müslümanların kafa kesmesi

mrx
islamı savunmayı kendine görev adledmiş insanların kabullenemediği olaydır.islamı gerçekden araştırmadan sadece anne babası müslüman olduğu için müslüman olanlar ,çomarlığı zirvede yaşarcasına bilmediği konularda saatlerce konuşabilirler.islamdan bi haber olan insanlar aşağıdaki ayetten de habersiz bişekilde islamda kafa kesmenin olmadığını savunurlar.

muhammed suresi 4. ayetin diyanet işleri başkanlığına göre meali: ''(savaşta) inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. nihayet onları çökertip etkisiz hale getirdiğinizde bağı sıkı bağlayın (sağ kalanlarını esir alın). artık bundan sonra (esirleri) ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salıverin. savaş sona erinceye kadar hüküm budur. eğer allah dileseydi onlardan öc alırdı. fakat sizi birbirinizle denemek için böyle yapıyor. allah yolunda öldürülenlere gelince, allah onların amellerini asla boşa çıkarmayacaktır.''
kargalı karga paşa
İslama sallamayı kendine görev adletmiş insanların savunduğu, islamı gerçekten araştırmadan, felsefe ve teoloji hakkında en ufak bir fikri veya bilgisi olmadan saatlerce konuşup durabileceği konudur. Tabi insanların biraz arapça kavramları da araştırması gerekir.

Muhammed 4 olarak örneklendirilen ayette "savaş" kelimesi parantez içinde değildir. Doğrudan "harbü" yani savaş halinde ifadesi geçmektedir. Savaş halinde insanların birbirine çiçek uzatmalarını beklemek de ayrı bir safsata olacaktır. Ayrıca iddia içerisinde ayet ile ilgili yine sürekli sözlük girdilerinde belirttiğim "straw man" mantık hatası işlenmiş olup adeta cımbızlanmıştır.
(bkz:esir hukukundaki serbesite)

Ayrıca bu tür ifadeler hakkında tek bir ayet üzerinden ilerlemek yine bir straw man olduğunu unutmamak gerekir. Kur'an içerisinde Savaş huku denilen bir kavram vardır. Bunu iyi bilmek ve çomarca eleştiriler yapmamak gerekir. (bkz:Maide 32) gibi bir ayet bulunurken kalkıpta böyle bir ifade ortaya atmak eleştirilen zihniyetin yalnızca ayna karşısındaki bir yansıma kadar zıt olmak demektir.

faun
neyinin savunulduğunu anlamadığım olay. islamda var yada yok. kafa kesiyorlar ve müslümanlar, bunun nesine itiraz ediyorsunuz anlamadım
gece
Kafa fetişi ile doğrudan alakalı olabilecek olay. amaç karşıdaki kişiyi öldürmek ise kafa kesmek daha zor ve uğraştırıcıdır kafaya sıkmaya nazaran. özel olarak bu işi kafa keserek yapıyorlarsa kesinlikle müslümanların kafa kesme fetişi var demektir.
zehir
islamı kafa kesmeten ibaret zanneden zihniyetle fikir alışverişinde bulunulamaz. vizyonunu siktiim algısız kıt kafalılarıyla tartışmak bi yana konuşulmaz bile
frantz fanon
fransız devrimi dönemindeki giyotinleri indirenler müslüman değildi.
bir de adam yakıyorlardı değil mi bu ışidliler, eh orta çağ'da avrupalılar da az adam yakmadı.
"canlı bomba" olayına gelince, az biraz tarihe bakan herkes bu tarz eylemlerin her ceşit din ve ideoloji yanlısı tarafından benimsendiğini görebilir.
ışid vblerinin kafa kesmeleri, selefiliklerindendir gibi görünüyor. yani, kuran'da ne yazıyorsa harfi harfine doğrudur, mecaz yoktur diye düşünülüyor. ama bu olayın başka bir yorumu da var. ışid kafa keserek, canlı canlı insan yakarak, canlı bomba patlatarak diyor ki ben davamda o kadar inançlı, yıkıcı ve o kadar aykırıyım ki modern toplumun ahlakının, içgüdülerin ve evrensel olduğu varsayılan değerlerin benim ideolojim karşısında 1 kuruş kadar değeri yoktur.