öğretmenlik

ickial
asla yapamayacağım bir meslek. anladığım bir soruyu bile başkasına nasıl çözdüğümü anlatamıyorum. matematik fizik biyo kimya falan bunlar dısında anca edebiyatcı olabilirim swh
ulkesindemulteci
Türkiye'de seçilmemesi gereken meslektir
yıllarca atanamazsın
Khk ile açığa alınırsın işimi geri istiyorum eylemi yaparsın ve bu yüzden ihraç edilirsin
Uğruna açlık grevlerine başlarsın
Aldığın beş kuruş paradır ama işini öğrencilerini çok seversin
franz
Harika bir duygudur.

Bütün çocukların sana baktığını hissederken, aynı anda hepsine bakmaya çalışırken; insan kendini 'şu tarafa daha az baktım, umarım kırılmamışlardır.' Diye düşünürken bulabilir.
frantz fanon
tamam, güzeldir, kutsal meslektir de şimdi geriye bakınca -şimdiki aklım o gün olsa- pek çoğunun da -öğretmeninden müdürüne- ağzının payını veririm, insanlık dersi veririm diyorum.
kızları -nasıl olsa yaşları küçük diye- taciz eden sosyal bilgisi öğretmeni mi ararsın, tanzimat öncesi dinci mi ararsın, müdürün odasının camına iki üç kez zıpladık diye kafamızı birbirine çarpıştıran müdür yardımcısı mı dersin amk sanki cinayet işledik ya.
yaşa devlis, yaşa liseli anarşist faaliyet. yakın amk okullarını ya. swh
altayhan
Öğretmenlerin başçavuşun eşeğine döndürüldüğü bir sistemde öğretmenlik değil, çocuk bakıcılığı demek doğru olur. Ailelerin zapt edemediği Şımarık çocuklarını otuzar kırkar sınıflara doldur, ömür törpüsü.

Ha öğrenci açısından okul denen evren zaten çekilmez bir yer. Artık bir otoritesi kalmamış, kuşa dönen öğretmen için de maaştan başka bir şey değil.

Hem öğrenci hem öğretmen olmuş biri olarak söylüyorum, bırakın idealist bakış açısını, çekilmez bu çile. Tabi elinizden başka iş gelmiyorsa 3500 lira da muazzam para. Ya sabırdan nasibinize ne düşerse.