confessions

sophos

βετεράνος♛  · 13 Ekim 2017 Cuma

  1. toplam giri 3116
  2. takipçi 73
  3. puan 87368

Trap patlaması

sophos
Günümüzde yaygın olan, kendisine saygısı olmayan insanların gereksiz insanları zengin ettiği müzik türü. Otobüste, metroda kulaklıktan gelen yoğun bas tıkırtıları ile ingilizce veya türkçe anlamsız sözler. Aynı zamanda günümüz "rap" şarkıları da benzer.

batı komünizmi

sophos
Veya batı sosyalizmi neyse işte, batı'nın boktan liberalliğinin komünist düşünceyi çürüten veya yavaş yavaş onu yıkmakta olan hali. günümüz komünist düşüncesi.

Sscb zamanında ibnelik, vejetaryenlik, feministlik, mülteciler hoş geldinizcilik mi vardı? Hepsi batı'dan geldi. liberal düşünce sayesinde rahatça yayılıyor bu sapkınlıklar. Komünist düşünce çürüyor. Stalin bu mor saçlı feministleri, komünistim diyen bu ibneleri görse ne derdi acaba... Biz bunlar için mi 2. Dünya savaşı'nı kazandık, nazilerden kurtardık buraları...

lepa brena

sophos
Güzel brena, şarkılarında balkan ruhunu hissedebileceğiniz, Yugoslavya'nın sembolü olmuş efsanevi bosnalı şarkıcı. Gerçek adı Fahreta Živojinović'tir pek duymayız. Gerek de yok zaten.

Brçko'lu müslüman aileden gelip sonra vaftiz olarak ortodoks olmuş ve belgrad'a taşınmıştır. Ayrıca 1992-1995 Bosna savaşı sırasında Sırp kuvvetleri askeri üniforması giyip fotoğraf ve videolar çekmiştir. Balkan çomarları ve bizim çomarlar bu yüzden çetnik deyip sevmezler.İstanbul'da çekilmiş klibi. Robinja: Köle, batı'nın oryantalist bir bakış açısı ile arap gibi gösterilmişiz ama şarkı güzel.kalp çarpıntısı

sophos
Kalp hızın normalden fazla olması. Sadece yaşlılarda olur zannederdim, değilmiş. Çok fazla uykum gelmesi üzerine büyük bardak şekersiz ve sütsüz filtre kahve içmiştim, ilk zamanlarda her şey güzeldi. uykumu açtı ancak yarım saat içinde kötü hissetmeye başladım. Uzun zamandır da kahve içmemiştim bu arada. Alakası var mı bilmem ama bir de aç karına içmiştim. Kalbim hızlanmaya başladı. Yüksek kafein nedeniyle de oluyormuş.

cep kanyağı

sophos
Bulgaristan'da rakiya (rakia) isminde meyveden yapılanı hala bulunan, küçük şişelerde satılan, cebinize sığan muhteşem içki.
mastika ve diğer içkiler de var aynı ebatlardaki şişelerde ve çok ucuz. devlet alkolden vergi alıp sikmiyor orda, orda yöntem farklı düşük maaş vererek (özellikle emeklilere) sikiyorlar.

afganistan

sophos
sscb'nin zamanında kurtarmayı denediği ancak başaramadığı ve hezimete uğradığı ülke.
otuyla meşhurdur. dünyanın en tehlikeli yerlerden biridir ve terör kol gezmektedir.
abd çok güzel yardım etmiştir mücahitlere (şeriatçı köpeklere), ilk önce silah ve füze yardımı yapıp daha sonra her yeri bombalayarak onları ne kadar sevdiğini göstermiştir.

neo-nazi beyaz ırkçıların saçmalıkları

sophos
Bulgaristan'daki bir kısım aptal gencin alman hayranlığı da ayrı bir saçmalık. Ukrayna'dan sonra doğu avrupa'da neo-naziliğin en çok artışta olduğu yer bulgaristan.
bizim ittihat ve teraki'den beterler bu gençler alman hayranlığında. Bulgarlar slav-trak biraz da türk karışımı iyi güzel insanlar. Çoğunlukla bulgar milliyetçiliği yapan ve rusları destekleyen iyi insanlar olmasına rağmen, yeni yetme gençlerden oluşan bir aveller topluluğu sscb ülkemi işgal etti, dedem eskiden zengindi topraklarımızı aldılar diye ağlıyor. Bunlardan kimi görsem levski sofya takımını tutuyor.
2

2020

sophos
Aga sanarsın cehennemde yaşıyoruz. Abartmayın bu kadar, ekonomi kötü enflasyon yüksek de ne yapalım. Keyfimize bakmak gerek. Çok şükür arap ülkesinde dünyaya gelmedik, çingene olmadık, eşcinsel olmadık. Mutlu yıllar!

İçki

sophos
Aga mümkünse marketten, tekelden alıp devletin bizi sikmesine destek olmayın. Yurt dışına gidiyorsanız free shoplardan, gidemiyorsanız kaçak getirenlerden veya sürekli yurt dışına gidip gelen şoförlerden, kamyonculardan alın hem vergi ödemezsiniz hem daha ucuza gelir.
0 /