confessions

gece

Şarap  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 506
  2. takipçi 86
  3. puan 9990

laik sözlük

gece
Değerinin ne zaman bilineceğini merak ettiğim sözlük sitesi. İlk başlarda çok fazla aptal yazar mevcuttu şuan o kıvamda kimse yok ama aktif yazar sayısı çok az. Girince aktif başlık görmek, gündemi burdan takip etmek isterdim. Adminler bir şeyler yapın. Belki yapıyorsunuzdur ama yeterli değil.

uyku

gece
hayatım boyunca en ufak çıtırtıda uyanan biriydim. son zamanlarda bir müzik setinin sesini sonuna kadar açsanız duymayacak kadar derin uyuyorum. komaya girmiş gibi uyuyorum. rüyalarım oldukça canlı ve berrak. uykum gelince direnmeyi düşünecek kadar bile uyanık kalamıyorum. oturduğum yerde uyuyor, sabah olduğunda "uyandıramadık, üstünü örttük" cümlesini duyuyorum. günün erken saatlerinde uyanıyorum. ben bu mutlu uykuyu hak edecek ne yaptım bilmiyorum ama şükürler olsun. başımı yastığa koymadan uyuyor, sabah ezanından önce de uyanıyorum. beş saat kadar uyuyor ve sabah formunda bir sporcuymuşum gibi dinç uyanıyorum. tanrım, radyoaktif bir örümcek de ısırmadı beni. neden oluyor bu? ne dünya umurumda ne başarısızlık vs gibi şeyler. kaygı yaratan hiçbir düşünce ulaşamıyor bana.
garipsediğim, anlamaya çalıştığım bir durum...

yeni neslin inanç ideoloji karmaşası yaşaması

gece
Kardeşim, kuzenlerim, çevremde bulunan diğer çocukları gözlemleyerek kabul ettiğim ilginç durum. İlginç diyorum çünkü yeni nesil rol modellerinden, filmlerden, sanatçılardan, şarkıcılardan ve en ufak şeylerden çok çabuk etkilenerek, marjinal bir karar alabiliyor. Sürekli dini espriler yapan, dini takmayan biri aniden dindar birine dönüşebiliyor. Mahallede gençlerden etkilenerek ülkücüyüm dedikten iki gün sonra izlediği filmin etkisine girip komünist olabiliyor. Değişmeleri güzel ama çok cabuk etkilenmeleri kötü.
1
0 /