confessions

sophos

βετεράνος♛  · 13 Ekim 2017 Cuma

  1. toplam giri 3153
  2. takipçi 73
  3. puan 88238

beytlehem

sophos
Ekmek evi, İsa mesih'in doğduğu yer. Yeruşalim'e yakın olan yahudiye'deki kent. Eski adıyla efrata'dır.

Bir tane daha beytlehem vardır. kuzeydeki celile denizi'nin ve nasıra'nın yanındaki beytlehem'dir. Kimi isa mesih'in burda doğduğunu da iddia eder ama kutsal kitap'da yahudiye dediği için pek kabul görmez.

(Araştırmada yardımcı olabilecek ingilizce yer isimleri: nazareth: nasıra, celile: galilee, beytlehem: bethlehem, yahudiye: judea)
1

vodka

sophos
Rusça "водка" (latin alf. vodka) diye yazılsa da garip bir kuraldan dolayı "votka" olarak telaffuz ediliyor. Türkçeye de bu şekilde geçmiş.

hindistan - pakistan savaşı

sophos
Hahaha destekleyecek taraf bulamadığım savaş. Bir yanda çingenelerle akraba olan, sokağa sıçıp bok içinde yaşayan, küllerini döktüğü nehirde banyo yapan pis hintliler, diğer yanda bu salaklarla aynı milletten olmasına rağmen bunların abuk subuk inancı yerine islamı seçip araplaşan "pakistanlılar".

nihat özdemir

sophos
Eskiden fenerbahçe yönetiminde yer almış, utanmadan tff başkanlığı yapan kişi. Futbol ile alakası olmayan yaşlı bir para babasıdır. Çok güzel boş konuşarak can sıkar. Göztepe maçındaki Kural hatasından bahsedecek mi diye açıklamasını dinledim, kanser etti.

trailer park boys

sophos
''karavan parkı çocukları'', şu aralar tek izlediğim yabancı dizi. biri içki düşkünü, biri ot düşkünü, biri de ilginç bir arkadaş olan julian, ricky ve bubbles isimli kanadalı üç kafadarın maceraları. gayet güzel bir kanada dizisi. netflix'te var da ordan izlemiyorum yanlışlık olmasın, tabi ki kaçak izliyorum netten. out of europe versiyonu da çok güzel. dizi ayrıca şunu farketmemi sağladı, kanada abd'den kat kat daha güzel bir yer. amerikanlar kuşumu yesin.
0 /