kapalı hemşireler

idiopatik
Ne çirkin bir başlık. Hemşire hemşiredir bunun kapalısı açığı mı var? Hastaysan o beğenmediğin kapalı hemşireye de,üstünde saçma sapan fanteziler kurduğun açık hemşireye de muhtaçsın. Keşke olaya bu yönden bakılabilse. Doktorlardan daha değerli olduğu birtürlü anlaşılamadığı için yeterince üzülen hemşirelerin bu şekilde yargılanabilmesi ne acı.

yaz stajı

anarchist
Hastanede zaten 9 ay boyunca meslek lisesi öğrencileri staj yapıyor ama hastane personeli kalan 3 ayda çalışamıyor yaz stajı olayını çıkarıyor böyle tembel insanların amumu

elektron

cheV
Eski Yunanistan'da altın gümüş karışımı sikkelere verilen ad.
Kimya anlamı olarak da Çekirdeğin etrafındaki ihtimali orbitallerde hareket ettiğine inanılan 1/1840 akb'lik bir kütleye sahip negatif (-) yüklü parçacıktır.

sözcü gazetesi

kemalisthatun
sözcü, fetonun ve hükümetin bütün pisliklerini meydana çıkarma konusunda yıllarını vermişken fetocu iftirasıyla yargılanıyor. şaka gibi bir ülkede yaşıyoruz. Gerek haksızlığa uğradığından hatta siyasi görüşü bana hitap ettiğinden dolayı her zaman destek olacağım gazetedir. En azından güçlü olanın karşısında oluyorlar, yanında değil.

akpli olmak

aktroll
gurur duyulacak birşey. hangi parti bu kadar yol yaptı. biz eskiden şehre eşekle inerdik,şimdi passatla iniyoz,düşün artık sen ülkedeki gelişmeyi.

kuleli askeri lisesi

di gora bave tenim
mezunu olmaktan gurur duyduğum canım okulum. bizim kuleli'de sıradan bir lise ortamı ve arkadaşlığı yoktur. 14 yaşında askeri üniformayı giymek öyle kolay bir şey değil. askeri lise ortamını ve disiplinini aynı okuldan mezun olan ve subaylık yapan babamdan bilirim. kuleli'de okumak beş yılını geçirmek edindiğin kardeşliği,saygıyı ve disiplini başka yerde bulamazsın. o okulun kokusu,tarihi,muazzam görüntüsü anlatılmaz. her sabah üsteğmen eşliğinde, "biz atatürk gençleriyiz" marşını söylemek öyle gurur verici bir durum ki anlatılmaz. şuan okulun durumu mevcut kapatılmış bir halde duruyor. bu benim içimde çok büyük bir yara açtı açıkcası. okulumun bu duruma düşmesi "şanlı yuva kuleli" adına yakışmayacak bir hale getirdiler. çok üzülüyorum bu şanlı orduya..

bunlar ilginizi çekebilir