confessions

ickial

βετεράνος♛  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 1256
  2. takipçi 51
  3. puan 15322

başka bir isimle kargo göndermek

ickial
mümkün olup olmadıgını merak ettigim durumdur.

arkadaşlar böyle bir şey mümkün mü? arkadaşımla aram bozuk ama kendisine hala değer veriyorum, ona bir paket göndermek istiyorum ama benden geldigini bilirse asla içini bile açmaz biliyorum. her bilgiyi doğru girmek şartıyla ismimizi sallasak ne olur? kimlik sorgulaması yapılıyor yazmıs bazı siteler, bazılarında da ptt bakmıyor demiş. bilen, daha önce ptt ile kargo gönderen yazarlar varsa baslıgın altına bekliyorum.

güzel geceler dilerim

İmam hatipler Kapatılsın Facebook grubu

ickial
açıldıgı günden itibaren köklü üyesi oldugum, dakikalar önce de yeni yetme bir moderatör bozuntusunun yaptığım yoruma içerlenerek beni attığı facebook grubudur.
ne yazık ki toplama kampı gibi "benim kriterlerime göre" nerede boş adam varsa toplayıp bir alana tıkmışlar, hep beraber yazıp çiziyorlar. gerek yorumlarda da bir sürü gönderinin altına bu düşüncelerimi yazmıştım zaten.

madem egonuzu şişirecek eleman arıyorsunuz, niye dmden halletmiyorsunuz işinizi yahu? grupmuş ortammış falan, umrumda bile değil. görmediğim şeyler değil bunlar. bana etik gelmeyen şey grubun girişine koca koca kurallar döşemişsiniz o zaman o kurallara göre yöneteceksiniz kardeşim. kurallara göre yönetmeyeni de pazardan karpuz seçer gibi moderatörlüğe almayacaksınız.

(bkz:körler sağırlar birbirini ağırlar)
1

aşık olduğunda hissettiğin o ilk duygu

ickial
6 yıla yakındır reflüyüm, midem kalbim kadar yanmamıştı. daha kolay nasıl anlatılır diye düşündüm ve sadece bunu yazabildim.
yıllar yıllar sonra, bu kez de bu hayat bana güler diye düşündüm ilk defa. ilk defa, korkmadan adımlarımı attım uğruna değdiğini düşündüğüm, güzel zannettiğim bir yola.
duygularımla oynanırcasına..., hazır değilmiş... insanı aşk hazırken mi yakalar? zaten aşk bence ansızın yakalanmaktır yağmura. şemsiyen olmadan ıslanmak, hasta olacağını bile bile hala ıslanmaya devam etmek bundan zevk almak değil midir?
güzelce yelken açamadan bitti. acısı kaldı. ne kadar kalır daha bilemem. ama şu an kaldı işte.
beni kendine inandırdığın için, aslında hiç de akıllı olmadığımı gösterdiğin için sağ ol. kandırılamayacak kadar akıllı olduğumu ve olaylara karşı soğukkanlı tavırlar gösterebileceğimi zannederdim, hep bi şeyleri zannettiğimiz ama hiç emin olmadığımız için kaybediyoruz sanırım. bak bundan bile emin olamadım, hayat olasılıklarla dolu
1

2 temmuz 1993

ickial
en çok da o güzel insanları kurtarmakla görevli olan itfaiyenin, binaya merdiven dayayıp insanları pencereden çıkarıp tuttuğu gibi yere fırlatmasını, yerde tekmelemesini, yumruklamasını unutmayacağım.

sözlük ne zaman tam anlamıyla hareketlenecek sorunsalı

ickial
her şey gibi burası da o ilk heyecanını kaybediyor. ilk açıldığında nasıl bi anda herkes yazarlık kapmaya çalışmıştı, entryler su gibi akıyordu. sözlük kapandıktan sonra yeniden açıldıgında da o heyecanla yine bi entry patlamaları olmuştu. lakin şimdi monoton. insanı buraya çeken bi şey yok, kimsede yazma hevesi kalmadı heralde swh. ben bile bazen girip okuyorum ve kapatıyorum. neden bilmiyorum

kemal kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi

ickial
yerinde bir davranış olur. çünkü bu kişi o koltuğu hak etmiyor.
alparslan türkeş'in bir sözü vardır; “beceriksizlikle ihanet arasında kıldan ince bir çizgi vardır. beceremediği halde makam-mevki işgal etmek en büyük ihanettir” diye. tam olarak içinde oldugumuz durumu özet geçmiş.

eren erdem

ickial
pazartesi günü milletvekilliği sona eren chp'li eski milletvekili. bugün, terör örgütü üyesi olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçuyla tutuklandı.
0 /