confessions

moskovakurdu

Rakı  · 2 Ağustos 2017 Çarşamba

  1. toplam giri 387
  2. takipçi 26
  3. puan 11711

iş göremezlik raporu parası

moskovakurdu
2018 de iş kazası yaşadım. İki günlük iş görmez raporu aldım. Paramı hem iş veren ödedi yem de devlet. İş veren 30 gün için de 2 günlük rapor ücreti ödemek zorundadır. 2 gün sonrası devlet tarafından tahsil edilir. İş göremezlik raporu olduğu için iki yerden aldım. Para ptt ye geliyor. Belli bir süre içinde alman gerekiyor almadığım takdirde devlet bankasına veriyorlar. Arıyorsun sigortayı dilekçe tutuyorsun paranı geri gönderiyorlar ptt ye. Kimlik ile gidip alabilirsin.

eğitim sistemi

moskovakurdu
Milli (!) Eğitim Bakanı cinayet planını açıkladı:
Matematik, Felsefe ve Tarih seçmeli,
Din kültürü ve İslam tarihi zorunlu!

Ülkenin geldiği bu durum içler acısı. Ne yazık ki dini eğitim sadece İslam ile anlatılıyor. Din kültürü değil İslam kültürü diye yazılsın. Ne de olsa dersler öyle, hangi kuruma bakarsam tek tip, tek düşünce. Her yerde kendi düşüncelerini adepte etmeye çalışıyorlar insanları. :) Binali bey yazı yazmasını bilmiyor. Aslında eğitim nerede diye sorunuzun cevabı. Ki bu adam iletişim bakanı, milletvekili, başbakan, meclis başkanı, İstanbul belediye başkanı oldu. Daha ne diyeyim 😊 üzülüyorum

nafaka

moskovakurdu
Geçen bir paylaşım gördüm adam "nafaka" ödememek için maaşıma icra koyarsam nafakadan muaf olur muyum diye soru sormuş. Öncelikle en içten dileklerimle o şahısı kınıyorum.

Sen yıllarca kadına öküz gibi davran, okumasına izin verme, kariyer yapmasına izin verme, bir işte çalışıp kendini geliştirmesine izin verme sonra nafaka ödememek için kadını kötüle, çözüm yolu ara.

Öncelikle güzel kardeşim sen zihniyetini değiştir ki kadını nafakaya muhtaç bırakma. Kadın senin parana muhtaç kalmasın. Güzel kardeşim zihniyeti değiştir ki kadına nafaka ödemek zorunda kalmazsın.

Tabii ki ülke de nafaka ödemesi devlet kontrolünde yapılmalı. Ya da belirli bir süre yapılmalı.

1 yıl boyunca kadına belirli bir düzey de nafaka ödemeli. Ki kadın o süreçte kendini toparlaması için, yeni bir iş, yeni bir hayat için. Aydınlık ve güzel günlere. Sevgiyle kalın.

hüseyin ayılmazer

moskovakurdu
-Güzel ülkemin güzel insanları böyle kaybetmek çok üzücü. Yaşadığım hayal kırıklığını içimdeki duygu tarif edilemez. Üzgünüm...

Sözün tükendiği yer! Manisa'da acil tıp uzmanı Hüseyin Ayılmazer, cilt kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanenin bahçesindeki bankın üzerinde ölü bulundu. Kimsesiz Ayılmazer, bir yıl önce geldiği Manisa'daki tedavisi sırasında kalacak yeri olmaması nedeniyle bugüne kadar hastane bahçesinde yaşadı. Yaşamını yitiren Ayılmazer'in geçen yıl kasım ayında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gördüğü sırada, kalacak yeri olmadığı için yatıp kalktığı hastane bahçesinde, valizinden kemoterapi ilaçları çalınmıştı. Soruyorum hey Tabipler odası ? Hey Sendikalar , Hey bakanlık , Hey meslek örgütleri , Hey hastane yönetimleri ! Hiç mi utanmadınız !
0 /