confessions

militarist

Yazar  · 29 Mayıs 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 63
  2. takipçi 1
  3. puan 1823

evrim ağacı

militarist
en büyük şarlatanlardan bir tanesi. bilim diyerek doğruluğu kanıtlamayan ve kanıtlamaya çok uzak olan şeyleri doğruymuş gibi yazıyorlar. özellikle nükleer enerji ve yenilenebilir enerji hakkında söyledikleri safsatadan ibaret olan sahtekarlardan oluşan topluluk.

paytabs

militarist
Genellikle start-up larla çalışan bir online ödeme yöntemi sağlayıcısı (Türkiye'de ki iyizico ve paytr gibi) ama bu kadar ağır ve sistemsiz çalışan bir şirket daha görmedim bizzat ofislerine gidip başvuru yapmamıza rağmen 2 ay boyunca hiç dönüş yapmadılar. Olurda denk gelmeyin

çin para birimi

militarist
Çin, para birimi konusunda ufaktan kafa karıştıran bir sisteme sahiptir. Rmb(Renminbi), CNY(onshore Chinese yuan) ve CNH( Offshore Chinese Yuan) dediğimiz 3 farklı terim bulunur. Yuan ve Renminbi arasında bizim dikkat etmemiz gerekmeyen bir fark vardır Renminbi resmi para birimidir Yuan yani CNY finansal sistemin hesap birimidir. CNH(Offshore yuan) ise Çin'in yuanı uluslararası bir para birimi yapmak fakat Yuanın kontrolünü de elinde tutabilmek için ortaya çıkmıştır. CNY dediğimiz Yuan, Çin anakarasında kullanılan para birimidir CNH ise (sondaki h harfi Hong Kongtan gelir hatta) Çin dışında serbest piyasaya tabii yuandır özellikle özerk bölge Hong Kong'ta kullanılır. Çin hükümeti CNH ve CNY yi her zaman eşit tutmaya çalışsa da zamanında aralarında çok büyük farklar olduğu olmuştur fakat şu anda günlük %0,001 gibi fark vardır sadece.
özet:
CNY anakara renminbi'si
CNH uluslararası renminbi.

anti-semitizm

militarist
Sami ırkı karşıtlığı, günümüzde anti-yahudi/yahudilik olarak kabul görse de, araplarda sami ırkındandır. Bu düşünce 19. Yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıksa da nazilerle birlikte popüler olmuştur günümüzde ise müslüman coğrafyasında popüler bir görüştür.

premix

militarist
Colanın en güzel hali, genellikle barlarda kullanılan fıçı içecek dağıtım sistemidir.
Kullanımı postmixe göre biraz daha meşakkatlidir, her fıçıda -yanılmıyorsam- 19 litre içecek bulunmaktadır.

hawala sistemi

militarist
Bir tür kara para aklama sistemi. Güven üzerine dayalı iki döviz bürosu aracılığıyla bankadan çok daha az bir komisyonla para gönderilebilir. gördüğüm kadarıyla en çok araplar kullanıyor çünkü dolar swift yaparken çok sıkı denetime tabiler ve çok farklı sıkıntılar ortaya çıkabiliyor laleli'de bunu yapabileceğiniz çok sayıda büro bulabilirsiniz.

ahmet burak erdoğan

militarist
Erdoğan'ın böyle bir oğlu mu vardı? diye sordurur herkese.
1998 kazasından sonra, bu kaza yüzünden veya bazı söylentilere göre aykırı yaşam tarzından dolayı ailenin İslami görüntüsüne zarar vermesin diye vs ortalıkta pek gözükmemektedir aile taziyelerine, bayramlara falan bile gelmiyor.
0 /