5 Şubat kahramanmaraş depremi

jakoben
3500'den fazla binanın yıkıldığı haber geçiyor fakat ölüm sayısı 1500'lerde... yersen... asgari 10bin ölüme kadar gider bu iş. ege bölgesinde zina alkol kol geziyor ama kancık allah ümmedin şehri gaziantep'e ve gazi şehrimiz kahramanmaraş'a zelzele veriyor. müslümanlar diskordlarda depremzedelerle dalga geçenlere öfke kusuyor. tabi insanlar orada can derdinde dalga geçmek safi kötülüktür. ama ege bölgesindeki depremde 100'e yakın insan öldüğünde dünya'nın taşşağını yapıp aynısı başına gelince anlayış gösterilmesini beklemen komik sülüklüman. dalga geçenleri kınamak ile birlikte ( çünkü en nihayetinde sadece sülüklümanlar hayatını kaybetmiyor şuan o şehirlerde ) öfkeden deliye dönenleri de anlayamıyorum. bölmeseydiniz ülkeyi? ben mi böldüm? yapacak bir şey yok..

yeni bilgi;

vefat 12 bin civarında
yıkılan ev 18bin
vefat sayısını beş ile çarpabilirsiniz
sophos
Güneydoğu bölgesinde çok büyük kayıplara yol açtı. Bu kayıpların sorumluları da belli ama yazamıyoruz işte. Haluk levent tek başına devletten daha yararlı bu arada.
Hala elbistan gibi bazı yerlere arama kurtarma ekipleri ulaşmamış.
Yardım etmek isteyen arkadaşlar: Giysi, eşya, gıda yardımı - kan bağışı - para bağışı (ahbap derneği'ne) - gönüllü olmak, bunlardan birini yapabilir.
codex cumanicus
216 ve 299'u konuya dahil etmeden işin özünü açıklamanın pek de imkanı var gibi gözükmüyor. Hepimiz her şeyi biliyoruz, yediğinin de aldığının da hesabını verecek herkes.
liberalist
Güncel olarak 41 bin kişinin yaşamını yitirdiği Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve daha birçok ilimizi etkilemiş doğal afet.

Ölenlere, ailerine, sağ kalan fakat malını mülkünü, evini kaybetmiş yıllarca perişanlık çekecek depremzedelere inanılmaz üzüldüm ama kızgınlığımı nereye ve nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum. Ne yazsam havada kalacakmış gibi hissediyorum. On binlerce ölü rakamının olduğu bir felaketin ardından 2 hafta sonra toplumun hiçbir şey yaşanmamış gibi rutine dönmesi kanımı donduruyor. Elbette hiçbir rakamın önemi yok. Her can bizim için kıymetli. Lakin on değil yüz değil bin değil güncel rakamla on binlerce insanı yitirdik. Ben o kadar insanı gözümde canlandıramıyorum bile. Halkın depremin hemen ardından yaptığı fedakarlığı da göz ardı etmek istemiyorum ama bu kadar çabuk unutulması canımı inanılmaz sıkıyor.
deist imam
Üstünden 2 haftadan fazla süre geçmesine rağmen hala kimsenin sorumluluk alıp istifa etmediği deprem. Heralde her felakette topu halka atıp bağış isteyenler yine istifayı da halktan bekliyor.