confessions

kargalı karga paşa

Moderatör  · 4 Mayıs 2017 Perşembe

  1. toplam giri 1222
  2. takipçi 52
  3. puan 25777

sözlükçülerin nicklerinin anlamı

ofelia
Pan'ın labirenti adlı bir film izlemiştim. Oradaki ana karakterimiz sevimli, cesur, dikbaşlı küçük bir kız idi. Oradan esinlendim. Ayrıca ofelia bir diğer deyişle ophelia'dır. Ophelia shakespeare'in hamletinde geçen, çok acı çekmiş ve üzülmüş ama bir o kadar da güçlü bir karakterdir. Bu da 2. Esin kaynağım oldu aslında. İsmin anlamını araştırırken de uranüs'ün uydularından birinin adının ophelia olduğunu öğrendim fakat bunun konumuzla çok bir ilgisi yok.

sophos

sophos
(Sofos) Eski yunanca: bilge sözcüğünün ingilizce yazılışı.
Ve yeni kullanıcı adım (eskisi: removekebab), kısa, anlamlı ve akılda kalıcı.
Aslında "sofos" ama ingilizce yazılışı olan "sophos" daha güzel duruyor.

sevgili aranır

jakoben
asosyalliğin götünden kokain çeken adam ilanıdır.bunların kadın versiyonları da vardır.onlar adamı bulsa da evden çıkmayıp asosyalliğin götünde kubar kırmaya devam ederler.erkek cinsleri daha çekilgendir bu canlıların.gacı kısmı tavsiye edilmesss
3

hayal edilen meslek

prometheus
İstanbul'da sabah ayazı tıka basa dolu bir otobüste şans eseri oturacak bir yer bulmuşken aklıma geldi. Arkeoloji okumak istiyordum. Gelenekçi bir ailenin küçük olmayan bir çocuğu olarak sofrada oturuyorduk lise son;

Baba: b
Prometheus: pro

Pro: baba ben arkeoloji okumak istiyorum
B: ne, anlamadım?
Pro: arkeoloji baba. Lütfen ya.
B: sittir gir inşaatta çalış pezevenk, en azından kazı yaparken kepçe ile kazarsınız.

Sonuç olarak üç üniversitede üç farklı bölüm bırakıldı. Asgari ücretle çalıştığım işe giderken sabah sabah gerdi beni bu anı.
4

laik sözlük duyuru

alisahelns
Merhaba sevgili yazarlar. Bir süredir sözlükteki kasvetli havanın ve aktifliğin azaldığının hepimiz farkındayız bunun nedeni son 2 aydır alımları 2, 3 kere kısa süreli açtık, hiç reklam yapmadık ve sözlükle pek ilgilenemedik. Fakat sözlüğün yenilenmesine çok kısa bir zaman kaldı. Mevcut sözlük temamıza yeni özellikler eklenecek, radyo yayınımız ve reklam çalışmalarımız başlayacaktır. Uzun zamandır planladığımız bir çok şeyi çok yakında bitirmiş olacağız reklam ve tanıtımlar için bir süredir havuz oluşturuyorduk şimdi sözlüğü duyurmanın zamanı geldi. 10, 15 günlük bir süreçten sonra aramıza hem yeni yazarlar katılmaya başlayacak hem de çeşitli nedenlerden dolayı artık giriş yapmayan eski yazarların gelmesi için çalışma yapacağız. Merak ettiğiniz her şey ve sözlükle alakalı sorunlar için bana [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Son olarak sözlüğe gerçekten emek veren ve yazalar tarafından sevilen isimlerin de olduğu bir liste ile yönetim yenilenmesine gidilecektir. esen kalın.
3

soğuk suyla duş almak

karll max
Soğuk su haricin de duş alınır mı ya. Seni bir güzel şoklar ve ferahlatır. Spor sonrası hele buz gibi suyla duş alıp, arkasından kulakliğinı takıp akşam serinliğinde yürümek... Sadece sporcular anlar bu güzelliği swh.

ırak suriye tezkeresi

purposeless
musul-kerkük meselesinden yapılan anlaşmaya göre musul ve kerkük, ırak'ın devlet bütünlüğünü koruması şartı ile ırak'a verildi. devlet bütünlüğünün bozulması halinde musul ve kerkük'te türkiye'nin uluslararası anlaşmalara göre hakkı var.

edit: musul-kerkük 82,83, myammar 84... swh swh.

ırak suriye tezkeresi

atticus finch
meclisten geçen tezkeredir. tbmm'deki bazı chp ve akp vekillerinin tatlı tatlı atışmasını ve dostluğunu, sonunda ise binali'nin chp'ye teşekkür etmesini izlemek gerçekten midemi kaldırdı. yürüyüş yaptı diye gözümüzde büyütmeyecektik demek ki.

Aynı yaşta kuzenin olması

anne boleyn
dünyanın en güzel şeyi olabileceği gibi en berbat şeyi de olabilir.
ne mutlu ki bu konuda şanslıyım.
kendi yaşımda, ruh ikizim(tabii daha sakin) olan güzeller güzeli bir kuzenim var(güzelliği konusunda abartmıyorum) her şeyimiz aynı, paylaştığımız şeyler ortak, derdimi dinleyen, onun derdi ile kederlendiğim hatta dert ayrımı bile yapmadan dertlerimizin bile ortak olduğu, koşulsuz şartsız birbirimize destek olduğumuz, birbirimizi kendimizden bile çok tanıdığımız bir kardeşliğimiz var.

beni benden daha iyi tanır mesela. neye sinirlenip neye sinirlenmeyeceğimi, ne ile mutlu olup olmayacağımı gayet iyi bilir.

bir keresinde küsmüştük. bayadır da konuşmuyorduk. bir gün içimi öyle bir sıkıntı kapladı ki bu sıkıntının sebebinin kuzenim olduğunu anladım. ona bir şey olmuştu bunu iliklerime kadar hissediyordum. bıraktım gururu aradım onu. bir şey yok dedi telefonda ama sesi dehşet kötü geliyordu. barıştığımızda ise "sen o gün beni aradın ya, o kadar kötüydüm ki, hiç konuşmadan hissettin? nasıl anladın? sana kırgınım diye yok bir şey dedim, geçiştirdim" dedi. sevdiğimiz insanlara kötü bir şey olduğunda hissedebiliyoruz, bunu anladım. umarım herkesin hayatında hiçbir zaman kopamayacağı böylesine bir bağ olur üstüne üstlük kan bağı olduğu kişiyle olması da ayrı bir güzellik katar buna. iyi ki varsın!

başka kuzenlerim de var lakin ne ben severim onları ne de onlar beni.
bir kişi olsun tam olsun denir ya, şükürlerimin sebebi işte üstte bahsettiğim kuzenim, kardeşim.

eileen

ickial
entrylerini severek okuduğum, uslubunu begendigim guzel bir yazardır. moderatör olmus galiba. hayırlısı olsun

sozluge kısa zaman once gelip (en azından baska hesabı olmaması gerekiyor) yazar olan herkesi direkt boyle bi mertebeye cıkarmak saglıklı mı yonetime sormak istiyorum, amacım kesinlikle art niyet degil sadece merak ettim. dun kaydolanı bugun mod yapmak bana profesyonel gelmiyor. tabii belki tanıyan vardır bilen vardır güvenerek yapmıssınızdır orasını bilemezdim. sadece uygun çerçevede fikrimi dillendirmek istedim... hayırlı cumalar. 😅
1