türcülük

iron
sike sürülecek kadar aklı bulunmayan insanların kısaca, canlı bireylere sadece ve sadece ait oldukları türden ötürü farklı değer atfedilmesidir. bu sike sürülecek aklı bulunmayan gruba ülkemizde son yıllarda başta ülkücüler olmak üzere çok sık rastlıyoruz. yav ben sizin soyunuzu sopunuzu sikeyim. Sizin siyasi geleneğinize sizin lider dediğiniz insanlara baktığımız zaman bile ne tür cahil orospu evladı sürüsü olduğunuz açık. Sizin yücelttiğiniz partinin bile hayattaki tek işlevi göt yalamak. 70 yaşında sex kasedi yüzünden biat eden adamın bu kitlenin lideri olduğu düşünüldüğü zaman arkasındaki sik kırıklarının aydın insanlar olmasını zaten beklemiyoruzda kalkıp burda nacizane biz bize takıldığımız sözlüğümüzde ne işiniz var aq. bura kar amacı güden hadi 100 bin kişi olalımda para kazanalım diye açılan bir yer değil. 3 tane liselinin kurduğu sikko platformlarınızda her şey yapabilirsiniz buradan uzak durun.

bursaspor'un küme düşmesi

iron
sevinmeme vesile olmuş olay. daha çirkef bir takım daha çirkef bir taraftar gurubu yok. Ölmüşlere küfür etmekten tutun ırkçı pankartlara kadar bütün orospu çocuklukları vardı bu takım taraftarlarında.

emniyet talimatıyla kyk bursları kesilen öğrenciler

lux
“Cumhurbaşkanına hakaret”, “gösteri ve yürüyüşe katılma”, “katıldıkları gösteri ve yürüyüşte kendiliğinden dağılmama”, “görevi yaptırmamak için direnme” suçlamaları ile soruşturma açılan öğrencilerin, emniyetin kredi ve yurtlar kurumuna ilettiği gizli yazı ile öğrenim kredileri kesildi. bursları krediye döndü. kredi alanlarsa şu an devlete borçlu durumda.

okula yazı gönderip zorla disiplin suçu uygulatıyorsun. yetmiyor burs ve yurt haklarından mahrum bırakılmalarını talep ediyorsun. bu düpedüz eğitim hakkını elinden almaktır. ben senden elimi eteğimi çekiyorum bana biat etmediğin için, hadi oku bakalım demenin fiili halidir.

vanspor

iron
karşıyaka ve erok sporu kaliteli futbol ile eleyip 2. lige çıkan takım. (bkz:Denizlispor) ve (bkz:Vanspor) çocukluğumdan hatırladığım takımlardır. 1999-2000 sezonunda galatasaray vanspor maçını canlı canlı izlemiştim. ilk yarı mutlu sezerin kaçırdığı penaltı, hagi ve sergenin golleri vs. benim için bu takımları izlemek nostajidir. Ayrıca belirtmek gerekir ki van 1.300.000 nüfusa sahip yüzölümü olarakta 20921 km ile türkiye'nin 5. büyük şehri olduğu halde hala bir stadının olmamasıda üzücü. 50 nüfuslu köy kadar şehirlerin bile çok daha iyi stadı var.

football manager

geri donmeyen boomerang
Az kaldı sevgilim,inan bana.Yirmi gün kaldı sadece.Sensiz geçen günlerimin ne tadı ne tuzu var.Ne aldığım nefes ne de attığım adım mutluluk veriyor sensizken.Sana kavuşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.Yirmi gün sonra tekrar eskisi gibi olacağız.Birlikte eskisi gibi zaman geçireceğiz.Aramızdaki özlem son bulacak.İnan bana,sadece yirmi gün.Hele şu amına koduğumun sınavı bir geçsin senin başından kalkanın amına koyayım.

sedat peker

jakoben
halkın üzerine salmakla tehdit ettiği köpeklere arkasını bir saniyeliğine dönüp kontrollerini yitirse kendisini, kızının parçalanmış anüsünü düzgün dikmesi için doktorun birine tehditler savururken bulacağını kavrayabilmiş sanırım botokslu orospu çocuğu. ordunu sapık orospu evlatlarından kurarsan çoluğunu çocuğunu düşmanına emanet etmek zorunda kalırsın.

https://odatv.com/nasil-bir-sapiksiniz-nasil-bir-manyaksiniz-25051901.html?fbclid=IwAR0rFkZr8b6hnOYpZSrSMaPm5lIwc0mcN4D-bV7ZAex4k1hXkGi8DySvsQM

mustafa kemal atatürk

iron
Fikirleri, cesareti, ileri görüşlülüğü, liderliği, karakteri, başarıları, mirası ile hatırlanması ve dile getirilmesi gereken bir liderken; atatürkçü, kemalist diye geçinen insanların sadece ismini kullanarak gündeme getirdiği başarılı lider. komünistinden, türkçüsüne sosyalistinden, ulusalcısına kadar sahiplenilmesi güzeldir fakat sikimsonik ayrışmaları atatürk üzerinden yapmak akbabalıktır, leşçiliktir. Atatürkçü olmanın tam olarak ne olduğunu türkiye de anlayabilmiş bir kitle yok. "atatürk" kelimesi şuan en trend reklam malzemesi.

uğur getirdiğine inanılan şeyler

geri donmeyen boomerang
Keçi sakalım.

Ne zaman kessem tüm işlerim ters gider.En son kestiğimde kulaklığımı kaybettim.

Sayısalcı pembe kalemim.

Onunla tanıştığımızda matematik ve fizikten kalmış sözel derslerde zirvelere oynayan bir lise öğrencisiydim.Defalarca değişik yerlerde kaybettim.Ya o beni buldu ya da ben onu buldum.Tanıştığımız günden kendisi bozulana dek sözel derslerimde düşüş sayısal derslerimde artış yaşandı.Öyle ki biyolojiden yüz almışlığım var sayesinde.Matematikte de çevremden övgüler toplamaya başlamıştım.Taa ki bu yıl(lisenin son yılı) bozulana kadar.Sözel derslerim gene şahlandı.Tek sayısal dersim matematik dipte şuan.Örnek vermem gerekirse geçen Türkiye geneli deneme sınavlarından birinde sözel birincisi oldum ama aynı sınavda matematik 0 net :) Kendisini özlüyorum.Ona çok ihtiyacım var.

baltacı mehmet

geri donmeyen boomerang
Prut savaşı'na komutanlık eden Osmanlı sadrazamı.Osmanlı savaş alanında büyük üstünlük sağlamışken Rus kraliçesi katherina ile çadırında görüştükten sonra orduyu savaştan geri çekmiştir.Savaş sonrasında kellesi alındı tabi.Savaştan yeniçerilerin gevşekliği yüzünden geri çekildiği biliniyor.Ama başka iddialar da yok değil :)

ekrem imamoğlu

pencere
kendisine sevgilerimi iletirim. 23 haziran seçimlerini alnının samimiyet akan teriyle kazanmış ve şeffaflık değişim isteyen herkesin oyunu almış belediye başkanıdır.

sabah annemin ziyaretine gittim. a haber açıktı televizyonda. ekrem beyin beylikdüzü belediye başkanıyken ki güya faiş parayla yapılmış iş ve işlemleri anlatılıyordu a haberde. bir çoğunun iftira ve düzmece olduğundan eminim. lakin şöyle bir sıkıntı var ki artık, ekrem bey bu yayınlar hakkında suç duyurusunda bulunsa dava açacak savcı yok. a haberde ''imamoğlu beylikdüzü belediye başkanıyken abdullah öcalan'ı anma gecesi düzenledi'' bile deseler çamur atıldığı yerde kalacak.

buradan hareketle imamoğlu'nun kazandığı seçimin hukuksuzca elinden alınmasına sevinen akp'li kardeşlerime sormak isterim. bu normal olmayan karar artık kişi hukukumuza bile yansıyacaktır. yarın siz de husumetli olduğunuz biriyle mahkemelik olduğunuzda yüzde yüz haklı olsanız bile husumetli olduğunuz kişi akp'ye sizden daha yakınsa davayı kaybedeceksiniz. ve bu bir normalite olacak. bu tehlikenin farkında mısınız?

ekrem beyi aday olduğu günden beyi çok övdüm. şimdi küçük bir eleştiri yapmak isterim kendisine. geçenlerde dolmuşçu esnafına belediye ulaşım hizmetlerinin kendilerinin kazancına olumsuz yansımayacağıyla ilgili garanti vermiş. bu yüz yılda dolmuşçu esnafı nedir ekrem abi? ulaşım bir insan hakkıdır. ulaşım küçük esnafın da bir yandan ekmek yiyeceği rant sektörü olamaz.