confessions

moskovakurdu

Yazar  · 2 Ağustos 2017 Çarşamba

  1. toplam giri 375
  2. takipçi 22
  3. puan 11821

türkiye müslümanları

moskovakurdu
O kadar aydın insanlar kendileri hiçbir kelime onları anlatamaz. İsrail'i prostesto eder ama kendi ülkesindeki olan zammı prostesto edemez. Avrupa bizi kıskanıyor demesini bilir hatta prostesto eder ama kendi dünya lideri avrupa ile dostbirligi iş yürütünce çok yaşa reyiz. Uzun uzun anlatmaya gerek yok hepsi ortada beş kuruş etmezler. Kendi ülkesinde olan yoksulluk, sefaleti, cehaleti, savaşı, haksızlığa boyun eğer ama israil'i prostesto eder, avrupayı prostesto eder. Eğitim durumu ilkokul ama hepsi ortadoğu siyaset uzmanı bir insana 1 kilometre uzaktan bakınca vatan haini olduğunu hemen anlar. Kodugumun salaklari.

14 mayıs 2018 israil'in gazze katliamı

moskovakurdu
Düşüncem şu yönde; Israil'i seviyorum, içimdemi bu sevginin bir anlamı yok. Sebepsiz yere yaptığı bu katliamlar bir hayli canımı sıkıyor ve moralimi bozuyor. Geçmişte yapılan yanlışların ne yazık ki telafisi olmuyor. Yaşın yanın da kuru da gidiyor. Tek temennim filistin halkının özgürlüğü ve tam bağımsız ülkesi.

gözde akpınar

moskovakurdu
Henüz 25 yaşındaydı.
Babasını kaybetti.
Babasının prensesiydi.
Ailenin tek çocuğuydu.
Sektöründe Avrupa'nın en büyük fabrikası, 340 trilyon liralık devasa ciro ve binlerce çalışanın sorumluluğu omuzlarına kaldı.
Cesareti vardı ama, tecrübesi yoktu. Üstelik, babası ona daima nasihat ederdi, “kaç kişi çalıştırıyorsan, o kadar insan akşam çorbasını içiyorsa, yüzün gülsün, yok eğer o insanlar akşam aç kalıyorsa, sen de aç kal” derdi. Bu sözler kulaklarında çın çın çınlıyordu, altında ezilmeden taşıyabilmesi için zamana ihtiyacı vardı, pişmesi gerekiyordu. Şirketin yönetimini aile dostlarına ve profesyonellere bıraktı, kendi şirketine yönetim kurulu üyesi olarak katıldı. Öğrendi, öğrendi, öğrendi. 29 yaşında kendini hazır hissetti. Direksiyona geçti. Yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna oturdu. Kriz ortamıydı. Herkes kemerleri sıkmaya gayret ederken, o tam tersini yaptı, Türkiye'ye olan güveniyle yatırımını arttırdı, herkes küçüldü, o büyüdü. Babasının kendisine bıraktığını ikiye katladı, fabrika sayısını dörde çıkardı, çalışan sayısını üçe katladı. Vergi rekortmenleri listesinin değişmez ismi oldu. Türkiye'nin en güçlü 50 işkadınından biri oldu. Babasının vasiyeti gereği, kazandığını, toplumla paylaştı. Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdi. Özellikle kadınlar için, fırsat eşitliğinden faydalanamayan kızlar için çaba harcadı. Aile Bakanlığı'yla işbirliği yaptı, “kadın ustalar” projesini hayata geçirdi, kadınlara 15 şehirde meslek eğitimi verip, iş hayatına kazandırdı. Özgecan vahşice katledildiğinde, 30 televizyon kanalının reklam kuşaklarını eşzamanlı olarak satın aldı, yarım dakika boyunca simsiyah karartı. Ne logo vardı, ne marka… Zifiri karanlıkta sadece “Özgecan için” yazıyordu. Ticari kaygıyla değil, toplumsal bilinci arttırmak için yapılmıştı. Tokat gibi çarptı. Kadına yönelik şiddette böylesine etkili bir reklam tarihte görülmedi. “Bir kadın ve bir kız çocuğu annesi olarak, bu sorunu ruhumun derinliklerinde hissediyorum” düşüncesiyle… Kadına yönelik şiddete dur demek için atılan her adımda yeraldı, her projeye katkı sağladı, para harcadı, mesai harcadı. Şiddet mağduru 12 kadının hayat hikayesinin anlatıldığı “Ölümcül Yaralı” isimli uluslararası farkındalık projesine İstanbul'da evsahipliği yaptı. Tübitak ve Boğaziçi Üniversitesi'yle birlikte yoksul kız çocuklarımız için Bilim Kampı düzenledi.
*
Gözde Akpınar.
*
Hani dünden beri tüm Türkiye, Filli Boya'nın dünya kadınlar günü reklamını konuşuyor ya… Memleketi yüreğinden yakalayan, yüreklendiren reklam… İşte o Filli Boya'nın sahibi Gözde Akpınar.
*
Bazen milyonlarca erkek hiçbir işe yaramaz.
Bir kadın her şeyi değiştirir.
2

ığdır'da linç edilen asker

moskovakurdu
Bakın nasıl karektersiz olunur bakın da görün. Bu ülkede hala umudu olan var mı? Varsa çıksın da ona hayvan gibi güleyim :D . Tecavüzcüsü, hırsızı, yalancısı, hepsi burada. Bu ülkeye atılacak atom bombasına yazık. O kadar ki kalitesiz bir ülke. Doğu da asla böyle olaylar yaşanmaz. Çünkü insansın senin düşüncen, siyasi partin, ırkın ne olursa olsun ikinci planda önce insanlık. Of buraya sabaha kadar yazsam da anlamayacak çok insan var. Cahil, eğitimsiz, kafatasçı salak kim varsa ordu da toplanmış. Amaçları zaten o .
0 /

bunlar ilginizi çekebilir