confessions

sophos

βετεράνος♛  · 13 Ekim 2017 Cuma

  1. toplam giri 2957
  2. takipçi 71
  3. puan 83568

yunanistan

sophos
Eskiden güçlüydüler ancak şimdi gereksiz yere endişeleniyorsunuz. Gençliklerini bok götürüyor. Bizim gençlikten bile daha beter olmuşlar. Ulan türk olarak bu yozlaşmış aptallardan daha çok kendilerini savunuyorum. Yarısı anarşist, lgbt destekçisi ya da animeci aptallardan, batı beslemesi gibi dolaşan yozlaşmış liberal pezevenkler. Hristiyan falan oldukları da yok gençlerinin büyük kısmının. Kaybettikleri Makedonya ve Kıbrıs'ı geri almamalarının önemli nedeni de anlattığım çoğunluğu aptal olan yozlaşmış gençleri.

nasha russia

sophos
(Наша russia) harika bir rus komedi dizisi. 2006-2011'de tnt kanalında yayınlanmış, hepsi youtube'da mevcut.
Tatildeki bölümleri antalya'da geçiyor.
"Tagilll" diye bağıran keş bir abimiz var.

ego

sophos
(εγώ) Yunanca "ben" demektir. Antik Yunancadan latinceye, oradan da anlam değişimi yaşayarak dünya dillerine geçmiştir. Egoizm ise bencilliktir.

kutepov anıtı

sophos
Halk arasında bilinen adıyla Rus Anıtı:
Bolşevik Devrimi'nden kaçıp 15 Kasım 1920'de Gelibolu'ya gelen 25 bin Beyaz Ordu mültecisinin komutanı Aleksandr Kutepov'un geldikleri yere yaptırdığı anıt. Daha sonrasında depremle yıkılmış ancak yetkililer restore ederek yenisini birebir yapmışlar.


-SSCB'nin nazilere karşı zaferini kutlayan Rusya, imparatorluğu yani Çarlığı ise kendi kültürü saymaktadır.-

hallacı mansur

sophos
"Enel hak" yani "ben hakkım" dediği için (kastettiği: haktan başka kimse yoktur, tanrı-hak her şeydedir.) hoşgörülü abbasi arapları tarafından idam ettirilen ve gelibolu'da türbesi bulunan tasavvufçu.
Asıl adı Hüseyin bin mansur'dur. Mesleğinden dolayı sonradan hallaç lakabı konmuştur.
0 /