confessions

di gora bave tenim

Rakı  · 18 Eylül 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 303
  2. takipçi 19
  3. puan 4667

kaburga kırılması

pencere
(arşivimde olan eski bir yazımı paylaşıyorum. şu an itibariyle iyi ve sağlıklıyım)

gribal enfeksyona bağlı olarak, tansyon ve kan şekerimin ani düşmesi sonucu yüzün koyun bayılmam neticesinde, bu satırları yazarken bile inim inleten, kaka şeydir.

acil serviste, hekim arkadaşım başıma bu kaka hadisenin geldiğini söylediğinde "peki kaburgayı nasıl alçıya alabiliyorsunuz?" diye saçma bir soru sordum. haliyle kaburga kemikleri alçıya alınmaz. sizi öldürmeyen kırık kemiğiniz, sizi asla güçlendirmeyecek, kendi kendine kaynama sürecinde haftalarca süründürecektir. bu kırık türünün özellikle bir iç organınızda yapabileceği tahribat sonucu ölebilirsiniz de.
fakat bu vesileyle söylemek isterim ki, artık bütün kamu hastanelerinde böyle elim durumlar yaşanmaması için gereken bütün çabalar sarfedilmektedir.

böyle bir durumda kalırsanız mümkün oldukça hareket etmeden dinlenmenizi doktorunuz sıkı sıkıya tembihleyecektir.

hekiminiz size böyle bir iyilik yapmayacaktır, fakat size benden çok önemli bir tavsiye, başınıza böyle bir durum gelirse iyileşme evresinde asla sevişmeyin.

ben zaten, fiili ohal şartlarına karşı bir tepki olarak hatrı sayılır bir müdettir sevişmiyorum. iyileşme evresinde bundan eksik kalmak benim için sıkıntı değil. artık sevişmeme yoluyla geliştirdiğim protesto biçimime, asgari ücreti tespit komüsyonunu protesto etmeyi de ekledim.
bu enflasyon şartlarında 2020 tl maaş mı olur lann?
çalışanlarına bu miktarı reva gören tüm patronlara, 2020 tl' 200'er lik bankonotlar halinde rulo yapıp, anal oral fanteziler denemeler yapmalarını öģütlüyorum.

punk rock

bogota
Punk rock çocuğunu öldürmeye çalışmaz zira metalin babasıdır. 60 ların başından sonuna doğru giderek sertleşmeye başlayan gitar tonları, toplumsal baskı ve özgürlük isteği neticesinde 70 lerin başında doğmuş ve hala kalbimizde kıvılcımları sağa sola saçılan (punk is not dead) mükemmel müzik türüdür. İsyan kültüründen doğmadır. Kurumları ve kişileri reddeder. Kendine has giyim tarzı, magazinleri(fanzin) ve şovlarıyla tek başına bir kültürdür. Aklıma geldiği kadar önemli temsilcilerini yazayım
-The Clash
-Sex Pistols
-Fear (Favorim)
-Minutemen
-Dead Kennedys
-Black Flag
-Buzzcocks
-The Jam
-Rancid
-Ramones
-The stooges
-NOFX
-Germs

Son olarak diyeceğim odur ki yüreği zincirsizlerin müziğidir.
Punkla kalın.

kare kod

zehir
Kare Kod Barkodun 2 Boyutlu Halidir.
Peki Nedir Bu 2 Boyut 1 Boyut ? herhangi Bir Markete Gidir Herhangi Bir Ürün Aldığınızda Üründe Alt Kısmında Bazı Sayıların Bulunduğu Beyaz Bir Alan Görürsünüz .Bu Alandaki Çizgiler Soldan Sağa Doğru Çeşitli Anlamlara Gelen Rakamlardan Oluşan Sayının Resmedilmiş Halidir. Sadece Soldan Sağa Yani Tek Yönlü Olduğundan 1 Boyutludurİşte Bu Sistemin 2 Boyutlu Olanına Soldan Sağa ve Yukarıdan Aşağıya Olanına Kare Kod Deniliyor. Yığınla Çeşidi Vardır Kullanım Alanına Göre Farklı Çeşitleri Tercih Edilebilir.

Örnek: https://laiksozluk.net Adresinin Kare Koda Dönüştürülmüş Hali

secure sockets layer

zehir
Güvenli Bağlantı Noktası Katmanı, Güvenli Bağlantı Katmanı veya Güvenli Giriş Katmanı Olarak Türkçeye Giriş Yapmış Kısaca SSL Olarak Adlandırılan Bir Kavramdır. Uygulamanın Yayınlandığı Sunucuya Yüklenen Bir Şifreleme Sertifikası Yüklenir. Siteyi Ziyaret Eden Kullanıcının Tarayıcısına Yükleme Yapılırken Sertifika Algoritmasıyla Yüklenir. Dolayısıyla Kredi Kartı Gibi Bilgilerinizi Bir Sitede Kullandığınızda SSL Sertifikası Form Üzerindeki Verileri Kriptolayarak Sunucuya Taşır. Buda Ağ Üzerinde Dinleme Yapanlara Karşı Ciddi Bir Güvenlik Önlemidir. SSL Sertifikalarının Bit Değerleri Vardır Bit Değeri Ne Kadar Yüksekse Şifreleme O Kadar Güçlüdür.

Bir Uygulamanın SSL Sertifikasını Olup Olmadığı İse Adres Satırınn Hemen Sol Tarafında Tarayıcıda Belirtilir. SSL Sertifikalı Uygulamalar 80 Portunda Değil 403 Portundan Yayın Yapar Genel Olarak

Örneğin:

laiksozluk.net'in Sertifikalı ve Serfikasız Alanı

Sertifikasız
http://www.laiksozluk.net


Sertifikalı
https://www.laiksozluk.net

piri reis üniversitesi'nin izmir marşı'nı söylemesi

the spook
Mezuniyet töreninde olan ve sonucunda Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'ın töreni terk ettiği olaydır. Terk ettikten sonra da bütün salonda, ''Mustafa Kemal'in askerleriyiz'' sloganı atılmış. Ülkede ayda 1 olsa da güzel şeyler oluyor sanırım. Halkın kafası şaşırtıcı biçimde çalışmaya başlasa da, Atatürk'ü duyunca rahatsız olan herifleri başımıza getirmese keşke. ''Ama bu sonsuza kadar sürmeyecektir'' diye daha önce demiştim zaten. Bir gün yükselelim, işte o zaman tıpkı çomarların yaptığı gibi bütün bize muhalefet kitleyi dellendireceğim. Her 3 kelimemden birisi Atatürk, diğer ikisi de mustafa ve kemal olacak.

ücretsiz kıraathaneler

ofelia
"O kadar işsiz var orda burda aylak aylak dolaşmasınlar sonra sokaklar fazla kalabalık oluyor en azından bedava kek falan da olunca da gelip otururlar" diye düşünülen mükemmel proje. Halk böyle oldukça bedava kek fazla bile...
1

alkollü kadına tecavüz eden polis

zehir
25 Yıl Ceza İstenmiş. 25 Yıl O Kadının Ömrünün Geri Kalan Kısmındaki Psikolojini Düzeltir mi ? Bu Adamlara Ömür Boyu Yağsız Kazık Sokma Cezası da Verseniz O Kadının Mahvolan Yaşamını Düzeltmez. Bu Problemin Farklı Bir Çözümü Olmalı Bir İnsanı Polis Yapmadan Önce Düzgün Eğitim (Bakın Öğretim Demiyorum Eğitim Çocuklara verilen Türden Davranış Biçimlerinden, Genel Olarak Doğru ve Yanlışları Öğretmekten. Çünkü Eğitim Denilince Bizde Akla İlk Gelen Üniversitedeki Öğretim Algılanıyor) Verilip Suça Eğiliminin İncelenmesi Gerekli. Yazık Ya İnsanlığımdan Utandım

bu milletin elinden dini alınmalıdır

ickial
böyle bir seyin gercekten olmasini isteyip de sonra kendinize laik sistemi destekliyoruz, bidi bidi laik genclik falan demeyin. komik oluyor cunku. affedersiniz de milletin neyi yasadigindan kime ne? olay milletin inanci degil devletin dinden arinamiyor olmasi. (bkz:#120915)'in dedigi gibi kurumlara tasinmasin yeter. ben bir muslumanim. ne kadar yasarim yasamam orasi beni baglar ama oyleyim, cikip da biri benim bu din vicdan ozgurlugumu kisitlayamaz.