. bu genc yaşta bu midede nasil bunlar olabilir diye. olabiliyormuş. kondurmak ve kaçmamak lazımmış. umarım hayırlısı olur kendim için.

sürekli midemden sıkıntı yaşadıgım, actıgım başlıklardan kendini ele veriyor

(bkz:mide spazmı)
(bkz:mide kanaması)


9 mayıs 2021'den gelen edit: parlak olmayan sonuçlar. kanser adayı
1

binance

ickial
benim de an itibariyle kullanmaya basladigim kripto para uygulamasi.
adini bitcoin+finance birlesiminden aliyor.

valla bi cilginlik yaptim ve bu furyaya ben de katildim. evet kolay yoldan para kazanmak mi denir ne denir bilemiyorum ama umarim yolumu olurum ahahaha

(bkz:bitexen)

çakmak gazı

ickial
bitlendiyseniz ve hiçbir bit ilacı, şampuanı işe yaramıyorsa denemeniz gereken şeydir. pamuk yardımıyla saç diplerinizden başlayarak sürün. 15-20 dakika bekleyin bitler patır patır dökülüyor. sonradan çok iyi yıkamanız gerekiyor soğuk suyla.

bir arkadaşımın doğum gününe gitmiştik (sene 2008) ve gittiğim tüm arkadaşlarımla beraber bitlenmiştim swh. o sene bulduk bu çözümü

turnitin

ickial
türk işaret dili vizemden 50 almama sebep olan bela programdır. makale, tez okur çok önemli olabileceğini düşündüğüm şeyleri not çıkarırdım. sınavda da bu notlardan yararlandım. nereden bileyim sınavımı bile tarayacaklarını amk. %3 eşleşme olmuş, 50 puanım gitti bi anda. neyse itiraz edildi falan ama nafile.

öyle lanet bir programdır ki, "xx ve yy şeklinde sınıflandırılır" olarak gördüğünüz şeyi, "yy xx olarak gruplandırabiliriz" bile yazsanız bir şekilde anlar bunu yapanların yatacak yeri yok.
5

trendyol

ickial
20 liralık ürünün 50 liradan 30 liraya düsmüs oldugu alısveris uygulaması. ama yine de bir seyler alıyor muyum, alıyorum. neden? ben de bilmiyorum... kesinlikle hicbir indirimini kovalamıyorum ama zincir magazaların ürünlerini gordugum zaman ihtiyacım varsa alıyorum.

kargosu hızlı, iadesi kolay bu yonleriyle avantajı olan bir mecra. birkac ay once cocuk ticareti yaptıklarına dair dedikoduları cıktı ne mana bilemedim.

çiğköfte

ickial
her hafta yediğim bir şeydir çiğköfte... (reflümü azdırıyor olsa bile)
aile boyu porsiyonu alıp tek başıma yiyorum bu yüzden yukarıdaki yazara katılamıcam tadımlık yemek konusunda. çünkü bence çiğ köfte kusana dek yenir :'(

süleyman soylu

ickial
istifasıyla birçok insanın sempatisini kazanmış ve 2023'de bizzat rte'nin başkan olarak aday göstereceğini düşündüğüm kişi. (h)içişleri eski bakanı.

“siyasette hiçbir şey tesadüfi değildir. bir şey gerçekleşiyorsa onun daha önceden planlandığına emin olabilirsiniz.” -roosevelt


düzenleme saat 23.55:
istifası kabul edilmemiş ve görevine devam edecek olan içişleri bakanı

baba

ickial
meğer seni kaybetmekten ne çok korkuyormuşum, yeni fark ettim baba. dağ gibi arkamda oldun şu 22 yıllık kelebek misali yaşamımda. yine arkamda dur, yine kolla beni. annem iki defa kanseri yendi. şimdi yenme sırası sende. hadi babam ne olur bırakma kendini. henüz çok erken baba kavramını hayatımdan çıkarabilmem için
8
0 /