interseks ameliyatların yasaklanması

bengay
Önce malta şimdi Portekiz, interseks bebeklere yapılan etik dışı “cinsiyet düzeltme” ameliyatlarını yasaklayacağını açıkladı.

(Bu tarz ameliyatlar hem erkek hem kadın cinsel organlarıyla doğan interseks bebeklerin cinsel organlarını “düzelterek” henüz cinsel kimliği oluşmamış çocuklara bir cinsiyet belirlemek amacıyla yapılıyor. Çocukların beden bütünlüğünü bozan bu etik dışı ameliyatlar yara izi, doku yırtılması, doğal hormonların kaybı, cinsel duyarlılık eksikliği ve kısırlık gibi birçok olumsuz sonuç doğuruyor. -Alıntı)

türkiye komünist hareketi

marjinaloduncu
Kötünün iyisi. Ayrışmanın kabul edilmeyen örgütü, sosyal medyada sıkça kendini var eden, sokak siyasetinde bir boka yaramayan, kendilerince siyaset üretmeye çalışan bir parti. Komünist Şairler sayfasında güzel paylaşımları olsa da, TKP ismini alacağına çocukça inanıyorlar. TKH olarak devam etsinler, ciddiye alınırlarsa bir ara bakarız.

daireye kepçe ile giren müteahhit

prometheus
Çok ilginç bir olay.

Show haber izlerken görüp beni ifrit eden şeydir. Yanlış anlamadıysam bir çalışma sırasında bir daireye kepçe ile vuruluyor ve bir tane duvarı indiriyor. Bunun üzerine çevreden insanlar show haber whatsapp ihbar hattı üzerinden gazetecileri çağırıyor. Müteahhit kızgın bir şekilde kamera ve muhabire saldırıyor ve çok ilginç bir diyalog dönüyor.

Muhabir: m
Müteahhit: mt

M: ya insanlar yaralansaydı (bu sırada saldırı altında)

Mt: olmadı öyle bir şey, olsaydı kaderdir kısmetti. Olabilirdi de! (bağırıyor bu arada)

İlerleyen dakikalarda bas bas bağıran müteahhit "ben 15 temmuz gazisiyim, tankların altına yattım ben" diyor. Ulan ne alakaysa. Olur olmadık her şeyde 15 Temmuz, kader, fıtrat gibi kelimeleri ile işin içinden çıkmaya çalışmak ve insanlara saldırmak toplumsal bir kültür halini aldı sanırım.
Konuyla alakası yok adamların evine kepçe sokmuşsun, neredeyse adam öldüreceksin yetmemiş bir de gazeteci darp ediyorsun ama ne alakaysa 15 Temmuz diyorsun...

(bkz:allah akıl fikir versin)