atatürk dövmesi

sayhimylittlefuhrer
2009 dan beri çok fazla görmeye başladığım 10 kasımda dövmecilerin bedavaya yada cüzi bir ücrete yaptıkları dövme olmaya başladı şahsen seviyorum lakin gün geçtikçe amaç sevgi göstergesi minnettarlıktan çıkıyor daha çok reklama dönüyor gibi görünüyor bana. Daha lise çağında bile olmayan gençler kollarına yaptırıp Instagram duvarlarını süslemek için kullanıyor oldu en acı yanı ise daha nutuk bile okumamış olmaları

ateist milliyetçiler

scofield
Milliyetçilik, günümüz Türkiye'sinde din ile bu kadar iç içe geçmişken ateist milliyetçilerin halktan destek ve kabul göreceklerini sanmıyorum. En azından günümüz Türkiye'sinde ve yakın gelecekte durumları böyle olacaktır.

Sayın öcalan

hanzo hasashi
Bir aralar Youtube'da trend olmuş, apolitik şarkılarıyla ünlü "Koma Hırrım Buke"nin bir şarkısıdır. Ne var ki, milliyetçi kesimin aşırı tepkisini çektiği için yayından kaldırılmıştır.

emma goldman

kanellos
anarşist - feminizminin en önde gelen teorisyenlerindendir. sovyetler ve amerikadaki anarşistlerin temel iç dinamiklerinin kuruluşunda rol oynamıştır. her ne kadar duygusal bir kalemi olsa da eserleri bir çok alanda öncü niteliğindedir. anarşist ahlakın tanımlamalarını ve günümüzde hala bir çok disiplin tarafından sağlıklı kavramlaştırılamayan mülkiyetin ikircikli yapısını mükemmel analizlerle anlatmış ve felsefe tarihine yepyeni bir çok kavram kazandırmıştır.

rpg

zeybek
türk silahlı kuvvetleri envanterinde bulunan roket atar modeli. bizde rpg-7 var. yani 700 metreye kadar menzilli. ateş ederken çok eğmeyip ağzını açmalısınız ki kulağınız tıkanmasın, geçici sağır olmayın. gerçi ateş edene pek etkisi olmuyor ama yine de dikkat. bölücü terör örgütü pkkda rpg-11 var ki haliyle 1100 metre menzilli. tuttuğumuz üs bölgesi bu açıdan bayağı tehlike altında idi.

kadınların küfür etmesi

mary lou
Toplum tarafından pek hoş karşılanmayan durum. Nedense "kadınların" narin, çıtkırıldım olmalarını isterler. Ama ne yazıkki hayat kadınları da zorluyor, bizim de arasıra rahatlamaya ihtiyacımız var. He bir de, bir kadın aq dediğinde "neyle koyacaksın ehe" gibi salak tepki vermeyin ne olur. Siz erkek arkadaşlarınıza aq diyorsunuz da, onların öyle bir organı mı var sanki?