confessions

frantz fanon

rom  · 14 Haziran 2017 Çarşamba

  1. toplam giri 292
  2. takipçi 12
  3. puan 5376

acdc

frantz fanon
milf-kezban şifresi olma yolunda ilerleyen bir kısaltma.

+hmm highway to hell !
-pardon, anlayamadım
+ac/dc diyorum ehehe
-ne diski
+pofff

gibi muhabbetler dönmüyorsa da dönmelidir.

bir de dazlak botu giyen teyzeler vardı bi ara.. 69 ruhundan kalmışlardı zannedersem.

15 temmuz 2016 darbe girişimi

frantz fanon
abd yanlısı bir girişimdi ama rteciler, ulusalcılar ve rusya boşa çıkardı. arkasından da rte fırsat bu fırsat, "allahın lutfu" deyip kendi darbesini yaptı: ohal sayesinde khklarla yönetmeye basladı. yüz binlerce kişiyi devletten attı ama bir sürü kendi -eski- cemaatcisine de aslında dokunmadı ve laf da ettirmedi hala da dokunmuyor. yaygara koparıldı, akp - mhp dısındakine bir ifade özgürlüğü, eylem özgürlüğü pek kalmadı. korkunun, ihbarcılığın içinde devleti büyük oranda ele gecirip başkan oldu.

nu metal

frantz fanon
2000'lerin başlarında abdnin populerlestirdigi, parlayıp sönen bir müzik tarzı. heavy metal unsurlarını hip hop, grunge, funk ve alternative rockla harmanlar. diyor wiki.
linkin park, limp bizkit, p.o.d., papa roach, crazy town gibi gruplar çıkarmıştır. hem rock yapan hem rap okuyanı çok olurdu, ayrıca 1 tane de dj olurdu -turntableda-
cificifi cif yapardı. numetali hep rapcore'umsu olarak düşünmüşümdür ama korn ve soad rape fazla girmedi, yani ben duymadım en azından. ve wikipediaya göre, müzik tarzının öncüsü korn muş.
türkce nu metal grupları: manga ve af'tır. belki.. çilekeş, dorian.
[ara][/ara]

öğrencilik

frantz fanon
ilkokul 5. sınıf dahil çocukçadır ama 6 ve sonrasında bozulma başlıyor. öğretmenlere o açıdan hak verebiliyorum. çünkü serserilik ve cinsellik devreye giriyor, tuvalette 31 çeksen iyi arka sırada 31 cekenler ortaya cıkabiliyor. tuhaf, bi tarafta totaliter bi okul ortamı bi tarafta da böyle şeyler. aslında belki tuhaf değildir, belki de savunma refleksidir, doğaya aykırı koşullarda insanoğlu saçmalamak zorunda mı kalıyor ne.
ama hayata atılmanın temelinin atıldığı bir dönem olarak bitse de bitmez. üniversite, lise, ilkokul biter ama alınan davranış biçimi, kültür, bilinç ve ''bilinçaltına'' kazınan şeyler kalır. yani ne iş yaparsan yap yine öğrencisindir. ki pek çok meslekte nizam yine okul sistemine benzer. okullar, kışlalar, hapishaneler, plazalar, fabrikalar, kampüsler bir yerde hep okuldur aslında. onun içindir ki, bitse de bitmez gibidir. belki biraz da bu yüzden rüyalarınıza farklı kombolarla girmeye devam eder o okul sıraları, o tanıdık yüzler. ki en gerçek aşklar da yine okul aşklarıdır (ilkokul ve lise, üniversite pek dahil değil! orada artık -herkeste olmasa da- menfaat, köşe kapmacılık devreye giriyor).

öğretmenlik

frantz fanon
tamam, güzeldir, kutsal meslektir de şimdi geriye bakınca -şimdiki aklım o gün olsa- pek çoğunun da -öğretmeninden müdürüne- ağzının payını veririm, insanlık dersi veririm diyorum.
kızları -nasıl olsa yaşları küçük diye- taciz eden sosyal bilgisi öğretmeni mi ararsın, tanzimat öncesi dinci mi ararsın, müdürün odasının camına iki üç kez zıpladık diye kafamızı birbirine çarpıştıran müdür yardımcısı mı dersin amk sanki cinayet işledik ya.
yaşa devlis, yaşa liseli anarşist faaliyet. yakın amk okullarını ya. swh

din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri

frantz fanon
-bizim zamanımızda- elini sıcak sudan soğuk suya koymayacak, ılık götlü kimselerdi. bugün de böyle olduğunu tahmin edebiliyorum. belli bir ahlaki çerçeve -ve genel islam bilgisi- veriyorlardı ama yöneticilikte, insan hakları konusunda, çocuk-öğrenci psikolojisinde ve krizi yönetmede tırttılar ve menfaatçiydiler. yani kendi alanı dışındaki alanlarda geriydiler ve isteksizdiler. bilmesi zorunlu olan şeyleri bilmiyorlardı, yapılması zorunlu olan şeyleri yapmıyorlardı. (dolayısıyla o ahlaki vurguyla da celişiyorlardı) ama bunların dersi zorunluydu. hatta kendi alanını bile bilmezlerdi, ben laf arasında arkadaşlara pagan olduğumu söylemiştim (ergenlik işte), hocam frantz pagan'mış dedi bi arkadaş, hoca diyor ki ''pagan ne?) ki örgütlü cahilliğin henüz -o kadar- prim yapmadığı bi devrdi bu. şimdki durumu düşünemiyorum bile.

egregor

frantz fanon
ezoteride, insan gruplarının yarattığı enerjitik yapı. enerji-bilgi alanında varlığını sürdürür ve insanın fikirlerine, doğasına etki etme gücüne sahiptir. "kolektif bilinçaltı" gibidir ama canlı bir varlıktır. cin, melek gibidir ama tanrı'nın değil insanın -fikirleriyle ve eylemleriyle-
yeniden ürettiģi, geliştirdiği bir varlık, bir şey.

odtü mezuniyet pankartları

frantz fanon
taşıdıkları ''t*ayyipler alemi'' pankartı, -artık yıllar önce- musa kart'ın rte'yi kedi şeklinde çizdiği için dava edilmesiyle alakalı reaksiyonun bir parçasıdır. (teyip, bu kedi meselesine dava açmış. dava düşmüştü) ama yine de tripleri devam etmişti. öyle olunca karikatüristler de kendisini inadına trollüyor, hayvan, bitki, inek, deve vb şeklinde çiziyor, o da dava açıp cezalandırmaya çalışıyordu
(bkz:butthurt)
o dönem henüz reyiz, başgomtan değil tayip olduğu için -ki bizce halen teyyodur- öyle kafalarına göre gözaltı, hapis kararı da veremiyorlardı tabi. yine de çizerlerin bazen ceza aldıkları oluyordu.
o dönemin en güzel eseri de şu olsa gerek:

laik sözlük

frantz fanon
laik kesimin takıldığı ekşi sözlüğün hakimiyeti altında ezildiği için güdük kalmıştır.
dünya sözlük, muhafazakar, troll karşıtı tavrıyla -ekşiye tepki olarak- tuttu. ama buranın böyle bir tepkisel çekiciliği yok, hiç bir zaman olmadı.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir