altay sözlük

jakoben
online bol fakat yazan eden yok. yazılan şeyler de genelde osmanlı veya eski türk boyları ile alakalı cidden baydı. ced,ecdat güzellemesinden başka bir şey göremedim henüz. güncel hiç bir konu ile ilgili başlık veya değerlendirme yok varsa da solcular açıyor. phen mesela. asdasd ama en azından online birileri var o yüzden şu sıralar vakit öldürüyorum. fakat siz canlanırsanız amenna. eyv. der bırakırım.

theresa may

chernobog
dün yapılan güvenoyu oylamasında güven oyu alan başbakan.bence ne yaptıklarına dair ada halkının da bir fikri yok 2016'da yapılan brexit oylamasından sonra dolu dolu iki sene geçti,geçen sonbaharda ab ile bir anlaşma yapıldı ancak bu anlaşma da iki gün önce parlamentodan güven oyu alamayıp düşürüldü,brexit(ab'den çıkma) ise yanılmıyorsam tam olarak 2 ay sonra ve adamların belli bir planı dahi yok kimisi ab için yeni bir referandum yapılmasını isterken kimisi antlaşmayı yenilemek istiyor.böyle giderse antlaşma olmadan ab'den çıkacaklar ve fransa(elysee sarayı) dün kendilerini bu ihtimale karşı hazırlayacaklarını belirtti.

kuzene yan gözle bakmak

franz
Ya yemin ederim cahilin bol olduğu yerde yaşamak çok zor. Bu da bunun bir kanıtı.

Adam kuran'da helal kılınmış diye kuzenini götürmeye çalışıyor. Bu kadar tekne kazıntısı fikirle nasıl mutlu yaşıyor bunlar aklım almıyor AMK.

Kuzen lan bu, kardeş lan kardeş.

en acısız ölüm yöntemleri

cemree
Ölmenin en az acı verici yolu en hızlı olanıdır. Sorunun ölmenin en az acı verici ve “doğal” yöntemle ilgili olduğunu varsayıyorum.
Bu durumda cevap
Komple Atlanto Eksenel çıkığı olacaktır - bir insanın doğal yollarla ölebilmesi için olabilecek en hızlı ve en az acı verici yoldur. Bu, omurun en üst ekleminin (atlanto-eksenel) yerinden çıkması ve medulla oblongataya çarpması sonucu ortaya çıkar . Anında ölüm ile sonuçlar . Kardiyovasküler, solunum ve yüksek sinir sistemini anında çalışmaz hale gelir (bu yüzden ağrı olmaz). Aşırı Romatoid Artrit gibi bazı dejeneratif kemik koşullarında, önemsiz travma veya kazalarla oluşabilir.

ancak bu durumda dış kuvvet bu yer değiştirmeye veya kırılmaya neden olur. (Ayrıca bu durum Hangman'ın kırığı olarak da adlandırılır ). Ve işte bu yüzden en acısız ve hızlı doğal ölüm yöntemi budur.

En acı verici doğal ölüm yöntemi ise bence karaciğer yetmezliğidir. ciğerleri sıvı ile şişiriyor, sürekli bulantı ve kusma ile mücadele ediyor, iştahsızlık ve kan kusması nedeniyle yıpranıyor.

kanaatindeyim

cemree
çoğu durumda gereksiz ama bazen ise yerine getirilecek daha uygunu bulunmayan kelimedir. üste ki arkadaşın yazdığı gibi itici bir kelimedir.
örnek: "Bu ülke de yaşanılmayacağı kanaatindeyim"

kartepe internet

cemree
Fiyatları diğer internet sağlayacılara oranla gayet uygun olan şirket. Bağlatmayı düşünüyorum ama kartepe internet hakkında internette yorum bulamadım daha önce kullanmış olan hizmetten memnun olan dm den aydınlatırsa sevinirim.

sapiosexuel nedir nasil insanlardir

cemree
Bir çok insan için arzu edilen ortak özelliklerden biri zekadır fakat sapiosekuel ya da türkçesiyle (bkz:sapyoseksüel) partnerinin sahip olmasını istediği özelliklerin başına “zekayı” dahil eder, Sapiosexualler zekayı inanılmaz çekici bulur. Zeka partnerde olması gereken olmazsa olmazdır. Güzellik, Duygusallık, romantiklik veya diğer özellikler zeka'nın gerisindedir. Zeki olduğunu hissettirmeyen bir insan bu özelliklerin tamamına sahip olsada çekici bulunmamaktadır.

Bazı örnekler verecek olursak;

Kadın A: Sapiosexuallik, kendimi ve romantik bir ilişkide ne istediğimi anlamamın bir yoludur. Zekayı aktif olarak kullanan bir insandan etkilenirim

Kadın B: Entelektüel olarak uyarıcı olan insanlardan etkileniyorum. kendi mantığımı sorguladığım veya asla sahip olmadığım bir önyargıyı farketmiş olduğum bir tartışmayı yapan birinden daha seksi bir şey yok.

Kadın C: Bana göre bir sapioseksüel dünyaya entelektüel bir yaklaşıma değer veren, eleştirel bir düşünür olan ve işte veya hayatta olsun, yaşamında doyumsuz bir merakı olan birinden daha mükemmel bir parner yoktur.

Sapiosexuel erkekler ise daha çok konuşarak karşı cinsin kişiliğinde bir kıvılcım arar. Kadının dış görünüşü veya fiziği genelliklikle ilgi alanlarına girmez onlar daha çok muhabbetinden hoşlandığı zeki kadınlardan hoşlanırlar.

Tabi bu tüm erkekler için aynı değildir. Bazı erkekler bir kadını hiç konuşmadan çekici, seksi bulabilirler fakat konuştuktan sonra onun bir aptal olduğunu düşündükleri an bu çekiciliğin hiç bir anlamı kalmıyor ve soğuyor.

Kısaca sapioseksueller böyle insanlardır.

ebu talib bin abdülmuttalib

cemree
Muhammedin amcası, Gerçek adı 'Abd Manaf olmasına rağmen, Abu Talib tarafından böyle tanınmıştı. Ebu Talib, Muhammed peygamberden den 35 yıl önce doğdu (yaklaşık 536). Babası Abdül Muttalib Hz. Peygamber'in dedesiydi, bütün Arap kabileleri tarafından asil ve Hz. İbrahim'in monoteizmi vaiziydi . Annesi, Amr b. 'A'idh el-Makhzumi .
Ebu Talib'in dört oğlu vardı. Oğulları yaş sırasına göre Talib , 'Aqil , Ja'far ve ' Ali. Ayrıca iki kızı vardı, Umm Hani (Fakhita) ve Jumana Bazı kaynaklar Rayta adında ek bir kızdan bahseder . Bütün çocuklarının annesi Fatima idi Ayrıca annesi 'Alla olan Tulayq adlı başka bir çocuğu olduğu da söyleniyor.
ebu talib bin abdülmuttalib'in Buğday ve parfüm sattığı söylenmektedir.

Babasının emriyle Abu Talib, sekiz yaşındaki yeğeni Muhammed (ler) in vesayetini almıştır. Buna göre İbn Şahrashub , “Ölüm döşeğinde,” Abdül Muttalib, Ebu Talib'i çağırdı ve ona, “Ey oğlum! Muhammede olan sevgimi iyi biliyorsunuz ; Şimdi, onunla ilgili isteğimi nasıl gözlemleyeceksin? ”Ebu Talib,“ Bana yeğenim ve oğlum olduğu için bana Muhammed hakkında tavsiyede bulunma! ” Muhammede kendine ve ailesine karşı her zaman öncelik verdi.

corona cerveza

cemree
carona sadece limonla değil farklı meyvelerlede denenbilecek oldukça güzel bir biradır. genelde limonla içilen bu birayı portakal, kivi, çilek gibi meyvelerlede deniyebilirsiniz. Zaten içimi güzel olan bu bira türünü ben en çok şeftali suyu ile harmanlayıp içiyorum yumuşak muhteşem bir tat veriyor ama kesinlikle bira olabildiğince soğuk olmalı.

31 mart 2019 yerel seçimleri

princemuggle
İstanbul ve Ankara için muhalefetin en şanslı olduğu yerel seçimdir. Hayalet seçmenler ve sahte pusulalar ile sandıkta ve YSK tabanında hile yapılmaz ise kazanılması kesin yerlerdir ki her türlü hile hurdanın yapılacağı şimdiden de belli olmakta.