canan kaftancıoğlu

atticus finch
chp istanbul il başkanlığına seçildikten 1 gün geçmeden adı "peğağalı derörist"e çıkmış, medyada islamcılar ve onların koltuk değneği milliyetçi asalaklardan linç yemiş bir ablamız.
jitemci
Bu rezil yaratık ne kadar iki yüzlü birisidir ki anıtkabire ziyarete gitmiş. Senin neyibe be orası hain.

Bir de seni seçenler var bu malum olduğun partinin ne kadar aciz ve aşalık olduğunu gösteriyor.
altayhan
Tam bir kızıl... işine gelince atatürkçü, işine gelince sosyal demokrat, işine gelince ortanın solu... Tam da sağ iktidarların aradığı muhalefet. Bir de domuz etli paylaşım olayı var ki tam ekmeklerine yağ sürüldü bazılarının
deist imam
İyi insan. Fakat iyi siyasetçi mi onu zaman gösterecek. Chpnin içindeki ulusalcı kafatası severlere rağmen nasıl seçildi hayret. Henüz siyaseten eleştirmek için erken fakat eğer klasik chpli gibi davranıp sadece lafta muhalefet yapacaksa hiç uğraşmasın öyle insanlara ihtiyaç yok. Aksiyon insanı lazım artık, laf insanı değil. Kendisi bu aksiyonu oluşturabilecek mi onu da zaman gösterecek.

Edit: kendisinin "mustafa kemalin yoldaşlarıyız" lafı da ayrı güzel bence. Bunu diyen birisinin anıtkabire gitmesi değil gitmemesi garip olurdu esas
7
darbecimatkap
chp'nin maruz kaldığı sola kayma döneminin son noktası olabilir zira tepki çeken paylaşımlar yapmış yetmemiş üstüne mustafa kemal'in askerleriyiz sloganına bile ayar vermeye çalışmış bir zat. bundan sonra chp'nin maruz kaldığı sola kayma dönemi son bulabilir. sola sol fikirlere karşı değilim ancak chp'nin böyle bir akıma kapılıp gitmesi en çok atatürkçüleri zedeler zira chp atatürk ilke ve inkilaplarının resmi olarak meclisteki bekçisi bunlara sahip çıkması gerekir türkiye solunun izlediği politika elbette buna izin vermiyor.bu sebeple kapılar sonuna kadar açılan sol görüşlü milletvekilleriyle kibarca yollar ayrılmalı(solcu diyorum ama kürtçüler) onların siyaset yapması elbette engellenmesin ama beyler bunun yeri chp değildir
anne boleyn
Tutzhee adlı yazarın görüşlerine katılıyorum. Ben de Sakine Cansız ve ermeni soykırımıyla ilgili görüşlerini desteklemiyordum, antipati duyuyordum. Lakin bu seçim güvenimi kazandı. Kusursuz bir şekilde çalışarak, oylarımıza sahip çıkarak 31 Mart'ın zaferinde onun da emeği çok büyük. Kısaca eleştireceksek biz eleştirebiliriz, Akp'lilerin Canan Kaftancıoğlu'na tek bir söz söylemeye hakkı yok.
anancı
"Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardir" cümlesinde bulunan kadın. Abla candır az tanısanız insani değerlere, diğer renklere ne kadar önem veridiğini ne kadar hassas bir ablamiz olduğunu anlardınız.
ickial
seçim günlerindeki duruşunu, desteğini beğendiğim kadındır lakin ısrarla hem de büyük bir ısrarla sakine cansız hakkındaki fikirlerinde de, geçmişte söylediği diğer her şeyin de arkasında olduğunu savunuyor. kendini bitireceksin be kadın
jakoben
bugün canan pazar günü istanbul sonra ankara... siyasal islamla yani çocuk pornoculuğu ve soygunculukla demokrasi gibi bir araçla mücadele edemezsiniz. devrimcileşmeniz devrimcilerle örgütlenmeniz gerekmektedir.
sophos
eşinin domuz eti paylaşımı ve kendisinin ermeni soykırımı hakkındaki görüşleri nedeniyle sempati duyduğum iyi insan, iyi politikacı mı: zannetmiyorum. çünkü yalan söyleyemiyor ve görüşlerini saklamıyor sanırsam. tepkilerinde haklı bence ancak bir yerlere gelmek için hamam böceği toplumumuzun karşı çıktığı görüşlerini saklaması gerek, bunları saklamadığı için başı dertte. atatürkçülerin içinde bile objektif düşünenler olduğunu gösterdi.