confessions

anancı

Yazar  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 58
  2. takipçi 6
  3. puan 1132

schrödinger denklemi

anancı
bu denklem, kuantum mekaniksel sistemleri incelemek için kullanılan matematiksel bir formülasyondur. Bu denklem, fizikçi Erwin Schrödinger tarafından 1925'te ortaya kondu ve 1926'da yayınlandı . Bu çalışma sayesinde 1933'de Erwin Schrödinger , Nobel Fizik Ödülü'nü aldı. Bu denklem, bir tür diferansiyel denklem şeklini alır. dalga hareketinin matematiksel bir modeli olarak kullanılan dalga denklemi . Newton'un ikinci kanunu ( F = m a ) yolu başlangıç koşullarına bir sayısı bilinmektedir takip edecek bir sistemin bir matematiksel tahmin oluşturmak için kullanılır. Kuantum mekaniğinde, Newton yasasının analoğu, kuantum sistemleri için Schrödinger denklemidir (genellikle atomlar, moleküller ve serbest, bağlı veya lokalize olan atomaltı parçacıklar). Bu denklem bir cebirsel denklem değildir, fakat genel olarak , bir sistem dalga fonksiyonunun zaman içindeki değişimi ("durum fonksiyonu" olarak da adlandırılır) tanımlayan doğrusal bir kısmi diferansiyel denklemdir. Dalga fonksiyonu kavramı, kuantum mekaniğinin varsayımlarının temelini oluşturur . Bu varsayımı kullanarak, Schrödinger denklemi, operatörün zamanın değiştiği ve bu nedenle bir kuantum Hamiltoniyen olan kendiliğinden birleştirilmiş bir operatörün üsteli tarafından üretilmesi gerektiği gerçeğine dayanarak elde edilebilir .
Gelen Kopenhag yorumlanması kuantum mekaniği, dalga işlevi fiziksel sistemlerin çeşitli en eksiksiz bir açıklamadır. Schrödinger denkleminin tamamlanması sadece moleküler , atomik ve atom altı oparçacıklarını değil, aynı zamanda makroskobik sistemleri, belki de tüm evreni açıklayabilir.
Schrödinger denklemi, özel göreliliği kuantum mekaniği ile birleştiren kuantum alan teorisi de dahil olmak üzere tüm kuantum mekaniğinin uygulamaları için temel formüldür . teorisi kuantum yerçekimi gibi, sicim teorisiSchrödinger denklemi ile de çözülebilir.

Schrödinger denklemi, kuantum mekanik sistemleri incelemenin ve öngörülerde bulunmanın tek yolu değildir, çünkü Werner Heisenberg tarafından tanıtılan matris mekaniği ve integral yol formülasyonları gibi diğer kuantum mekanik formülasyonları , Richard Feynman tarafından geliştirilmiştir . Paul Dirac , matris mekaniğini ve Schrödinger denklemini tek bir formülasyonda birleştiriyor.

Dirac bra-ket notasyonunu kullanarak , Schrödinger denkleminin tanımı şöyledir:

{\ displaystyle H (t) \ left | \ psi \ left (t \ right) \ right \ rangle = \ mathrm {i} \ hbar {\ frac {\ kısmi} {\ kısmi t}} \ left | \ psi \ left (t \ right) \ right \ rangle} {\ displaystyle H (t) \ left | \ psi \ left (t \ right) \ right \ rangle = \ mathrm {i} \ hbar {\ frac {\ kısmi} {\ kısmi t}} \ left | \ psi \ left (t \ right) \ right \ rangle}
{\ displaystyle \ mathrm {i}} {\ displaystyle \ mathrm {i}}bir sanal sayı , {\ displaystyle t} {\ displaystyle t}olduğu zaman ∂ / ∂, {\ displaystyle t} {\ displaystyle t}olan kısmi türev arasında {\ displaystyle t} {\ displaystyle t}, ħ Planck'in sabiti 2π ile bölünür, ψ ( {\ displaystyle t} {\ displaystyle t}) bir dalga işlevidir ve H ( {\ displaystyle t} {\ displaystyle t}) bir Hamiltonyalı . (bkz:kuantum mekaniği) çok ilginç bir konu geç bizim anlamamızı kuantum fizikçileri bile anlatırken beyinlerinin yandığını tam olarak akıl erdiremediklerini söylerler. Einsetini yanıltan konu beni seni aşar. youtube da ayhan tarakçı kanalı var ordan izleyebilirsiniz.

sapiosexuel

anancı
zekayı cinsel açıdan tahrik edici bulan kişilere denir. sapiosexuel türkçe yazılışı sapyoseksuel. bu arkadaşlar aptal birinden dış görünüşü ne kadar güzel veya seksi olsada etkilenmez ve tahrik olmazlar. onlar için bir ilişkinin olmazsa olmazı zeki olmaktır. sewenteen adlı sitede bir kadının itiraflarını okumuştum. bir adamın tipine bakmaksızın bir konuda ustaca ve zekice konuştuğuna şahit olduğum zaman içimden üstüne atlayıp boynunu öpmek geliyordu gibi şeyler yazmıştı. bu bir fetişmi diye baya merak ettim kimileri sapiosexsuel ne demek bilmeden fetiş derken kimileride sadece zeki insanlarda olan bir durum diye tanımlıyor. benim çok umrumda değil hem türkiye de zekasından tahrik olacağımız bir avuç insan bile yoktur. bb

corona cerveza

anancı
corona cerveza aynı kebap bizden çıkmıştır kavgası veren urfa adana kapışması gibi meksika ve ispanya arasında kalmış bir mısır birasıdır. Meksi'da bu bira nüfusun %64 ü tarafından içiliyor marka da piyasanın %90'nı kontrol ediyor. Corona cerveza nın mısır birası ve arpa birası olarak iki popüler ürünü var ama mısır olanı daha güzel içime sahip. 2003 yılından bu yana dünya da bira satışında lider corona. 2003 yılından önce hollandadaydı bu rekor ama corona cerveza tam 1.39 milyon ton bira satarak rekoru eline almıştır. kısaca sağlam biradır için.

netflix'ten bedavaya film izleme yöntemi

anancı
25.974 milyar ABD Doları serveti olan siteden beda film izleme yöntemidir. biride çıkıp emek hırsızlığı diyor. Çokta umrumda aga netflix benim 20 tl ile batacak sanki. ücretsiz netflix izlemekte bence etik olmayan bir durum yok ama kalkıp orijinal içeriğini başka yerde paylaşırsan o yanlış. ama zaten torrentte izlemek için bi ton zahmete giriyoruz zaten altı üstü ay da 2 kere anca izliyorum onun için kalkıp para vermek zoruma gider zengin olsam eyvallahta asgari ücretle çalışıyorum ben amk. netflix ücretsiz olsun demiyorumda en uygun fiyatlı üyelikle bile bir kişi izleyebiliyoruz. 5 kişiyiz hepimiz gidip ayrı ayrı üyelik almak yerine torrentten hop masaüstüne indiriyorum gelen geçen izliyor. Evde rakı yapanların olduğu ülke de netflix premium hesap lükse giriyor amk.

sözlükteki reklamlar

anancı
Gururlandırmıştır. Herkes elini taşın altına sokmalı ve bu dinci haramzadelere karşı kendince mücadele etmelidir. Adamsın laik sözlük. Keşke ekrem başkanın iban numarasınıda paylaşsaydın seçim çalışmalarına destek olarak gönlümüzden kopanı atsaydık.

canan kaftancıoğlu

anancı
"Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardir" cümlesinde bulunan kadın. Abla candır az tanısanız insani değerlere, diğer renklere ne kadar önem veridiğini ne kadar hassas bir ablamiz olduğunu anlardınız.

A101 vs bim

anancı
Bim kendi ürünlerinden dolayı kazanır. A101 ucuz ürünler toplayıp satıyor bim kendi ürününü üretiyor. İkisinde de alisveris yapmiyorum, her köşe basinda görmektende midem bulanıyor ama yine de bim vs yi kazanır.
0 /