confessions

iron

Admin  · 11 Mayıs 2016 Çarşamba

  1. toplam giri 705
  2. takipçi 211
  3. puan 19694

vanspor

iron
Son haftalarda harikalar yaratan futbol takımı. 3. Ligde 60 gol ile en golcü takim ve 27 gol yiyerek ise en az gol yiyen takım olmuştur. Takımın hocasının efsane (bkz:feyyaz uçar) olduğunu unutmamak lazım. Ligin ilk haftaları bir türlü şansı yaver gitmeyen bu takim son haftalarda farkkı galibiyetlere imza attı.
1979 yılında şampiyonluğu trabzonun elinden alan vansporun o günden sonra yüzü gülmemişti eğer bu istikrar ile giderse ve hakem, federasyon engeline takılmazsa feyyaz hoca ile beraber 1. Lige kadar gideceğini düşünüyorum.

nikotin bandı ile sigarayı bırakmak

iron
Dün karar verdiğim olay. Önce internette biraz araştırma yaptım bu nikotin bantlarının
1. Adım nikotin bandı 25mg niktotin içeren,
2. Adım nikotin bandı 15mg nikotin içereren
3. Adım nikotin bandı 5mg nikotin içeren çeşitlerinin olduğunu öğrendim ve benim gibi günde bir paket içenler için 1. Adım nikotin bandının doğru seçim olduğunu öğrendim. Direkt eczaneye gidip 57 lira vererek bir kutu 7 adet satın aldım ve son sigaramı içip omzuma bir adet yapıştırdım.

Şimdilik olumlu etkisi olduğunu söyleyebilirim tabi öyle tüm nikotin ihtiyacınızı karşılamıyor ya da sigara içme isteğinizi tümden bastırmıyor ama krizler daha kısa süreli oluyor. Yaklaşık 24 saattir sigara içmiyorum aklıma gelmediği sürece içme isteğide duymuyorum ama can sıkıntısı çok boktan olduğu için zorluyor. Az önce iki bant birden takmayı düşündüm ama nasıl bir yan etkisi olacağını bilmediğim için vazgeçtim. Bir diğer konu ise nikotin bandı ile nikotin sakızını aynı anda kullanmak. Henüz denemedim ama deneyenler tavsiye ediyor.

Son olarak nikotin bandı ile uyumamaya çalışın 4k 3 boyutlu fantastik rüyalar görüyorsunuz ve 10 dakikada bir uyaniyorsunuz.

nikotin bandı nasıl kullanılır sorunsalı

iron
İnternette araştırdığım, pek adam akıllı bilgiyle karşılaşamadığım sorunsal. Öncelikle nikotin bandının bileğe yapıştırılması gerektiğini savunanlar ve sırt bölgesine yapıştırılmalı diyenler var. Kimi ise sırtına yapıştırıyor. Ayrıca kimi kullanmadan önce kılları jilet ile temizleyin derken, kimi gerek olmadığını söylüyor. Kısaca nasıl kullanmanın daha etkili olduğu konusunda adam akıllı bir bilgi bulunmuyor. Varsa daha önce kullanan pm pls.

Fatih mehmet maçoğlu

iron
pkk tarafından karalanan, komünist siyasetçi. sanki herkes hdp li olmak zorunda aq. hdp den aynı karalamayı görmedim ama hdp seçmeni de maçoğlu baya ajan ilan etmiş. kazanması durumunda bölgede komünist bir belediye olacak iyi işler başarırlarsa bu dalga gibi yayılır mı ? insanların komünizm algısını değiştirir mi? bilmiyorum. umarım güzel şeyler olur.

31 mart 2019 yerel seçimleri tahminleri

iron
van %69 hdp
tunceli %50 hdp %35 chp %15 maçoğlu düz yazayım dedim .d
kars % 26 hdp %25 chp %20 akp %13 mhp %11 iyi parti.
hakkari %81 hdp
artvin %48 akp %40 chp
urfa %47 akp %41 sp
batman %70 hdp %20 akp
ığdır %60 hdp %35 mhp
bingöl %45 hdp %46 akp
mersin %50 ako %48 chp
antalya %51 chp %49 akp
muğla %58 chp %40 akp
ankara %52 akp %48 chp
2

şiyar u dijwar

iron
türkçe ve kürtçe biyografileri.

Di Serîde Em Silav û Hurmetên Şiyar û Dijwar Li Guhdarvan û Şopgerên Hêja û Qedir Bilind Dikin. Belê! Şiyar û Dijwar Kîne? Şiyar û Dijwar Birayên Hevin û Li Mêrdînê Li Gundê Mensûrîyê Di Sala 1987'ande Şiyar û Di Sala 1992′ Wande Ji Dijwar Ji Dayik Bûye. Dayik û Bavêwan jî bi Eslên Xwe ji Mêrdînêne. Herdû Xort û Bira Piştî Dibistana Sereke Xelas Dikin Zaningeha Vekirî Beşa Konservatûvarê Li Ser Mûzîkê Dixwînin û Xwe bi Pêş Dixin. Herwiha Armancawanî Sereke Ku Di Beşa Hunerîde Hunerek Nû Ava Bikin û Cîh Di Dilê Gelê Kurdade Bigrin. Şiyar û Dijwar Bi Çûkanîya Xwede Hewl Didin Ser Mûzîka Kurdî û Sitranên Kurdî Dibêjin. Şiyar Di Temenê Xweyî 12'ande û Dijwar Di 8'ande Dest Bi Gotinan Sirtranan Dikin Herwiha Di Demên Bûhirîde Bi Reng û Dengên Xwe Di Dilê Gelde Hêlînekê Ava Dikin. û Berhemekê (Albûm) û Nêzî 100 Sitranan Diafirînin û ji Gelê Xwere Dikin Xelat…

Merhaba! Öncelikle Sevgi ve Saygılarını Siz Değerli İzleyici Ve Dinleyicilerine Sunuyorlar. (Şiyar û Dijwar) Evet! Şiyar û Dijwar Kimdir? Şiyar û Dijwar İki Kardeş Olup 1987 De Şiyar ve 1992 De İse Dijwar Mardin Merkeze Bağlı Olan Yalımköy İlçesinde Dünyaya Gelmişlerdir. Anne ve Babalarıda Aslen Mardinlidirler. Şiyar û Dijwar İlk Eğitim ve Öğrenip Yılların da Yanı Sıra Kürt Müziğine Olan İlgi Ve Alakalarını Her Geçen Gün Daha Çok Genişletip ve Gösterip Sürekli Ana Dilleri Olan Kürdçe Diliyle Şarkılar Söylüyorlar Orta Okul Yıllarını Mardinde, Lise ve Üniversiteyi İse Dışarıdan İstanbul Konservatuvar Bölümünde Devam Etmişlerdir. Zaman Zaman Yaptıkları Eserler ve Söyledikleri Şarkılar ile Halk Arasında Sevilip, İlgi Odağı Olup Kısa Sürede Büyük Beğeni Topladılar. Ve “Çarê Nîsanê” Adlı İlk Albümlerini 2016 Yılında Piyasaya Sürerler. Söz ve Müzikleri Kendilerine Ait Olan Yaklaşık 100 Tane Eser Bestelerler. Tek Hedefleri Halkın Gönlünde Taht Kurmak Ve Halkın Acısı, Sevinci Dili Ve Kültürü Olabilmektir.. Sevgi ve Saygılarımızla.

http://www.siyarudijwar.com/

game of thrones

iron
13 bölüm boyunca tatmin edecek tek bir şey bile bulamadığım çok fazla abartılan dizi. Dizinin güzel yanı çekimlerin çok farklı yerlerde yapılması. Bunun dışında ne bölümlerin kendi içinde tatmin edici bir finali var ne sezonun. Çekimin yapıldığı yerleri ve ilginç karakterleri çıkar ortaya muhteşem yüzyıl ve diğer türk dizilerinin fitne, fesat muhabbetlerinden başka bir şey kalmıyor. 2. Sezonu bitirene kadar izleyeceğim belki sonradan açılan dizilerdendir diye ama pek umudum yok.

madem iyisin

iron
Bir (bkz:bertolt brecht) şiiri.

madem iyisin
anladık iyisin,
ama neye yarıyor iyiliğin.

seni kimse satın alamaz,
eve düşen yıldırım da
satın alınmaz
anladık dediğin dedik,
ama dediğin ne?
doğrusun, söylersin düşündüğünü,
ama düşündüğün ne?
yüreklisin,
kime karşı?
akıllısın,
yararı kime?
gözetmezsin kendi çıkarını,
peki gözettiğin kimin ki?
dostluğuna diyecek yok ya,
dostların kimler?

şimdi bizi iyi dinle:
düşmanımızsın sen bizim
dikeceğiz seni bir duvarın dibine
ama madem bir sürü iyi yönün var
dikeceğiz seni iyi bir duvarın dibine
iyi tüfeklerden çıkan
iyi kurşunlarla vuracağız seni
sonra da gömeceğiz
iyi bir kürekle
iyi bir toprağa.
0 /