confessions

liberalist

votka  · 8 Mayıs 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 41
  2. takipçi 35
  3. puan 7849

laik sözlük

liberalist
beşeri sermayesi türkiye ortalamasından çok da yüksek olmayan insanların bulunduğu sikimsonik bir platform. burda yazılanları birinci dünya ülkelerindeki herhangi bir vatandaşa tebliğ etseniz size götüyle güler. Ama burdaki tipler hayat görüşlerini öyle içselleştirmiş ki bir türlü simülasyonda yaşadıklarının farkına varamıyorlar. yazık.

edit: lise zamanlarında troll için girip ciddi yazılan girileri gördükçe "ulan adam-kadın kaç yaşına gelmiş, elinde internet gibi bir nimet olmasına rağmen bu zamana kadar kendini gram geliştirememiş." diyip üzülüyordum. tr ortalaması işte.
3

kripto para

liberalist
Bir işten ayakkabı boyacısı bile teknik bilgi olmadan kısa yoldan kolayca para kazanabiliyorsa o işe girmeyin. Eğer o işe girdiyseniz yol yakınken pılınızı pırtınızı toplayıp kaçın. Elbette kripto para borsalarından zengin olan binlerce insanı inkar etmiyorum. Fakat bu sizin de şanslı talihlilerden biri olduğunuz anlamına gelmez. Borsaya girdikten sonra muhtemelen yatırdığınız 3 kuruş parayı da o takip ettiğiniz kanaat önderi, fenomen teknik analizcilere kaptıracaksınız. Paramı geri alacağım derken daha da bataklığa saplanacaksınız. En sonunda depresyona girip o yaşamaya iç geçirdiğiniz hayatları izlerken intihara kalkışacaksınız. Hepi topu 70 sene yaşayıp siktir olup gideceğiz bu dünyadan. Yapmayın böyle şeyler. Zenginlik böyle kazanılmaz.

afgan işgali

liberalist
allah türkiye cumhuriyeti devleti ve hükümetinden razı olsun. başka hiçbir devlet sağcısından solcusuna göçmen karşıtı bir seçmen kitlesine rağmen ülkeye bu kadar mülteci sokmaz. ucuz işgücü sayesinde zenginliğimize zenginlik katacağız.
2

iron

liberalist
sözlüğün biricik admini. son zamanlarda çoluk çocuğa karıştığını tahmin ediyorum. buradan gelen reklam gelirleriyle çocuğunun okul masraflarını karşılamaya çalışıyor.
sözlüğü kapatmamasına şaşmamalı.

tanım: tam bir aile adamı.
1

maske takmamak için direnen yavşaklar kulübü

liberalist
benim galiba bu. pandemi sürecinin başladığı ilk günden beri tartışmadığım zabıta, kavga etmediğim polis kalmadı. maske takmanın bulaş riskini büyük oranda azalttığını biliyorum, elimden geldiğince de kurallara uymaya çalışıyorum fakat açık havada o maskeyi boynuma geçirince sırf okuduğu bir şiir yüzünden zindanlara tutsak edilmiş cumhurbaşkanımız recep t*ayyip erdoğan gibi hissediyorum kendimi.
hangi özgür ruhlu insan çıktığı bir doğa yürüyüşü esnasında kölelik duygusunu iliklerine kadar hissetmek ister ki? benimki de insanlık hali işte, anlayışlı olun.

jakoben

liberalist
islamcılara duyduğu nefretin altında yatan temel sebebin cinsel iktidarsızlık olduğunu düşündüğüm yazar. daha ergenlik çağına bile girmemişken müslüman toplumun sorgu sual eylemeden sikinin derisini çalmasına göz yummak zorunda kalmış.

edit: böyle bir problemin varsa açık açık dile getirebilirsin canım (Toplum benden sikimin derisini çaldı. Acilen geri vermeli.), çözüm için seve seve yardımcı olmaya çalışırız. Tanımadığın insanlara nefret kusmana gerek yok.
8

abd

liberalist
dünyadaki her ayaklanmayı gezi eylemleri ile kıyaslamasanız bir yerleriniz şişecek değil mi?

sanılanın aksine ülke içinde devam eden ayaklanmaların gezi eylemleriyle uzaktan yakından alakası yoktur. hangi perspektiften bakarsanız bakın polislerin kullandığı göz yaşartıcı bombalar dışında bir benzerlik göremeyeceksiniz.

deva partisi

liberalist
Ali Babacan ihtisas gördüğü alan ve yetişmiş olduğu aileden mütevellit ekonomik ve siyasi anlamda yapılması gerekeni dünya görüşü ve insanların saçma sapan, popülist isteklerinin etkisi altında kalmadan tıpkı şirket yönetircesine uygulamaya koymuş/koyacak bir isim. Halka ne kadar inebileceği yahut siyasi arenada ne kadar yüzdeye sahip olacağı üzerinde düşünülmesi gereken bir konu lakin kaliteli bir isim olduğu tartışmasız bir gerçek. Umarım teorik ve idealist bir kişilik olmaya devam edip toplum çıkarını kişisel arzularının üstünde tutar. Salgından dolayı medyada yer bulamaması büyük bir talihsizlikti tabii.
0 /