confessions

ofelia

Yazar  · 14 Ocak 2018 Pazar

  1. toplam giri 144
  2. takipçi 15
  3. puan 1836

türkiye'ye idamın gelmesi

ofelia
Eğer ki illa bir suç cezalandırılacaksa bu ne idam olmalıdır ne de boş boş hapis yatmak. İdamın da bir faydası yoktur, hapis yatmanın da. Sadece göz korkutur ve bir insanın kaybedecek bir şeyi yoksa bu cezalandırmanın da bir anlamı yoktur. Bu yüzden cezalandırmalar thomas more'un ütopyasındaki gibi olmalıdır. Kendilerine bir faydaları yoksa bile en azından devlete bir katkıları olsun. Ama yine de bilinçlendirme şarttır.

feminizm

ofelia
Hep söyledim söylemeye de devam edeceğim. Feminizm kadın erkek eşitliğidir. Yeri geldiğinde kadın haklarını savunur, yeri geldiğinde erkek haklarını. Ülkemizde feminizm yanlış lanse ediliyor. Kadın erkek eşitliğini savunanlar boş yere ben feminist değilim falan demesin. Bal gibi de feministsiniz. Her düşüncenin yobazı ve cahili olduğu gibi bu düşünce yapısının da var. O yüzden feministler böyledir diye boş yapmayın.

Amerikan futbolu

ofelia
İzlemesi gerçekten çok eğlenceli olan spordur buna benzer bir zevki ancak basketbolda yakalarsınız. Lise 1'de iken 12ler okul bahçesinde kendilerince ufak çaplı oynarlardı ne güzel günlerdi swh

hayat

ofelia
Bataklıkta batmaktan farkı yok. Ne kadar kurtulmak için çabalarsan bir o kadar daha batıyorsun. Fakat sakın şunu unutmayın ne olursa olsun hayat çok kısa. Sevdiklerinizi bırakmayın, dolu dolu yaşamaya bakın. Bugün varsınız yarın bi ihtimal.

ortaköy

ofelia
Dolmabahçe tarafından giderkenki ağaçlı yolu hiçbir şeye değişmem.... tak kulaklığını, al sıkıntılarını yürü dilediğince. Keşke o yol daha uzun olsa..

dostluk mamaları

ofelia
Migrosta kedi ve köpekler için satılan mamalardır. Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 1.5 lira falandı. Bu soğuk günlerde onları unutmayın. Hiç olmazsa alın çantanızda bulunsun. Denk gelikçe beslersiniz.

Bir sokak hayvanını beslemenin verdiği his hiçbir şeyde yok. İnsan gerçekten çok mutlu oluyor ve iyi hissediyor. Onlar bize muhtaçlar, onları görmezden gelmeyin.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir