kelime oyunu

turca
100 iq sahibi beni bile sasirtabilen yarışma programı.
4 harfli bölümde Bir Sınır kapımız soruluyor, ali bey yarışmacının bilmediğini anlayınca yaygın kullanılan bir erkek ismidir diyor.
Cevap ise sarp amk.

kemalizmin öldü mü sorunsalı

jakoben
mustafa kemal paşanın yaptığı devrimin başımın üstünde yeri olması ile beraber devrim sonraki uygulamalarının köseliği, işgale açıklığı, kolay ekarte edilebilinecek olmaları ile alakalı düşüncelerim bende yaşamaktadır.kemalizm zanımca öldü.bilemiyorum dışarıdan nasıl gözüküyor..çünkü bir tane bile kemalist kalsaydı gerçek manada!! asgari ücretinden ayırdığı para ile kara borsadan bomba alır kendisini meclisin önünde gümletirdi.bakın netim.eski kemalistim.ben bunların karılarını çok kötü sikerdim sanırım.büyükte konuşmayıyım da...kemalizm neden bitti diye sorarsak kesinlikle kemalizm akımını elinde tutan burjuva yüzünden diyebiliriz.insanların mustafa kemali sevmeye bile korktuğu durumu yaratanlar, bu ideolojiyi sözde sahiplenen ve hatta kemal paşa sayesinde ve döneminde para kazanmış aileler sebep olmuştur.aldınız tekelinize siktiniz anasını.keşke bir komünist olarak götümü kemalistler kesse bu gerici islamcılar yerine ama nerede...

21 nisan 2018 cumartesi

franz
Lanet olasıca gündür. pictes sağolsun dikti Suriyeli öğrencilerin başına gözetmen olarak.

Sabahtan beri ayaktayım, ölüyorum yorgunluktan. Attım kendimi en sonunda bir koltuğa.

Benden daha fazla ölen varsa yer verebilirim sanırım yine de.

Allah

mel
Etimolojik olarak "El" takısı ile "ilah" sözcüğünün birleşiminden meydana gelmiştir. Herkesin tek efendisi(rabbi) ve her şeyin tek iyesi(sahibi)dir, tek yaratıcısıdır. En iyi matematikçi, en iyi mimar, en iyi mühendis, en iyi tasarımcı... kuşkusuz ulu ve bilge Tanrıdır(Allah, God, Yehova, Huda...) Sonsuzdur, tektir, Mutlak iyidir; ancak bu iyiliği mutlak adaletini devre dışı bıraktırmaz. Yani herkese hakettiği karşılığı verir, istisnası iyi, erdemli ve kendisine ortak koşmayan, yargı gününe inanan kullarına hakettiklerine karşılık çok çok fazlasını verir. Yani kötü olan ve ortak koşan/inkar eden kullarına ise yalnızca yaptıkları kötülüklerin karşılığını verir. İyilik Tanrı'dan, kötülük ise insandadır. Tanrı yaratıklarına zulmetmez, insanlar kendilerine ve birbirlerine zulmeder. Evren, bütünen Tanrı'nın varlığını kanıtlamaktadır. Deterministik bir Evren'de tesadüf olamaz. Tanrı'ya inanmayan hicbir düşünce yoktur; zira ateistler de coktanrıcıdır, çünkü ateizme göre her bir atom birer Tanrı'dır. Ateizme göre akılsız ve cansız atomlar tesadüfen(!) bir araya geldiler ve canlı yaratıklar ve cansız maddeler yarattılar. Canlı yaratıklara da irade ve akıl verdiler. Cansız maddeleri de canlılara özellikle insanlara tabi ettiler. Doğayı da belli kurallara tabi ettiler. Neden sonuca tabi kıldılar. ??? Kıytırık bir saç tokasının bile yaratıcısı veya yaratıcıları varken ve kendiliğinden meydana gelemezken, koskoca evren tesadüfen oluştu öyle mi? :)) bu ateistler ne kullanıyor çok merak ediyorum.

bunlar ilginizi çekebilir