kangal köpeği

luther
sivas ilimize özgü köpek cinsidir. sivas kangallarını dünyada daha bilinir olması için gerçekleştirilen cazibe destekleme programı bünyesinde şehir merkezine 10 km. uzaklıktaki iç anadolu seçkin ırk kangal köpeği eğitim koruma ve üretim merkezini iyileştirme projesinin imzaları atıldı çünkü kangal dünyaca bilinen bir türk çoban köpeğidir.
https://www.buyuksivas.com/sivasin-yeni-gozde-mekani-7-milyon-liralik-kangal-uretim-tesisi/
codex cumanicus
Dövüştüren sahibinden büyükbaş hayvanları korusun diye alınandır. İki ayda çehresi değişen,saldırgan ve huysuzken cüssesine rağmen golden retrievera dönüşen oyuncu bir dişidir. Zeyneptir. Huzur içinde yat koca kızım.

luther
ailesine karşı oldukça yumuşak huylu, sadık ve sevgi dolu, tehlikelere karşıysa doğuştan yüksek koruma içgüdüsüne sahip, cesur köpeklerdir. sahiplerine uysal ve cana yakın davranan bu köpekler genel olarak sakin bir imaj çizerken, tehlikeler karşısındaysa saldırgan ve cesurlardır. devasa ve kaslı vücut hatları, hafif sarkık dudakları ve güçlü çeneleri bulunmaktadır. simit veya gül denen kıvrık kuyruk şekli en ayırt edici özelliğidir. çift katlı tüyleriyse boz, açık kahve, çelik grisi gibi tonlarda olabilmektedir.

https://www.kopekler.com/anadolu-irklari