confessions

gece

Şarap  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 540
  2. takipçi 89
  3. puan 10751

çin halk cumhuriyeti

gece
Dünya'nın en tehlikeli en vahşi devletidir. Ne bok yiyorsanız yiyin peki tamam ama 2007 yılında yarasaların tehlikeli olduğunu koronavirus deposu olduğunu söyledikleri halde yasaklanmamiş. Yıkılda insanlık kurtulsun.

kitap hediye ederken yazılacak notlar

gece
kitap hediye ederken içine not yazmak biraz ince ruhlu insanlara yönelik bir olay. Şahsen bana hediye edilen kitapta, kitap kadar nazik bir not bulursam sevincim ikiye katlanır.
Örnek yazılacak notlar.

Dune kitabından,
* "Korkmamalıyım. Korku akıl katilidir. Korku toptan yok oluşu getiren küçük ölümdür. Korkumla yüzleşeceğim. Üzerimden ve içimden geçmesine izin vereceğim. Ve geçip gittiği zaman, geçtiği yolu görmek için iç gözümü ona çevireceğim. Korkunun gittiği yerde hiçbir şey olmayacak. Yalnızca ben kalacağım."

* "Ah binlerce dişli solucan,
Devası olmayan dertler vermesen olmaz mı?
Seni her şeyin başlangıcına çeken
O beden ve nefes
Canavarları besler,bir ateş kapısında kıvranan!
Onca kıyafetin arasında yok ki bir kaftan,
Örtsün tanrılık sarhoşluğunu
Gizlesin arzunu alev alev yanan"

Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabından notlar
* "İyilere ve doğrulara bakın! En çok kimden nefret ediyorlar? Kendi değer levhalarını parçalayandan, bozandan, yasa bozandan: Oysa o, yaratıcıdır."

* "Ama yurt bulamadım hiçbir yerde: Bütün kentlerde tedirginim ben, ve bütün kapılarda ayrılış. Son zamanlarda yüreğimin beni yönelttiği bugünün kişileri, yabancı ve alay gibi geliyor bana; bense sürülmüşüm ana yurtlarıyla baba yurtlarından."

<h2> kitap hediye ederken içine not </h2>


* ""Raslantı"; -yeryüzünün en eski soyluluğu; geri verdim onu her şeye, her şeyi ben amaç tutsaklığından kurtardım."

Küçük Prens kitabından alıntılar

* "Onu dinlememeliydim," diye açıldı bir gün bana, "Çiçekleri asla dinlememelisin. Onları seyretmeli, onları koklamalısın yalnızca"

* "Çölü güzel kılan, bir yerinde bir kuyu saklıyor olması."

* "Ama gözler gerçeği göremez ki. Yüreğiyle aramalı insan."

Romeo ve Juliet den hediye edilecek kitaba yazılacak notlar.
* "Aşk sana hoyrat davranırsa, sen de hoyrat davran ona. Acıtırsa diken gibi, dikeninle sokup yeniver aşkı."

*Ah, parlak yanmayı öğretiyor meşalelere! Bir Habeşin kulağındaki mücevher gibi asılmış sanki gecenin yanağına. Öyle zengin bir güzellik ki, el sürmeye gelmez, öyle değerli ki fazla gelir yeryüzüne! Şu güzel, akranları arasında nasıl görünüyorsa, öyle görünür ak bir güvercin kargalar arasında. Dans bitince durduğu yeri gözleyeyim, eline değsin de kutsansın kaba elim. Gönlüm hiç sevdi mi şimdiye dek? İnkar edin gözlerim! Çünkü gerçek güzelliği görmedim bu geceye dek."


2020 yılında çıkacak filmler

gece
2020 yılını beklememe neden olan filmlerdir. Hem netflix dizileri hemde matrix, avatar gibi filmleri izlemek için 2020 yi bekliyorum. Yoksa 2020 de bir cacık olmayacağının farkındayım. Şu sıralar hayatım dizi, film izlemekten part time çalışmaktan ibaret. Sanırım 2015 yılından bu yana hayat gittikçe daha sıkıcı olmaya başladı en azından benim açımdan. Değişik filmlere sardım. Korku, bilim kurgu ve tarih filmleri izleyemeden uyuyamıyorum. Komedi filmleri sarmıyor, aksiyon filmleri bir şey hissettirmiyor. Hayatımda yeterince dram olduğu için dram filmleri boş geçiyorum. Aşk filmleri çok boş geliyor. Bir kaç dizi izliyorum, onlarında çoğu bitti yeni bölümleri 2020 de çıkacak bir çoğunu merak ediyorum öyle ki kendi umutsuz geleceğimden çok dizileri merak ediyorum swh. Neyse 2020 yılından beklentim bize güzel film ve diziler izletsin.

suyun ücretli olması

gece
Çok doğru karardır suyun ücretli olması. Hatta suyun kısıtlanması lazım. Her insanın belli bir su kullanım limitinin olması bunun aşılması durumunda ceza yemesi gerek. Halı yıkamada harcanan, havuza harcanan vb su miktarı kısıtlanmalı ya da yasaklanmalı. Bunu çok saçma bulabilirsiniz ama bir sonra ki nesil susuzluktan ana avrat bize sövecekler farkında değilsiniz.
1
0 /