alman ulusal sanat ve bilim ödülü

the spook
Nobel ödülünü yasakladıktan sonra Hitler'in gerçekleştirdiği, Nobel'in Almanya versiyonu. Alman otomotiv mühendisi Ferdinand Porsche ödül alanlardan birisidir. Ayrıca Volkswagen da dünya'nın ilk hybrid arabasını yapmasından ötürü bu ödüle layık görülmüştür.

araplar

twitter
mensup olduğum ırk yukarda sövenler kendi irklarina baksin barbarlık terimini dünyaya öğrettiniz şu siktiğim kafatasçiliktan vazgecin artik

penis

petra
uzun ve kavisli olur ayrıca damarlıdır bazılarında sağ ve sola doğru yatıktır boyu ne kadar uzun ve eni ne kadar genişse o kadar verimli olur (AL SANA TANIM)

şöyle mesela:

.. ……………………………………………………….¸„„„„„„
…………………….………………………... „--~*'¯……………….'
………….………………………………… („-~~--„¸………….,/ì'ì
…….……………………………….¸„-^"¯ : : : : ::: : :¸-¯"¯/'
……………………¸„„-^"¯ : : : : :: : : : : : : : '¸„„,-"
¯¯¯'^^^'"¯ : : : : : : : : : : : : : :¸-"
.:.:.:.:.„-^" : : : : : : : : : : : : : : : : :„-"
:.:.:.:.:.:.:.:.:.:.: : : : : : : : : : ¸„-^¯
.::.:.:.:.:.:.:.:. : : : : : : : ¸„„-^¯
:.' : : ' : : : : : : : ;¸„„-~"¯
:.:.:: :"-„""**/*'ì¸'¯
:.': : : : :"-„ : : :"
.:.:.: : : : :" : : : : ,
:.: : : : : : : : : : : : 'ì
: : : : : : :, : : : : : :/
"-„::::_„-*__„„~"

iç moğolistan özerk bölgesi

the
İç Moğolistan, Çin Halk Cumhuriyeti`nde özerk bölge. Ülkenin kuzey ve kuzeydoğusunda bulunur. Kuzeyde Moğolistan, doğuda Heilongjiang, Jilin ve Liaoning, güneyde Hebei, Shanxi ve Shaanxi yönetim bölgeleri ile Ningxia özerk bölgesi, batıda da Gansu yönetim bölgesi ile çevrilidir.

İç (güney) ve Dış (kuzey; bugünkü Moğolistan) 17. yy`dan bu yana ayrı birimlerdir. İç Moğolistan, Çin Halk Cumhuriyeti`nin kurulmasından (1949) iki yıl önce, bölgeyi denetimleri altında tutan sosyalistler tarafından özerk bölge ilan edildi. 1969`daki Çin Kültür Devrimi`nin hemen ardından bir düzenlemeyle sınırları değiştirilerek toprakları daraltıldı. Bu düzenleme 1979`da iptal edildi ve bölge tekrar eski sınırlarına kavuştu.(https://www.turkcebilgi.com)

bunlar ilginizi çekebilir