laik sözlük

trainer red
ben sosyalizmi savunan bir insanım,şimdi ben burada 'laik' sözlükte yazıyorsam eğer illa ki benden farklı düşünen insanlar olacağını bilerek yazıyorum ve ona göre de insanlara tavrımı koyuyorum.fakat moderasyonun bazen kendi görüşleri doğrultusunda karar aldıklarını görünce ister istemez biraz üzülmüyor değilim.tamam küfür edeni uçurursun bunu anlarım(hele hele ölmüş bir çocuğa küfür eden birini silmek de o insana bir ödüldür bana kalırsa) fakat görüşü seninkiyle uyuşmuyor diye de sürekli başlıklarını kaldırıp veyahut entrylerini silerek o insanı burada yazmaya teşvik edemezsin ve buraya yeni insanların gelmesini de baltalamış olursun.
kısacası küçük bir tavsiye vermek istiyorum sadece,arkadaşlar burası adından da anlaşılacağı üzere laik sözlük.sosyalist sözlük,liberal sözlük veya ırkçı sözlük değil,birçok farklı görüşten yazarlar var ve olmak zorunda o yüzden entryler gözden geçirilirken formatın haricinde aranan tek niteliğin saygı olmasını sizden rica ediyorum.

Sözelci ve sayısalcı arasındaki farklar

kibir
sözelciler ikiye ayrılır

1-) sanayide çalışıp cefa çekmek yerine liseye devam edip sefa çekmek isteyenler

2-) gerçekten sözel zekaya sahip kişiler

sayısalcılar ikiye ayrılır

1-) kimsenin takılmak istemeyeceği kişiler (güzel /yakışıklı ,entelektüel (entelektüel anlamındaki entelektüel tek l ile yazılır) kibar ve nazik doktor ,mühendis vs sayısına bakabilirsiniz

2-) gerçekten sayısal zekaya sahip kişiler

sayısal ve sözel zekayı kapıştırmak çok saçma bence çünkü ikisi de yaşamın sürmesi için gerekli

ilişkiyi bitirme cümlesi

mergen
bir ilişki bittiğinde öfkeli olan taraf hâla aşık olandır; şefkatli olan ise aşkı tükenen taraf.

o yüzden bu cümlelere binlerce örnek yazılabilir fakat hepsi merhemetli olmaya çalışanın öfkeli olanı teselli etmeye çalışması şeklinde olur.

laik sözlük adminlerinin çalışmaması

gece
uzun zamandır çeşitli sözlüklerde yazan biri olarak gördüğüm gerçek. bu sözlük hem tanıdığım onlarca dost canlı yazarları hemde içeriğiyle benim için diğer sözlüklerden çok ayrı bir yere sahip. ama maalesef adminler büyümesi ya da aktif olması için hiç bir şey yapmıyor. belki de yapıyor ama görmüyoruz ki bu da yapılanların yetersiz olduğunu gösterir. buranın en son adminin söylediğine göre 7 ya da 8 bin gibi bi yazar sayısı varmış. takıldığım iki bin yazarlı bir sözlük bile burdan çok daha aktif, çünkü sürekli üyelere mail atıyorlar internette reklamları falan çıkıyor, sosyal medya sayfaları güncel. umarım adminler okur ve dikkate alır bura güzel bir yer bir şeyler yaparsanız çok daha güzel olacak.