covid-19

romacumhurbaskani
2020 Tokyo Olimpiyatları #coronavirus nedeniyle ertelendi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyesi Dick Pound, oyunların daha sonraki bir tarihte, büyük olasılıkla 2021'de yapılacağını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde #coronavirus nedeniyle hayatını kaybeden Real Madrid'in eski başkanı Lorenzo Sanz'dan sonra eflatun beyazlıların bir başka eski başkanı Fernando Martin de coronavirüse yakalandı.


UEFA, Kadınlar Şampiyonlar Ligi Finali, Avrupa Ligi Finali ve Atatürk Olimpiyat Stadı'nda düzenlenecek olan Şampiyonlar Ligi Finali'nin süresiz olarak ertelendiğini açıkladı.

Fatih Terim #coronavirus testinin pozitif çıktığını açıkladı.
1
ikinci melih gökçek
Cüneyt Özdemir'in yayınında anlattığı bir komplo-hikayesini anlatacağım.

Çorumda bir teyze yaşarmış. Bu teyze körmüş. Bu teyze dağlarda gezerken bulduğu otlarla bütün hastalıkların tedavisini bulmuş. Kadın ölümsüzlüğü bile bulmuş. (bkz:Lokman Hekim) Neyse sonra bunu Wuhanlı keşfetmiş; kadından bütün formülleri istemiş. Kadın vermemiş. Bunun üzerine Çinliler, kör anayı kaçırıp Wuhan'a getirmişler. Sonrasında çeşitli metodlarla teyzeden bilgi almaya çalışmışlar. Teyze sonunda bu virüsü üretip Çinliler'e vermiş. Çinliler bunu ölümsüzlük sanıp kullanmışlar ama ayvayı yemişler. Sonrasında bütün Wuhan hastalanmış. Bu yüzden hastalığa Çorum'un plakası olan 19 sayısı ve kör ana, körana, körona diye diye Corona'ya çevrilmiş.

yok artık amk
sophos
İki aşamalı. Kapmamaya bakın. Kaparsanız da umudu kesmeyin. Kronik hastalığı bulunmayan Gençlerde iyileşme oranı oldukça yüksek.
5
romacumhurbaskani
24 Mart Türkiye Koronavirüs istatistikleri açıklandı!

Son 24 saatte:

• Vaka sayısı 343 artarak 1872 oldu.
• Ölü sayısı 7 artarak 44 oldu.
• Test sayısı 3952 artarak 27969 oldu.
romacumhurbaskani
Bahar döneminde üniversiteler de Yüz yüze eğitim yok.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, düzenlediği basın toplantısında flaş açıklamalarda bulundu. Saraç, "Bahar döneminde yüz yüze eğitim yok." dedi. Böylelikle üniversitelerde bahar dönemi için yüz yüze eğitim sonlanmış oldu.

İşte YÖK Başkanı Saraç'ın açıklamalarından satır başları:

"Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik."

"Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak."

"Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır. "
romacumhurbaskani
İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 465 oldu

İtalya'da yeni tip korona virüsten ölenlerin sayısı 7 bin 503'e yükseldi

Avustralya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 11'e yükseldi
romacumhurbaskani
İtalya'da Kovid-19 salgınından ölenlerin sayısı son 24 saatte 662 artarak 8 bin 165'e yükseldi.

İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 113 artarak 578'e çıktı.
İngiltere Halk Sağlığı Kurumunun açıklamasına göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölüm sayısı 465'ten 578'e yükselirken vaka sayısı da 2 bin 219 artarak 11 bin 658 oldu.
romacumhurbaskani
28.03.2020 Covid-19 Raporu.

Toplam test Sayımız: 55.464

Toplam vaka sayımız: 7402

Toplam can kaybımız: 108

Toplam yoğun bakımdaki hasta sayımız: 445

Toplam Entübe hasta sayımız: 309

Toplam İyileşen hasta sayımız: 70
franz
Bugün türkiye'ye seferberlik başlatan virüs.

Çalışamayanın maaşını milletten gelen para ile ödemeyi düşünüyorlar.

Lan yazacak eleştiri bile bulamıyorum, o derexe trajikomik olay. Tivitırda para yollayan ile yollamayıp vergilerimizden haber ver diyen klavyeler arasında çok büyük bir savaş var yalnız. Hani Waterloo meydan muharebesi bok yesin bunun yanında. Bayılıyorum şuanki kaosa.

Ekonomi çok iyi bi de. Swh swh.
0 /