polislerden nefret etmek

jakoben
görüntüleri izledim.daha önce böyle bir şey hiç görmedim bu ülkede.onlarca lise çağındaki çocuğu arabanın içini geç dışarıda tekme tokat aldılar. sabahtan beride kafa yoruyorum.polis ,bu faşist tutumu günün erken saatlerinde ve onlarca telefonun kayıtları altında küçücük çocuklara boş yere uygulamadı diye düşünüyorum. çünkü seçim yaklaşıyor ve kendi içindeki bir kesimde dahil olmak üzere bir çok kesimden insan bir diktatörün gitmesine odaklandı. akp'yi aklamak gibi bir düşüncem asla yok çünkü zaten ben akplilerin yargılanması konusunu bile devede pire bulan birisiyim...polis bu şiddeti demokratik çözüm yöntemlerinin içinden birini seçen aklın talimatı ile uygulamış olabilir diye düşünüyorum.bir adam devrilecek diye saçma sapan yöntemlerle birilerinin özellikle çocukların canı yakılıyorsa. alayınızı yakmak gerekiyor.öromlamam bu kadar.

ek edit ;evet bende haz etmiyorum kendilerinden fakat farklılıklar gözetiyor iyisine de denk gelebiliyorsunuz.bu bir rejim işi.rejim iyi olursa polislerde o doğrultuda düzeleceklerdir.bakın emin olun şu videoda bile o çocukları bu hale getirmek durumuna geldikleri için vicdan azabı çeken vardır.hatta gezideki ölümlerde bile üzülenler, kahrolanlar vardır.o yüzden bireysel olarak polislere bilenmek akıllıca değil.tabi bende kötülerine,iyilerine nazaran daha çok denk gelen kitledenim. özellikle rambo gözlükleri takan ve 20-24 yaş arasında gösteren yunus polisleriyle diyaloğa bile girmek çok tehlikeli haberiniz olsun.
lanetherif
gereksizdir. illa ki iki yüzlü olmak zorunda kalmayı gerektirir.
polis her zaman "maalesef" iktidarın doğrultusunda hareket etmiştir. sadece türkiye'de değil, dünya'nın her yerinde polis iktidarın tavrına hızlıca bürünür...

bugün sevmediğimiz polis bundan 10 yıl sonra bizlerin oylarıyla tam seküler bir yönetim geldiğinde ve o günün yönetimini eleştiren ve buna yönelik gösteri düzenleyen gruplara karşı antidemokratik tepkiler verebilir. o gün bizler bunları olağan karşılama ihtimaline sahibiz. bunu yapmak için de her insanın sığındığı "duygusal olarak doğru bulduğu şeyi haklı çıkartabilecek mantıklı argümanları geliştirme" tercihine yönleniriz.


polisten değil, adaletsiz, vicdansız polisten nefret ederim.
yoksa bir fethi sekin'i sevmemek mümkün değildir. herhangi birisi geçtim sevmemeyi ona karşı "nötr" olduğunu dahi ifade etse 7 soyuna sövmek sıradandır. zira eşeğe ve eşek dnası taşıyan yaratıklara sövmek pek de insanlık suçuna girmemektedir.
altayhan
Muktedirlere değil kanunlara itaat eden polisi seviyorum. Bir iş sahibi olamamış, mecburen polisliğe başvurmuş, psikolojisi kurtlar vadisi ve çukur seviyesinde olan kabadayı tipli, eğitimsiz bir kitleyi destekleyemem efendiler.