confessions

codex cumanicus

Rakı  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 783
  2. takipçi 41
  3. puan 10256

kadın cinayetleri

codex cumanicus
Politik doğrucu çevrelerin '' kardeşim bu cinsiyetçi bir yaklaşımdır, insana şiddet var'' hezeyanlarında bulunmaması ilginç doğrusu.

Aç adam osuruğu gibi tatsız ve renksiz bir toplumuz. Üzerine düşünülmesi gereken milyonlarca problem varken kavramlar ve söylemler üzerinden ayrışmanın getirdiği karşıt görüşlerin gerilimiyle gündemi boşa işgal ediyoruz. Böyle işlerin ciddi anlamda dikkate değer bir tarafı yok.

İş güvenliği eksiğinden, asayiş yoksunluğundan, yozlaşmadan, hastalıktan ve yoksulluktan ve yine şiddetten ölen binler milyonlar varken bu durumu sanki birileri dezavantajlı konumdaymış gibi fanatizm unsuru yapmak ızdırap ötesi bir olay. Aynı insanlar ağzı açılınca güçlü kadın imajını filmlerde, sosyal medyada, televizyonda ve umuma açık ortamlarda mastrübatif bir şekilde parlatıyor sürekli.

Bana fikrim sorulduğunda aynı şeyi söylüyorum, yapısal olarak farklı, haklar ve sorumluluklar açısından eşitiz kadınlarla. Hal böyleyken kadınları böylesi dezavantajlı ve acizane göstermek ciddi bir tezat ve hakaret niteliğinde, küçümseyici bir davranış.

Tanım: İnsan kaynaklı insan katlinin alt kümesidir, olmayasıdır.

luther

codex cumanicus
Aynen kanka köpek sevdalısı, 374 sözlüğün entry doldurucusu, gaz ocağı memesi tedarikçisi aynen.


Büdüt: Profil bunlarla dolu malesef. Politik doğrucu sikko kadıköy muhaliflerinin normal zamanda tepki vermek için gırtlak patlatacağı(reklamı yapılan) köpek satış sitesi sadece buzdağının görünen yüzü.
4

ingilizce öğrenmenin en kolay yolu

codex cumanicus
İngilizce öğreniminde emsal teşkil etmesi adına çocukların küçük yaşta ana dillerini edindikleri sürece benzer yollar izlenebilir. Çünkü edinim temelli bir dil kazanımı öğrenimden çok daha etkili sonuç verir. Bu söylediklerim tabii ki sözlü iletişim temelli görüşler içeriyor. Etraflı bir şekilde dört temel beceride İngilizceyi öğrenmek istiyorsanız kalitesini kanıtlamış bir kurumda hazırlık eğitimi neticesinde CEFR sertifikası alabilirsiniz.

Konuşmada olduğu gibi yazılı iletişimde ve seri okuma alışkanlığı edinebilmek için de hazırlık eğitimi önemli bir yere sahiptir. Senelerdir aynı geyik dönüyor dil dile değecek vesaire diye. Bu bahsi geçen daily speech olarak yüzeysel anlamda sözlü iletişim ihtiyacınızı giderir. Şayet hedef dilin edebi kaynaklarına, kültürel olanaklarına, espri anlayışına ve söylem yapısına tam anlamıyla erişmek isteyenlerin bundan çok çok daha ötesine erişmesi gerekmektedir.

Özetleyecek olursak bunun kolay bir yolu malesef ki mevcut değildir. Olsa da niteliği ve kalitesi tartışmaya oldukça açıktır. Bu işi koparmak isteyen adamakıllı bir eğitim sürecine seve seve girmek zorunda. Üç seanstan fazla girmeyeceğiniz sikko dil uygulamalarıyla bu iş olmaz. Dile maruz kalıyorsanız ne ala, o zaman sözlü iletişimde iyi bir temel atarsınız.
2

plaza dili

codex cumanicus
Frijitliği ve iktidarsızlığı yüzüne oturmuş, fiiliyatta olmasa da fikren bu dünyadan ayrılmış sanal insan sıçmığı. Dilinin yanı sıra oluşturduğu alt kültür sebebiyle de boktan bir yapıya sahiptir plaza ortamı. Çomarımız da ortadoğu çomarı plaza çalışanı da ortadoğu kafası. Sikko ortamlar, sikko insanlar. Kurumsal hayat diye diye özünde varlığını içselleştiremediği bok gibi bir ortama aidiyet gösteren insanların anlaşmaya çalışma biçimi. Antipatimi daha da belli etmem için en son ana bacı var yok sövsem anca keser.

2021

codex cumanicus
Çok fazla şeyi, çok defa direnmeme rağmen kaybettiğim bir yıl oldu. Gidişata bakılırsa her şey aynen devam edecek gibi. Kalbini kırdığım varsa kusuruma bakmasın, ya da baksın. Muhtemelen karakterimin gereğini yapıp pislik bir insan olmanın yükümlülüklerini yerine getiriyorumdur. Zira nefret beslenmemesi için geçerli bir nedene sahip değilim henüz. İyi niyetli dileklere sahip olamayacak kadar geride bıraktım tüm olumlu dileklerimi. Şu an isteyebileceğim şeyse sadece her şeyin bundan daha kötü olmaması. Hepinizi seviyorum, ama bazılarınızı daha çok seviyorum. Burası alkolle daha lezzetli bir mekan. Uğrarsanız iki tabure atıp konuşuruz. Dizlerimin ağrısı geçene kadar görüşmek üzere, Codex'ten sevgilerle.

çakmak gazı

codex cumanicus
Keyif verici diğer bir çok kimyasala göre bir noktada daha tehlikelidir. Ciğerlerde yaratacağı anlık tahribatla çok rahat ölüme götürebilir. Belediye parklarında yanınıza yanaşıp sizden bir lira sinyalci köpeklere karşı daha dikkatli olun derim. İnsan böyle adice ölmemeli.
0 /