eskişehir

kazimkarabekir
laik sözlükte başlığı olmaması eksiklikti ve ben tamamladım. diğer anadolu illerinden en büyük farkı eskiden beri üniversiteye sahip olması ve tatarı,çerkesi,balkan göçmenidir.
dehumanize
Bilginin, içeriğin, sınıf ayrımı yaratmaya yarayan yegane silah olduğu zannında gelişecek, entellektüel bilinci totosundan kavramış bireylerin yetişme alanı. Ancak yine de türkiye şartlarında nezih denebilecek beyinlere ve sokaklara sahiptir.
sosyalistgerilla
2 üniversitenin bulunduğu lâkin Eskişehir'de okuduğunu söyleyen herkese "Anadolu Üniversitesinde okuyan" sıfatı takılmasıyla ünlü şehir. OSMANGAZİ PİŞMANLIKTIR.
biradelisi
Üniversite caddesi taraflarındaki ara sokaklarda dolaşırken muhteşem canlı müzikler duyabileceğiniz, sanatsal anlamda türkiye'nin en ileri gelen illerinden biri.
awesta
Haftaya yaz okuluna gideceğim şehir. Orda olan yazar arkadaşlarla bir kahve ya da çay içmek isterim. tabi başlangıç için kahve çay bira da olabilir.

Artı oylayanlar eskisehirden mi peki?
sophos
Boktan iç anadolu bölgesinin en güzel şehri. Sanki iç anadolu'da değil gibi harika bir yer. Küçük olmasına rağmen, gerici dolu Ankara'dan daha güzel. Ortasından çay geçiyor, tramvay var. İki tane büyük parkı var. Tek eksiği deniz, onu karşılamak için de yapay plaj yapmışlar ama plaj dandik biraz.