confessions

ickial

βετεράνος♛  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 1265
  2. takipçi 50
  3. puan 15480

yeni zelanda'da gerçekleşen cami saldırısı

ickial
şiddetle kınadıgım saldırıdır. izledigimde kanım dondu.

bu saldırıya destek veren herkesi de aynı oranda kınıyorum! din, dil, ırk etnik kökenleri ve düşünceleri yüzünden insanların öldürülmesine göz yummak ne kadar doğrudur soruyorum? madımak katliamı ne kadar alçaksa bu da o kadar alçaktır.

laik sözlük 2016dan bu yana iyice bok gibi insanları barındırmaya başlamış. yazık

mustafa sarıgül

ickial
şişli'nin birçok yerini zimmetine geçirdiği iddia edilen şişli belediyesi eski başkanı. şu an yine belediye başkanlığına adaylığını koymuş kişidir.
müge anlı'nın eski sevgilisi olduğu yönünde de bazı dedikodular mevcuttur.

ingiltere'de ırkçı saldırı

ickial
dün twitter başta olmak üzere bir sürü platformu sallamış olan sözlü saldırıdır.
video:


özet: ingilteredeyseniz buranın dilini konuşacaksınız diyen bir eleman var, ben brazilyaya gittiğimde oranın dilini konuşuyorum, burada kendi ana dilinizi konuşamazsınız diyor bu kişi. düşünceleriniz neler?

başka bir isimle kargo göndermek

ickial
mümkün olup olmadıgını merak ettigim durumdur.

arkadaşlar böyle bir şey mümkün mü? arkadaşımla aram bozuk ama kendisine hala değer veriyorum, ona bir paket göndermek istiyorum ama benden geldigini bilirse asla içini bile açmaz biliyorum. her bilgiyi doğru girmek şartıyla ismimizi sallasak ne olur? kimlik sorgulaması yapılıyor yazmıs bazı siteler, bazılarında da ptt bakmıyor demiş. bilen, daha önce ptt ile kargo gönderen yazarlar varsa baslıgın altına bekliyorum.

güzel geceler dilerim

İmam hatipler Kapatılsın Facebook grubu

ickial
açıldıgı günden itibaren köklü üyesi oldugum, dakikalar önce de yeni yetme bir moderatör bozuntusunun yaptığım yoruma içerlenerek beni attığı facebook grubudur.
ne yazık ki toplama kampı gibi "benim kriterlerime göre" nerede boş adam varsa toplayıp bir alana tıkmışlar, hep beraber yazıp çiziyorlar. gerek yorumlarda da bir sürü gönderinin altına bu düşüncelerimi yazmıştım zaten.

madem egonuzu şişirecek eleman arıyorsunuz, niye dmden halletmiyorsunuz işinizi yahu? grupmuş ortammış falan, umrumda bile değil. görmediğim şeyler değil bunlar. bana etik gelmeyen şey grubun girişine koca koca kurallar döşemişsiniz o zaman o kurallara göre yöneteceksiniz kardeşim. kurallara göre yönetmeyeni de pazardan karpuz seçer gibi moderatörlüğe almayacaksınız.

(bkz:körler sağırlar birbirini ağırlar)
1

aşık olduğunda hissettiğin o ilk duygu

ickial
6 yıla yakındır reflüyüm, midem kalbim kadar yanmamıştı. daha kolay nasıl anlatılır diye düşündüm ve sadece bunu yazabildim.
yıllar yıllar sonra, bu kez de bu hayat bana güler diye düşündüm ilk defa. ilk defa, korkmadan adımlarımı attım uğruna değdiğini düşündüğüm, güzel zannettiğim bir yola.
duygularımla oynanırcasına..., hazır değilmiş... insanı aşk hazırken mi yakalar? zaten aşk bence ansızın yakalanmaktır yağmura. şemsiyen olmadan ıslanmak, hasta olacağını bile bile hala ıslanmaya devam etmek bundan zevk almak değil midir?
güzelce yelken açamadan bitti. acısı kaldı. ne kadar kalır daha bilemem. ama şu an kaldı işte.
beni kendine inandırdığın için, aslında hiç de akıllı olmadığımı gösterdiğin için sağ ol. kandırılamayacak kadar akıllı olduğumu ve olaylara karşı soğukkanlı tavırlar gösterebileceğimi zannederdim, hep bi şeyleri zannettiğimiz ama hiç emin olmadığımız için kaybediyoruz sanırım. bak bundan bile emin olamadım, hayat olasılıklarla dolu
1
0 /