confessions

frantz fanon

rom  · 14 Haziran 2017 Çarşamba

  1. toplam giri 400
  2. takipçi 12
  3. puan 6771

kprf

frantz fanon
putin'in yetmez ama evetçi'lerindedir bunlar.

ideolojik anlamda olmasa da politik anlamda, rusya'nın mhp'sidir.

kendi ''enternasyonalleri'' de var. oraya, eski-sovyet çoğrafyasında komünizm adı altında rusya ajanlığı yapan tabela partilerini doldurmuşlardır. komünizmi gençliğin gözünde itibarsızlaştırmaya devam ediyorlar.

kısacası, çağımızın 'sosyal-faşist' partilerinden biridir rfkp. ki zaten rusya komünist hareketinin en büyük problemi de sosyal-faşizmdir.
sosyal-faşizmin normal faşizmden farkı:

*emekle sermayenin işbirliğinin sol sloganlar altında gerçekleştirmesidir
*emperyalizmi, yayılmacılığı enternasyonalizm maskesi altında halk kitlelerine itelemesidir
*dıj güçlerrr, liboşlarrr, vatan savunması, düşman gelecek hepimizi sikecek masallarıyla ezilen sınıfı sermaye devletinin uşaklığına razı etmesidir

edit: rkrp-kpss de sinsi sosyal-faşistlerdendir. work-way.com denen çevre sağolsun hepsini teşhir ediyor.

yarın bir bokun değişmeyeceği durumu ile yüzleşmek

frantz fanon
Muhalefet partileri kendini aşıp adalet yürüyüşleri yapmazsa, yerellerde insanları katılimcı siyasete katmazsa hiçbir sey değişmez. Chp'nin bi ara yaptığı adalet yürüyüşü enteresan bir çıkıştı ama arkası gelmedi. Demek ki chp yönetimi ve arkasındaki güçler çok mutlu olmasalar da halinden memnundurlar. Ekmek elden su gölden geçiniyorlar. Tbmm faaliyetiyle Maaşlarını alıp çatır çatır yiyorlar.

Fatih mehmet maçoğlu

frantz fanon
Tkp adı altında değil de daha düzgün bir parti adına aday olsaydı veya bağımsız aday olsaydı daha hoş olurdu. Tkp fanatikleri ve trolleri ekşi'de onun başarısını şimdiden kendine mal etmeye başladı çünkü... oysa ki bölge, zaten yüzlerce yıldır muhalifti, orada yerli bir kapalı kültür vardı. bölgeyi modern sosyalizmle tanıştıranlarsa tkp(ml) ve thko çıkışlı gruplardı. Ki maçoğlu da zaten smf adlı meclisin adayı olarak ortaya çıktı.
Şimdi iki ateş altında kalacak. Bir tarafta devlet pkk karşısında ona boyun eğdirmeye, onu düzene çekmeye çalışacak diğer taraftan pkk "ya devletinsin ya benim" deyip onu kendine katmaya ya da provokatör, ajan ilan edip dışlamaya çalışacak. Kendisine ve yoldaşlarına Sabır ve inanç diliyorum. Umarım ümitlerimi boşa çıkarmaz ve pratiğiyle herkesi göt eder.
3

tkp

frantz fanon
uzun yıllar boyunca sovyetler birliği etkisinde politika yapan illegal bir partiydi. Sscbnin Tek ülkede sosyalizmin çevçevesi içinde başının çaresine bakmaya başlamasıyla birlikte tkpnin 1920lerdeki keskinliğinden de eser kalmadı çünkü sscb yükselen faşizme ve ingiltereye karşı inönü hükümetinin desteklenmesini savunmaya başlamıştı. Sscb oportünizmi önermeseydi tkp de keskin kalmaya devam edecekti ama sovyetlere rağmen siyaset yapmayı doğru bulmadılar.
Bugünkü tkp ise evet, liderleri gözınde ticarethanedir ama hdpnin onde gelenlerinin de de bu konuda tkpden özü itibariyle bir farkı yoktur. Biri kentli laik gençlerin aklını alırken diğeri de kürtleri liberalizme çekiyor. Biri ulusalcılık yaparken diğeri de ab cilik yapıyor. Sonuçta ikisi de boş yapıyor. Türkiyede gerçek komünstlik yok mu var: smf, pdd, alınteri kendi çapında fena değiller bence ama sadece kendi çaplarında.
Şunu da sorgulamak lazım: niye bu parti en dışanmış parti olduğu halde ankarada 1 mayısta en kalabalık kortejini kuruyor? Çünkü vatanseverlik, antiemperyalizm üzerinden yürüyor, pkk kuyrukçuluğu yapmıyor. Sen vatana,halka dair ne varsa iğrenmeyle bakarsan, pkk ne eylese güzel eyler desen, 4 milyon suriyelinin varlığını da eleştirmekten çekinirsen kimse de senle yürümez sosyal-şoven tkplye yürür.

Selahattin demirtaş

frantz fanon
Kısa ve uzun vadeli sonuçları -bence- çok belirsiz ve faydası tartışmalı bir taktiği savunuyor.
Bugün chp-iyi parti'ye taviz vermek uzun vadede kendi hareketlerinin prestijini sarsabilir. Zaten metropollerde gerek duygusal gerekse eylemsel olarak düzene enterge olmuş olan hdp kitlesini daha da düzene, konformizme çekebilir ve demokratik özerklik falan da böylece kimsenin umrunda olmaz. belki de hdp olarak bunu istiyorlar, sessiz sakin bir sosyal demokrat burjuva partisi olmak istiyorlar. Eskiden olsa, başka birisi böyle bir "tatava yapma" taktiğini ortaya atsa ne faşistliğini bırakırlardı ne de ajanlığını... belki de ulusal hareketin burjuvasının çıkarları artık taviz vermeyi hatta dükkanı kapatmayı emrediyordur. herhangi bir şey söylemek henüz erken tabi. ama görünen o ki kürt hareketi kürt milliyetçiliğine yazgılıdır ve bunu aşmak istiyor mu, tartışılır. Dersim'de maçoğlu'na karşılar, batı'da chp-iyipten yanalar; gözümüzün önünde 'milli çıkarlar' şekilleniyor. 'milli çıkarları' temel almak da milliyetciliği ve kendi burjuvanı temel almaktır. türk solunun bazı ümitsiz kesimleri de peşinden sürüklensin dursun.

amerikan siyaseti

frantz fanon
muhafazakar - özgürlükçü ikileminde kutuplaştırıcı bir şov olarak yapılıyor. incir çekirdeğini doldurmayacak konularda kameralar önünde kavgalar çıkıyor, kampüslerde millet birbirine sövüyor. biz de emin adımlarla oraya doğru gidiyoruz sanırım.

amerikan demokratları

frantz fanon
amerikan cehapesidir.
dünyanın en büyük troll ordusunun bunlara ait olduğunu düşünüyorum. birini linç etmeye kalktılar mı bırakmazlar. ekşi sözlükte bile işi gücü trump'a sövmek olan ''yazarlar'' var ne hikmetse. amerika bitti ekşiye bile dadandılar. Milo Yianopoulos var mesela bunların belalısıdır. buna taktılar. açın ekşi başlığını, sürekli ona söven bir troll var orada.

her erkeğin adam olmak için feminist bir kadına ihtiyacı var

frantz fanon
naif bir sözdür diyelim. niyet okumayacağım.
pek de uzak olmayan bir geçmişe kadar ben de feminizmi çok matah bir şey sanıyordum.
feminizm erkeği adam falan etmez onu bitirir. ki zaten kendilerinin dediği gibi amaçları budur.
feministler, erkek-kadın eşitliğini değil, kadın egemenliğini savunurlar. bu yolun sonu kadın diktatörlüğüne çıkabilir çünkü sorununu erkeklik olarak görürler. kadına yönelik zulmü patriyarka diye bir şeye bağlar. bu patiryarka öyle bir şey ki onun düzeninde erkekler kadınlara kıyasla 8 kat çok öldürülürler, 9 kat daha çok intihar ederler, ortalama olarak 5 yıl daha az yaşarlar, daha çok zorbalığa maruz kalırlar, aynı suçu işleseler de kadına kıyasla daha ağır cezalar alırlar ve daha çok idam alırlar. ama kadın yine de dezavantajlı bir cinsiyet olarak lanse edilir. mantıken; erkek diktatörlüğü yani patriyarka denen bi sistemde erkeklerin kadınlara kıyasla daha iyi yaşam standartlarında olması gerekmiyor muydu. erkeğe mahkum olmak başka bir şeydir ama mazlum olmak başka bir şeydir. yani kadının mahkumiyet koşulları erkeğin özgürlük koşullarından daha konforludur ve belki bunun için kadınlar özgürlüğe feministlerin ve solcuların istediği kadar düşkün değildirler. çünkü özgürlük alınınca erkeğin başına ne geliyorsa kadının da başına gelebiliyor.

feminizm bunları görmemeyi tercih ediyor. bir sürü kanıtsız sözlerle çıkıyorlar karşımıza eski yunan'daki laf kalabalığı yaparak geçinen avare filozoflar, sofistler gibi... ve solu aratmayacak şekilde fırkalara bölünürler ki böylece bir şey de soramazsınız yani bakın sizinkiler şöyle şöyle saçmaladı diyemezsiniz. derseniz eğer ehm ben zaten o akımdan değilim, gerçek feminizm bu değil denilir çünkü bir programın yok, örgütün yok kafana göre eğip bük negzel... ama sürüklendiğin yer 3 aşağı 5 yukarı en postmoderninden, en yobazından bir radikal feminizm'dir yani meme açan femen'in yanıbaşı. mesela kadına diyorlar ki ''8 mart'ta erkekleri mitinglerde linç edenler vardı'' yanıtt diyor ki ''erkekler de dövüyor..'' böyle bir argüman.. diyor ki ''birinden bir hikaye duydum, adam tacizciymiş, ama 8 mart'a katılmış. erkekler böyle kendilerini aklıyor'' yani buna daha ne denilebilir ki. dedikoduyla siyaset yapıyor...
tüm kadınları dezavantajlı unsur yaptılar her yerde %40 kotayı savundular, yetmedi sendikalar disiplin kurullarına fiilen %60 kotayı koydu yani adam çıt dese sendikadan atılacak. niye kota olsun, niye tüm kadınları otomatik olarak dezavantajlı ilan ediyoruz. sendikacı, memur teyzelerin, akademisyen ablaların dezavantajlığını benim külahıma anlatsınlar. erkek siyasetçi yıllarca kastırsın kadın kıçını devirip yatsın sonra çok daha vasıfsız olduğu halde kotadan girsin. bunlar yanlış şeyler. şimdi açıkça konuşacağım solun ya salaklığından ya da popülizminden kaynaklı olarak solu da ele geçirdiler. ne idüğü belirsiz hizipsel sendikal kavgalara kadınlık alet edildi, pezevenkleri dövmek kadın düşmanlığı oldu... hdp'de zaten feminist dikta vardı, sendika.org da mor çıkıyor. artık bu sol iflah olmaz. bu mahalleden sosyalizm çıkmaz.
1

laik sözlük

frantz fanon
fransa cumhuriyeti'nin temel direklerinin dayandığı bir ilkeyi benimsemiş interaktif sözlük. fakat kendi yazar kitlesi bir şekilde sözlüğü terketmiş ve sözlük özgürlük çatısı altında her türlü pisliğe ev sahipliği yapar konuma gelmiştir. sözde cumhuriyetçi sözlük; cumhuriyet'in kestiği bourbon'ların, katlettiği vendeelilerin, alsas loren'den kovaladığı berlin piçlerinin yuvası haline gelmiştir.

ararat sözlük

frantz fanon
sunulan hiçbir yanlışın arkasında durmayan sözlük. şahsi fikrim bolşevik iktidarı isteyen sktrsin gitsin başka yerde kursun biz de kurtulalım. sbkp politikasını savunmamakla birlikte size sosyalizmi kurmakta başarılar diliyorum.hatta sesinizi daha gür çıkarın böyle sözlükte olmaz yasalar bazı şeylere müsade etmiyor.mudahaleye açık bir pozisyon yaratın ki soyunuzu kurutalım böyle kardeşlik türküleri ile olmuyor.
@şaumpyan sen de buraya layıksın demekki bize anlattığın kardeşlik türkülerinden dik baslililigindan eser göremedim.
0 /