confessions

di gora bave tenim

Yazar  · 18 Eylül 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 99
  2. takipçi 5
  3. puan 1751

şeytan bunun neresinde

di gora bave tenim
aşık dertli tarafından yazılmış şiir. heavy metal grubu olan pentagram'ın coverladığı harika şiir. sözleri:

telli sazdır bunun adı
ne ayet dinler, ne kadı
bunu çalan anlar kendi
şeytan bunun neresinde? abdest alsan aldın demez
namaz kılsan kıldın demez
kadı gibi haram yemez
şeytan bunun neresinde? venedik'ten gelir teli
ardıç ağacından kolu
be allahın şaşkın kulu
şeytan bunun neresinde? ıçinde mi, dışında mı
burgusunun başında mı
göğsünün nakışında mı
şeytan bunun neresinde? dut ağacından teknesi
girişten bağlı perdesi
behey insanın teres'i
şeytan bunun neresinde? dertli gibi sarıksızdır
ayağı da çarıksızdır
boynuzu yok, kuyruksuzdur
şeytan bunun neresinde?

türkiye'de metal müzik

di gora bave tenim
türkiye'de metal müzik demek nedir?
türkiye'de herhangi biri "ne tür müzik dinliyorsun" diye sorduğunda cevabım "heavy metal,black metal,rock,punk" demeye çekinir hale geldik. hemen "sen satasint misin? neden ruh hastaları gibi kafa sallıyorsunuz? siz kedi kanı mı içiyorsunuz?" gibi sorular ile karşılaşıyoruz. neden bu ülke de müzik anlamında cahillik var? bu ülke de metal müzik adına çok çaba sarf eden gruplar vardı ve halen de var. örnek vermek gerkirse ilk akla gelen"pentagram". sizce pentagram türk heavy metal grubu olmasaydı yabancı bir grup olsaydı ne olurdu? durun ben söyleyeyim yüzbinlerce kişinin konserine gitmek için can attığı bir grup olurdu. vokali,gitaristleri,bateristi türkiye'de eşi benzeri bulunmayan kişiler. şimdi baktığımda hadise,heijan,alişan dinleyenler pentagram şarkılarının altına "yav amusuna goyam bunlar zatanist kedi kani içiyorlar allah islah etsin" gibi çok yoruma şahit oldum. tek pentagram değil nice metal gruplarımız rock gruplarımız heba oluyor acıyorum cidden.. heijan denen hadise denen şahıslar 100 milyona aşkın dinlenirken pentagram gibi 30 yıldır bu ülke de metal müzik yapan, sırf uzun saçlı diye gitaristleri halk tarafından dövülen ve o gitarist asker de dayak yediği adamlar için şehit olmuştur! bu kişilerden bahsediyoruz. önemli olan müziğin ritmine ayak uydurmak değil. sözlerine verdiği mesaja ayak uydurmaktır. müzik dinlemek budur işte.

guns n' roses

di gora bave tenim
guns n' roses, 1985 yılında los Angeles, california'da kurulmuş abd'li bir rock müzik grubudur. axl rose, slash, izzy stradlin, duff mckagan, ve steven adler adlı grup üyeleri vardır. ilk çalışmalarında 20 milyona yakın satış ve çok sayı da ödül almış bir grup. zamanla efsane haline gelmiş bir grup olmuştur.çoğu filimlerde,oyunlarda,çizgi romanlarda konu olmuştur.

motörhead

di gora bave tenim
motörhead 1975 yılında bas gitarist ve solistliğini yapan lemmy kilmister tarafından kurulan ingiliz heavy metal grubudur. lemmy sesi muazzamdır. kendisi metalica gibi heavy metal gruplarının gelişmesinde,ünlenmesinde çok büyük yeri vardır. heavy metal'in tanrısı olarak bilinir lemmy abimiz.

ümit yılbar

di gora bave tenim
25 eylul 1993'de pkk ile girdiği çatışma da hayatını kaybetmiştir. peki kimdir bu ümit yılbar? pentagram adlı türk heavy metal grubunun üyesi olan ümit yılbar sırf uzun şaçlı olduğu için darp edilip hakaretlere maruz kalmıştır. askerlik zamanı gelince sırf uzun şaçlı oldugu için dayak yediği satanist dinsiz suçlamalarına kurban gittiği insanlar için asker de isteği ile asteğmen olarak komando olmuştur. pentagram grubu ise olaydan sonra ümit yılbar için fly forever müziğini çıkarmıştır. ne zaman dinlesem tüylerim diken diken olur. huzur için de uyu ümit abi..
sırf uzun saçlı diye dayak yediği adamlar için şehit olmuştur!

slash

di gora bave tenim
1965 doğumlu ingiliz müzisyendir kendisi. guns n' roses grubunun eski gitaristidir. uzun kıvırcık saçları ile ve ağzından düşmeyen sigarasi ile karizma haline gelmiş, efsane gitar çalan ve yılların yaşlandırmadığı adamlardan biridir. efsanevi soloları vardır.

bruce dickinson

di gora bave tenim
iron maiden adlı grubun solistidir. asıl ve eski mesleği asker/sivil pilotluktur. iron maiden'nın turnelerde kunlandığı uçağın pilotluğunuda kendisi yapar. pilot masrafı ödemiyorlar adamlar. zaten iron maiden'ı övemye gerek yok galiba..

intihar eden insan

di gora bave tenim
intihar edenlere mal gözü ile bakan kişler aptaldır. kimsenin ne gibi durumlar sıkıntılar çektiğini kimse bilemez. bazen başka bir seçenek kalmamıştır tek çare buysa? çok cesaret isteyen bir durum kendi yaşamına son vermek. neden yaptığı ne düşündüğü bunu ona sürükleyen durumun ne olduğunu bilmemeyiz. çünki bir süre sonra hayat size boş tatsız bir işkence gibi gelir mutsuzluk içinize işler hayat artık hiçlik ifade edince tek çareniz bu olur.
every time we say goodbye..

şeyh seyyid seyda muhammed raşid erol

di gora bave tenim
şeyh seyyid seyda muhammed raşid erol (k.s) hazretleri siirt'in baykan ilçesin de dünyaya geldi. babası ve dedesi ilim ve tarikat ehli kişilerdir.hz muhammet'in paaaak soyundan gelir. şeyh seyyid seyda muhammed raşid erol küçükken medreseler de eğitim almış 17 yaşın da alim olacak seviye ye kadar gelmiştir. hz hüseyin'in soyundan gelmektedir ve o yüzden el-hüseyini denir. 1986 yılında halifelik icazetini almıştır. adıyaman'ın menzil köyü'nde bulunuyor kendisi. tövbe etmek isteyen arkadaşlar olursa seyda seyhimizin aldığı duş suyundan bir yudum içip menzil ekmeği ile menzil çorbası içtikten sonra tövbe verebilir.

bu alemi gören sensin

di gora bave tenim
pentagramın şarkısıdır. bence ölmeden önce dinlenmesi lazım olan şarkılardan biri. sözler aşık veysel'e ait.

bu alemi gören sensin
yok gözünde perde senin
haksıza yol veren sensin
yok mu suçun bunda senin?
bu alemi gören sensin

kainatı sen yarattın
herşeyi yoktan var ettin
beni çıplak dışar' attın
cömertliğin nerde senin?
bu alemi gören sensin

roboski katliamı

di gora bave tenim
pkk'nin 2011'de hakkari'de yaptığı, 24 askerin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgiliydi. ordu'nun gözü dönmüştü ve yapılan incelemeler için de kaçakların arasında sınıra doğru giden pkk militanları bulunduğunu ve pkk yüksek yöneticileri'nin olma ihtimali üzerinde durulmuş bir olaydır. kendi şahsım bu konuyu diyarbakır'da görev yapan pilot yüzbaşı ile konuşmuştum. ve kendisi atasını,milletini seven bir subaydı ve olayın pkk ile bağlantısı olduğunu ve scramble kırmızı alarm ile havadan sortiler düzenlendiğini söylendi. olayın arkasında çok farklı durumlar mevcut. kaçak durumu başlı başına bir kırmızı durumdur. kaçak rolüne girip yüzlerce askerimize saldırı düzenlenmiştir zamanında. kaçakcılık için kunlanılan yollar pkk'nın kunlandığı ve çok askerin öldüğü ve yaralandığı yerdir. halen bu olay gizliliğini koruyor. herkesin kesin ve net konuşmasıda ayrı bir olay. yazdıklarımı umarım farklı noktalara çekmezsiniz..

mayhem

di gora bave tenim
mayhem norveç'te 1984 yılında euronymous tarafından kurulan black metal grubudur.

mayhem'in vokalisti dead 1991'de tüfekle intihar etti. euronymous, dead'in parçalanmış beyninin fotoğrafını çekti ve albüm kapağı olarak kunlandı

ve kafatasının bir parçası grup üyeleri tarafından saklanıyor. çok sağlam metal grubudur öneririm herkese.

kuleli askeri lisesi

di gora bave tenim
mezunu olmaktan gurur duyduğum canım okulum. bizim kuleli'de sıradan bir lise ortamı ve arkadaşlığı yoktur. 14 yaşında askeri üniformayı giymek öyle kolay bir şey değil. askeri lise ortamını ve disiplinini aynı okuldan mezun olan ve subaylık yapan babamdan bilirim. kuleli'de okumak beş yılını geçirmek edindiğin kardeşliği,saygıyı ve disiplini başka yerde bulamazsın. o okulun kokusu,tarihi,muazzam görüntüsü anlatılmaz. her sabah üsteğmen eşliğinde, "biz atatürk gençleriyiz" marşını söylemek öyle gurur verici bir durum ki anlatılmaz. şuan okulun durumu mevcut kapatılmış bir halde duruyor. bu benim içimde çok büyük bir yara açtı açıkcası. okulumun bu duruma düşmesi "şanlı yuva kuleli" adına yakışmayacak bir hale getirdiler. çok üzülüyorum bu şanlı orduya..

bunlar ilginizi çekebilir