confessions

jakoben

βετεράνος♛  · 25 Mayıs 2017 Perşembe

  1. toplam giri 1026
  2. takipçi 41
  3. puan 24321

tkp

jakoben
http://haber.sol.org.tr/turkiye/tkpden-dersim-aciklamasi-263499

dersim meselesi ile ilgili şöyle bir açıklaması olmuş partinin. bende aynen katılıyorum. dediğim gibi kürtleri bilmemem ama türk halkı yok olmuş bir devrim ile gerici olası bir devrim arifesinde saçma bir düzende hayatını askıya almış bekliyor. bu süreçte faşizmin yarattığı cehalet,şiddet ve gericilik ve bunların sebeplerini de yeni yeni tek sebep olan paraya bağlayabildiği için komünizmi ve başka bir devrimi fikrini kavrayabilme aşamasına gelmedi. çok erken ve antipatik bir tavırdı bu. doğal olarak tepki çekti. şimdi faşistlerin eline koz verildi. adamlar bu dinciler bize sırtlarını döndüler alayını asacağız modundayken devrimcilere de bilenecek bok yere. zaten alayı mal aq. bir çuval incir riske edildi. sebepsiz yere. evet orası dersim ama sakin. türk halkı faşizm ile bütünleşti. cumhuriyet değerlerini bile yitirdi. öyle bir medya var ki faşizm ile korkutup faşizmin yanında olmaya zorluyor. şu gün dhkp-c, tikko gibi örgütler mafyaları sıra sıra zımbalamaya başlasa zil takıp göbek atacak milyonlar,alenen halkı açık açık tehdit edebilen bu mafya örgütlerinin korumalığını üstlenen ve yine alenen suça ortak olan polis,yargı gibi kurumların çalışanlarının özel günlerini falan kutlar haldeler. kafaları çalışamıyor.

dicle koğacıoğlu

jakoben
ona bir sözüm var. çocuk, kadın düşmanı ne kadar hayvan varsa, ıslah edeceğiz. gerekirse öldüre öldüre. boş yere kendini öldürmedi yani. ne kadar hukukçu varsa, çocuk tacizcilerinin kadın cinayetlerinin üzerini örten. önce onlardan soracağız hesabı. ananızın amına koyacağız. amına.

dhkp-cli marx

jakoben
https://ilerihaber.org/icerik/che-ve-castronun-fotografi-dhkp-cli-olduklari-gerekcesiyle-yasaklandi-98091.html

face'te gezerken şöyle bir yazı gördüm haberi paylaşan adam yazmış ;

Yıl 1980
13 Eylül
Yer İstanbul Beyoğlu
Jandarma bir derneği basar. Arama yapılırken duvardaki Marks'ın resmini gösteren astsubay "bu kim" der , "dedem" dernek yetkilisi, elleri arkadan kelepçeli. "Ulan" der astsubay; "Şu mübarek yüzlü adamdan da mı utanmadın komünist olurken"

Yıl 2019
......
.......
.......

asdasdasd

edit; oha adamın profilinde şöyle bir yazı da gördüm çok hoşuma gitti, muhtemelen bir kitaptan alıntı ama yazmıyor. neyse;

MARKS'I ANLAMAK YETMIYOR ARTIK.

KOLTUĞUNDA 14 MART'TA SON NEFESINI VERIRKEN,
BURJUVAZININ KALBINE SAPLANACAK
BIÇAĞIN YAPIMINI BITIRMISTI.

GERIYE ONU ANLAMANIN OTESINE GEÇMEK KALIYORDU...

kuantum fiziği

jakoben
kuranda yazıyordur. kuantum kelimesi, peygamber efendimizin kuran ve islamı yaymaya başladığı modern dönemde ''r'' harflerini söyleyemeyen bir müminin baskı için gittiği yayın sorumlusunun kendisine;'' bu tam cilt mi hocam'' sorusunu sorması üzerine gelişen olaylarla islama girmiştir. bölgenin coğrafi konumu,dönemde bir çok afrikalı göçmen aldığı için ve köle dönemine tekabül eden bu süreçte afrikalılar sömürüldükleri çalışma saatleri dışında tumba çalarak yevmiyelerini temin ettikleri için, aslında ''kuran tam'' demek isteyen ''r'' harflerini söyleyemeyen mümin, dükkanın önünde tumba çalmakta olan afrikalıyı görünce, enstrümanın adını hatırlamaya çalışmasıyla kendisine verilen sorumluluğun frekansını karıştırmış ve kuran tam demek yerine ''kuantum'' demiştir. allah win bilim suck

ekrem imamoğlu

jakoben
fena adam değil. hele ki şu 13 yaşındaki ultra diksiyonlu gençle aralarında geçen ve sonradan sloganlaşan her şey güzel olacak muhabbeti duygulandırmadı değil. fakat derhal göz yaşımı silip videoyu kapattım. bu oyunlara gelmek istemiyorum

Komünizm

jakoben
bilimsel olarak komünizm türklüğün en büyük düşmanı olamaz. hele ki mustafa kemal paşa'nın ön gördüğü türkçülüğün angut gibi elini kurt yapıp televizyondan kampanyalı namaz eğitim seti takip edip anıt kabirde auuu çekmek olarak görmediği gibi. komünizm ırk bazlı iş görmediği için türklük konusunda kürtlük kadar nötr'dür. asıl türklüğün düşmanı gericiliktir.elli yıldır arap gibi yaşıyorsun sayın tutzikikoyama tabi daha bebe olduğun için bunu kavraman güç ve içine doğduğun içinde dışından kendi çaban olmadan görmen imkansız. ama araplar sikiyor ananı bunu bil yani. paranı gasp ediyorlar senin. sen türksün dimi amına koduğum? heh. bak bende türküm. ama benim bu ülkedeki haklarıma kürtler çökmüyor? benim meslek alanıma yatırılabilinip kariyer yapabileceğim imkanları takkeli göt oğlanları alıyor elimden, türbanlı bacılarına cip mazotu yapıyorlar. oke? bir vurcam görcen şimdi. ayrıca komünist düzende kürdistan bayrağı aç bak nasıl adamın götüne sokarlar.bu ülkede o bayrak göndere çekildi. he, türk bayrağı içinde aynı durum geçerlidir fakat benim o bayrağın manasını işgal eden gerici ilkeler ile bir bağım kalmadı hiç bir zamanda olamaz. ülkeyi soyup soğana çeviren,insanlara hayatı dar eden ne kadar anasını siktiğimin orospu çocuğu varsa ve istisnasız her seferinde o bayrağa sığınıyorsa, benim de sığınabilecek bir bayrağım olmalı. o bayrak altında bana yer ve yaşam şansı yok. diyorsan ki ; çocuk istismarcısı, hırsız, katil orospu çocuklarıyla aynı saftayım, keyif alıyorum sözde bağımsız ve özgür olduğum ülkenin sokaklarında her akşam tedirgin ve korku içinde yürümekten, işten dönen anamı biri sikip yakıp öldürür mü korkusuyla beklemek adrenalin salgılamama yardımcı oluyor çünkü doktor reçete etti ama adrenalin temin edecek maddiyatım yok, sen taraflı bakabilirsin tabi.
2

tsk'ya er olarak giren generalliğe yükselebilecek

jakoben
bir kişi kollarından tutmuştu.. kötü kokuyordu, koltuk altı kılları tişörtünden fışkırmıştı ve o bölgeden damla damla gözlerine ter akıyordu. diğeri bacaklarını kavramıştı üzerine kapanmış, üçüncü kişinin pantolonu çıkartabilmesi için paralel durmalarını sağlıyordu.. o gece türkiye'yi sıra sıra sabaha kadar siktiler

:(

tunceli belediyesi'nin tekrar dersim'e dönüştürülmesi

jakoben
güzel ama yersiz yani. ne bileyim, ülkede komünizmi kavrama aşamasına geçilmedi sadece faşizmin gerçek yüzünü görenlerin kaçış olarak seçenek görmesi dolayısıyla oy alıyor komünistler şimdi bu olay ters tepebilir yani. zaten herkes imamoğluna umut bağlamaktan vazgeçmemişken çok zamansız bir hareket umarım patlamaz.

ayrıca şu adamın güzelliğine bir bakın aq ;

https://twitter.com/BldDersim/status/1130222322282057728

sırf türk diye milyon dolarlık bir de değil, en az iki makam arabasını altına çekip sülalesini zengin eden ibnelerin ellerine bakıp, ''tuncelimize dersim dedi, kurtar bizi boşgen'' :( diyenler olarak. bakın emekçi işte. adam başkan bile değil. adam senden benden işte aq

19 mayıs 2019 anadolu efes cska moskova euroleague final maçı

jakoben
sosyal medyada olay 15 temmuz şehirler ribounduna evrilmiş. şaka gibi. türk takımı diye destekleyecek miyiz? belki beşiktaş ve galatasaraylıların haberi yok ama bu iki takım on yılı aşkın süredir rekabet halinde bu sporda. bildiğiniz derbi. fener taraftarını genelleyen yargılar falan..oke. bir kısım terbiyesizin yaptığını derhal unutturacak açıklama; ergin ataman yabancı dil biliyor dimi? heh. arkasında ona laf edenler cska taraftarı olsaydı dönüp küfür etmekle mi uğraşırdı yoksa bitmek üzere olan tüm sezonun emeği maça mı odaklanırdı? ergin hoca sinsiliğini devreye soktu. hatta maç sonunda da yine fenerbahçe taraftarını iğneleyerek hadsizler diye niteledi. genellemedi sağ olsun.. bir takım hadsizler dedi. kendi takımına ihanet etti.derdin ne oğlum senin? baksana oyununa aq.. maç kafa kafaya belki iki faul alsan yetişecen... yok. dönüp orospu çocukları demeyi tercih etti. eh. cska da bastı. geçmiş olsun. efes beş yıl daha uğraşsa ancak gelebileceği bir noktada takımına sırtını döndü. he aq. fener taraftarı batırdı her şeyi. işi gücü fenerle uğraşmak.

kanıt ;
https://twitter.com/elpatronzeljko/status/1130214816482824194?s=21

dediğimde oldu. üçlük sokamadılar. başka planları yoktu. yenildiler. bu kadar.

lux'ı doyuruyoruz kampanyası

jakoben
bilindiği üzere lux istanbul'da üniversite okumakta olan genç bir hanım kızımız fakat yurtta osuruk kokusu çekerek günlerini geçiriyor. iron'da milf kovalarken adisyonlu rakılar ısmarlamaktan kafasını kaldıramadığı için maddi olarak kız arkadaşına destek çıkamıyor. lux'ın adına hesap açıp lahmacun parası yollayalım derim.
4

erleri çekin rütbeliler gelsin

jakoben
bir gün eylem yaparsam yad etmek adına nostaljik olsun diye değil sırf, fikirlerini doğrudan dokunmadığı halde hayat bana anlatabildiği için,(çünkü ben onları okuyup anlamadım yanlışları. hayat bana yanlışları gösterdi, üstüne bir çıkış bulabilmek için onları okudum. bu ayrım çok mühim) o sırada halk için isteklerimi sıraladıktan sonra, cephe aldığım barikatın ardında ''ha unutmadan'' diye ekleyip megafonu tekrar açınca; erleri çekin rütbeliler gelsin demek istiyorum. çok büyük laf. anlamı çok büyük.
0 /