confessions

zehir

votka  · 3 Nisan 2018 Salı

  1. toplam giri 172
  2. takipçi 7
  3. puan 2791

arp

zehir
ARP (Address Resolution Protocol) Adres Çözümleme Protokolü.
Herhangi Bir Adresin ARP Tablosunu Elde Etmek İçin Kullanılan DOS (Disk Operating System) Komutudur.

Sitiredin Bunları

Başlat>>Çalıştır>>cmd
Açılan Penceye arp Yazıp Enterlarsanız Kullanım Şekilleri Karşınıza Çıkar

En Basit ve En Yaygın Kullanım Şekli Aşağıdaki Gibidir
Başlat>>Çalıştır>>cmd>>arp -ashearlets teoremi

zehir
Dalgacık teorisinin ağabeyi olmakla beraber. Karmaşık ve eksik bilgi tamamlama yönüyle kullanılır tıpta teknolojik alet edevatın geliştirilmesinde dolayısıyla yazılım alanındada kullanılır.

en utanç verici anınız

zehir
Günün Birinde Bir İş Görüşmesinde, Görüştüğüm Kişi Boş Zamanlarınızda Ne Yaparsınız Diye Sordu. Yaptığım İş İçin Araştırma Yaparım Falan Filan Dedim. Tekrar Sordu Boş Vaktim Yok Dedim En Kötü İhtimalle Uyurum Dedim Ama Aklımdan Geçen Şey Şu Bu Adam Duşta Ne Yaptığımı mı Öğrenmek İstiyo Acaba. Sonra Tekrar ;Sorunca Dayanamadım İş Görüşmelerine Giderim Dedim. Diğer 3-4 Kişi Gülmeye Başlayınca Adam Bayağı Bi Bozulmuştu. Benden Yaşça Çok Büyük Birine Böyle Bi Cevap Verdiğim İçin Çok Üzüldüm Bayağıda Bi Utandım Doğrusu

götüyle dağ devirmek

zehir
Deveye Naz Yap Demişler Yedi Çadır Devirmiş Atasözünün Argoya Çevrilmiş Halidir.
Bir Diğer Evrilmiş Hali
'Güzele Naz Yap Demişler Kalkmış Halıya Sıçmış' Sözüdür. En Son Evrilerek Götüyle Dağ Devirmek Ortaya Çıkmış Sanırsam

Kasıtsız Olarak Küçük Bir Hareketle Ortalığı Yıkıp Dökme

method overload

zehir
Programlama Dillerinde (C# Baz Alınmıştır) Aynı İsimde Birden Fazla Metod Yazmak Metod Overload Etmektir. Örnek Olarak TestMetod İsimli Metod Aşağıdaki Gibi Overload Edilebilir.

Web Servislerde Overload Var mı? Sorusunun Cevabı İse Evet Vardır Ama Tavsiye Edilmez


void TestMetod(int a)
{
........
}

void TestMetod(int a,string b)
{
........
}

hyper threading

zehir
Fiziksel Bir İşlemcinin Mantıksal Olarak İki Adet İşlemci Görevi Görmesidir. Aynı Anda İşlemciye Yönlendirilen Komut Zincirini Tek Bir Fiziksel İşlemcinin 2 İşlemci Gibi Karşılaması da Denilebilir.

phreaker

zehir
Bilgisayar Sistemlerinde (Telefon, Bilgisayar, Artık Televizyonlarda Dahil Oldu Bu İşe uzatmayalım kısacası Kodlarla İşletilen Bütün Makineler) Açık Arayıp Bu Açığı Çeşitli Şekillerde Değerlendiren Hackingin Telefonlar ile İlgilenen Vatandaşlarına Verilen İsimdir. İlk Olarak İsmini Unutuğum Bir Vatandaşın Jetonsuz Telefon Görüşmesi Yapabilmesiyle Ortaya Çıkmıştır. Günümüzde de İsmi Pek Bilinmese de Çok Yaygındır.

vurgun

zehir
1.Derin Sudan Aniden Çıkış yada Basınçlı ortamdan Normal Ortama Hızlı Geçiş Sebebiyle Kandaki Çözülmüş Gazın Baloncuk Oluşturmasıdır ölüme veya Felç Geçirmeye Sebebiyet verebilir.

2.Büyük Miktarlarda Değerli Eşya Çalma

türkiye'de en kaliteli üniversite

zehir
Sağlık, Teknoloji Gibi Bilimsel Alanlara ve Araştırmalara En Çok Bütçe Ayırıp Yatırım Yapan Üniversitedir. Ama Ne Yazık ki Dünya Sıralamasında İlk 100'de Dahi Türkiye'den Bir Üniversite Görememek Üzücü. Ayrıca Bırakın Türkiye'deki Üniversiteleri Birbiriyle Kıyaslamayı da MIT Gibi Üniversitelerde Ne Gibi Yatırımlar Yapılıyor Onları Araştırıp Bu Ülkede Daha İyisini Uygulamayı Araştıralım Bence
1
0 /

bunlar ilginizi çekebilir