confessions

iron

Admin  · 11 Mayıs 2016 Çarşamba

  1. toplam giri 769
  2. takipçi 318
  3. puan 21803

aşk

iron
Çok yakında beni bulacağını hissettiğim bok. birine aşık olmayı gerçekten çok istiyorum. Karşılıksız olsun hiç umrumda değil, hatta işime gelir ki hiç bitmesin. Çünkü aşık olduğunuz insanı tanıyınca hayal kırıklığı yaşıyorsunuz.
25 yıldır ilk kez birilerini sevmeye çalışıyorum.
4

türk olup kürtçe öğrenmek

iron
Bu sıralar Alanya da tanıştığım bir arkadaşin gerçekleştirmeye çalıştığı eylem. Kürtçenin ilginç bir dil olmasının yanı sıra, öğrenmesi oldukça eğlencelidir. Kanaatimce %50 oranında Kürtçe öğrendiğimi düşünüyorum, fakat Kürtçe bölgeden bölgeye bile farklılık gösteren zengin bir dil olduğu için bazen Türkçe de olmayan sürprizler ile karşılaşabiliyorsunuz.
1

ölümden korkmamak

iron
Şu sıralar tekrar içine düştüğüm durum. Ölüm önceleri de gözümü pek korkutan bir şey değildi, çünkü ölümün bir dönüşüm ve kaçınılmaz olduğunun farkındayım. Ölmekten ziyade nasıl öleceğimi daha çok merak ediyorum. Bu korona muhabbeti hiç umrumda değil... Başka insanlara bulaştırma riski olmazsa çıkıp normal hayatima devam edecek moddayim. Bilmiyorum sözlük ilerde yaşayacaklarimdan çok ölümü merak eder oldum hatta arkamda birilerinin üzülmeyeceğini bilseydim intihar bile oldukça çekici geliyor. Tabi böyle bir şey yapmam, bu gider ayak aileye yapılacak en büyük kötülük olurdu.

karın kası

iron
Yapılması en zor olduğu söylenen, ama bir hafta iyi çalışıldığı taktirde ortaya çıkan kastir. Bir haftadır iyi koşu ve mekikle kaslar belirginleşmeye başladı. Bir ay sonra nasıl olacak merak ediyorum.
1

dilhun

iron
keder.

pek beğendiğim farsça kökenli sözcüklerden. telaffuzu, ahengi ile içeriği bu kadar uyumlu kelime sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.

cümle içinde:
mihnet-i dünyâ ile dil-hûn olan bir ben miyem
tîr-i gamla sînesi mecrûh olan bir ben miyem - yahyâzâde âsaf

alanya

iron
Denize girme sezonunun açıldığı cennet. Temiz ve sakin sokaklari, trafik probleminin olmaması, gençler için takılacak mekanların fazlalığı gibi bir çok konuda gönlümü Fethetmistir. Tek kötü yanı biraz pahalı olması.
0 /