confessions

jakoben

βετεράνος♛  · 25 Mayıs 2017 Perşembe

  1. toplam giri 1261
  2. takipçi 43
  3. puan 29934

türkçe konuşabilen arapların esaretinde yaşamak

jakoben
tam yirmi yıldır bu böyle. yetiştirdikleri sikkolaştırdıkları teşkilatlarından birileri ölünce arkalarından allah, kitap ''şehitlik'' vb.. kavramlarla anılıyorlar. şehit, allah için ölene denir. öldükten sonra göt sikmeye, ziyafet vermeye gideceğine inananlar için denir. bok yolu niyazisi ol. ne olacak? vatan için öldükten sonra gerisinin önemi nedir? tüm düşünsellikler hep arapça. geçen bir polis çevirdi maskeni neden takmıyorsun burası türkiye cumhuriyeti lan bak ceza yazarım falan diye zırvaladı. diyemedim ki madem türkiye cumhuriyeti ben neden arap gibi hissediyorum kendimi diye. bu ülkede devrim olsun. devrim en kötü bunların götüne girecek. ilk öncelikle, türkçe konuşmayı ve anlaşmayı öğrenecekler.
2

rey skywalker

jakoben
yüce rabbim herkese böyle komutan nasip etsin.
üstüme otursun şınav çekeyim.
canım benim.
şimdi bir şiir;

rey rey,
hey hey,
your pussy is an interesting.
ask why,
ı dont know, ı just felt like it.
rey rey
hey hey,
have a nice day.
şık şık şık


post modernizm

jakoben
hayatımıza siyasal islamın girmesine sebep olan kavram. tahrifkar, içerik bozucu. guattari ve deleuze gibi öncülerinin beyin diye taşıdıkları ishal boku ile süslenmiş baldırlarından mancınıkla dünya'ya fırlattıkları düşünsel akım. en nihai sonucu, feodalite dönemindeki iktisadi ilişkileri yeniden dizayn etmek, bu sömürü sistemini liberal ekonomi modeliyle yeniden üreterek türkiye'de dahil olmak üzere dünya'da ki tüm cumhuriyetleri yıkmak olmuştur. dünya'ya bakın, bir tane cumhuriyet kalmadı. ordular nasıl eskiden kralların emirlerinde hareket ediyorlarsa bugünde öyle. çünkü içerik boşaldı. başbakan aslında padişah. bilmem ne, aslında geçmiş dönemin bir başka bilmem nesi... sadece isimler modern.

yazarların kürtlerle türkler arasındaki ilişkiyi sorguladığı an

jakoben
çelişki toplumsal değil. burjuvazi ideolojinin çelişkisi bu. sonuçta kimse, en faşisti bile tanıdığına veya tanıştığına kürt müsün türk müsün diye sormuyor. ona göre doğrudan ayrım yapmıyor. ya, kürtleri dışlamak yine tarihsellikten yoksunluktur aq.. türkiye cumhuriyetinin'nin ikinci adamı dediğin ismet inönü kürt. bugün askere git; bedellilerin çoğu türk, uzun dönemler kürt. salak saçma bir şey bu türk kürt kavgası ve hep büyük kent medyasında var bu ayrım. yani yozgat'ta muğla'da göremezsin...askerde bedelli bir türk olarak git komutana; komutanım bu aq kürdü dediklerimi anlamıyor de. ananı siker senin komutan yani... saçma sapan işler... asıl kavga parada. her şey para ile alakalı.

universe sandbox2

jakoben
indirdim. çok güzel bir uzay simülasyonu ancak medeniyet kuramıyorum. acaba öyle bir özellik simülasyonun içine dahil mi onu da bilmiyorum. türkçe-ingilizce kaynak bulamadım. yani güneşi belirli bir noktaya konumlayıp, ondan beslenecek gezegeni yaşamın mümkün olduğu stabil mesafeye koyduktan sonra uzay zamanı ileriye alınca medeniyet oluşacak mı? eğer oluşacaksa allah olmuş olucam çünkü. çok önemli bu benim için yani.. birde o açıdan düşünüp yardımcı olacak olan olursa olurlar olumlar olumsuz oluruz vs... sevinirim.
0 /