confessions

liberalist

votka  · 8 Mayıs 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 37
  2. takipçi 34
  3. puan 7796

abd

liberalist
dünyadaki her ayaklanmayı gezi eylemleri ile kıyaslamasanız bir yerleriniz şişecek değil mi?

sanılanın aksine ülke içinde devam eden ayaklanmaların gezi eylemleriyle uzaktan yakından alakası yoktur. hangi perspektiften bakarsanız bakın polislerin kullandığı göz yaşartıcı bombalar dışında bir benzerlik göremeyeceksiniz.

deva partisi

liberalist
Ali Babacan ihtisas gördüğü alan ve yetişmiş olduğu aileden mütevellit ekonomik ve siyasi anlamda yapılması gerekeni dünya görüşü ve insanların saçma sapan, popülist isteklerinin etkisi altında kalmadan tıpkı şirket yönetircesine uygulamaya koymuş/koyacak bir isim. Halka ne kadar inebileceği yahut siyasi arenada ne kadar yüzdeye sahip olacağı üzerinde düşünülmesi gereken bir konu lakin kaliteli bir isim olduğu tartışmasız bir gerçek. Umarım teorik ve idealist bir kişilik olmaya devam edip toplum çıkarını kişisel arzularının üstünde tutar. Salgından dolayı medyada yer bulamaması büyük bir talihsizlikti tabii.

entelektüellik

liberalist
Kesinlikle ama kesinlikle kitaplardan data biriktirip bunları millete pazarlamak değildir. Olaylar arasında rasyonel neden - sonuç ilişkileri kurup realiteyi olabildiğince yakınsamaktır. Bir nevi zihinsel bir işletim sistemi diyebiliriz ve açıkçası ben bunun sonradan kazanılabilecek bir beceri yahut yetenek olduğunu düşünmüyorum.
2
0 /