confessions

laikice

βετεράνος♛  · 25 Nisan 2017 Salı

  1. toplam giri 41
  2. takipçi 2
  3. puan 530

6 ocak 2021 boğaziçi üniversitesi protestosu

laikice
haklı bir protesto. ancak maalesef cahillik bilenlerden daha fazla ve bizim ülkemizde matematik değer görmezken her şey sayılarda. yazmayı bilmeyen adamların öğrenmeye, faydalı olmaya çalışan gençlerin önüne geçmeye çalışması ve yetkisi bulunan adamların gözünü boyayarak körüklemesi ayrı bir olay.
(bkz:alaattin çakıcı gibi bir mafya babasının öğrencilere terörist demesi)

evren nasıl son bulacak

laikice
bunun üzerine birçok teori ve fikir olmasına rağmen aklıma en çok yatan "ısıl ölüm" denilen olaydır. evrendeki çoğu olay sıcaklık ve ısı farkından dolayı gerçekleşiyor. bitkilerin fotosentezi vs. vs. ancak aynı zamanda evrende sürekli bir ısı alış-verişi söz konusu. yani bildiğimiz üzere iki madde yan yanaysa ve sıcaklıkları birbirinden farklıysa ısı alış-verişi söz konusudur. ısılar eşitlendiğinde yaşamın ve evrenin yok olacağını düşünüyorum.

çakmak gazı

laikice
içinde lpg olarak bildiğimiz bütan gazı bulunur. soba ve çakmaklarda kullanılır. bir değişik kullanım alanı da çekmektir.
5-6 tl olunca trip bağımlıların vazgeçilmezlerinden birisidir. ya ölünce ya da bad trip dediğimiz olayı yaşayınca bırakılır.
abi yalan olmasın hızlı zamanlarda ben de çektim üst üste birkaç poşet çekince gördüğüm şeyler sanki ölümden sonrası ya da paralel evren gibi gelmişti. gerçekten ıq düşüren bir olay ve madde. hala şüphelerim var. bu aptallığı yapmış yazarlarımızla dmde bu konuyu tartışmak isterim.
1

ermeni bilim insanları

laikice
kaynağımın kesin olmamasıyla birlikte, yeni sonuç bulan ermenistan - azerbaycan savaşları sırasında bir ermeni bilim insanının bir deneyini duymuştum. yeni doğmuş azeri bebeklerinin göbek bağının içine(?) madeni para koymuş ve kaç yıl yaşadığına bakmış sanırsam. 3 yaşına kadar mı 7 yaşına kadar mı ne gelebiliyormuş. yine bir ermeni bilim insanı (aynı kişiler mi bilmiyorum) bir azeri çocuğun derisini yüzerek bir deney yapmış ve ağrı kesici bile yapmamış sanırsam. azeri bir aileden geldiği için bu bilgi kaynak belirtemiyorum. eğer doğruysa ırk olarak yargılamaktansa kişiyi yargılayarak kesinlikle etik olmadığını söyleyebilirim. gerçi bunu kim olsa söyleyebilir ama neyse vallaha biz öyle duyduk.

Eski sevgiliyi unutmak için yapılması gerekenler

laikice
anıların zincirinden kurtulmaktır. o insanla yaptığın şeyleri tek başına tekrardan yapmak, hayatının onsuz kısımlarında nasıl yaşıyorsan o yaşantıya tekrardan devam etmek ve tek kişilik etkinlikler bulmaktır. bir şeyleri tadında bırakabilme erdemine ulaşmaya çalışmaktır. gerisinin fayda etmeyeceğini anlayabilmektir. onun da sizin gibi insan olduğunu ve aynı sizin gibi insan olan 7 milyar civarı başkaları da olduğunu hatırlamak ve önünüzde başkalarının da olabileceği ihtimalini düşünerek tek başınıza yolunuz varsa o yola düşmek yoksa yeni yola çıkmaktır. bir de özlem tekin dağları deldim öneririm rambo yapma etkisine sahip.

evren nereye genişliyor

laikice
fani düşüncelerim çerçevesinde baktığımda genişlemek için bir alana ihtiyacımız var en azından bu tanımı kullanmak için. evren genişliyorsa nereye genişliyor? nasıl bir ortamda? başka evrenler de varsa bunların hepsi nerede? bu işin sonu nerede bitiyor? çok merak ediyorum.

kabus problemi

laikice
yıllardır aşamadığım problem. istisnaların bozmadığı bir kaide oldu artık bende. ne zaman "tamam lan artık o kadar da korkutucu değil." desem a*na kodumun beyni bir şekilde yaratıcılığını konuşturup geceyi bana harap ediyor. öğrendiğim bir bilgiye göre insanların çoğu rüyalarının genelini hatırlamazmış keza hatırlamak da kalitesiz uyku belirtisiymiş. hiçbir kabusumu unutmuyorum ve genel olarak kabus görüyorum bir de saçmadır ki "ulan bunun bilinçaltımda ne işi var?" diyerek sinir hastalığına yakalanmak üzereyim tavsiyesi olan lütfen dm.

ateist olduğunu bildiği halde çocuğunu oruç tutmaya zorlayan aile

laikice
islam dininde çocuklarının günahlarından ve yanlış (!) yola sapmalarından da sorumlu tutulan aileler yaratıcı korkusuyla yanan arazide sağlam meyve aramak adına yaparlar ya da aslında bir nevi yine aynı kapıya çıkan sürüye ayak uydurtma psikolojisiyle bu işe girişebilirler. oruç tutmayan avı yapılan ülkede çokk da garip değil sanki.

kuru ekmek yiyorsa aç değildir

laikice
cumhuriyet halk partisinden engin altay'ın "millet aç, perişan. midelerine sadece kuru ekmek giriyor." lafının üstüne ak parti vekili şahin tin "kuru ekmek yiyorlarsa demek ki aç değiller." diyerek buna cevap vermiş. yoldan röportaja ona buna çevrilen kahvede oturan dayıların "kimse aç değil yav uydurmayın." sözlerinin nereden çıktığı belli oldu. bunu söyleyen adam 1 hafta kuru ekmek yese şekilden şekile girecek buna da eminim. ekmek yoksa pasta yesinler moduna da girdiğimize göre artık siktir olup kalkıp gidelim. bu zihniyetteki insanlara nasıl böyle özgür alay etme taşak geçme hakkı verilir diye sorsam cevabı da kabak gibi ortada.
4
0 /