confessions

gece

Şarap  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 443
  2. takipçi 75
  3. puan 8915

atatürkçülerden atatürk çıkmaz

gece
Atatürk artık tamamen sembolik bir isim olduğundan dolayı katılıyorum. Burda sembolik derken kasttettiğim atatürkü, atatürkçülüğü kalıplaştırmaları. Atatürk diyince insanların aklına gelen chp, laiklik, cumhuriyet vs. Bu adamın ilerici yönünü benimseyip bunun için atılımda bulunan kim var ki ?.

müslümanların kafa kesmesi

gece
Kafa fetişi ile doğrudan alakalı olabilecek olay. amaç karşıdaki kişiyi öldürmek ise kafa kesmek daha zor ve uğraştırıcıdır kafaya sıkmaya nazaran. özel olarak bu işi kafa keserek yapıyorlarsa kesinlikle müslümanların kafa kesme fetişi var demektir.

bir erkeği itici yapan detaylar

gece
babet çorabı, ucu havaya bakan şapka, rengarenk ayakkabı, yere tükürmek, küfürlü konuşmak, yavşaklık, kalitesiz güneş gözlüğü, araba camından sarkan kol, joleli saç, sarı dişler, ter kokusu, sigara kokusu, ağır abilik, arabesk dinlemesi, selfie tarzı dil çıkartılmış fotoğraf, cevşen, altın kolye, beyaz çorap, ayak kokusu, abaza tavırlar, bilmişlik, erkekleri itici yapan daha bir çok detay mevcut ama şuanlık aklıma gelenelr bunlar. bunların bir çoğu kadınlar içinde geçerli.

ölen bebeklerin direkt cennete gitmesi

gece
korkunç sonuçlar doğurabilecek bir hurafedir. islam dünyasına mensup insanların arasında nasıl dengesiz tipler çıktığını tüm dünya az çok biliyor. kara kedi öldürmenin dini bir görev olduğunu kabul eden adamların cennete girsin diye bebek öldürmeyeceğini kim garanti edebilir ki ?. Umarım bu söylenti radikal islamcıların kulağına bir hadis olarak gitmez yoksa bebek öldürüp cennete gönderdim diye savunma yapan müslüman görmekten pek şüphe etmiyorum.

türk olup kürtçe öğrenmek

gece
Bu aralar çevremde hep kürtler olduğundan dolayı içinde olduğum durum. kelimeler akılda kalıcı ama cümle kurmak karmaşık geliyor. Kürtçe öğrenmek gibi bir çabam yok aslında sadece imkanım ve zamanım varken öğreneyim diyorum. Bazen canım sıkılıyor internetten bi kelimenin kürtçesini yazıyorum 10 tane farklı şey çıkıyor. Kürtçenin lehçeleri çok fazlaymış ve bunların her biri ayrı bir dil kadar farklılıklara sahip olabiliyormuş. İnternette de akademik olarak kürtçe içerik bulunan bir kaç kaynak buldum 2 ay kadar kendimi kürtçe öğrenmeye vereceğim 2 ay sonra burayı editlerim ne öğrendim ne öğrenmedim diye. Bu arada türkçeyi de 5 yaşından sonra öğrendiğim için dil öğrenme konusunda pek zorlanmıyorum.
0 /