confessions

laikice

βετεράνος♛  · 25 Nisan 2017 Salı

  1. toplam giri 45
  2. takipçi 2
  3. puan 575

afgan işgali

laikice
içmeye ayranımız yok s*çmaya atla gidiyoruz ülkede önü kesilemeyen o kadar olay varken yürüyeni yolundan alıp ülkeye sokuyoruz bundan daha da kötüsü varsa bunun sebeplerini tahmin edebiliyor olmak ve olası sebeplerinin ihtimal yüzdesi ülke zaten karışık ve her olayın unutturulması için ondan daha kötü bir olay meydana geliyor ampute takımından beter halde olan kör sağır dilsiz bir kesim var ve bu kesimin başımıza getirdiği problemi nasıl çözeceğimizi düşünürken her yeni bir gün başka bir sorun ekleniyor yediğimiz yemek barındığımız ev yaşadığımız ülke oturduğumuz g*t her şey risk altında ve anasını satayım ben böyle rahatlık görmedim

atatürk maskesi altında din düşmanlığı yapmak

laikice
atatürk'ün düşünce yapısıyla dine değil de dindarlığa düşman olunabilir gibi geldi bana ki soyut herhangi bir kavrama karşı düşman olmak ne kadar mantıklı bilmiyorum. hiçbir devlet adamının dindarlık meselesine sempatizanlığının bile bulunmaması hatta her devlet adamının bu kavramdan kaçması gerektiğini düşünüyorum kendi aklı yoksa en azından biraz olayları takip edip dindarlık meselesine takık kısımların ne kadar geride kaldığını ve boka battığını görebilir
1

ümitcan uygun

laikice
torpilin her zaman kurum ve kuruluşlarda işe alım gibi olaylarda karşılaşılmadığının hukuk önünde de işlediğinin günümüz örneği. öncelikle açık saçık adı duyulmuşken ikinci ilişkisindeki öldürülen kadının "ben ona güveniyorum, siz karışmayın" tarzındaki yorumlarını görünce kızgınlığımı arttırmak ve azaltmak arasında gidip geldim. sonra nasıl bir ülkede yaşadığımı hatırladım ve normal demekle yetindim. tanıdık sevdası, cahillik ve canilik 2 can daha aldı aramızdan.

kıskanmak

laikice
neden bir insan bir eksiklikten doğan olumsuz bir şeyi kılıflar uydurarak gerekli hale getirir ki? stockholm sendromu falan mıdır bu? görüştüğüm insanların kıskanmadığım için "sevmediğimi" düşünmesi sebebiyle kıskanmak zorunda kaldım bir süre. gerçekten bu kadar yorucu ve gereksiz bir duygu daha yok karşımdaki insana güvenmesem neden onla birlikte olayım bir insanın onla görüşmesi neden onla duygusal bir şey yaşamak istediği anlamına gelsin? yani duygusal anlamda görüşüyorsa bile karşımdaki insanın tepkisinde bitmiyor mu çoğu olay zaten? aldatma gibi bir durum olursa da vereceğim tepkinin ne olursa olsun değişmeyeceğine eminim kendime de güveniyorum karşımdaki insana da yetiyorum neden sevgimi göstermek için görüştüğü insanlara müdahalede bulunayım ki?

6 ocak 2021 boğaziçi üniversitesi protestosu

laikice
haklı bir protesto. ancak maalesef cahillik bilenlerden daha fazla ve bizim ülkemizde matematik değer görmezken her şey sayılarda. yazmayı bilmeyen adamların öğrenmeye, faydalı olmaya çalışan gençlerin önüne geçmeye çalışması ve yetkisi bulunan adamların gözünü boyayarak körüklemesi ayrı bir olay.
(bkz:alaattin çakıcı gibi bir mafya babasının öğrencilere terörist demesi)

evren nasıl son bulacak

laikice
bunun üzerine birçok teori ve fikir olmasına rağmen aklıma en çok yatan "ısıl ölüm" denilen olaydır. evrendeki çoğu olay sıcaklık ve ısı farkından dolayı gerçekleşiyor. bitkilerin fotosentezi vs. vs. ancak aynı zamanda evrende sürekli bir ısı alış-verişi söz konusu. yani bildiğimiz üzere iki madde yan yanaysa ve sıcaklıkları birbirinden farklıysa ısı alış-verişi söz konusudur. ısılar eşitlendiğinde yaşamın ve evrenin yok olacağını düşünüyorum.

çakmak gazı

laikice
içinde lpg olarak bildiğimiz bütan gazı bulunur. soba ve çakmaklarda kullanılır. bir değişik kullanım alanı da çekmektir.
5-6 tl olunca trip bağımlıların vazgeçilmezlerinden birisidir. ya ölünce ya da bad trip dediğimiz olayı yaşayınca bırakılır.
abi yalan olmasın hızlı zamanlarda ben de çektim üst üste birkaç poşet çekince gördüğüm şeyler sanki ölümden sonrası ya da paralel evren gibi gelmişti. gerçekten ıq düşüren bir olay ve madde. hala şüphelerim var. bu aptallığı yapmış yazarlarımızla dmde bu konuyu tartışmak isterim.
2

ermeni bilim insanları

laikice
kaynağımın kesin olmamasıyla birlikte, yeni sonuç bulan ermenistan - azerbaycan savaşları sırasında bir ermeni bilim insanının bir deneyini duymuştum. yeni doğmuş azeri bebeklerinin göbek bağının içine(?) madeni para koymuş ve kaç yıl yaşadığına bakmış sanırsam. 3 yaşına kadar mı 7 yaşına kadar mı ne gelebiliyormuş. yine bir ermeni bilim insanı (aynı kişiler mi bilmiyorum) bir azeri çocuğun derisini yüzerek bir deney yapmış ve ağrı kesici bile yapmamış sanırsam. azeri bir aileden geldiği için bu bilgi kaynak belirtemiyorum. eğer doğruysa ırk olarak yargılamaktansa kişiyi yargılayarak kesinlikle etik olmadığını söyleyebilirim. gerçi bunu kim olsa söyleyebilir ama neyse vallaha biz öyle duyduk.

Eski sevgiliyi unutmak için yapılması gerekenler

laikice
anıların zincirinden kurtulmaktır. o insanla yaptığın şeyleri tek başına tekrardan yapmak, hayatının onsuz kısımlarında nasıl yaşıyorsan o yaşantıya tekrardan devam etmek ve tek kişilik etkinlikler bulmaktır. bir şeyleri tadında bırakabilme erdemine ulaşmaya çalışmaktır. gerisinin fayda etmeyeceğini anlayabilmektir. onun da sizin gibi insan olduğunu ve aynı sizin gibi insan olan 7 milyar civarı başkaları da olduğunu hatırlamak ve önünüzde başkalarının da olabileceği ihtimalini düşünerek tek başınıza yolunuz varsa o yola düşmek yoksa yeni yola çıkmaktır. bir de özlem tekin dağları deldim öneririm rambo yapma etkisine sahip.

evren nereye genişliyor

laikice
fani düşüncelerim çerçevesinde baktığımda genişlemek için bir alana ihtiyacımız var en azından bu tanımı kullanmak için. evren genişliyorsa nereye genişliyor? nasıl bir ortamda? başka evrenler de varsa bunların hepsi nerede? bu işin sonu nerede bitiyor? çok merak ediyorum.

kabus problemi

laikice
yıllardır aşamadığım problem. istisnaların bozmadığı bir kaide oldu artık bende. ne zaman "tamam lan artık o kadar da korkutucu değil." desem a*na kodumun beyni bir şekilde yaratıcılığını konuşturup geceyi bana harap ediyor. öğrendiğim bir bilgiye göre insanların çoğu rüyalarının genelini hatırlamazmış keza hatırlamak da kalitesiz uyku belirtisiymiş. hiçbir kabusumu unutmuyorum ve genel olarak kabus görüyorum bir de saçmadır ki "ulan bunun bilinçaltımda ne işi var?" diyerek sinir hastalığına yakalanmak üzereyim tavsiyesi olan lütfen dm.
0 /