confessions

sophos

βετεράνος♛  · 13 Ekim 2017 Cuma

  1. toplam giri 3225
  2. takipçi 74
  3. puan 89852

elder paisios

sophos
Kehanetlerinin gerçekleşmemesini umduğum aziz amcamız. Kehanetlerine göre Türkiye ile Rusya savaşa girecek, Türkiye kaybedecek ve ayasofya'yı yunanistan'a verecekler.
Ne yazık ki başımızdaki yöneticiler bu kehanetlerin gerçekleşmesi için uğraşıyorlar, kaşınıyorlar. Atatürk'ün verdiği müze kararını bozdular. Cami yapacaklar ayasofya'yı. İşimize yaramayacağı gibi sonuçları çok kötü olabilir.

yurtiçi kargo

sophos
Şimdi ben de sorunumu yaşadım, dağıtıma çıktı dedikleri kargoyu getirmediler. Böylelikle aras ve sürat kargo ile birlikte en kötü kargo firmalarında 3. sıraya koyuyorum kendilerini.

Şu ana kadar bir tek mng ile sorun yaşamadım.

jürgen klopp

sophos
2019-2020'nin en iyi teknik direktörü.

Borussia dortmund'taki görevinden ayrılıp 2015'te liverpool'a geldi, takımı yeniden kurdu: alisson becker, van dijk, mane, salah transferlerini yaptı, U-18'deki alexander arnold'u a takıma getirdi.
Sonrası: 18-19 şampiyonlar ligi şampiyonluğu, 19-20 30 yıl aradan sonra gelen premier league şampiyonluğu

Borussia dortmund'a 2 yıl üst üste bundesliga şampiyonluğu yaşatmıştı (10-11, 11-12). Sonraki sezonda (12-13)
takımı şampiyonlar ligi finaline kadar çıkıp fakat finalde bayern münih'e 2-1 yenilmişti.

arka sokaklar

sophos
2006'dan beri yayınlanan efsanevi dizi. bazı arkadaşlara saçma gelebilir, klişe gelebilir ama ilk 100 bölümünü hiçbir diziye değişmem; 10-15 yıl öncesi istanbul, günlük hayat, aksiyon, komedi, aşk, dram ne arasan var.
en sevdiğim dizilerdendi. ilk 100 bölümü harika, 100-300 arası eh işte. 300lü bölümlere kadar da izlenebilir, sonrası çöp.

300lü bölümlere gelindiğinde oyuncular yaşlanmıştı zaten. bu yetmezmiş gibi bazı oyuncular diziden ayrıldı. alışmadığımız, başka dizilerden gelen yapmacık yüzleri diziye soktular. dizi sıkmaya başladı, boka sardı, saçmaladılar. izlemeyi bıraktım, benim için dizi o zaman bitti. denk gelirse bakıyorum artık, dizinin eski tadı kalmadı.

efsane karakterleri: rıza baba, mesut komiser, oğlu tunç, hüsnü çoban, karısı suat, çocukları metin ile tekin, murat, zeynep, ali sonradan gelen engin.

293. bölümle zeynep komiser (gamze özçelik),
385. bölümle murat komiser (uğur pektaş),
447. bölümle suat (figen evren) diziden ayrıldı.

devlet

sophos
Bazen düşünüyorum devlet olmadan olur mu diyorum olmaz gibi geliyor. ancak devlet şeytan gibi olabiliyor, bizi sömürüyor da. sonra diyorum ki çok mu ileri gittim. İçimden bir his diyor ki devlet bizim iyiliğimizi de düşünen fakat biraz bencil ve kendi çıkarını düşünen bir aile gibi de.

şopska salata

sophos
Bulgaristan'ın, bayraklarının beyaz, yeşil ve kırmızı renklerini taşıyan lezzetli salatası. Evde yapması da oldukça basit.
Gerekenler: Domates, salatalık, biber, soğan ve en önemli malzemesi de peynir.
0 /