confessions

franz

Moderatör  · 6 Temmuz 2017 Perşembe

  1. toplam giri 678
  2. takipçi 18
  3. puan 14578

the snows of kilimanjaro

franz
Kilimanjaro'nun karları; amerikan yazar Ernest Hemingway tarafından yazılmış, 1936 yayın tarihli, hikayelerden oluşan ve içinde aynı isimde bir hikaye bulunan kitabı.

Safari sırasında ayağına diken batması sonucu enfeksiyon kapan ve ölüm döşeğinde olan harry'nin, yaşamında yaptığı ve yapmadığı şeylerden dolayı hissettiği acıları anlatır. Yanında sevmediği eşi vardır. Kadın belli ki onu sevmektedir aslında. Sürekli kendisine ümit aşılar fakat harry hep geçiştirir. Ayrıca harry bir yazardır. Pişmanlıkları arasında 'bunu bir zaman yazarım.' deyip de bir türlü yazmadığı hikayeler de bulunur.

"Azrail'i bir tırpanla ve kafatası ile temsil ederler. İnanma. Bisikletli iki polis de olabilir, bir kuş da. Hatta sırtlanın ağzı gibi kocaman bir ağzı da olabilir."

1952 yapım tarihli, yönetmenliğini Henry King'in yaptığı beyazperde uyarlaması da bulunur.

türkiye'de siyasi bir futbol derbisinin olmaması

franz
Bırakın o eksik kalsın dediğim durumdur.

Tribünde bile insanlar cumhuriyet üzerine slogan atmak ve hükümetin yandaşlığını yapmak arasında gidip geliyor. Orada bile bölünmüşlük var kendi içinde.

Bir de milliyetçilik, ırkçılık, yancılık üzerine bir derbi olursa, yukarıdan aşağıya patır patır dökülür millet.

Hayır, sokakta gördüğü galatasaraylıyı dövmemeyi yeni öğrendi fenerliler, bir de siyaset için falan... Kafa kesen şeriatçilerle mi dolsun ortalık.

2018-2019 eğitim öğretim yılı

franz
17 eylül 2018 tarihinde başlayacak olan eğitim ve öğretim dönemidir.

Birinci sınıflar son birkaç yılda olduğu gibi uyum haftası nedeniyle 1 hafta önceden okula başladılar. Daha çok oryantasyon eğitimi almaktalar. Tabii bu mantıklı bir durum. Zira diğer kademe öğrencileri geldi mi yanlarında ciddi anlamda ufak tefek kalıyorlar. Birinci sınıfları gerçekten diğerlerinden adeta kaçırıyoruz ki bu iyidir.

Ancak bir hafta önceden başlamaları pek de ekonomik değildir haliyle.

Ayrıca okulların açılmasından iki hafta önce öğretmenler de seminere gelmeye başladılar. Yıllık plan, etkinlik planları, sınıf düzenlemeleri gibi işleri sakin bir ortamda yaparlar.

Efendi mod off;

Saçma sapan eğitim sisteminde çocuklarını özel okullara gönderemeyen, devlet okuluna bırakan ebeveynlere üzülüyorum bildiğiniz. Az önce okuldaki kadın öğretmen çocuğunu ilkokula yazdırmış özele, 20 bin liradan 18,5 bin liraya indirdiler diye göbek atıyordu nerdeyse. Kendisi de devlet okulunda öğretmen. Kalk * git özele sen de Madem devlet okuluna güvenmiyorsun.

Efendi mod on;

Kuzenlerinizin, yeğenlerinizin, kardeşlerinizin, varsa çocuklarınızın yeni dönemi iyi geçsin.

jungle

franz
yönetmenliğini greg mclean'ın yaptığı, 2017 yapım tarihli film.

başrolünde harry potter karakteri ile tanınmış daniel radcliffe oynamakta.

bolivya'da kamp kurmaya giden yossi ghinsberg'in gerçek hayat hikayesine dayanan filmde, yossi 2 kişiyle tanışır. daha sonra sokakta kendisini rehber olarak tanıtan bir adamla birlikte ormana giderler. ikişer gruba bölünürler. kendi yaptıkları sandal ile nehirde yol alan yossi, kayalıklara çarptıktan sonra arkadaşından ayrı kalır ve bir yaşam mücadelesi vermeye başlar.

into the wild tadında bir film. Ancak daha çarpıcı, daha heyecanlı.

loris karius

franz
Adam naber nasılsın yazmış altı üstü.

Kadın da sanki yatma teklifi etmiş gibi paylaşmış konuşmayı.

İnsanların instagram hesaplarından yazdığı kızları bi çıkarsak ortaya, herhalde linç edilir millet.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir