confessions

sophos

βετεράνος♛  · 13 Ekim 2017 Cuma

  1. toplam giri 2705
  2. takipçi 70
  3. puan 77048

24 mart 1999

sophos
şerefsiz nato'nun Belgrad'ı bombalandığı gün, 20. yılı.

sırbistan hükümetinin kaynaklarına göre en az 2500 kişi öldü (89'u çocuk) ve 12.500'den fazla insan yaralandı.

Her şehir neredeyse 11 hafta boyunca hava saldırılarına maruz kaldı.

Bombalama, 25 bin konut, 470 km yol ve 595 km demiryolunu yok etti veya tahrip etti. 14 havaalanına, 20 hastaneye, 18 anaokuluna, 69 okula, 176 kültürel anıta ve 44 köprüye zarar verirken 38'i yıkıldı. Saldırı sırasında NATO, ülke genelinde 995 tesiste toplam 2.300 hava saldırsı gerçekleştirirken, 1.150 savaş uçağı yaklaşık 420.000 füze fırlattı.

NATO ayrıca 1.300 kruvaziyer füzesi fırlattı, yaklaşık 200 kişiyi öldüren ve yüzlerce kişinin yaralanmasına neden olan 37.000'den fazla parça tesirli bomba attı ve seyreltilmiş uranyumlu yasaklanmış mühimmat kullandı.
https://tr.sputniknews.com/infografik/201903241038368135-nato-yugoslavya-saldiri-bombardiman-kosovo/

sırbistan'da ''ne zaboravi nikad'' (asla unutma) sloganıyla anılır.
belgrad'daki bombalanan İçişleri Bakanlığı ve Yugoslav Savunma Bakanlığı binaları aynı şekilde bırakılmıştır.

cao sao vang

sophos
türkçesi ''altın yıldız merhemi'' olan vietnam'da üretlien çok amaçlı merhem.

vicks ile şıpsevdi sakız karışımına benzeyen güzel bir kokusu var. baş ağrısına, sivrisinek sokmalarına ve daha birçok aklıma gelmeyen şeye iyi geldiği söyleniyor. aliexpress'ten temin edebilirsiniz.

içeriği
kafur, nane yağı, Melaleuca Ağacı yağı (cajuput oleum), karanfil yağı, tarçın yağı, mentol, balmumu, parafin, vazelin, lanolin

çanakkale

sophos
reyisi gördüm otobüsünden çay dağıtıyor, peşindeki çomarlar kapmaya çalışıyordu :) her adım başına polis dikmiş nedense.

bıktım artık; çomarlar ve modern çomarlar (akpliler ve atatürkçüler), şehit edebiyatı yapıyorlar, haçlı seferi istiyorum. işgal edilmiş yunan toprakları burası gelin geri alın. islamofobi yükselecek inşallah.
4

fikret abdiç

sophos
tek sevdiğim müslüman lider.

müslüman olmasına rağmen, şeriatçı aliya izzetbegoviç piçine karşı çıktı, Batı Bosna Özerk Bölgesi'ni kurdu. abd'ye karşı olunca savaş suçluşu ve hain ilan edildi doğal olarak.

''Alija'nın amacı Bosna'da bir İslam devleti kurmaktır. Bosna'da akan kanın sorumlusu Aliya ve arkadaşlarıdır'' diyerek, Sırp ve Hırvatlarla laiklik ilkesinde tekrar bir araya gelinerek savaşı bitireceğini söylüyordu.
Bosna ordusuna ve generallere ''Aliya'nın emirlerini dinlemeyin ve savaşmayı bırakın'' çağrısında bulunmuştu.

şeriatçıları ve bosna hakkında bir iki şey bilen çomarları kudurtan liderlerden biridir kendisi.

Bursa'da çok gay olması

sophos
Ne de olsa osmanlı başkentiğini yapmış bir şehir. Oğlancılığın merkezlerinden biri. Çocukken okul gezisiyle bursa'ya gitmiştik bizi burada osmanlı minyatürleri ve eserleri olan bir müzeye götürmüşlerdi, birbirini siken erkek minyatürü vardı garip gelmişti.
0 /