confessions

anne boleyn

Moderatör  · 29 Nisan 2017 Cumartesi

  1. toplam giri 904
  2. takipçi 146
  3. puan 15853

düşlediğim türkiye

anne boleyn
Bütün toplumun eğitim konusunda belirli yüksek bir seviyeye eriştiği, okuyan, sorgulayan, bilinçli bir toplumun yaratıldığı bir ülke. Yönetiminin tamamen özgür olduğu, herkesin her şeyi sorgulayabildiği ve eleştirebildiği yaşanacak ve nefes alınacak bir yer. Zaten toplumun hepsi bilinçli olursa eleştiriyi hakaret,iftira ile karıştırıp cahilliği tepelerine çıkarmazlar. O yüzden önce bilinçli bir toplum ondan sonra ise herkesin özgürce yaşadığı, her şeyi sorgulayabildiği bir türkiye hayal ediyorum.
Bilinçli bir toplum olduktan sonra eğitim sistemi çocukları aptal yerine koyamaz; devlet yüksek vergilerle ve fahiş fiyat artışlarıyla halkını sömüremez; en önemlisi de az maaşa çok saat çalışarak halk modern köleye dönüşmez. çünkü halk bunlara müsaade edemeyecek kadar bilinçli ve kendini geliştirmiştir. Toplumu cahilleştiren, aptal yerine koyan hiçbir yönetimi kabul etmez.
1

atatürk vs che

anne boleyn
Atatürk ve che karşılaştırılamaz. İkisi de liderdir lakin dünyada emperyalizm ile mücadelede ilk kazanan atatürk ve türk milletidir. Gandhi, che ve dahası hepsi bizim zaferimizden sonra emperyalizmi yenmenin imkansız olmadığı umuduyla dolmuştur. Diktatör, zalim olmayan bütün liderlere saygım var. Bir Türkiye vatandaşı olmamı kenara koyarak söylemek isterim ki Atatürk gelmiş geçmiş bütün liderlerden farklı. Bendeki yerini geçtim, dünyada yaptıklarıyla bambaşka bir liderdir. Her lider onun yaptığının birini, ikisini yapabilir Ama hepsini birden (o kötü şartlarda) yapabilen bir lider yok, olmamıştır.
3

kemal kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi

anne boleyn
onurlu bir davranış olur.
neden istifa küçük düşürücü bir eylem olsun ki? başarısız oluyorsan istifa edeceksin, ne diye o koltuğu meşgul edip bunca gencin hayalini ve geleceğini tehlikeye atıyorsun. iyi bir insan olabilirsin, düzgün bir adam da olabilirsin ama başarısız olduğun sürece ne bize ne de ülkeye bir katkın olmuyor. ve ne yazık ki chp bile yolsuzluktan, koltuk sevdasından geçilmiyor. artık düzen değişmeli yoksa ülke düzeni hep aynı devam edecek.
kılıçdaroğlu istifa etsin yerine lider gelsin. o da muharrem inceeee be!

aşk acısı

anne boleyn
şu son yıllarda görüyorum ki aşk acım en fazla bir hafta sürüyor.
ama tabii acı çekmeme sebep olan kişinin beni zerre umursamadığını anladığımda.
tabii o bir haftanın iki günü yemeden içmeden kesiliyor, geceleri uyuyamıyor uyuduğum her gece de acı çektiğim kişiyi rüyamda görüyorum. sabahları ağlayarak uyanıyorum ama dediğim gibi bu iki gün sürüyor. ondan sonra geriye kalan günlerde kabulleniş ve cidden kin bile duymama, mide bulantısı ve ben bu salak için mi acı çekmişim pişmanlığı swh.
önemli olan sevilmediğini anladıktan sonraki iki gün, sonrası eğlenceli. abi bir de benim o iki günde yaşadığım kabusu millet aylarca yaşıyor. aşık olmayın yahu!

seni seviyorum diyen insanın aslında sizi sevmediğini anlamak

anne boleyn
düşünsenize gözlerinizin içine bakarak seni seviyorum, sana aşığım diyen kişinin aslında sizi hiç sevmediğini koca bir yalan olduğunu anladığınızı. hepimiz yaşamışızdır bunu. malum karaktersiz, yalancı insandan bolu yok bu dünyada. acı çekersin, böyle iğrenç birini sevdiğin için, ona inanıp kalbini açtığın için, onunla vaktini harcadığın için. hem ondan nefret edersin sana bunları yaşattığı için hem de her sabah ağlayarak uyandığın için kendinden.

sevmiyorsanız, seni çok seviyorum demeyin. hele ki gözlerinin içine bakarak aylarca, bu üç kelimeyi kullanmayın. sevmiyorsanız, sevmediğiniz kişiyi kandırarak kendinize bağlamayın.

ve eğer siz de sevilmeden, sevildiğinizi zannetmişseniz iyi tarafından bakın olaya. bu da bir tecrübe oldu. insanların ne kadar iğrençleşip duygularla nasıl oynayabildiğini, yalancı olabileceğini gördünüz.

ve şunu da unutmayın " beni seviyor mu yoksa sevmiyor mu?" diye şüpheye düşüren insan sizi sevmiyordur. duygularınız yüzünden inanmak istediğinize inanmaya çalışmayın.

ve tabii, bunlar bilhassa kendi kafamda kendime empoze ettiğim en doğru nasihatlar.
2

24 haziran 2018 milletvekili seçimleri

anne boleyn
neden bu kadar umutsuzsunuz?
bakarsınız meral akşener seçilir. rejim değişikliğini vaat ettiği gibi önler. ve 25 haziran sabahı bize bayram olur.

edit: ince de seçilebilir tabii ki. fark etmez. lakin chp'nin iktidara gelemeyeceğine dair bir algım var. olur da ikinci tura ince ve t*ayyip kalırsa zaten oyum koşulsuz şartsız ince'ye.
0 /