dehumanize

scael
Atatürk'ün mal varlığıyla ilgili başlık açıp Atatürk'e iftira atan ve insanları yanlış bilgilendirmeye çalışan bir şahıstır kendisi. Ne gariptir ki bu olaydan sonra hala moderatörlüğü devam etmiştir. sırf biri milliyetçi diye onu cahil diye sınıflandırabilecek biridir. kişi kendinden bilir işi diyoruz ve bu arkadaşı uğurluyoruz.

edit: iftirayı merak eden biri varsa şayet bu şahıs Atatürk'e yolsuzluk yaptı demişti. böyle bir sıfatsız moderatör işte.
hokkabaz
Mustafa kemal atatürk başlığı altında atatürk'ün mal varlığı hakkında bilgiler vermiştir.
Ama nasıl?
Sanki ülkeyi kendi mülküne geçirmiş gibi!!
Bu yazarın yazdığını daha önceden bir kaç kişi daha yazdı eskiler bilir noldu onlara ses soluk yok(!)
Kargaşa yaratmaya gerek yok.
Çok mal varlığı konusuna meraklıysan şu an başımızdakilerin malvarlığını yaz hele sonra konuşalım.
1
trainer red
farklı bi tarzı ve kişiliği olduğu aşikar, ziyadesiyle severim kendisini.

edit: bi insan farklı düşünüyor diye o insandan nefret edilmez sayın yazarlar. adam bana veya size hiçbir şekilde sataşmıyor, hakaret de etmiyor. şimdi ben bu adamı benimle aynı düşünen fakat farklı düşünenlere hakaret edip aşağılayan insanlarla nasıl bir tutayım ?
2
kemalisthanım
ermenilerin atatürk'e ve türklere karşı bakış açısını hepimiz biliriz.dehumanize denen şahsın da bu karalama ve iftira olayını kuyruk acısına veriyorum. zor olmuş olmalı. her neyse bu arkadaşın gazeteci, yazar falan olması komedi filmlerine konu olacak cinsten bir olay. atatürk'ü koruma kanunu ile diktatör ilan edebilecek kapasite biri nasıl böyle bir mesleğe sahip oluyor anlamadım. demek ki her önüne gelen yazar ve gazeteci olabiliyormuş. doğru düzgün entrysi bile yok ama yazar olduğunu bağıra bağıra utanmadan söyleyebiliyor cahilliğini bununla örtmeye çalışıyor. bilgisiz fikir sunmak da, insanların en büyük değeri olabilen atatürk'e dil uzatmak da böyle cahillerin yapacağı iştir.

not: ayda yılda bir o zekayla bir konuşma yakaladı ss alıp faceye atmış zavallım. anam çok mu ağlattılar seni de bir şeyler kanıtlama çabasına giriyorsun.

not: israil'de bile o sevmediğiniz yahudiler bile atatürk'ü sayarken vatanı tc olan ermeni sevmiyor. bu yüzden ''kuyruk acısı'' diyoruz. bu arkadaşın banlanmasını talep ediyorum

edit: siz gerçekten atatürk düşmanısınız. anında 7 eksi yedim. yolsuzluk ve diktatör iftirasına tepki göstermeyen vasıfsızlar gelmişler benim yazımı eksiliyorlar.

instagram sayfanızdan atatürk'ün resmini kaldırın. insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.
8
Makinelitüfek
mustafa kemâl atatürk başlığı altına yazdığı yazı ile tepki çekmiştir. yalan söyleyecek değilim, yazdığı giriyi tamamı ile okuyacak kadar önemsemedim ve bunu ezmek için söylemiyorum. tamamını okumamış olmamın sebebi yazıyı saçma bulmam ve kısıtlı vaktimi bununla doldurmayı tercih etmemem. eksi atacak kadar dahi önemsemedim, sebebi cahilce yazılmış bir yazı olması yani.
şöyle ki park, bahçe, fabrika vesaire, bunların atatürk için şahsi mülk babında mühim şeyler olmadığını bilmeyen insan zaten atatürk'ü tanımıyordur. kurmaylığı zamanında beş parasız dolaştığı zamanlar olmuştur, o vakitlerde de yaptığı her şeyi milleti için yapmıştır. yani burda park, bahçe, orman, fabrika saymak kanıt değil, ankara'ya yaptıklarını araştırırsanız, imar çalışmaları, yerleşim alanlarının düzenlenmesi, fabrikaların açılması, meclis binasının yapılması vesaire, arkadaşımız utanmasa bunları da ata'nın şahsi mülkü olarak sayacak.
kaldı ki atatürk bunlardan kazanılan gelirleri hiçbir şekilde ne kendisi harcamış ne de başkasına harcatmıştır, vefatından sonra da tüm mal varlığını devlete bağışlamıştır.
yazarın bu hareketini bu sebeple garipsedim, aynı şekilde ona gelen tepkileri de, çünkü ona tepki gösteren insanlarda da savunacak temel yoktu ve bu da rahatsızlığın temel sebebiydi. savunamadığınız şeye duygusal tepkiler göstererek karşı çıkmamalısınız, aksi takdirde karşınızdakine prim vermiş olursunuz, ki burda örneğini gördük.
hanımefendinin şahsi fikri ve özgür iradesi ile yazdığı yazıların mevcudiyeti konusunda bana laf etmek düşmez fakat fikirlerini temellendirmesi gerektiğini söylemeyi atatürkçü bir genç olarak görev sayıyorum. temelsiz şeyler üzerine ata'yı yaftalamak hoş bir şey değil.
zira bu tür şeyler bazı kesimler için benzersiz prim malzemeleri.
son olarak atatürk'ün mal varlığından bahseden bir kitap önereceğim, sinan meydan'ın panzehir adlı kitabı bu konuya değinmektedir.
atatürk'ü okumadan tanımaya çalışan arkadaşlar için ise bu tür durumları önlemek adına nutuk başta olmak üzere atatürk ile ilgili sağlam kaynaklar bulmalarını öneriyorum.
edit: Atatürk'ü koruma kanunu demokrat parti tarafından çıkarılmıştır, bunu artık ak troller bile savunmaya utanıyor ama vicdanınız bilir.
8
cigdemgulu
Kendisiyle tanışmam bana attığı selam nerelisin sen mesajıyla oldu swh. Sonra başka biriyle karıştırdım deyip özür diledi bir daha da konuşmadı benimle. Üzüldüm biraz.
aqla
dehumanize
Ben taraf değilim. Atatürk düşmanı, ermeni milliyetcisi, ya da ne dersen... Atatürkçü apocu sağcı solcu komünist kapitalist vesaire...
Öğrenmenin alışkanlık yaptığını biliyor muydunuz? Ancak önce tadına varmak gerek. O kadar eğlenceli geliyor ki... süreki bir şeyleri araştırıp kurcalama gereği duyuyorsun. Sonra bunları başkaları ile paylasiyorsun.
Bazen doğruluğuna emin olduğun şeyi biri gelip çürütüyor. Orda senin karakterin devreye giriyor. Ben başıma geldiğinde çok mutlu oluyorum bu duruma. Hem yanlisimi görmüş, artık sürdürmeyecek oluyorum, heM de yeni bir şey öğreniyorum.
Ancak anlayabileceğim şekilde tatminkâr bir açıklama olmadan bana yanlış düşünüyorsun diyen insanı kaale almamak gibi bir huyum da var. Neden yanlış onu bi söyler misin abisi?
Not: Paylaşımlarım / girilerim belki yeterince kaliteli değil. Belki en aptal yazıları ben yazıyorum laik sözlük te. Ancak şöyle bir baktım Benim paylaşımlarımın kalitesinden dem vuran tbr nickli arkadaşın profiline, sonra kendi yazdıklarıma; git kardeşim. Aramızdaki fark Çağlar kadar göründü gözüme. Azcık mantıklı eleştir. Inan senin yazdıklarını okurken (sadece şahsıma karşı olanlar degil) ben senin yerine utanıyorum. Girdiğim her yazıya yine eksi at. Arkadaşlarına da attir. Lütfen yap bunu. Ancak bir ricam senden; lütfen hepsini oku
the
Her türlü milliyet "osuruktur" diyen bir adama "sen ermeni milliyetçisisin ve Atatürk düşmanısın diyorsunuz"...
İlginç...
0 /