bayram mesajları

franz
Kanser edici içeriklere sahip olabilecek özel gün mesajlarıdır.

Böyle sıkıntılı tipler barındırabilir;

bayram mesajları

Veya böyle ticari zekaya sahip olup, al kendi mesajını kendin bul diyebilir;

bayram mesajları


Edit Piaf;


Sonuçta özel gündür, güzel dilekler kimseye zarar vermez.

Bayramınız güzel olsun ahali.

meşru müdafaa

franz
TCK 25. Maddesidir;

(1) Gerek kendisine ve gerek başkasına ait bir hakka yönelmiş, gerçekleşen, gerçekleşmesi veya tekrarı muhakkak olan haksız bir saldırıyı o anda hal ve koşullara göre saldırı ile orantılı biçimde defetmek zorunluluğu ile işlenen fiillerden dolayı faile ceza verilmez.

(2) Gerek kendisine gerek başkasına ait bir hakka yönelik olup, bilerek neden olmadığı ve başka suretle korunmak olanağı bulunmayan ağır ve muhakkak bir tehlikeden kurtulmak veya başkasını kurtarmak zorunluluğu ile ve tehlikenin ağırlığı ile konu ve kullanılan vasıta arasında orantı bulunmak koşulu ile işlenen fiillerden dolayı faile ceza verilmez.


En basit örnek ile, bir kadına veya çocuğa işkence veya zulüm yapılıyorsa, duruma müdahale etme hakkı ve zulme uğrayanı korumak gerekli.

çan kay şek

polkovnik
nalları dikmeden birkaç yıl önce ülkesinin bm'den çıkarıldığını görmüştü.bu bakımdan ''batılı dostlarının'' ne kadar çıkarcı ve iki yüzlü olduğunu görmesiyle Zeynel Abidin bin ali,hüsnü mübarek,mobutu sese seko gibi diktatörlerle aynı kaderi paylaşmıştır.

(bkz:#122914)

bayram tatilinde suriyelilerin adalar işgali

jakoben
yine bir bayram ve yine adalar tecrübemle geliyorum; az önce döndüm burgaz'dan aklınız varsa adaya falan gitmeyin daha amına koduğumun vapurunda açık havada hacı yağı solumaktan kurtulacak esen bir köşe bile bulamıyorsunuz. adaya ayak bastığım an deniz ile karanın kesiştiği en küçük alanı bile kapmış ve havlu atmış olduklarına tanık oldum ve hafakanlar bastı.sırf boşa gelmiş olmamak için biraz yürüyüş yaptım on beş dakika kadar atlayıp döndüm. şimdi bugün ne bok yiyeceğim belli değil mevcut bir planım vardı siktiler. of

pencap

sophos
Hindistan ve Pakistan topraklarına yayılan verimli topraklara sahip bölge.
Ayrıca hindistan'ın kuzeybatısındaki eyaletinin ismi.

Penc ve ab sözcüklerinin birleşmesiyle oluşmuştur ve "beş su" anlamına gelir.
İçinden geçen İndus nehri'yle onun dört kolu nedeniyle bu isim verilmiştir.

Eskiden siyasi bakımdan bir bütün olan bölge 1947'de 50.362 km2'si Hindistan'da, 206.433 km2'si Pakistan'da kalacak şekilde iki devlet arasında paylaştırılmıştır.

çin cumhuriyeti

polkovnik
el salvador devlet başkanının sıkı bir sözlük okuyucusu olduğunu gösteren başlık.bir üstteki (bkz:#122914)yazdıklarımı ''tabii lan koskoca çin medeniyetinin varisini neden küçük bir adacık olarak tanıyoruz ki?'' deyip haklı bulmuş olsa gerek ertesi gün çin halk cumhuriyeti ile diplomatik ilişki kurup,tayvan'la ilişkilerini kestiğini belirtmiştir:

https://tr.sputniknews.com/asya/201808211034843892-el-salvador-cin-tayvan-diplomatik-iliski/

ayrıca:

(bkz:#122958)

sözlüğü okumaya devam et başkan!

internetten devrim yapmak

jakoben
sokağa inenleri öldürülünce geberdi terörist hoyin oluyor internette taraftar toplamaya kalktıklarında da tatlı su solcuları...gezide etrafı talan edince ama bir polisin bile kolunu kırıp götüne sokmadan bitirince terörist oluyor fakat 15 temmuzda asker kesmeyi hobi haline getirebilen kabiliyet çıkıp biz sizin gibi polise taş atıp kaçmayız ölmek var dönmek yok diyebiliyor.bir karar verin ya da karardan önce yaşadıklarınızı bir analiz edebilin lütfen amına koyim.
ekleme de yapayım gezide bir çok polis canından yada uzvundan olabilirdi.fakat oraya sözde ameriga organizasyonuyla giden hiç bir hizip yada oluşum bunu istemedi.oraya kan dökmek için çıkılmadı. hükumet kan döktürdü orası ayrı.zaten sonrasında gelen süreç gülen-erdoğan çatışması..geziciler terörist ama ülkede askerlik görevini yerine getirmek için giden erleri katleden or*spunun çocukları kahraman. bu da devletin ne devleti olduğunu gösteriyor ne askerin ne polisin canının değeri vardır.önemli olan devletin burjuva çıkarlarını korumaya yönelik çalışmaktan başka görevi olmadığıdır. aklı olan şu gün polisliği bırakır askerliğe de bedelli gider. bu ülkede ne bok olacağı artık hiç muamma değil.

libya

polkovnik
rusya'nın bu ülke için 2011 politikası ilginçtir.hepinizin bildiği gibi bm'yi beş daimi üye temsil eder,bugün işgalci batı kuvvetlerinin suriye'ye operasyon yapmasına sürekli ''red'' oyu veren rusya ve çin o günlerde libya için ''çekimser'' oy kullanmıştı ve ülkeye avrupalı işgalciler müdahale etmişti.kremlin,o olayı putin ile medvedev arasındaki anlaşmazlık olarak açıklamıştı. (sanki medvedev putin'e söz geçirebilecekmiş gibi)

ben bu olayı farklı yorumluyorum,o yıllarda hali hazırda çoğu arap ülkesinde başlayan soros kışkırtmalı isyan hareketleri,suriye'de de başlamıştı.avrupalı işgalci kuvvetler sıkı bir oryantalist olduklarından,doğu ülkelerinin ne halkını ne de siyasi yapısını tanımadıklarından sadece doğuya karşı kökeni haçlılara,hristiyanlığın ikiye bölünmesine kadar olan nefret duyduklarından(suriye'de günümüzde konuşan sayısı az olan isa'nın konuştuğu dil olan aramiceyi konuşan yüzlerce doğu kiliselerine bağlı hristiyanı ışid katletti ve batı avrupa tepki vermedi bu nefretin boyutunu buradan anlayabilirsiniz) ve en önemlisi adamların daha beş yıl önce ırak'ta yaptıkları operasyonun rezillikleri tüm dünya tarafından görülmüşken libya'ya yapacakları olası bir operasyonun aynı şekilde rezil bir operasyon olacağını ve tüm dünyanın tepkisini çekeceğini moskova kestirebiliyordu sanırım ve sonuç olarak avrupalıların vahşetinin bir örneğini de libya'da göstermelerine izin verdi çünkü kendisi suriye'de benzer bir operasyonun olmasını istemiyordu.suriye,libya'dan daha önemliydi rusya için.

sonuç olarak,operasyon sonrası ülkenin tüm iç dinamiklerinin içine edildi,kabileci araplar birbirlerini kesmeye başladı,aradan yedi yıl geçmesine rağmen ülkede hala kaos var.ülkemizdeki amerikancılara libya vahşetini gözlerine sokmamız gerek.

suriye'nin neden rusya için daha önemli olduğunu da açıklayayım.bunun iki temeli var,suriye üzerinden avrupaya ulaşacak bir doğalgaz hattı istememesi ve suriye'nin 1960'lardan beri moskovanın dostu olması.rusya,bugün suriye'de ülkeyi selefilerden koruduğunu ima ederek dünyanın da sempatisini kazanmıştır.işte bir oryantalistle bir doğu ülkesinin strateji farkını buradan görebilirsiniz.

kaddafi ise soğuk savaş boyunca moskova'nın dostu olmasına rağmen saddam'ın ölümü onu çok korkuttu ve dümenini 2006'dan sonra batıya kırıp avrupa ve abd ilişkilerini normalleştirdi. (ilginçtir,saddam'ın da sonunu 1980'den sonra dümenini moskovadan batıya kırmak getirmişti.) obama'ya ''oğlum'' diye hitap etmeye başladı,italyan başbakanı ile kanka oldu,fransız cumhurbaşkanı sarkozy'e seçim için para desteği yaptı.(yüz verme yetime döner ..., sözünün hakkını verecek şekilde ülkesini ilk işgal edecek olan avrupalı ülke fransa oldu.)hatta ülkesindeki devrimin kırkıncı yılında tüm nato liderlerini ülkesindeki kutlamalara davet etti ama uyanık batı ''herifin ülkesini bir sene sonra işgal edeceğiz iki yüzlüyüz ama yüzsüz de değiliz'' diye düşünmüş olsa gerek aynı zaman dilimi içerisinde iskoçya'da ki terörist libyalıları ülkesine geri gönderdi ve onların libya'da kahraman gibi karşılanmasını bahane ederek kutlamalara katılmadı.

batı ise kaddafi'nin dostluğunun karşılığını kendinin tekmelerle linç edilip öldürülmesiyle iade etti. şimdi ise libya'yı ortaçağ ülkesi gibi köle pazarına çevirdiler.ülkemizdeki bazı küreselci gazeteler libya iç savaşında her gün haber yapmasına rağmen savaş sonrası geçen yedi yıl içerisinde libya hakkında bir haber bile yapmadı.

bunlar ilginizi çekebilir