confessions

militarist

Yazar  · 29 Mayıs 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 46
  2. takipçi 1
  3. puan 1218

birleşik arap emirlikleri

militarist
Çoğunluğu sırf tüketim üzerine kurulmuş ülke, arap ülkesi falan da değil hintli ibnelerden geçilmiyor. Çok ciddiyim hintlileri, pakistanlıları vs görünce arapları alıp öpeceksiniz. Altyapı ulaşım vs türkiyenin 10 yıl önceki haline benziyor, 2017'den beri ekonomi aşırı düştü, Dubai için konuşuyorum:

2016da maaşı 10.000 dirhem olan birinin maaşı şu anda 4000-5000 civarına düştü (istisna vardır illaki)
Yine de iyi bir eğitiminiz, yabancı diliniz varsa işe göre değişir o da ama 7000 dirhem altı maaş asla kabul etmeyin çünkü çok pahalı bir ülke ve siz pakistanlı veya hintli vs değilsiniz. Çünkü 3000, 4000 dirheme çalışan türkleri görünce ağlıyorum.

Alışması bir avrupa ülkesine göre daha çok zaman alıyor, yemek konusunda çok problem yaşayacaksınız lübnan mutfağı türk mutfağına bayağı yakın burda da bolca var olduki Türkiye yi çok özlerseniz deira'da ankara restaurant var, bayağı iyiler. Asla ama asla deira taraflarında yaşamaya kalkmayın biraz mideniz varsa yapamazsınız. Marina tavsiyemdir. Eskiden çok türk vardı burda 30 kişi maça giderdik şu 3 yıldır anlattığım sebepten ötürü bayağı düştü bu oran.

Her ne olursa avrupa kadar olmasa da insan olduğunuzun ve güvende olduğunuzun farkına varıyorsunuz.

Edit: uzun süreliğine sakın gelmeyin 5 6 yıl ömrü kaldı buranın vaziyet alın lübnan olacak bunlarda
Ülke kurulduğundan beri varolan alkol, evli olmayanların birlikte yaşama yasağı dubaide bir kaç hafta önce ekonomik sebeplerden kaldırıldı eve sipariş bile verebiliyorsunuz artık.

incoterms

militarist
international commercial terms.
uluslarası ticarette kullanılan terimlerin belirli bir düzene oturtulması amacıyla uluslararası ticaret kanununa uygun şekilde kurulan sistem. uluslararası ticaret odasının öncülüğünde kurulmuştur.(icc) şu anda kullanılan incoterms 2010 yılında kabul edilmiştir.

exw teslim

militarist
Ex works teslim, bütün sorumluluk alıcıya aittir. alıcı malları teslim almaya satıcının imalathanesine, fabrikasına vs. gider ordan teslim alır. satıcının tek sorumluluğu malları hazır etmektir. bazen karşılıklı anlaşmalı olarak satıcı belirli bir taşıma şirketi ile (bütün sorumluluk alıcıya ait olmak üzere) alıcının istediği yere teslimatın yapılmasında yardımcı olabilir.

cfr teslim

militarist
cost and freight (bedel ve navlun), uluslararası deniz ticaretinde kullanılan taşıma yöntemlerinden biridir. satıcının sorumluluğu gemi bordasında biter. sigortasız olduğu için ve mallar yüklendikten sonraki sorumluluğu alıcı aldığı için biraz risklidir.

çin biberi

militarist
Zanthoxylum piperitum veya xanthoxlum p. ama Sansho Pepper en çok bilinen ismidir. ingilizce'de ve bir çok farklı dilde japon biberi olarak biliniyor fakat türkçeye çin biberi olarak geçmiş çünkü sichuan pepper denen bir şey var fakat ben işin aslını farklı farklı dillerde araştırsamda bulamadım bazı yerlerde bu Zanthoxylum piperitum ile sichuan pepper aynı diye geçiyor bazı yerlerde ise aynı olmadığı fakat neredeyse aynı olduğu söyleniyor kesin bir şey öğrendiğim vakit yazarım . hafif ekşimsi narenciye tarzında ama farklı bir tadı var yemeklere ayrı bi hava katıyor. Asya kültüründe bu bitki ve kardeşleri bayağı popüler.

akaunting

militarist
hayatınızda kullanabileceğiniz en kötü muhasebe programıdır.
Bütün şirketi kapatın, önce bir muhasebeciye "basit bir muhasebe programında ne olmalıdır?" diye sorup ona göre şirketi yeniden kurabilirsiniz.

Yazılım anlamında da aşırı büyük hatalar var öyle gözden kaçabilecek hatalar da değil bunlar. Eğer bir yazılımcı değilseniz sakın kullanmaya başlamayın.

Müşteri hizmetleri konusunda da çok yavaşlar. Diğer cloud muhasebelerde (müşteri hizmetleri ve muhasebe programı paket ortalama 40usd) tatil günleri olsa bile bir kaç saat içerisinde size yardımcı olmaya çalışılıyor, fakat gelin görün ki bu sistemde sistem ücretsiz diye lanse ediliyor fakat bunların müşteri hizmetleri için aldığı fiyat 100usd (bu da en ucuzu) aylık 5 (beş) problem çözme ve 48 saat içinde cevap garantisi var sadece. (tepe tepe kullanıyorlar bu 48 saati ayrıca).

ayıp kardeşim ayıp.
0 /