confessions

zehir

votka  · 3 Nisan 2018 Salı

  1. toplam giri 238
  2. takipçi 8
  3. puan 4300

hastane sıralarının bittiği yalanı

zehir
En Fazla 15 Gün Sonrasına Randevu Veriyorlar 20 Gün 30 Gün 3 Ay 5 Ay Gibi Bir Duruma Hiç Denk Gelmedim. Ayrıca Laik Biri Olarak Sağlık Konusunda, Ak Parti Hükumetini CHP Hükumetlerinden Daha Başarılı Buluyorum. Tamam Tabi ki Daha İyi Yapılmalı 15 Gün Bile Fazla Neden Rahatsızlığı Olduğu Anda Hastaneye Gidemiyor Diye Sorabiliriz Eleştirebiliriz Ama Durum Gözle Görülür Bir Şekilde Ortada Kemal Beyin SGK Müdürlüğünü Yaptığı Dönemden Çok Daha İyi Şuanda Bunuda Kabul Etmek Gerek. Yiğidi Öldürün Hakkını Yemeyin Beyler Hanımlar
6

index

zehir
Sektöre Göre Farklı Anlamlarda Kullanılan Bir Terim Olduğundan Ben Kendi Alanımdaki Anlamlarını Giriyorum.

1.Web uygulamalarının şıdandart Başlangıç Sayfasıdır(Farklılık Gösterebilir Uygulamaya Göre)

2.MSSQLde Kabaca Select Sorgularını Hızlandırmak İçin Oluşturulan Obje(Nesne)lerdir. Insert (Kayıt Girme Komutu) ve Update (Kayıt Güncelleme Komutu) İşlemlerinde Yavaşlamaya Sebep Olur.

3.Google Amca Gibi Arama Motorlarının Web Sitelerini Sıralamada Kullandığı Bir yönte Diyebiliriz Siteleri İndexleyerek Sıralar.

4.Script Kiddie veya Lamer Diye Adlandırdığımız Kendine Hacker Diyen Vatandaşların Çeşitli Güvenlik Açıklarından Herhangi Bir Web Sitesinin Anasayfasına Kendi İstedikleri Bir Sayfa Koyması Durumuna Siteyi Indexlemek Denilir.

e ticaret

zehir
Açılımı kısacası Elektronik ticarettir fiili ticari işlemlerin internet ortamına dökülmüş halidir. icat ihtiyaçtan doğar kuralı visa card gibi devlerin yıllarca yapamadığını iki kokainmana 3-5 günde yaptırınca(kredi kartıyla internetten alış veriş) e ticarette büyük bi patlama yaşanır ve günümüze kadar devam eder. İki kokainman internet üzerinden erotik ve pornografik foto satabilmek için bu yöntemi geliştirmiş ve diğer sektörlere bayraktarlık yapmışlardır

intranet

zehir
Aslında En Başa Yazmam Gereken Sikimsonik Şıdandart Tanımı (En Altta) Vardır. Herkes Kopyalar Yapıştırır Kimse Ne Sikim Olduğunu Anlatmaz Çoğuda Ne Sikim Olduğunu Bilmez Zaten.

intranet, internet teriminin güvenlik, hız, ekonomi gibi Sebeplerden dolayı daraltılmış halidir. yani sadece Kurum ve Kuruluşlar Kullanmaz Bu. Herkes Kullanabilir Herkes Oluşturabilir.Misal Bu Siteye Üye Olan Biz Vampirimsiler Dedik ki Bu Ülke Çooooh Çomarlaştı Biz İtin Bakır Sıçtığı Bir Yer Bulalım Evlerimizi Oraya İnşa Edip Orda Yaşayalım. Evleri Yaptık Bi Mahhalle Kurduk Varsayalım Sonra Napacaz Elbette Birbirimizi Sikecek Değiliz. Mahalle İçi Bir Haberleşme Şebekesi Kuracağız. Onuda Bilgisayarları Aldık Tabiki Gerekli Bazı Donanımlarıda Aldık ve Bir Ağ Kurduk ve Bu Ağ Üzerinde Paylaşım Yapıyoz Birbirimize Po..ografik Dökümanlar Gönderiyoz ve Webcamler Üzerinden Neyse Amk İşi Uzatmayalım İşte Bu Ağa Basit intranet Diyebiliriz. Tabiki Elindeki Seksi Dökümanlardan Sıkılanlar Olacaktır İşte Bu Noktada intraneti internete Eriştirmeniz Gerekecektir.

Wiki Tanımı:
"Intranet, sadece belirli bir kuruluş içindeki bilgisayarları, yerel ağları (LAN) ve geniş alan ağlarını (WAN) birbirine bağlayan, çoğunlukla TCP/IP tabanlı bir ağdır."

team faundation server

zehir
Yazılımcıların Bir Projede Hep Birlikte Çalışabilmeleri İçin Üretilmiş Bir Üründür. Elbette microsoft Amcamızın Ürünüdür. Asıl Çalışan Kodların Bulunduğu Bir Serverdan ve Get Latest Gibi Yöntemlerle Kodları Alıp Kendi Profil veya Bilgisayarında Geliştiren Kullanıcı Kodlarından Oluşur Birde Sürüm Sunucusu Vardır Kimileri Deploy Der. Çalışma Mantığı Şudur Çelışan En Son ve En Doğru Kodlar Deployda Yer Alır deploydaki Proje veya Projeler debug edilirek Asıl Çalışması Gereken Sunucuya Publis Edilir Yani Sürüm Atılır. Deploy Sunucusuna İse TFS Sunucusundan Gelir. TFS Sunucusundaki Kodlar İse Her Yazılımcının Geliştirip Check in Ettiği Kodlardır Kısacası TFS Denilen Şey Bu. Ama İşin İçinde Tabiki Bir Derya Vardır.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir