confessions

di gora bave tenim

Yazar  · 18 Eylül 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 210
  2. takipçi 10
  3. puan 3557

türk

altayhan
Dünyanın en kadim milletlerinden biridir. Mö. 200'lerde milli oluşum sürecini tamamlamış görünmektedir. Ki bu bugünkü pek çok modern ulus için hayal bile edilemezdir.

Yahudiler'le beraber dünyaya en fazla yayılmış millet biziz. Onlardan farkımız, yahudiler her yerde sürgünken bizler gittiğimiz yere fethedenler sıfatıyla girmişiz.

Atı evcilleştirdiği kabul edilen türkler(Ki tarihsel kesinliği yoktur), at koşum takımını, pantolonu, yakalı ceket stilini, yoğurdu, demire çifte şu verme tekniğini avrupa'ya ve bütün dünyaya yaymışlardır.

Şu da bir gerçektir ki dünyada en çok nefret edilen ama tarihçiler ve dil bilimciler tarafından da en çok hayranlık duyulan milletler arasındadır türkler.

pintipanda

scabies
Dehşetül vahşet bir yayıncı. Etliğe sütlüğe bulaşmaz , entrika ona uzaktır. Belki de işini layıkıyla yapan tek adamdır. ÖYle gelen geçen de bu adama sallayamaz , ağırlığı vardır bu adamın. On numara bir insan olmakla beraber on numara da yayıncıdır. Şöyle 2-3 şey atayım :


2

yazarların garip alışkanlıkları

scabies
Bir yere giderken yolda kafamda farklı dünyalar yaratırım. Bazen bir ortaçağ senaryosu yazar bazen de 2.dunya savaşında yaşanan olayları kurgular farklı şekilde yorumlarım. Hayal gücüm bunla da sınırlı kalmaz. Aynı şekilde milâttan önceyi de hayal eder , hikâyeler yazarım. Karakter tasvirlerimi uzun tutar , onlara ruh ve fizik dışında bir geçmiş ve aile de veririm.

hastane sıralarının bittiği yalanı

altayhan
Külliyen yalan. Şu an devlet hastanelerine gidin, tıklım tıklım. Aciller desen acillik olsan saatlerce sıra bekletirler.

Hastaneler suriyeli kaynıyor. Doktorlar kapasitenin üstünde hasta bakmak zorundalar. Odasına giriyorsun, acele acele yüzüne bakmadan tedavi ediyor adam. Acil ameliyat olacak olsan aylar sonrasına randevu alıyorsun. Mr, röntgen sırası beklemek de var.

atatürk'ün vefatından önceki araştırmaları

altayhan
"Gençliğimde elimdeki iki kuruşun birini kitaplara verirdim" diyen bu adamın ömrü okumak ve araştırmakla geçmiştir. Hani bir gün çankaya sofrasında çalakalem yazdırdığı şiirde geçen bir söz var: hakikat nerede? işte bu adam ömründe o hakikati aramıştır.

Türk tarihiyle alakalı araştırmaları, ttk'yi, tdk'yi kurması herkesin malumu. Bunların yanında atatürk, romalılar(etrüskler) hakkında, mayalar, kızılderililer, hititler(etiler) üzerine çalışmış ve bilim adamlarını meksika, amerika, italya gibi yerlere yollamıştır.

Her ne kadar ütopya kalsa da atatürk'ün kayıp kıta atlantis ve mu adası hakkında araştırmalar yaptığı da bilinmektedir.

Dünya üzerinde ömrünü dil, tarih, coğrafya, matematik gibi bilim alanlarına adayabilmiş kaç lider var Ki? Geometri kitabı bile onun türkçeye kazandırdığı terimleri ve bu konudaki tükenmez arzusunu göstermeye yeter.

Öldüğünde, okuduğu son şey tdk'nin resmi dergisi olan belleten başucunda bulunmuştur.

otto günsche

scabies
Hitler'in yaverliği görevini yapmış ve 2003'te vefat etmiş olan ss subayıdır.
Doğu , fransa cephelerinde savaşmış , SS-Sturmbannführer (binbaşı ile denk) rütbesine sahipti. Hitler'in ölümünün ardından cesetlerin yakılmasından görevli 2 kişiden biriydi.

başkalarının görüşlerine saygılı olmamak

scabies
Bu sözlükte de gördüğüm hatta bunu yapanların sosyalist-komunist olmasına daha da şaşırdığım olay. Sözlükte çok solcu tanıdım hatta iyi geçindigim kisiler de var ancak bazı şahıslar sanki diğer görüşlerin hepsi %100 yanlışmış gibi davranıyorlar. Komünist değilsen , yanlışsın anlayışıyla hareket edenler de var tabi.
7

28 şubat 1997 mgk kararları

sophos
28 şubat 1997'de Milli Güvenlik Kurulu'nun Necmettin Erbakan başkanlığındaki 54. hükümetin istifasına yol açan toplantısında alınan 18 maddeden oluşan kararlardır. islamcı şerefsizlerin kafasına inmiş bir demir yumruktur, 28 şubat, laikliğin güçlendirildiği yüce gündür.

yağmur yağması

abSolute
Bir çiftçiye veya bir işçiye göre yargılamıyorum, kendim olarak yargılıyorum ve dünyanın en boktan hava şartıdır. Bir de sağnak olanı var... sosyal planlarınız konusunda bütün hevesinizi kaçırıyor.

proje ödevi yetiştirmek

scabies
11. sınıftayım. Matematikten proje almıştım ve proje ödevim test çözmekti. Neyse işte iyi kötü çözüyorm ama son günlerde salmıştım. Çarşamba günü verilecekti ödev. Ben pazartesi günü eksikleri vs yaparım diye plan yapıyorum ama bir uyuşuğum sormayın. Pazartesi günü oyun vs ile geçirdim kaldı mı ödev salıya ? Ee bir baktım 20-30 sayfa boş matematik ne yapacaksın ? Bir başladım geçirmeye netten yaz allah yaz. Hesap ediyorum gece 4 te bitse , 5 gibi duş alsam 1 saat uyurum yeter diyorum. NE mi oldu ? SAbah 6 da bitti duş alıp okula gittim. Ödev bitmişti bitmesine de kötü bir haberim daha var. Ben hocanın verdiği yerden daha fazlasını çözmüşüm. Meğer boşuna uykusuz kalmışım :(

online yazarlar

abSolute
akşamları bakmayı en sevdiğim bölümdür. görüşünü sevdiğim, takip ettiğim bütün yazarlar alt alta sıralanmış oluyor. Sabahları da online olsanız kötü olmaz aslında. Herkes offline olunca eski girilere bakıp özlemle iç çekiyorum.
8

bunlar ilginizi çekebilir