türk olup rusya'yı sevmek

anabard58
İki yüzlü gerizekalı zırvasıdır.

Lan sen Türksün Atatürk 'e hayran olman gerekirsen CHE hayranısın onun posterleri ergen gibi odanda asılı yermezmiş gibi kendi tarihini,dilini pörçük biliyorsun gidip elin rus milletçiği yapıyorsun yetmezmiş gibi karşı gelindiğinde faşist,yobaz oluyorsun.Yetmezmiş gibi üstüne gidip genelde abd hayranı diye eleştirdikleri sağcı kesimin yaptığı hataya düşen solcu geçiniyor.Müslüman adama yallah Arabistan'a diyebilme yüzsüzlüğünü gösteriyorsun.olum sen o Amerikan ve Arap milliyetçisi kadar aptalsınız.
sophos
doğduğum topraklar deyip nato'nun köpeği ve müslüman ülkeyi sevmektense rusya candır. bunun solculuk ile bir alakası yok kendi düşüncem.

sosyalizm/komünizm ne abd'nin ne rusya'nın mandası olmaktır, tam bağımsızlığı savunur ancak sosyalizm, devrimcilik, vatanseverlik falan hikaye türkiye'de, türkiye'den bir bok olmaz, teoride muhteşem düşünceler ama gerçekle uyuşmuyor burada.

keşke yanılsam ve yıllar sonra bu giriyi bana gösterseniz ama nerde...
frantz fanon
zevk, renk, tutku meselesi.
demek ki türkiye'nin hissettirmediği bir şey var. tersi olan vakalar da (rus olup türkiye'yi sevmek)* mümkündür. hepsi yanılıyor, tutunacak bir tutku arıyor, idealleştiriyorlar.
*müslümanın rus milliyetçiliğinden dönme olanı (harun el-rusi) rte'yi, rus milliyetçisinin nasyonal-liberal olanı (konstantin krylov) ise atatürk'ü model alıp fidel'e söver ama tabi ki bunlar marjinal, entel örneklerdir.

che, lenin vb adamlar başka bir şeydir. çünkü yerel değil evrenseldirler.
deist imam
Neden nefret edeyim ki? Bir insan sadece bağlı olduğu ülkeyi mi sevmek zorunda? Mesela ben türk kurtuluş savaşına yardım gönderen lenin'i ve sovyetleri sevemez miyim? Bir kaç entry yukarıdaki arkadaş atatürk'ü sevmek yerine che'yi sevdiğimizi söylemiş. Atatürk'ü sevmediğimiz ne malum? Bu ülkenin solcularıydı 12 mart cuntasının sıkıyönetim mahkemelerinde "mustafa kemal'in askerleriyiz" sloganını atan. Odamda atatürk'ün fotoğrafı da bulunur che guevara'nın fotoğrafı da. İkisini aynı anda sevemiyo muyuz? Size göre illa birisini seçmemiz gerekiyo fakat bu sizin sorununuz. Biz ikisini de sevebiliyoruz. İkisi de bizim savunduğumuz eşitlik, özgürlük, anti emperyalizm gibi kavramlara sahip iki lider. İkisi de hayatını kendi halklarının bağımsızlığı ve refahına adamış iki lider. Şimdi ben che guevara'dan niye nefret edeyim ki? Ülkemde atatürk var diye başka bir lideri de sevmemek gibi bir düşünceye neden sahip olayım. Atatürk'ü de severim, lenin'i de, che'yi de. Üçü de emperyalizme, faşizme ve bağnazlığa karşı 20.yüzyılda zafer kazanarak tarihe isimlerini altın harflerle yazdırmış 3 lider. Nefret etmem için mantıklı bir sebep olmadığı sürece üçünü de sevip sahiplenmeye devam ederim. Hadi eyvallah
seni sectim aybalam
Ya neresinden tutarsanız tutun elinizde kalır, olur yanı yok yani. Baba sevgisi gibi bişey, ananı s*ktiği halde seviyorsun. Tek bir şey söyleyeceğim. Bizi o şikayet ettiğiniz nato'nun kucağına kim itti onu düşünün. Sadece ve sadece buna odaklanın. Yani sevmemeniz gerektiği yönündeki argümanımın içini tepeden tırnağa doldururum ama parmaklarıma yazık yani okuyan insan bilir zaten. Böyle romantik saçmalıklara lüzum yok.
anabard58
Türk olup başka ülkenin milliyetçiliğini yapılmasını hala normal olduğunu gösteren başlık

Bre cahil Türksün Türk.Rusya tarihini incik cıncık bileceğine önce kendi tam tarihini öğren...Atatürk varken CHE sevmek niye?
1