confessions

sophos

βετεράνος♛  · 13 Ekim 2017 Cuma

  1. toplam giri 3331
  2. takipçi 75
  3. puan 93294

telefonda kayıtlı wifi şifresini öğrenme rootsuz

sophos
Öncelikle öğrenmek istediğiniz wifi ağına bağlanmanız lazım.
Sonra router arayüzüne giriyorsunuz, 192.168.1.2 gibi bir şey olur. Router kullanıcı adını ve şifresini hangi sağlayıcıysa internetten bulup yazıyorsunuz. Türk telekom için: admin - turktelekom gibi. Genelde admin - admin olur. Sonra ayarlara girip şifreyi buluyorsunuz.

Rootsuz tek yol bu: router arayüzünden şifreyi bulmak. Tabi telefonunuzun ekstra şifreyi paylaşma özelliği yoksa.

carlo ancelotti

sophos
milan efsanesi, çok büyük hoca.
zamanın en iyi ilk üç teknik direktöründen biri diyebiliriz.
1'i real madrid'te, 2'si milan'da üç şampiyonlar ligi kazanmıştır.
şu an everton'ı çalıştırmaktadır ve geçen sene 12. olan takımı ilk 5'lere çıkarmıştır.

fabio capello

sophos
zamanının büyük hocası. 90'ların en iyilerindenmiş. modern zamana ayak uyduramamış, tekniği tutmayınca bırakmıştır. sert ve disiplinli kimliği vardı.
milan'a şampiyonlar ligi şampiyonluğu yaşatmıştır (93-94). ayrıca real madrid'i çalıştırmış ve iki lig şampiyonluğu almıştır (96-97 - 06-07). calciopoli 2005-06 senesinde juventus'u çalıştırmıştır. şike iddiasıyla şampiyon takım küme düşürülüp şampiyonluk inter merdasına verilip emekleri boşa gidince takımdan ayrılmıştır. https://www.socratesdergi.com/despot/

dancing polish cow

sophos
ayın en popüler komik içeriği (meme). şarkı aslında polonyalılar için kokain bağımlılığını içeren depresif bir şarkı ama dünyanın geri kalanı için dans eden inek videosunda çalan eğlenceli şarkı.

çin halk cumhuriyeti

sophos
İnsanların her şeyi yediği, hakları olmadan karınca gibi çalıştıkları ülke. Rejime karşı gelirlerse öldürülürler veya hapse atılırlar.
Çin devleti bazı idam mahkumlarından beyin ölümü gerçekleşmeden organlarını zorla almaktadır. Kanalizyasyon yağı ile yemek yaparlar. Her şeyin çakmasını yaparlar.

Dünya üzerinde tek ülkeyi yok etme hakkım olsaydı eğer çin'i yok ederdim. Bu kadar insanlıktan çıkmış başka bir ülke yok.

mircea lucescu

sophos
türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı teknik direktörlerdendir. (bkz:gordon milne) (bkz:christoph daum) (bkz:slaven billiç)
galatasaray'da ve beşiktaş'ta harika iş çıkarmıştır. milli takımdaki kötü performansı yüzünden hak ettiği itibarı görmemiştir.

şu anda dinamo kiev'i çalıştırıyor. ve kiev neredeyse barcelona'yı yenecekti. oyuncular yüzünden kaçtı. önümüzdeki maçta yenerlerse sürpriz olmaz.

fatih terim

sophos
pirlo'nun kitabından:
"Berlusconi ve Ancelotti arasında karşılıklı sevgiye dayanan, oldukça sağlam bir ilişli vardı. Fakat bunun Milan'ı çalıştıran herkes için geçerli olduğunu söyleyemem, örneğin Fatih Terim...
Fatih oldukça dikkat çekici ve kurallara alerjisi varmış gibi görünen garip bir insandı. Daha en başından Milan'da uzun süre görev yapamayacağı oldukça belliydi ve kısa bir süre sonra da kovuldu.
Terim Milan'dan önce canının istediği her şeyi yapabildiği, daha düşük profilli takımlarda görev almıştı ama burası Milan'dı. Burada bazı hareketlerin tolere edilmeyeceğini herkes bilirdi...
Mesela, öğle yemeğine canı isteyince geç katılıyordu. Milan'ı temsil etmesi gereken resmi aktivitelere kravat takmadan gelebiliyor, sonra bu aktivitelerden 'evinde Biri Bizi Gözetliyor' izlemek için kimseye haber vermeden erkenden ayrılıp, Galliani'yi masasında tek başına bırakıyordu. Kendisini tesislerde John Travolta gibi garip, cafcaflı ve renkli kıyafetler giyerken görüyorduk.
Görevi boyunca kendisinin adete gölgesi gibi olan deli bir tercümanı vardı. Terim'in 5 dakikalık ateşli konuşmalarını, duygusuz bir şekilde 5 saniyede tercüme eden bir adam... Tercümanı bir ara Terim'e medya ile tüm ilişkilerini süresiz kesmesini tavsiye etti... Medya ile ilişkileri kesmek... Süresiz... Milan'da... İletişimin her şeyden önemli olduğu ve mükemmel yönetilen bir kulüpte...

Özellikle göreve başladığı ilk günlerde yaptığı takım toplantıları ise unutulmazdı. Terim eline bir tebeşir alıp taktik tahtasına 11 daire çizerdi. Tahtadaki her daire sahaya çıkacak bir oyuncuyu temsil ederdi. Ancak konuşmanın ortasında taktik tahtası çizdiği oklardan ve karalamalardan öyle bir hale gelirdi ki, hangi dairenin kimi işaret ettiğini anlamak imkansızlaşırdı. Taktik tahtası, oyuncuları ve mevkileri birbirinden ayırmanın mümkün olmadığı karmakarışık bir hal alırdı. Kısacası tam bir kaos... Sadece kalecinin kendi pozisyonundan emin olabildiği bir kaos...
Toplantı sırasında bir daireyi işaret edip, 'Costacurda, tam burada olman gerekiyor' diye konuşmaya başlardı. Bir gün dayanamayıp, 'Ama patron, o gösterdiğin dairenin biraz önce benim olduğunu söyledin, Costacurta değil ki' demeye zorunlu hissetmiştim.
İşin daha da kötüsü, konuşma ilerledikçe defans bölgesindeki dairelerle, forvettekileri karıştırmaya başlardı. Artık öyle bir hal almıştı ki, kendi aramızda acaba bunu Berlusconi'nin gizli rüyası olan 2-4-4 taktiğini gerçekleştirmek için bilerek mi yapıyor diye şakalaşmaya başlamıştık.
Ancak şaka bir yana, Terim'in taktik bilgisinin yetersizliğini ve tüm oyun planının takımı bağıra çağıra motive ederek, sahada iyi bir sonuç almamızı ümit etmek olduğunu anlamamız çok uzun sürmedi... Belki böyle bir plan başka yerlerde işliyor olabilirdi ama Milan'da işlemezdi. İşlemedi zaten, Milan'da uzun süreli görev alabilmek için bundan daha fazlasına ihtiyaç vardı."

pirlo haklıydı. zira terim milan'dan kovulduktan sonra ancelotti gelir gelmez milan birkaç transferle şampiyonlar ligi'ni kazadı.

milli takım performansı da milan performansı kadar kötüydü.

galatasaray'daki başarısının nedeni yolsuzluklar, fetö, himmet paralarıyla alınan oyunculardır. buna inanmak istemeyenler onu teknik direktör zanneder.
0 /