bayram mesajları

franz
Kanser edici içeriklere sahip olabilecek özel gün mesajlarıdır.

Böyle sıkıntılı tipler barındırabilir;

bayram mesajları

Veya böyle ticari zekaya sahip olup, al kendi mesajını kendin bul diyebilir;

bayram mesajları


Edit Piaf;


Sonuçta özel gündür, güzel dilekler kimseye zarar vermez.

Bayramınız güzel olsun ahali.

otobüs yolculuğu

franz
Nefret ettiğim bir aktivite.

12 saat ne lan? İnsanın krediyi çekip evi satıp araba alası geliyor.

12 saat ne lan 12?

Uçak fiyatları desen vaktini tutturamadın mı evlat acısı gibi geliyor insana.

Böbreği arabaya basacağım az kaldı bakın. Birinize daha iyiliğim dokunur kafayı bozarsam, iyi geçimin benimle bak.

pavyon

frantz fanon
ankara havası çalınan, bazısı slav bazısı türkiyeli kadınların iç anadolu ve roman müziğini seviyor taklidi yaptığı, bazen kavgaların çıktığı, karısıyla sorunlu bi ilişkisi olan tarım tüccarı, mirasyedi, doblocu vb kesimlerin takıldığı mekanlar. ya da bende öyle bi izlenim uyandırdı (behzat ç, ankaralı turgut, etrafımda gördüklerim, duyduklarım sağolsun).

meşru müdafaa

franz
TCK 25. Maddesidir;

(1) Gerek kendisine ve gerek başkasına ait bir hakka yönelmiş, gerçekleşen, gerçekleşmesi veya tekrarı muhakkak olan haksız bir saldırıyı o anda hal ve koşullara göre saldırı ile orantılı biçimde defetmek zorunluluğu ile işlenen fiillerden dolayı faile ceza verilmez.

(2) Gerek kendisine gerek başkasına ait bir hakka yönelik olup, bilerek neden olmadığı ve başka suretle korunmak olanağı bulunmayan ağır ve muhakkak bir tehlikeden kurtulmak veya başkasını kurtarmak zorunluluğu ile ve tehlikenin ağırlığı ile konu ve kullanılan vasıta arasında orantı bulunmak koşulu ile işlenen fiillerden dolayı faile ceza verilmez.


En basit örnek ile, bir kadına veya çocuğa işkence veya zulüm yapılıyorsa, duruma müdahale etme hakkı ve zulme uğrayanı korumak gerekli.

çin cumhuriyeti

polkovnik
yukarıda öyle bir anlatılmış ki neden çhc tayvan'ı çin olarak tanımıyor gibi bir durum oluşmuş.niye tanısın kardeşim?iç savaş mağlubu kadim çin topraklarıyla alakası olmayan bir devlet neden çin adını alsın? iç savaş bittikten sonra avrupa ve abd,komünist alerjiye sahip olduklarından bu adaya sıkışmış devleti çin olarak tanıdılar ama çok geçmeden ağır sıçtıklarını kendileri de fark edip daha önce benzeri görülmemiş şekilde önce pekin'i tanıyıp sonra tayvancığı bm'den çıkarttılar.''neden çhc,bu devleti tanımayıp ticaret yapıyormuş'' falan da filan.bu düz mantıkla ''Çin'' gibi tarihsel bir ismi almaya cüret eden devlet,ticari olarak sığındığı,kadim topraklarda bulunup resmi olarak tanınan çin'i tanısın da bu mesele çözülsün.işte liboşlar böyle açık bir konuda saçmalarlar ama en büyük ticaret ortaklarını da çin yapacak kadar ikiyüzlüdürler.
xia(şa) hanedanlığı:
çin cumhuriyeti

zhou hanedanlığı:
çin cumhuriyeti

Qin hanedanlığı:
çin cumhuriyeti

Tang hanedanlığı:
çin cumhuriyeti

han hanedanlığı:
çin cumhuriyeti

song hanedanlığı:
çin cumhuriyeti

yuan hanedanlığı:
çin cumhuriyeti

ming hanedanlığı:
çin cumhuriyeti

ama günümüzde çin oradaki kadim topraklarda kurulan,15.yüzyıldan beri çinlilerin başkenti olan pekin'den yönetilen devlet değil,buradaki küçük adacık:
çin cumhuriyeti
evet liboş kardeşim harikasın!

avrupa'nın çin politikasının nasıl başarısız olduğunu,pekin'i tanımak zorunda kaldığını fransa-çin ilişkileri üzerinden anlatan güncel bir makale:
http://politikaakademisi.org/2018/05/16/fransa-cin-iliskileri/

uçak

franz
Kanatlarının altındaki havanın yaptığı basınç yardımıyla yükselip ilerleyebilen motorlu hava taşıtı, tayyare.

Zor zamanların, uzak mesafelerin yegane can yoldaşı.

Hediye edecek olana benden bolca Edit.

otobüs yolculuğu

franz
Onun bunun evlatları topkek de vermeyince kafayı yedirten, iğrenç bir şeye dönüşen, iğrenç bir zaman dilimi.

Lan bari top kek verin insanlığınız mı öldü lan!?!?

12 saat lan bu, benim mutlu olmaya hakkım yok mu!!!!!!

düzenler değişir ama fakir hep fakirdir

franz
İmdiiiii, fakirlik denilen duruma eğer kasalardaki sayıların çokluğu gözüyle bakarsak, durum doğru olabilir.

Fakat şu şekilde bakarsak; zenginlik çok parayla değil, ihtiyacına sahip olup olmadığın ile ilgilidir. Şimdi işler değişiyor sanki?

Yani jet alan insan eğer asgari ücretle çalışmasına rağmen ihtiyacını karşılayıp mutlu olan kişiden daha az huzurlu ise o zenginlik midir?

Keza, istatistik ve maliyede esas olarak paranın nasıl kullanılacağı öğretilir.

Sonuç olarak her şeyin başı sağlık diyerek kapatıyorum bunu.

ingiliz puanteri

sophos
Puanter (pointer) grubu köpeklerin bir üyesi, Kuyruğunun ucu beyaz, benekli ve atletik vücuda sahip bir av köpeği ırkı. Kuş avı köpekleridir. Hızlı koşarlar. Genellikle saldırgan değillerdir.
tek başına bırakıldığında türünün öbür üyeleriyle iletişim kurmak için ulurlar.

Benim bu cinsten ingiliz puanteri (baskın) ve kurzhaar (kısa tüylü alman puanteri) kırması bir köpeğim vardı, en iyi köpekti hiçbir köpeğe değişmem. Hızlıydı ve çevikti, duvarların üzerinden rahatça atlıyordu. Cana yakındı. Asla saldırmazdı, bazen oyun oynamak isteyip insanları korkutuyordu. V şeklinde aşağı yatık kulakları vardı. Çok sıkılıyordu. gezmesi için salmıştım, gezip evine dönüyordu genelde. Ağaç altında karnı şişmiş yatıyordu veterinere götürdüğümüzde çok geçti bir tane o.*** ç.*** tarafından zehirlendiğini öğrendim.

bunlar ilginizi çekebilir