confessions

franz

Admin  · 6 Temmuz 2017 Perşembe

  1. toplam giri 896
  2. takipçi 26
  3. puan 18577

ermenistan

franz
siyasetçilerinin yaramaz çocuk gibi olduğu ülke.

bir diğerini de zamanında yunanistan yapıyordu. haydi yunanlıların tarihi bi geçmişi var, yaramaz falan ama saygı duyuyorlar yine de, sen kimsin amk, yakın doğu'dan kıl payı uzak kalışının verdiği heyecanla yaşıyor resmen adamlar.

bir diğer 3'üncü dünya ülkesi işte.

hipotermi

franz
yaklaşık 37 derece olan insan vücut ısısının, 35 derecenin altına düşmesi ile oluşan rahatsızlık.

sophos'un şu yazısını görÜnce aklıma geldi; (bkz:#147044)

sanırım geçen iki sene önce falandı. nöbet tutan bi asker soğuktan donarak ölmüştü. tabii Bizim medyanın çoğu "asker donarak öldü!" diyemeyip suçlunun kim olduğunu insanların gözüne sokmaktan korktuğu için asker hipotermi oldu demişti. sadece korkudan mı yoksa yeni bir kelime kullanmanın heyecanından mı bilemiyorum elbette.

hipotermi, pandemi, asparagas, layk, heşteg, dm, ...

laptop önerileri

franz
bir süre daha alınmamasını önereceğim başlık.

yaklaşık 2 ay kadar önce bi laptop aldım. sürekli gözüme takılan bi modeldi, ilife diye bi marka; i3, 4 ram, 1 tb hafıza, 2.0 ghz, x64.

bunu 2bin liraya aldım. 2 ay kadar önce. belki o kadar dahi değil.

şimdiki fiyatı 3.750 tl olmuş.

her işimi görüyor mu, görüyor. gayet memnunum. ancak bu kadar fiyat farkı da dolandırıcılık resmen. fırsatçı kapitalist köpekler.

bir-iki hafta daha sabredin. e-okul'a giremeyen öğrenciler için bi kampanya falan yaparlar diye bekliyorum. ha fiyat farkı çok düşer mi, sanmam. belki en fazla kdv. ama şimdiki piyasaya göre uygun olur. bi tane de yeğen bulursunuz kendinize, yabıştırırsınız laptop'u.

ben bile düşünüyorum hahtta, sonra da karaborsada okuturum. miss.

edit piaf;

piyasaya göre uygun olabilecek bir fiyata satılıyormuş hala. belki birilerinizin işine yarar;

evkur, peşin fiyatına taksit taksit bardağınızdan öber
3

alo 150

franz
Cimer şikayet hattı.

Sözlü dilekçe ile şikayet oluşturulabilir, iptal edilebilir.

Yalnız biraz yoğun bir hatmış, ulaşmak için kılı kırk yatmak gerekebilirmiş.

lazlar

franz
Her trabzonlu'nun olmadığı şey.

Mesela ben de çepni'lerdenim. Lazlık ile ilgimiz hiç yok. Soy araştırmamızda ermeni buldum bir adet sadece o kadar.

Konuşmamı duyunca da "vvuaaa senin aksanın yok sen nasıl lazsın" diyen zırtapozlar ağzına kürekle dalacam artık.

metin özkan

franz
Sürekli tv'de olup tam işi gücü ne bilmediğim zat.

Ağzına doladığı kardeşlik, birlik zamazingolarının artık geçtiğini birinin kulağına fısıldaması, içindeki 80'ler mahalle abisini terk etmesi gerek.

Az önce de bi arkadaşın yaptığı hatalar sonucunda özür dilemesinin, kandırıldığını itiraf etmesinin çok büyük bir örnek olduğunu ve affedilmesi gerektiğini belirtti.

O kandırılmanın ceremesini sokaktaki insanların çektiğini görmemek için verdiğin çabaya zıplayayım senin.

eğitim sisteminin eksikleri

franz
(bkz:#147019) bir yerde sistem adı geçti mi illa böyle bir çıkıntılık yapacak biri olacak işte, tirkiyide sistim mi viiir!

bak şimdi, eğitim sisteminin içindeyim ben. taa en başındayım, temeldeyim, ilkokul seviyesindeyim. insanların görmek istediği şeylerin farkında olan bir eğitmenim. daha doğrusu, öğrenccilerimde ne görmek istiyorsam onu yapıyorum. bu sebeple, en basitinden, ben öğrencilerim için mesele şöyle iki şey yaptım;

1- her ay iki tane ünlü ressamın yağlıboya tablosunu sınıfa getirdim, kocaman, birini kapıya astım, çıkarken görsünler diye, diğerini de sınıfın en arkasına, sırallarına giderken gözlerine çarpsın diye.

şimdi bunun sistemde yeri var mı? yok. sistem dışı bir iş bu.

2- ben çocuklara olabildiğince bilim tarihi anlattım. öyle ağır düzeyde değil, seviyelerine uygun bir şekilde. x'e ihtiyaç duyulduğu için x yapıldı, sonra geliştiirildi, y oldu gibi.

bu sistemde var mı? yok.

demek ki neymiş, sistem denilen şeyle ilgisi yokmuş bu işin. bu iş öğretmenle ilgili imiş. otaokula geçersen bu iş öğretmen+öğrenci olur. liseye geçersen öğrettmen%30+öğrenci%70 olur. üniversitede öğrenci%100 olur.

eğitimin içinde olmayıp da ona buna saldıran sen ve senin gibiler ancak sistem eleştitir, ne sistemin ne de kendinizin gelişimi için çaba gösterirsiniz.

bak ben hala okuyorum, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. yeni bir üniversite okumak için sınava girdim, felsefe öğretmenliği kazandım mesela bu sene. öncesinde yine bir üniversite kazandım, astronomş ve uzay bilimleri, biraz devam ettim, bırakmak zorunda kaldım. sistem dediğin şey ne bilmiyorum ama, onu bunu bırak da kendini geliştirmek için çaba göster.

bu iş senle ilgili, kaldır kafanı. bok atma oraya buraya.

ne dolmuşum lan amk.

okulların açılması

franz
Normal şartlar altında eylülün 3.haftası yapılan iş.

Şuan seminer dönemindeyiz. Öğrenciler yok, öğretmenler okulda, iki saat kadar sohbet edip gidiyoruz. Arada bir de bir sata kadar toplantı yapıyoruz. Dönem açılana Kadar böyle. Dosya işleri falan filanla uğraşılır. Açıldıktan sonra her şey başlar asıl.

Söylemek istediğim bir şey var.

C19 yüzünden, sadece tek vaka varken okulların kapatılması kararı alındı. Çok hızlı ve yerinde bir karardı.

Sonra diğer önlemler alındı hızlıca.

Ardından yaz geldi diye turistlerin ayağını kesmemek için otellere, tatil köylerine giriş çıkışlar, konaklamalar serbest bırakıldı.

E haliyle c19'lu vaka sayısı arttı. Fahrettin hoca'nın verileri hikaye artık, herkes biliyor. Müthiş bir şekilde vakalar arttı.

Şimdi bunların hepsini bir arada düşününce, insan diyor ki, tatile gidip milletle iç içe geçmiş çoğu dangalaklar yüzünden C19 yayılacağına, okulları açık tutsalardı da, onurumuzla c19'u bulaştırsaydık.

En azından eğitimi engelleyemezdik derdik. Onurumuzla, gururumuzla, doğru bildiğimiz bir şey uğruna çaba göstermiş olurduk.

Tatil yapıp stres atacam diye milletin ağzına ettik demezdik.

Kemal kılıçdaroğlu

franz
Bilmem kaçıncı kez CHP tepesine seçilmiş kişi.

Herkes değişimin chp'den başlayarak olacağını düşünürken, kendisi yapıştığı koltuk ile hayırdır siz la diyerek yine şaşırtmamayı başarmıştır.

Yaptıkları ile chp'den çok AKP'ye hizmet eden kk da herhalde genel başkan olarak ölmek için çabalıyor.
0 /