confessions

lanetherif

Yazar  · 9 Haziran 2018 Cumartesi

  1. toplam giri 7
  2. takipçi 1
  3. puan 77

polislerden nefret etmek

lanetherif
gereksizdir. illa ki iki yüzlü olmak zorunda kalmayı gerektirir.
polis her zaman "maalesef" iktidarın doğrultusunda hareket etmiştir. sadece türkiye'de değil, dünya'nın her yerinde polis iktidarın tavrına hızlıca bürünür...

bugün sevmediğimiz polis bundan 10 yıl sonra bizlerin oylarıyla tam seküler bir yönetim geldiğinde ve o günün yönetimini eleştiren ve buna yönelik gösteri düzenleyen gruplara karşı antidemokratik tepkiler verebilir. o gün bizler bunları olağan karşılama ihtimaline sahibiz. bunu yapmak için de her insanın sığındığı "duygusal olarak doğru bulduğu şeyi haklı çıkartabilecek mantıklı argümanları geliştirme" tercihine yönleniriz.


polisten değil, adaletsiz, vicdansız polisten nefret ederim.
yoksa bir fethi sekin'i sevmemek mümkün değildir. herhangi birisi geçtim sevmemeyi ona karşı "nötr" olduğunu dahi ifade etse 7 soyuna sövmek sıradandır. zira eşeğe ve eşek dnası taşıyan yaratıklara sövmek pek de insanlık suçuna girmemektedir.

chp düşmanlığı

lanetherif
akp seçmeninin sebeplerini biliyoruz, hiç oraya bulaşmadan akp dışı seçmenin chp nefretinin sebeplerine odaklanalım, daha sağlıklı olur...

işin acı tarafı bu nefretin en yoğunu zamanımızda yaşanmaktadır. chp'ye bu kadar yoğun nefret ya da itici bakış menderes'in ilk seçildiği dönemde dahi olmamıştı ki chp o zamanlar tam manasıyla güç erkiydi.

peki akp gibi bir belaya rağmen neden chp bugün en yoğun düşmanlık hislerini içinde topluyor?
tek bir cevabı var. niteliksiz ve akp'yi iktidarda tutmak için konumlandırılmış olan chp yönetim kadrosu.

abd, geçmeyen ırak muhtırasından sonra gözlemledi ki türkiye'de sadece iktidarı ele geçirmek yetmez, muhalefeti de elde etmek gerekir. hatırlayın deniz baykal'ın kaset skandalı öncesinde de yaşadığı basın atağını. chp'ye her koldan saldırıldı. öyle bir algı çalışması başlatıldı ki en samimi chp'li bile partisini savunmaktan ya artık üşenir hale geldi ya da savunacak laf bulamayacak noktada buldu kendini.
ardından kaset patladı ve memur bozuntusu kk partinin başına geldi.

gelinen noktada ise memur kırması, niteliksiz kk partiyi klasik bir "ortadoğulu" gibi yönetiyor. seküler tercihlerinin olması bir bireyi ortadoğulu reflekslerinden kurtarmıyor maalesef.

chp tam da şimdi deniz baykal'ın oturttuğu kemalist milliyetçilik damarından yürüse oyların büyük yoğunluğunu toplayabilecek konumda iken ve partinin çekirdek değerleri zaten bunun üzerine bina edilmişken neden chp'den nefret ediliyor? neden seçmen m. ince'yi chp'den ayrı bir karakter olarak görüyor?

parti cumhuriyetin kurucu değerlerinin koruyucusu konumdan tamamen sıyrılıp adeta yurdum sjwlerinin sığındığı yuva haline geldi işte bu yüzden. bunun yanı sıra parti içinde aktif olanlar parti içi kadrolarının kk elinde oyuncak edildiğini bildikleri için istemsizce uzaklaşmak zorunda kaldılar. kendi tercihleriyle uzaklaşmayanlar ise itildi.
aynı tayyib hazretleri gibi "nitelik değil yandaşlık" gözetilerek parti kadrolarının şekillendirildiğini, bu noktada kimlik gözetimi yapılarak "beyaz türk" sayılabilecek kişilerin kenarı itilip kürt / alevi kimliğinin özellikle parlatılmaya çalışıldığı ve tıpkı abd'de yaşanan bir "azınlık sayılan alt kimlikleri, niteliği yetip yetmediğine bakmadan yukarıya taşıma" tavrının çok ama çok net görüldüğünü zaten sokaktaki insan dahi gözlemliyor.


hepsini geçtim, başkanlık tercihi bile kk tarafından oynanan bir kumardı. m. ince'nin bu kadar parlayabileceğini hesaba katmadı ve "nasılsa seçilemez, en azından deniz baykal kadrosunu tasfiye ederim" düşüncesiyle o kadronun en güçlüsü olan ince'yi başkan adayı olarak öne çıkarttı. bu noktada mv kadrolarına da müdahale edildi ve cumhuriyetçi kanaldan gelen son isimler de mv listeleri içerisinde kendilerine yer bulamadı...

olur da ince başkan olursa sadece ülke değil chp içinde bir değişim olacak... chp özlerine dönebilecek bir viraja girecek.

ya da chp içinde kk ile çatışmaya başlayacak ve akp'de buradan vurarak ince'nin elini zayıflatmaya çalışacak ki bu da çok olası. kk koltuğunun altından gittiğini hissettiği anda çirkefleşecektir... bunu daha önce de defalarca gördük. yine göreceğiz.

ince başkanlığı alamasa bile aldığı ivme ile chp başkanlığını artık alabilecek noktada olacaktır. bundan sonrası ise kk ve t*ayyip için yokuş aşağı. t*ayyipten istediğini alabilmeleri için konumlandırdıkları kk, t*ayyip gittikten sonra uluslar arası piyasa ve siyaset oyuncularının bir işine yaramayan bir karambit olacak. o noktada feda edilmemesi daha büyük zarar vereceği için kendisini bir çırpıda harcayacaklardır.


chp'den nefretin sebepleri ve kodları bu sebeplerin altında yatmaktadır.
hızlıca eski kodlarına dönmezse çekirdek oyu olan 20-30 arası bandın dışına çıkamadan siyasi hayatına kk ölene kadar devam eder maalesef. tabii ki alternatiflerinin de oluşmasına sebep olarak. tıpkı mhp gibi.

tanrı'ya sorulacak tek soru

lanetherif
var olmayana soru sorulamaz.

tanrıya soru sormaya kasmak bilinç altında tanrının varlığını ikrar etmektir.
bunun sebebi ise maalesef ki türkiye'de anti teizmin ateizm ile karıştırılmasıdır.

kendini tamamlamış bir ateist bu gibi aksiyonlara girmez.

teistlere sözüm yok lakin tanrı yerine onlara bir soru yöneltmek isterim.
3000 küsür tanrıdan hangi birinin varlığına şahit oldunuz ki, hangisine hangi soruyu sormaya niyetlendiniz.
arabın tanrısı var ise ona soracağınız soru, nord tanrılarına soracağınız soru ile aynı olmayacaktır.

öğüt: kendinizi yormayın, hak din ateizme gelin. mutlu olun.

ilk oy hareketi

lanetherif
eski "genç siviller"in yandan yemişi, liberal ve modern yaşamaya kasan ama din virüsünden kurtulamayan taze, genç dimağları hedefleyen pr çalışması.

çok tutmadı... zira gelinen noktada akp'nin modernite, laiklik, batıya uyumluluk gibi sorunları artık fazla aşikar. değiştirdik dedikleri gömlek aslında değişmemiş, tekstil boyası atılmış, 2-3 devir sonra boya solunca dinci gömlek kendini tekrar belli etti. bundan ötürüdür ki özgürlük, refah, modernite, batıya senkronize olmuş bir devlet yapısı isteyen genç nesile artık etki etmiyor.

sagopa kajmerin ateist olduğunu söylemesi

lanetherif
her dönem popüler olana oynayan adam... kendisini 20 yıldır tanıyor, 15 yıldır bu tavrını biliyor olmak tespitimi elbette kolaylaştırıyor.

dindarlık alıp başını yürüdü, dindar oldu. dindarlıkta ekmek kalmadı, seküler akımlar yine yükseldi, teizm / ateizm tercihi tavan yaptı... sagopa kajmer "sonradan oldu" dedirtmemek için şimdiden konumunu aldı.

seçim sonrası akp gelse bile en fazla 2-3 yıl sıkıntı çeker. sonrasında bunun ekmeğini yemeye devam eder.

geçmişi kedi köpek karıştırır minvalinde de 2 parça patlatır... mis.

erken kalkmak

lanetherif
hayatın sağlıklı devamlılığı için önemlidir.
1 ay boyunca tekrarı durumunda kişi alışır, hatta daha önce erken kalkmadan yaşadığı sıkıntılara nasıl katlandığını sorgulamaya başlar.