confessions

zeybek

Admin  · 11 Ağustos 2016 Perşembe

  1. toplam giri 596
  2. takipçi 35
  3. puan 11306

sertab erener

zeybek
90lardaki şarkıları çok çok iyi olan kadın şarkı söyleyici. yaşım yeter sizden ihtiyarım o dönemleri hatırlarım. şimdi çok affedersiniz yarrak kürrek şarkıları var.

favorim:

metallica

zeybek
nothing else matters isimli grubun en çok bilinen şarkısıdır. epey güzel şarkısı vardır. millet çok bozdu falan filan der bayır aşağı eleştirir fakat türkiye'de konseri olsa en önden yine bu eleştirenler gider.

barabar

zeybek
vokalde taner ölmez, gitarlarda cihat tanrıverdi ve fırat ikisivri, bass gitarda serkan keskin, ritim sazlarda serkan polat ve sibel alkan, üflemelilerde caner malkoç ve davulda özgür taş'ın bulunduğu ilk albümleri memleket nere albümüyle çıkış yapan müzik grubu. albümleri epey güzel. favorim lingo lingo şişeler ama size başka bir şarkı bırakacağım.

kargo

zeybek
1999'te müzik piyasasına giren türkçe sözlü rak müzik yapan güzide oluşum. ilk albümde elde edilemeyen başarıdan sonra 1994'te tekrar eleman arayışına girip asli kadroyu bulan ve ikibin yılına kadar lokomotif parçalar yapan grup. şimdilerdeki rak efsaneleri henüz tam palazlanmamışken dönemin teknolojisi ve rak müzik jargonuna tam oturan işler yapmışlardır. ekseriyetle iddia ettiğim koray candemir ülkedeki en rafine rak vokallerden biridir savımı da kanıtlar derecesinde.

neyse efendim dillere pelesenk çokça şarkı bırakmışlardır. şairin elinde, renklerin içinde, yüzleşme, kalamış parkı, arabic fahişe, bad'lik amiri ve daha niceleri, aklıma ilk gelenler bunlar. sonra dağılmışlardır maalesef hatta vedat özdemiroğlu bir kısmı yurt dışına gitti bir kısmı da yurt içi kargo olarak müzik hayatlarına devam ediyor diyerek güzel bir espri katmıştır olaya. swh.

0 /