Fatih mehmet maçoğlu

atticus finch
(bkz:sosyalist meclisler federasyonu) üyesi, kaypakkaya geleneğinden gelen birisidir, lakin seçimlere bir parti üzerinden girilmesi gerektiği için tkp üzerinden girmiştir. bu herhangi bir şekilde tkp'nin başarısı değildir, nitekim tkp ovacık'ta örgütlü de değildir. zaten dikkat ettiyseniz ne tkp resmi sayfası ne de onların yayın organı "sol" bu başarıyı sahiplenip yüceltmez.
frantz fanon
Tkp adı altında değil de daha düzgün bir parti adına aday olsaydı veya bağımsız aday olsaydı daha hoş olurdu. Tkp fanatikleri ve trolleri ekşi'de onun başarısını şimdiden kendine mal etmeye başladı çünkü... oysa ki bölge, zaten yüzlerce yıldır muhalifti, orada yerli bir kapalı kültür vardı. bölgeyi modern sosyalizmle tanıştıranlarsa tkp(ml) ve thko çıkışlı gruplardı. Ki maçoğlu da zaten smf adlı meclisin adayı olarak ortaya çıktı.
Şimdi iki ateş altında kalacak. Bir tarafta devlet pkk karşısında ona boyun eğdirmeye, onu düzene çekmeye çalışacak diğer taraftan pkk "ya devletinsin ya benim" deyip onu kendine katmaya ya da provokatör, ajan ilan edip dışlamaya çalışacak. Kendisine ve yoldaşlarına Sabır ve inanç diliyorum. Umarım ümitlerimi boşa çıkarmaz ve pratiğiyle herkesi göt eder.
3
iron
pkk tarafından karalanan, komünist siyasetçi. sanki herkes hdp li olmak zorunda aq. hdp den aynı karalamayı görmedim ama hdp seçmeni de maçoğlu baya ajan ilan etmiş. kazanması durumunda bölgede komünist bir belediye olacak iyi işler başarırlarsa bu dalga gibi yayılır mı ? insanların komünizm algısını değiştirir mi? bilmiyorum. umarım güzel şeyler olur.
the spook
Önümüzdeki 10 sene içinde yapacakları, bütün muhalefet tabana örnek olacaktır. Belki de 10 sene sonra hdp sürünürken tkp tekrar atağa kalkacaktır. Chp'nin oylarında gözle görünür bir düşüş yaşanacaktır. Bunlar 10 sene içinde yapacakları icraate ve ekonomiye bağlı. 10 sene sonra görüşürüz.
zehir
Mart 2019 Seçimlerinin En Çok Dikkat Çekmesi Gereken Kişi Bence. Sebebi İdeolojisinin Ne Olduğu, Dilinin veya Dininin Ne Olduğu vs vs Değil Elbette. Ülke Genelinde Tabanda Desteği Yok Denecek Kadar Az Olan Bir Partiden Başkan Adayı Olup İpi Göğüslemek Her Babayiğidin Harcı Değil Çünkü. Memleketin Neresine Bakarsanız Bakın İzmir İstanbul Ankara Diyarbakır vs Belediye Başkanı Seçerken Vatandaşlar Adayın Kim Olduğuna Değil İdeolojisinin Dilinin Dininin Irkının Ne Olduğuna Bakıyor. Ama fatih mehmet maçoğlu İnsanlara Tüm Bu Kavramları Bir Kenara İttirecek Kadar İyi Hizmet Vermiş ve Bu Seçimden Galip Çıkmış. Bu Adamın Kıymeti Bilinir mi Bilmiyorum Ama Kesinlikle ve Kesinlikle Bu Adam Diğer Bütün Şehirlerin Başkanlarına Belediye Başkanlığı Nasıl Yapılır Diye Ders Vermesi Gereken Bir Kişi. Helal Olsun Diyorum Başkada Bişey Demiyorum
tutzhee
kendisini sevmek istememe rağmen bir türlü başaramadığım şahıs. sürekli röportajlarda olumlu mesjalar verdiğini ve videolarda çok içten girişimlerde bulunduğunu görüyorum. iyi bir insan olduğuna inanıyorum. yapmaya çalıştığı şeyler kesinlikle temsil ettiği halkının istikbali için doğru şeyler. ancak, ovacık belediye başkanı olarak terörden içeride olan (hala içeride mi bilmiyorum) Hayati Güngören'i desteklemesi, etrafına önceden terörden sabıkası bulunan insanları toplaması, komünist olması ve tunceli'Ye dersim demesi de kanıma dokunuyor.
4
pencere
benim de hiç haz etmediğim, hdp kazanmasın diye, akp'li medya tarafından bile övülen adı komünist şahsiyettir.

lakin izmir'în adı ne kadar izmir'se, dersim'in adı da o kadar dersimdir.
sığlaşacağım sıkı durun.
zoruna gidenin, borusuna gitsin.