confessions

ramen

votka  · 30 Nisan 2017 Pazar

  1. toplam giri 415
  2. takipçi 20
  3. puan 5482

maymundan gelmiş olduğumuz gerçeği

ramen
İngilizcedeki "monkey" ve "ape" kelimelerinin ikisinin de türkçemize maymun olarak çevrilmesinden ötürü dönen dilemma. Bunun yanında maymundan geldik diyince sanki şu an hayatta olan orangutandan geldik gibi de anlaşılabiliyor, oysaki atalarımız olan homo erectuslar homo habilisler hepsi "ape" kategorisindeki maymunlar olduğundan, doğru olan bilgi.

romantik bir anı

ramen
Gece metro saatleri seyrek olduğu için ve şansıma tam metroyu kaçırdığımız için bir sonrakini beklediğimiz o 15 dakikalık süre. Çok kısa bir süreydi ancak bayağı derin bir şey konuştuk gece 1 buçukta

sevgililer günü

ramen
Beş yıldır ilk kez sevgilisiz geçireceğim gündür.

Ayrıca sevgiliniz ondört şubat ne yaaa hep kapitalizm gibi laflar ediyorsa ve yılın diğer 364/365 günü hediye almıyorsa ayrılmanız gereken gündür.

eski sevgiliden iğrenmek

ramen
Son birkaç haftadır köküne kadar yaşadığım durum. Ayrılalı bir kaç ay oldu ve her defasında ben neden çıktım, neden seviştim, neyini sevdim, neden daha önce ayrılmadım, kendimi neden bu kadar açtım, onunla neden bu kadar fazla utanç verici duruma düştüm? Gibi sorular soruyorum kendime

kuzene aşık olmak

ramen
Heteronormarmatif bir şekilde bahsedecek olursak, birisinin ilgi duyduğu cinsiyetten insanlarla arkadaş olmaması, sadece kendi cinsiyetinden insanlarla bir ortamda bulunması sebebiyle kuzenini bile sırf ilgi duyduğu cinsiyetten insanlardan olduğu için bir anda kafayı yemesinden kaynaklanan durum. Sadece aynı cinsiyetten insanlarla arkadaş olmak, karşı cinsiyetin insanlığını arkaya iter ve seksüelliği ön plana çıkartır. Çünkü heteronormatif toplumda kadın ve erkek sadece sevişir.

unsu

ramen
(bkz:Noodle)
Eski bir kaynakta denk geldiğim, anlamını merak edip araştırdığım kelime. Malatya ve Kahramanmaraş yöresindeki ağızlarda da kullanılan unsun kelimesi de bir alternatifidir.
0 /