confessions

sophos

βετεράνος♛  · 13 Ekim 2017 Cuma

  1. toplam giri 3013
  2. takipçi 70
  3. puan 85007

yurt yemekleri

sophos
Paramla midemi karşı karşıya getiren; Mideme tecavüz eden yemekler. kullandıkları o iğrenç sanayi yağının kokusunu terimden, idrarımdan aldıkça tiksiniyorum. O berbat yağ ve salça ile en iyi şefe yemek yaptırsan yine leş gibi olur mideni siker.
Sadece bir çorbası akşam doyduktan sonra ertesi sabah midemden çıkana dek kusmama yetiyor.

Fabrika ve Askeriye yemekleriyle yarışabilir ancak.

yazarların ilk köpeklerinin ismi

sophos
Oscar;
siyah renkli, boynunda beyaz beneği bulunan ve kuyruğunun ucu beyaz olan, baskın olarak kısa tüylü alman puanteri (kurzhaar) ve ingiliz puanteri karışımı muhteşem bir köpekti. Ne yaparsan yap ısırmazdı. Çok sadık ve oyuncuydu. Bisikletle giderken benden hızlı koşardı, sandalye yüksekliğindeki duvarlardan atlardı.

Selahattin demirtaş

sophos
öncelikle tamam hdp'nin kürt halkının savnucusu olmanın yanında terör örgütünü de desteklediğini hepimiz biliyoruz. ancak adam seçiliyor sonra hapse atıyorsunuz ne güzel demokrasi. oyun kurallarına göre oynanmıyor. demokrasi ve özgürlük en büyük iki yalan.

canan kaftancıoğlu

sophos
eşinin domuz eti paylaşımı ve kendisinin ermeni soykırımı hakkındaki görüşleri nedeniyle sempati duyduğum iyi insan, iyi politikacı mı: zannetmiyorum. çünkü yalan söyleyemiyor ve görüşlerini saklamıyor sanırsam. tepkilerinde haklı bence ancak bir yerlere gelmek için hamam böceği toplumumuzun karşı çıktığı görüşlerini saklaması gerek, bunları saklamadığı için başı dertte. atatürkçülerin içinde bile objektif düşünenler olduğunu gösterdi.

mustafa mulaliç

sophos
мустафа мулалић, Mustafa Mulalić (1896 - 1983) çetniklerin 5000 müslümandan oluşan bölüğün komutanı olan müslüman çetnik. müslüman olmasına rağmen bizim hamam böceği vatandaşlarımızın aksine ''boşnaklar''ın osmanlı tarafından müslümanlaştırılmış sırplar olduğunu anlayan insanlardan, bu yüzden çetniklere katılmış.

-bizimkiler batı medyasından öğrendikleriyle sırp düşmanlığı yapıp teröristlere yardakçılık yapsın, çetnikler şöyle faşist böyle katliam yaptı desinler.-

aynı zamanda çetniklerin hırvat komutanı da vardır (bkz:zvonimir vuçkoviç) (Zvonimir Vučković)

dragutin gavriloviç

sophos
Драгутин Гавриловић, Dragutin Gavrilović (1882 - 1945)
1. dünya savaşı'nda 7 ekim 1915'te almanların ve avusturya-macaristan'ın belgrad'ı işgaline karşı şehri savunanlardan biri olan ve yaptığı konuşmasıyla ünlü kahraman sırp subayı.
-sabaton'un last dying breath şarkısının başında konuşması var.-


Askerler, saat tam üçte, düşman sizin güçlü saldırınızla parçalanmalı, patlattığınız bombalarınız ve süngülerinizle. Belgrad'ın onuru, başkentimiz, lekelenmemeli. askerler! kahramanlar! genel merkez alayımızı kayıtlardan sildi. alayımız belgrad'ın onuru ve anavatan uğruna feda edildi. Öyleyse, zafer için ileri! Kral ve Anavatan için! Çok yaşa Kral, çok yaşa Belgrad!

eyüp

sophos
diyalektik bir yer, geçen yıl girimde istanbul'un en çomar yeri yazmıştım doğrudur. çomarlar anadolu'dan gelme, ancak iyi insanlar da var tek tük: onlar da trakya'dan, ege'den gelme.

gezmeye balat'a gidecektim geçen, nasıl gidicez bilmiyorum, yol sorucam: köprü altında mavi gözlü kamp çantalı bir abi denk geldi, sohbet sardı, trakyalı - göçmen olduğunu gözlerinden, konuşmasından ve siyah poşetteki içkilerden anladım. tanımam etmem ancak trakyalı adamdan serseri çıkmaz bilirim. mekanı varmış -onu da yazmıyim- gittik oraya ikram yaptı sağ olsun, en az 2 saat muhabbet ettik. çantasından bir de laptop çıktı açtık müziği. böyle insanlar da var.
0 /