unisex tuvaletler

berkayoz
Sosyal medya da ODTÜ adı altında gördüğüm olay. Bu şekilde mahremiyet kavramını ortadan kaldırıyor. Bu biraz yanlış olarak görüyorum. Toplumda bir erkek kadın kültürü var. Siz bu kültürü aniden yok ederseniz kargaşa çıkar, özellikle kadınlar için tuvalete gitmek eziyete döner. Suistimal edilebilir. Binbir çeşit insan var. Sınırları bilmek gerekir
vatanvehurriyet
bir de bunu özgürlük olarak lanse etmişler. bana gore her ne kadar ahlak normlarini pek benimseyen biri olmasam da dikkat cekmek ve biz ozguruz havasi vermek amaciyla yapilmis ahlaksiz, tepki cekmesi muhtemel bir harekettir.
jesus
üniversite gibi bir alanda olması gerekendir. siz ne kadar ahlaksız diye saçmalarsanız saçmalayın. bu ülkenin odtü gibi önde gelen üniversiteleri hiçbir toplumsal kesimin ahlakına göre hareket etmemeli, tam aksine bu normları yıkmalıdır.
7
halklakaynasmisbielit
Sevdiğin kız sen yanda işerken osura osura sıçıyor düşünsene.Türkiye değil insanlık buna hazır değil


tanım: Gayret özgürlük içeren durum.

Ekleme : sıkıştıysan girme altına sıç yahut tut evde yap.
sayhimylittlefuhrer
Görüşümce evde nasıl ma'aile ortak kullanım varsa aynı olay tabi askeri sistem veyahut cemaat yurdu gibi yan yana kabinlerden oluşur vaziyette arada ince paravan varsa hoş değil sıkıntılı bir durum istismar edilebilir ve ülkemizde kesinlikle edilir. İnsanın en rahat ve özgürlüğün doruğuna çıktığı sayılı mekanlarda kasıntı yaşaması kötü bir şey
feminafortis
bu ülkede toplu taşımada bile kadınlarla bir arada olmayı normalleştirememiş bazı yaratıkların olduğunu göz önünde bulundurursak katiyen amacına ulaşamayacak bir uygulama. ancak biz her şeyde olduğu gibi burda da uygulamaların sıralamasını bilmiyoruz; önce taciz/tecavüzü engellemeli sonra bu tip çalışmalara başlamalıyız. yoksa cinsiyetsiz tuvalet gibi bir olay ile taciz ve tecavüzü engelleyemeyiz, arttırmış oluruz.
mortallman
Eğer mekan küçük ve az kişi bulunuyorsa, diğer yazar arkadaşların belirttiği gibi bir sorun olmayacağına inandığım; ama üniversite gibi kocaman ve binlerce kişinin olduğun bir yerde tuvaletlerde cinsiyet ayrımı gözetmemek, bir çok kötü şeyi doğurabileceğine inandığım gibi eskisi kadar rahat olmayacağına inandığım uygulamadır.
Hem kızlar nasıl dedikodu yapacaksınız ?
jakoben
iyidir iyi. evde ortak kullandığınız bir şey abi çok şeapmayın yani.bu kadar geriliğin içinde hela deliğinden çiçek kokusu saçan harekettir.
the
Olabilecek durumdur. Neden olmasın? Ahlak tuvaletlerin bay, bayan diye ayrılmasında mı?
Ahlaklı her yerde ahlaklıdır ahlaksız her yerde ahlaksızdır.
0 /