Gazoz

postmodernzerdust
Dünyanın en iyi alkolsüz ve gazlı içeklerinden biridir. Beyoğlu gazozu'nun zencefili olanı beni benden almıştır. Ayrıca an itibari ile sözlükte rankımdır. İleride gazoz olmayıp efsane olmayı deneyeceğim.bkz.(ay hadi inşallah)

prometheus

lexxpowder
Devam filmi alien covenant olan, 3 halkalı serinin ilk filmi.
Yunan mitolojisinde yarı tanrıdır. Ateşi tanrılardan çalmış ve bizlere vermiştir.
Girdiği girilerden vizyoner bir bakış açısına sahip olduğunu düşündüğüm sözlük moderatörüdür.

dünya'da barış ve huzur için öneriler

minimalist laik
Milliyetçilik denen zırvanın ortadan kalkması, düşünsene 100 tane mavi adam diyor ki "burası bizim",100 tane de yeşilli diyor ki "bura da bizim". E ama ne sen tam mavisin ne sen tam yeşil. Milliyetçilik bittiği zaman sınırlar da kalkar, tüm bu savaşların sebebi sürekli din,millet, ideoloji gibi ayrıştıran sebepler. Bunlar kalktığında insan bir çocuk kadar masum zaten.

gurbetçi

dehumanize
---Bir de bazı gurbetçiler var; Hani çok uzun zamanlardır avrupada olmalarına rağmen ne avrupalı olabilmişler, ne kendileri kalabilmişler. Ya geçmiş hayatlarından, ya da bizzat genlerinden gelen 'aptallık' ile 'kurnazlık' arasında gidip gelen bir görüntü çiziyorlar. Ne yapacaklarını kestirmek güç
---Bir garipler yani...kültürlü desen değil, görmemiş desen değil...
-Anlatamadım, anlamadım da zaten

ercüment çözer

spongezey
"saygısızlık etme" cümlesiyle hafızama kazınmıştır.Behzat ç.'de ilk geldiğinde sinirimi bozmuştu.sonradan sebepsiz bir sempati duymaya başladım.Oynadığı karakterin, temsil ettiği tipler onun kadar güzel yapamaz bu işi öyle güzel kötü karaktere bürünebilmiştir . memduh başkan vs. şimdi olsa da bize çektirseler diyorum.

sırpçılık

sophos
sırp milliyetçiliği'ne verdiğim ad.
özellikleri şunlardır:
sırbistan'ı sevmek. (nötr)
kosovo sırp toprağıdır demek. (+)
çetnikler'i sevmek. (-----)
nato ve amerikan karşıtlığı. (+++++)
müslümanlardan nefret etmek. (+++++)
ortodoksluk milliyetçiliklerine karışmış halde bulunur. (--)

çetnikler'i desteklemek (çetnikler faşisttir, zamanında naziler ile antlaşmış, yugoslav partizanları ve sonrasında başka masum insanları katletmişlerdir.) gibi olumsuz özellikleri de olan ancak daha çok olumlu özellikleri olan milliyetçilik.

müslümanlardan nefret ettiğim için severim onları.