confessions

ramen

votka  · 30 Nisan 2017 Pazar

  1. toplam giri 407
  2. takipçi 20
  3. puan 5369

biseksüel kadın

ramen
(bkz:ben)
hem erkeklere hem de kadınlara ilgisi olan kadınlara denir. çomarların nasıl ama olmaz öyle şey demelerinin sebebi ise bir insanın iki cinsiyetten birisiyle arkadaşlık kuracağını, ötekilere ise mutlaka sevgili gözüyle bakılacağını zannetmelerinden dolayıdır.

kıskanmayan erkek erkek değildir

ramen
Cinsiyetçiliktir. Erkekleri bir düşünce tarzına itip bunu yapmaya zorlamak ve yapmayanları kötü hissettirmektir. Her halta karışan, kıskanan erkekler sevgilisine güvenmiyor demektir. Eğer sevgilisi kısa etek giyiyorsa bu onu aldatacağı anlamına mı gelmektedir? Eğer her başka erkekle beraber gezerken kıskanacaksan hiç ilişkin olmasın kardeşim. İnsanları boş yere kötü işlere yöneltir

dehumanize

ramen
Bazı konularda haklı olduğunu düşündüğüm ama nerdeyse bütün başlıklarını ermeniler başta olmak üzere türkiyede yaşayan ve ırkçılık edilen kişilerle ilgili açması biraz bir şeyleri abarttığını düşündürten yazar. Ayrıca ne kadar haklı olsa bile biraz üslubuyla dikkatleri çektiğini söylemeliyim. Bu sözlükte türkçüler ve kemalistler çok, bu yüzden entrylerine çok tepki veriyor olabilirler.
Ayrıca bana ispiyoncu demiştir hala üzülmekteyim.

sözlükteki düşüşün sebepleri

ramen
Sözlükte bitmeyen saçma kavgalar olabilir mi mesela? Resmen kavga için insanların yol araması? Sözlüğe her girdiğimde başlıkların 2 3 tanesinde kürtlere hakaret ediliyor sadece, boş laf.
Kaliteli yazarların gitmesi, bu da önemli bir konu.
Sözlükte hiç adam akıllı başlığın açılmaması. Benim aklıma başlık gelmiyor, entry gireyim diyorum listedeki 20 maddeden 2 3 tanesine entry atabiliyorum.
Ayrıca evet, bir de pek fazla insan olmaması.

sözlükteki kürt sempatizanları

ramen
Ya burada neden "terörist olan kürtlere karşıyım sadece" tarzı laflar ediliyor ki? Terörist olan herkese karşı olmalı insan, kürt olsun ya da olmasın. Zaten terörist bir kürde karşı olunmasındaki amaç kürt olması değil terörist olması olmalı. Yani bunu demek resmen "türk terörist olsa bişey olmaz ama kürt terörist olsa karşıyım" demek gibi. Bu tarz kelimeleri yazarken düşünün lütfen.
Ayrıca konuya gelecek olursak milliyetçiliğin her konudan saçma olduğunu düşünüyorum, ırk kavramının ise sadece fiziksel özellik olduğunu bunun devletlere bölünürken falan bi ilgisi olmaması gerektiği kanısındayım.

atatürk'e put demek

ramen
Atatürkü sahiden ilahlaştırıyorlar, ben çocukken şaşırırdım bi insan nasıl o kadar harika olabilir diye. Ama sonra bir gün gerçeklerle yüzleştim, atatürk' ün de bir çok hatası vardı her insan gibi. O an resmen çocukluğum yerle bir oldu. İnsana böyle öğretmemeliler bence. Şu an atatürk' ren nefret falan etmiyorum, ama onunla aynı düşüncelerde değilim ve yaptığı bazı şeyleri doğru bulmuyorum. Ama kesinlikle düşman falan da değilim, sadece ikimiz farklı şeyleri savunuyoruz diyelim. Ama hiç tanımadan sırf doğum tarihini bileni, istiklal marşını ağlaya ağlaya okuyan çocukları övmek, atatürkün yazdıklarını okumadan, fikirlerini bilmeden onun yaptığı her şeyi yüceltmek de yanlış, bir insanın böyle yaparak ülkemizdeki gerici kesimi eleştirmesi doğru olmaz, çünkü onlar da bunu yapıyorlar. Bunun en büyük örneği de annem. Atatürk'e bayılır evimizde bir sürü resimleri vardır ama atatürk' ü solcu falan zannedip aynı anda deniz gezmiş' i de destekler. Bunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bi insan sırf atatürk' ü desteklemiyor diye gerici, yobaz da olmaz. Veya illa ya tüm fikirlerini desteklemesi, ya da tüm fikirlerini desteklememesi gerekmez. Hayat o kadar siyah beyaz değil

türk kızları

ramen
Çoğu kezban gerçekten de. Gerçekte olmadıgı şekillere giriyor çoğu sırf ilgi için.
Edit: ne eskilediniz? Ben de kızım, ben de türküm (yani türk kızıyım swh) buna öz eleştiri denir benim tanıdığım insanlar böyle hiç kusura bakmayın tek önemsedikleri snapchat instagram takipçi sayıları ne yapayım öveyim mi bu tarz insanları

Edit: yıllar önce yazdığım bu aşırı davranış bir yana bu konuda değişen düşüncelerimi yazmak istiyorum. Türk kızları kezban filan değildir, evet içinde malları vardır ama çoğu güzel ve harika kızlardır. Basit insanlar bile olsalar, hayattan aşırı beklentisi olmayan sıradan insanlar bile olsalar hep kibardırlar ve iyilerdir. Kezban olanları çoğunluk değil azınlıktır, bunlar ise kezbandan çok hayattaki en büyük şeyin evlenmek ve çok para edinmek olduğuna inandırılmış zavallı şahıslardır.

kinder joy

ramen
kinderin yeni cinsiyetçi sürpriz yumurtası. resmen içinden çıkan oyuncak kızlara ve erkeklere göre farklı olarak ayrılıyor. birinin kinder çalışanlarına her zaman arabaların erkekler, bebeklerin kızlar için olmadığını hatırlatması gerektiğini düşündürmesi de cabasıdır. daha çocukken insanlara kız erkek ayrımı olmaması gerekir.

edit: görsel
5

yanlış otobüse binmek

ramen
bir kere sabahın köründe şişli adliyeden nişantaşına gitmek için 30a yerine arkadaki otobüse binmemle sonuçlanmış olay. meğer otobüs etiler otobüsüymüş, yolun ortasında indiğimde şansıma hemen yakında metro istasyonu vardı, onunla osmanbeye kadar gittikten sonra inip yürümüştüm nişantaşı' na.

10-12 yaşlarındaki kardeşe önerilecek kitap

ramen
çeşitli sevim ak kitapları (vanilya kokulu mektuplar, babamın gözleri kedi gözleri, dalgalar dedikoduyu sever, az buçuk teo...)
çeşitli behiç ak kitapları (mahalle sineması, buzdolabında yaşayan köpek, akvaryumdaki tiyatro...)
çeşitli samed behrengi kitapları (ah masalı, ulduz kızın kargaları, ulduz kızın konuşan bebeği, küçük kara balık..)
martıya uçmayı öğreten kedi
şeytan uçurtması
bay uzunçizme
matilda
şimdiki çocuklar harika

rütbesi bira olan üyeler

ramen
nedense bu üyeler (kendim de dahil olmak üzere) kendisinden bir kaç yaş büyük kardeşleri kuzenleri olan ve onlarla beraber takılmak isteyen, takılan ama yine de biraz eksik eden kişilerdir. bu biraz büyük kardeşler kuzenler de viskiler oluyor.

placebo

ramen
1994te kurulmuş bir müzik grubu. üyeleri steve hewitt, stefan oldsal ve brian molko' dur. şu sıralarda biraz kötüye bağlamışlardır ama özellikle 90ların sonu ve 2000lerin başında tutulan ve zirve yapan bir gruptur. türkiye'ye de gelmişlerdir ayrıca. baterist steve hewitt' in ayrılmasıyla üzen ve eski muhteşemliğii biraz kaybetmiştir. ancak şarkıları hala dinlenebilir, fena değildir. şuraya da favori şarkılarımdan bir kaç tane koyayım:


muse

ramen
"ilham perisi" de demek olup 1994'te kurulan ingiliz rock grubu. şarkıları sırf aşk şarkılarından ibaret olmayıp, uzay politika ve derin düşünceler de içerirler. son albümünün defector ( ) şarkısının 1.dakika 8. saniyesinde ahmet davutoğlu bulunmaktadır. geçen sene türkiye' de konser vereceklerdi ancak 15 temmuz darbe girişimi sebebiyle gelmekten vazgeçtiler.

edit: düzeltme
2

interseksüel

ramen
Anne karnındayken, ilk dönemlerde x kromozomu gelişir, eğer bebek erkekse y kromozomu devreye girer ve artık erkeksi özellikler gelişir. İnterseks olma durumu erkeklerdeki bu y kromozomunun olması gereken sürede aktif olamaması durumudur, bu yüzden x kromozomu bebeği geliştirmeye devam eder. Kısacası y kromozomu olan kadınlara denir. Testisleri olmasına karşın vajinaları olur. Testisler vücudun içinde gelişmemiş bir haldedir ve ameliyatla alınmazsa kansere neden olabilir.

sevgilinizin unutamadığınız en güzel hareketi

ramen
Bir kere okuldaydık, seçmeli resim dersinde. Biraz yorgundu bu yüzden uyuyordu, ben de yanında öylesine işlerle meşgul oluyordum. Birden uyandı ve doğruldu, cam kenarında oturduğu için güneş üstüne vurdu. Gözlerinden yansıdı, saçlarına bir ışık kattı. O an dondum kaldım resmen, ağzım açık izlemiş olabilirim. O ışığın altında o kadar mükemmeldi ki. O an kesinlikle benim için unutulmaz ve çok değerli

panic at the disco

ramen
güzel dinlenesi bir gruptur. neredeyse tüm üyeler gruptan atılmıştır. en sevdiğim şey ise i write sins not tragedies'teki "close goddamn door" sözünden dolayı internette insanların grubun solistini ve kapı resimlerinikoydukları memelerdir.

ramen

ramen
bir tür hızlı pişen uzak doğunun bir çok ülkesinde bulunna makarna çeşidi. bazı mutfaklarda hızlı piştiğinden pişirilmez de kaynar suya atılır. körili, sebzeli, etli olabilir.

aynı zamanda nickimdir. nickim olmasının tek sebebi bu yemek değil, aynı zamanda uçan spagetti canavarının kutsal kitabında bazı metinlere "amen" kelimesi gibi "RAmen" yazılmasıdır.

tanrı vs çeyrek altın

ramen
çeyrek altını düğünde insanlara takabilirsin, satın alıp değerlenince kara geçebilirsin ama tanrıyı kimseye takamazsın, bekleyince de değeri artıp kar sağlamaz.
çeyrek altının açık ara aldığı kapışmadır

one piece

ramen
bir aralar severek takip ettiğim ama daha sonra konusunun eski olayları tekrarlamasıyla ve artan sikko fanservicelerle boğan manga serisi.
en son 800leri yeni okumuştum, daha sonra bıraktım. sonunu merak ediyorum ama.

tanrı vs prometheus

ramen
tanrı daha insanlarla birebir iletişime geçmezken prometheus un yazıldığı kadarıyla bir çok insanla discord açmasından ve iletişime geçmesinden dolayı prometheus un açık ara aldığı karşılaştırmadır.

türkiyede nazi olmak

ramen
Saçma olduğunu düşündüğüm şeydir. Bir kere madem Alman ırkının üstünlüğünü iddia ediyorsun, o zaman ne yapabilirsin ki bir Türk olarak? Zaten milliyetçilik saçmayken, kendi milletini üstün tutmak saçmayken, bir de başka bir milleti üstün tutmak nasıl oluyor? Hadi milliyetçiler kendilerini bi bok sanıyor, bu adamların amacı ne?