confessions

zeybek

Admin  · 11 Ağustos 2016 Perşembe

  1. toplam giri 487
  2. takipçi 31
  3. puan 10481

altın gün

zeybek
hollandalı bir kaç müzisyenin, türkiye'nin en kaliteli müzik ürettiği 60lı ve 70li yıllardaki müziğe aşık olup aralarına iki tane de türk bulup oluşturdukları grup.

saykodelik, rock, anadolu, punk kokan düzenlemeler ve kültürümüzün nadide parçları. dinlerken mest oluyorum siz de olun. size kexp canlı performanslarını bırakıyorum.

resimdeki gözyaşları

zeybek
Töre'nin öncesinde yanılmıyorsam 68 yahut 69 olabilir yine cem karaca tarafından ortaya çıkarılmış, söz ve müziği Mehmet soyarslan'a ait parça. Mehmet Soyarslan bir röportajda, şarkı benim ama cem karaca olmasaydı şarkı asla su an bulunduğu konuma gelemezdi, der. Ayrıca ağır roman filminin de soundtracki olarak yer almıştır güzel bir versiyonla. Şarkının vintage hali yine ağır roman filminde berber Ali'nin dükkanında çalar. Şarkı la minör tonda.

absolute ve sophos

zeybek
ikisi de canımız ve kanımızdır. sözlüğün lokomotifi görevindeler. okurken keyif alırsın almazsın bunun bir önemi yok. kendileri başarılı yazarlardır. ayrıca absolute moderasyon konusunda da başarılıdır. ailecek izliyoruz efeem.

45lik

zeybek
bu ay yayımlanan ve aylık süreli kültür sanat dergisi. kültür sanat ama öyle kafa mafa yarr*k kürrek bir dergi değil. adı üstün 45lik dönemlerin tanıkları, sevenleri tarafından çıkarılıyor. ilk sayısını edinip okudum. muazzam bir içerik söz konusu. 45lik bar'ın sahibi yazı imtiyaz sahibi. güven erkin erkal yani güven abi yayın koordinatörü.

içerikte teoman, murat beşer gibi müzisyen ve müzikal kültürü üst seviyede tabnıdık tanımadık bir dolu insan var. sevenleri için mükemmel br arşiv konusu.

yüksek sadakat

zeybek
isminin aksine epey solist değiştirmiş olan grup. cemil, kenan, cingi ve kenan'ın tekrar dönmesiyle devam ediyorlar hayatlarına. cingi kuşkusuz efsane bir kalite katmıştır gruba. davulda da alpay şalt tabii. sözleri kutlu özmakinacı yazar besteler genelde. eğer diğer grup elemanlarının katkısı varsa, bilmiyorum. bu güne kadar yapmış oldukları ilk albümden ihtimaller denizi ve aklımın iplerini saldım si minör tonunda bana göre en iyi şarkılarıdır.

çalgiya izmir

zeybek
ilk konserlerini 9 mart 2018'de izmir basmane aziz vukulos kilisesi kültür merkezi'nde verecek olan muhteşem ekip. konser saat 20:00'de olup ücretsizdir.

kaliteli müzik sever bir şahıs olarak orada olacağım.

hanımcılık

zeybek
üç beş tane zeka yoksununun karı düşürmek ve popüler olmak için uydurduğu saçma sapan zamazingo. sosyal ağlarda gördükçe tiksiniyor oldum. leş, iğrenç, sakil bir olay. tabii bu topraklarda hemen hemen her gün bir daha hatırlanmamak üzere birden fazla düşünce ve manasız akımlar ortaya çıkıyor, trend oluyor sonu yok.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir