confessions

sophos

βετεράνος♛  · 13 Ekim 2017 Cuma

  1. toplam giri 2444
  2. takipçi 65
  3. puan 70175

the snows of kilimanjaro

franz
Kilimanjaro'nun karları; amerikan yazar Ernest Hemingway tarafından yazılmış, 1936 yayın tarihli, hikayelerden oluşan ve içinde aynı isimde bir hikaye bulunan kitabı.

Safari sırasında ayağına diken batması sonucu enfeksiyon kapan ve ölüm döşeğinde olan harry'nin, yaşamında yaptığı ve yapmadığı şeylerden dolayı hissettiği acıları anlatır. Yanında sevmediği eşi vardır. Kadın belli ki onu sevmektedir aslında. Sürekli kendisine ümit aşılar fakat harry hep geçiştirir. Ayrıca harry bir yazardır. Pişmanlıkları arasında 'bunu bir zaman yazarım.' deyip de bir türlü yazmadığı hikayeler de bulunur.

"Azrail'i bir tırpanla ve kafatası ile temsil ederler. İnanma. Bisikletli iki polis de olabilir, bir kuş da. Hatta sırtlanın ağzı gibi kocaman bir ağzı da olabilir."

1952 yapım tarihli, yönetmenliğini Henry King'in yaptığı beyazperde uyarlaması da bulunur.

nicolas maduro

jakoben
hala otobüs şoförüdür. hiç bir zaman lider olamayacaktır. ülkesinin anasını sikmiştir. sosyalizmi dünya'ya nasıl siktir boktan lanse ederim parasını el altından alıyor olabilir. işçi devrimi yapılıyor diye yönetici olarak işçi atanamaz en azından vasıfsız olamaz. sosyalizmin gerekliliklerini yerine getirecek kabiliyeti ve sistemlerin savrulduğu yerleri anlayabilme, kapitalist koşulları önceden okuyabilme yeteneği olmalı. hadi bu adamda yok fakat çevresinde de mi yok? chavez duygusal bıraktı giderken yazık etti ülkesine..

edit: vay aq nusrette etleri gömmüş lan adam.. ya bu nusret ne iş yaptı ya.. ulan ülkenin ekran yüzleri para babaları da vasat. o değilde maduro ile yakınlık erdoğan'ın değil olsa olsa perinçek tayfanın işidir herhalde. reis fakire ancak satranç atar

gelinlerin tatlı telaşı

jakoben
artık o gelinliklerin anlamı yok bence. hepsi anadoluyu andırıyor.yani tezeği ,örf adeti,geleneği. düğüne damatlığa gelinliğe para veren net olarak kendisine yazık eder. geçenlerde bir çift, evlilik için parasını biriktirmiş basmış gitmiş avrupayı gezmiş düğün dediğin budur. alcan eş dostu üç beş taş çatlasa on kişi bir kumsalda kafayı yapacaksın ertesi gün ver elini uzak doğu yada avrupa.kim siker yüz kırk kişilik çomar düğününü. sıraya geç para tak taziyeden evrilmişcesine tebrik et.artık tebrik mi geçmiş olsun mu nedir, belli değil.

edward john smith

chernobog

denizcilik ve ingiliz tarihinin en meşhur kaptanlarından biri.bugün kendisinin çeşitli ingiliz şehirlerinde anıtı vardır.britanya donanmasında kumandanlık yapıp emekli olduktan sonra olympic ve titanic gibi iki meşhur geminin kaptanlığını yapmıştır.ölüm şekli ve geminin batmasındaki hata payı kesin bilinmemektedir.meşhur filmde gemiyi yardımcı kaptanlar batırıyor ve edward smith'te yaygın bir kanı olarak intihar ediyordu ancak kurtulmaya çalışırken boğulduğunu,odasından hiç çıkmadığını,insanlara yardım ettikten sonra tabancayla intihar ettiğini iddia eden birbirinden farklı ölüm sebepleri söyleyen gemiden kurtulmuş görgü tanıkları mevcuttur.ancak kesin olan şey kaptanın gerçek bir ingiliz centilmeni olduğudur ve bu yüzden ingilizler tarafından sevilmiştir. gerçekten de ilk önceliği kadınlara ve çocuklara vermiş,filikaların indirilmesini gemi batmadan önce söylemiştir.istese en başta canını kurtaranlardan birisi olabilirdi(günümüzdeki bazı sözüm ona kaptanlar gibi) ancak bunu yapmaması filmde tasvir edildiği gibi vicdan azabı çekmiş olması ihtimalini artırmaktadır.

r.i.p

birleşik krallık

chernobog
karıştıranlar için söyleyeyim..ingiltere,iskoçya ve galler'in bulunduğu adanın adı britanya'dır.bu üç ülkenin birleşimi büyük britanya(great britain) olur.birleşik krallık ise bu adanın dışına çıkıp birliğe katılmış her ülkenin genişlemesiyle olur.kuzey irlanda ve cebelitarık britanya ülkesi olmadıkları için günümüzde bu ülkenin adı birleşik krallıktır.hatta ira'nın marşında irlandalıları tanımlamak için ''we're not saxon,we're not british,we're not english''(sakson değiliz,britanyalı değiliz,ingiliz değiliz) geçer.

neyse madem uk başlığına yazıyorum sözlerimi de şu dizeyle bitirmek istiyorum:
so fuck your union jack,
we want our country back!

4

forumdenizi.com

chernobog
biraz göz gezdirdim,arayüzünden tut,forum üyelerinin birbirini hoşgeldin karşılaması,hacker rütbe sistemi,son mesajı kim attı üsttekinin kafasını kırmaca oyunu,lise öğrencileri için ders bölümü,en sevdiği şiirleri paylaşmaca,kamyon arkasından hallice imzalar... adamlar bildiğin elveda lenin filmi gibi 2005'i yaşıyorlar lan.(tabii film 2005'i anlatmıyordu nostalji bağımlılığından dolayı örnek verdim.)eller aya biz yaya tam bir vakit kaybı...tamam belki burası da başkalarına göre farklı bir vakit kaybı gibi gelebilir eyvallah ama iki binli yılların forum kültüründen vazgeçememek nedir lan hemde aynısından milyonlarca varken?

zeka geriliği sebepleri

jakoben
ensest ilişkidir. müslüman ailelerde sıkça görülen, gaddar atatürk'ün ellerinden almaya çalıştığı söz konusu geleneği allah'ı arkasına alan müslümanlar hayin, şeyhle ,bulutla, üfürükle kıçı kırık iki zafer kazanan adama yedirmemişlerdir. her yarım saatte bir anadolu'nun her hangi bir köşesinde bir yenge yiğenine, bir teyze amca oğluna, bir dayı kardeşinin çocuğuna hallenmektedir. sonuçlarını ise gözde ve güncel gazete sayfalarından f-5 sayesinde takip edebilmekteyiz.

Türkiye

chernobog
rivayete göre;1950'li yılların başında bir adam ankara'da bir meyhaneye içmeye gider.gecenin geç saatine kadar içer.orkestranın ayrılma vakti gelince adam olay çıkarır ve son bir şarkı daha ister.orkestra şefi tatsızlık çıkmasın diye adamın isteğini kabul eder ve son şarkı daha söyleyip kalkmaya başlarlar.adam,şefin üzerine gider ve yine bir şarkı isteği daha belirtir.orkestra şefi vakitlerinin dolduğunu ve bunu yapamayacaklarını söyleyince adam olay çıkartır ve bağırır:
''demokrasi gelmedi mi bu ülkeye kardeşim?''
işte,türkiye'de sokakta göreceğiniz insanların yarısının kafa yapısı yukarıdaki adam gibidir.çıkarcı,kavgacı,olayları kendisine göre yorumlayan bir şark kurnazıdır.

japonya

chernobog
o kadar üçüncü dünya ülkesinin başlığı açılmasına rağmen çin ile birlikte uzak doğunun iki büyük medeniyetini oluşturan ülkenin başlığının sözlükte şu ana kadar olmaması bir garip.tamam burada üç-beş kişi takılıyoruz ama yine de japonyanın olması gerekirdi.neyse,başlığı açan ben olduğuma göre kendisinden bahsetmekte bana düşer.japonya,''tanyeri'' anlamına gelir.bu yüzdendir ki bayraklarında da beyaz zemin üzerinde güneş sembolü mevcuttur.bu sembol tarih boyunca japonlar tarafından kullanılmıştır.uzun bir dönem feodal şekilde yönetilen japonya,19.yüzyıldan sonra çin'in avrupalılar tarafından sömürülmesinden sonra telaşa kapılmış (uzak doğunun en büyük ülkesinin yağmalandığını düşünün) kültürel birliğini sağlamaya ve batı tipi reform yapmaya başlamış ve günümüzdeki modern japonyayı oluşturan adımı atmıştır.bu döneme meici dönemi(sanayileşme dönemi) denmektedir.bu dönem japonyanın ikinci dünya savaşında yenilmesine (1945) kadar sürmüştür.ikinci dünya savaşında abd tarafından kendilerine iki tane nükleer bomba atılarak katliam yapılmıştır.ikinci dünya savaşı sonrası bir nevi yerel dinleri olan şinto savaşçı özellik taşıdığından dolayı abd tarafından yok edilmeye çalışılmış bunun yerine budist rahiplere maddi destek sağlanmıştır.fakat,budizm japonların çoğunluğu tarafından benimsenmemiştir ve büyük bir ateist nüfus oluşmuştur.bu ateist nüfus birde yanında milliyetçi özellikler taşıdığından dolayı şinto'yu da kültürel olarak sahiplenmiştir.(bizdeki islamdan çıkıp tengrizmi veya şamanizm kültürel olarak benimseyen türkçüler gibi.) japon vatandaşlarının sıkı bir eğitim düzeni vardır özellikle de en büyük zorluklarını lise döneminde çekerler,üniversite kazanmak onlar için bir rahatlamadır.eğitim sonrası da çalışma hayatlarında yoğunluktan dolayı asosyal,içine kapanık insan yetiştirmiştir.sosyalleşmenin zorluğundan dolayı halkın cinsel ihtiyacını gidermek için bazı özel şirketler sapıklığa varacak şekilde pornografik yayınlar üretip para kazanmıştır.(erotizm ya da geyşalardan falan bahsetmiyorum gerçek anlamda cinsel sapkınlığa girecek şeyler.)11 tane resmi bayramları vardır ancak 1 mayıs bunların içinde değildir,emekçilere şükran günü adıyla farklı bir bayram kutlarlar.dilleri olan japoncanın bölgelere göre farklı konuşulma tarzları vardır bizim eğitim sistemimizde ısrarla onları altaic olarak belirtmemize karşın aslında son araştırmalar japoncanın(tıpkı ermenice gibi) kendi içinde bir aile olduğu ve japonik diller sınıfına girdiğini kanıtlamıştır.aynı zamanda japon vatandaşlarının kendilerine özel yabancılar tarafından aşırı olarak nitelendirilen bir ahlak anlayışları vardır.

türk köylüsünden devrim beklemek

chernobog
hayalperestliktir.bu başlığı ''türk köylüsünden sosyalist devrim beklemek'' olarak açacaktım ama türk köylüsünden herhangi bir devrim beklemek hayalperestliktir.türk köylüsü ancak bir bedevi kadar ilericidir.aynı zamanda türk köylüsü çoğu memurdan ve asgari ücretle çalışan adamdan da zengindir.bunun sebebi şudur;türkiye'ye 1950'li yıllarda traktör gelmesinden beri fakir köylü,arsa bölüşümünde anlaşmazlık ve başka sebeplerden de ötürü köyden şehire doğru göç etmeye başlamıştır,bu dalga 70'li yıllarda zirveye vurmuş ve günümüze kadar devam etmiştir.(aynı zamanda bu dalga türkiye'de arabesk müzik kültürünü de oluşturmuştur ama o farklı konu)bunun sonucunda şehirde yaşayanla köyde yaşayan arasında uçurum derecesinde fark çıkmıştır.son zamanlarda karadeniz,güneydoğu anadolu gibi bölgelerde yükselen şehirleşmenin ve inşaat sektörünün de etkisiyle köylüler arsalarını bir bir elden çıkarmıştır.(bir evi kendisine otursa diğer daireye kiraya verse alsana beleşten hayat) bu yüzden türk köylüsü türk siyasi tarihinden beri hep sağcı iktidar partilere oy vermiştir.

yukarıda türk köylüsünün sosyalist devrim yapma imkansızlığından bahsettim şimdi diğer devrimler konusunu açayım.biliyorsunuz atatürk ''köylü milletin efendisidir'' diye bir söz söylemişti.bu sözün hikayesini anlatayım atatürk,sofya'da ki görevinde arkadaşlarıyla önemli kişilere özel bir mekanda yemek yerken içeriye gelen bir bulgar köylüsünün kendisini dışarı çıkartmaya çalışan bulgar'a ''sen beni dışarı çıkaramazsın bulgaristan'ı ben kurdum'' diyerek bağırır.en azından rivayet bu yöndedir.bu balkan köylüsünün milliyetçi duygulara sahip olduğunu gösterir.gerçekten de öyledir 19.yüzyılda ki osmanlı'ya karşı olan isyanlarda köylüler büyük bir destek vermişlerdir.peki,türk köylüsüne bakıyoruz böyle bir durum var mı?yok.yörük kültüründen gelme bir geçmişi var osmanlı'da zaten herhangi bir şekilde devlet onları tanımamış bir sicili yok,atatürk tarafından cumhuriyet sonrası yaratılmaya çalışılan ulus-devlet kültürünü de benimsedikleri söylenemez.büyük çoğunluğu bağnazdır.alınma gücenme olmasın ama gerçek bu.

türk köylüsünden devrim beklemek

jakoben
ölüden göt beklemeye benzer. türk aydınından öncülük , türk emekçisinden örgütlülük beklenebilecek siyasal hareketlilik şu şartlarda bile oluşmamışken köylüden hareket beklemek, beş köylünün bir eşeği gece karanlığında kıstırdığı anda aralarından birinin bu davranışın yanlış olduğu kanısına varıp jandarmaya ihbar etmesini beklemek gibidir.işte kemalizmde bu şartlarda doğmuştur.halk iyidir, ama çomar or*spu evladı sürüsüdür.üstüne çökmeli ve dayatmalıdır. bunların önünde allahları sikilsindir, çıkarları varsa gıkları çıkmazdır.

türklerin islamiyete geçişi

chernobog
türkler tek tanrılı dine inandıkları için islamiyete geçmeleri kolay oldu diyenlerin kafasına odunla vurabilirsiniz.adam daha atalarının inandığı dini tanımıyor(ya da bunu tanımasına eğitim sistemi izin vermiyor)türkler tek tanrıya inanmıyordu.diğer pagan dinleri gibi politeist bir dinleri vardı.hala daha pagan türk kabileleri vardır orta asya'da ya da sibirya'da.şamanlık zaten başlı başına pagan terimidir sadece türk paganizminde de yoktur. tengri,umay,erlik,ak ana,ayızıt gibi birçok tanrı/tanrıçaları vardı. bu inanışın ibrahimi dinlerle bir alakası var mı? tabii ki yok.

türklerin islamiyete geçişine geçince..evet talkan ve curcan katliamları yaşanmıştır ve bu katliamlardan eğitim sistemi bahsetmez.fakat yine de türklerin islamiyete geçmesini bu olaya bağlamak yanlıştır.bu adı üzerinde bir süreçtir ve uzun zaman almıştır.türkler anadoluya ilk geldiklerinde bile tamamen müslüman değillerdi aralarında paganlar vardı,günümüzdeki anadoludaki nazar,kurşun dökme,gidenin arkasından su atma gibi inanışlar kimlerden geldi sanıyorsunuz?ayrıca,birden fazla türk kavmi olduğunu ve o katliamlar yaşanırken başka türk kavimleri olduğu gerçeğini de unutmayalım.yani katliam oldu sonra türkler müslüman oldu söylemi gerçeği yansıtmıyor bir sürü türk kavimi var.

katliama gelince.. araptan aldığın intikam için teşekkürler hülagu han! bağdat'a öyle bir girdin ki arap medeniyetinin en gelişmiş şehiri bugün bile toparlanamadı.

1991 sovyetler birliği darbe girişimi

chernobog
sscb'nin yıkılıp,günümüzdeki bağımsız bdt üyelerinin(ya da ex bdt üyelerinin) bağımsızlığını kazanmasıyla sonuçlanan darbe.ordu,kgb ve sbkp içindeki brejnevci yönetim anlayışını benimsemiş bürokratlar tarafından yapılmaya çalışılmış darbe.amaçları kesinlikle sosyalizm,enternasyonalizm falan değildi.koltuklarını kaybedeceklerini anlayınca böyle bir kalkışma yaptılar;ddr,polonya,romanya,yugoslavya,macaristan,çekoslavakya gibi varşova paktı ülkeleri,afrika ve ortadoğudaki komünist yönetimler glasnost yüzünden yıkılmış bu saatten sonra ne sosyalizmi kardeşim?ticaret ortakların gitmiş ihracat-ithalatı kimlerle yapacaksın?düşmanın olan çinle mi?güney amerikadaki sosyalist ülkelerle yapacağın ticaret mi yetecek sana?hayır,ancak brejnevci kafa bu saatten sonra böyle bir girişim yapardı amaçları sosyalizm olsaydı 1987 kongresinden sonra yaparlardı.91'de yapmaya çalıştıkları darbede bile gorbaçov'u içeri alacaklarına mr.perestroyka ile anlaşmaya çalışınca salak herifler vakit kaybettiler ve halk doğal olarak sokaklara döküldü.
(bkz:#122670 ) (brejnev)

ayrıca,rus halkının hepsi de darbe karşıtı değildi.görüntülerin hepsi moskova ve st.petersburg'tan.o şehirlerde zaten rusyada zengin kesimin ve orta üst kesimin bulunduğu şehirler ve bu şehirler 96 seçimlerinde de anti-komünist olan yeltsin'e oy verdiler:

ki ben komünist olsam seçimde şuna buna vermişler işine hiç girmezdim.hadi diyelim 96'da komünistler kazandı neden 21.yüzyılda eski komünist ülkelerde (sscb veya eski doğu bloğu) bir tane seçimle başa gelmiş komünist iktidar yok?
hala daha zengin kesim ve orta düzey kesimin çoğu sovyetleri sevmez.lomosonov'dan ya da st.petersburg üniversitesinden biriyle tanışınca ya da ne bileyim başka ülkelere turist olarak gidebilecek maddi imkanı olan bir rusa hemen ''stalin,sovyetler'' diye atlamayın aranızda tatsızlık çıkmasın.
brejnev ve sonrasının rezil yönetiminden bıkmış insanları da ''gazetelerden yola çıktılar'' diyerek sığ bir bakış açısıyla yorumlamakta doğru değil.bu insanlar,seksenlerdeki rezil yönetimlerden dolayı umutları tükenmişti ama doksanlarda komünizmden kapitalizme geçiş sonrası enflasyon yüzde binlere varınca bir nevi yağmurdan kaçarken doluya tutuldular ve eski sistemi geri getirmek istediler.bu yüzden 93 olayları çıktı ve kanla bastırıldı.

eostre

chernobog
eostre ya da ostara,eski cermen dininde(germanic paganism) bahar tanrıçası.kendisini sembolü olan kutsal hayvan tavşandır ve paganlar her baharın gelişinde bu olayı kutlamak için ve tanrıçayı methetmek için birbirlerine süslenmiş yumurtalar hediye ederlerdi.bir saniye bu gelenek bana çok tanıdık geldi easter(paskalya) olmasın sakın?

köpek düşmanlığı

frantz fanon
boş tiplerin meşgalesi. zabıtayı çağırmak, apartmanı ayağa kaldırmakta ustadırlar. bir de komşu olmadığı halde "köpek istemiyoruz" diye kampanya başlatanı vardır. aşırı köpek severlik de sapmadır ama köpek düşmanlığı da bir bozukluk, takıntı, zannedersem de bir fobi.

türkiye'de sol iktidar olma ihtimali

jakoben
1923'den bu yana en fazla ihtimal olduğu dönemdeyiz ama chp, hdp falan değil.gidişat o yönde çünkü kurtuluş orada.neden? artan dış borçların ödenemeyecek noktaya gelmesi,tek kurtuluşun ulusal bir biçimde tüm borçları reddetmeye kalkışmaktan çaresinin kalmayacak olması çünkü borç ve geri ödeme endeksi tutarsızlaşıyor gittikçe borcu borç ile ödeme işi de sıçıp sıvazlayacak.savaş politikaları yüzünden demografik yapının bozulması ve bu gidişatın ileride karışıklı çıkarma ihtimali bu sebeple şok içinde olacak insanların tutunacak toplumsal örgütlenme arayışına girecek olması.(bu kaçınılmaz) ekranlarda gördüğümüz insanların olağan üstü salak ve bazılarının kasıtlı vatan hainliğini meşrulaştırıcı tavırlar takınıyor olması.örnek vermek gerekirse; afrin operasyonunda elli küsür şehit verdik ama şimdi orada benim inşaat firmam ihale aldı diyen adamlar. buna muhalefet olmaya kalktığında vatan haini ilan edildiğin bir düzen yürümez.asıl vatan hainliği ise ülkenin geleceği olan gençliğin kafasını boşaltıp habire beton sektörüne kalifiye yetiştirmektir.bugün eğer eğitim politikaları ve şirketlerin yatırımları bilime yapılsaydı,afrine girilmeyecek,oradan kar elde edilmek zorunda kalınmayacaktı. yani vatan hainliği afrine girmeyi eleştirmek değil, ülkemizi kalkındırabilmek için başka ülkelere savaş açmak konumuna getirmektir.tekeline aldığın ekonominin anasını sik,sonra eleştireni vatan haini pkk'lı ilan et.ölen senin çocuğun değil tabi.o pempe teskereli ya..tabii insanlarda salak değil, bunları görüyor.görmeyenler de görecek

park jın hyok

iron
dünyadaki bankaları hedefleyen bir dizi saldırıyı içeren Sony Pictures Entertainment'a yönelik siber saldırı da dahil olmak üzere, tarihin en maliyetli bilgisayar saldırılarından sorumlu devlet destekli bir hacker grubunun bir parçası olan bir Kuzey Koreli bilgisayar programcısı. toplu olarak bir milyar doları çalmaya ve dünya genelinde on binlerce bilgisayar sistemini etkileyen WannaCry fidye saldırısına öncülük etmiştir.

Park, Kuzey Kore hükümeti tarafından işletilen bir şirket tarafından istihdam edilen bir grup (bkz:hacker) tarafından üstlenilen geniş çaplı bir hacker ağının üyesidir. Ayrıca şuan da ABD nin yaptırım listesinde.

Memeleri tomurcuklanmış kadınlar

emir
"şüphesiz allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, memeleri tomurcuklanmış ergen kızlar ve dolu dolu kadehler vardır."

-nebe 33

Sadece bunun nesini etik olarak değerlendirip yorumluyorsunuz merak ettim.

türkiye tarihi

jakoben
ilk defa yazacağım bir konuya başlık açmama gerek kalmadı sanırım.bir taraflarımdan konu başlığı uyduracağıma demek önce aramaya güvenmek gerekiyormuş.neyse. türkiye'nin tarihinin özeti aşağıda koyduğum linktedir. ne kadar kalpazan,suçlu,soyguncu,mafya,kabadayı varsa tarihimiz boyunca donlarından sancak biçmiş,yani toplumdaki ürkütücü ve nefret edilesi konumlarını baskıcı ve erkil tavırlarıyla ''vatansever'' lanse ederek kabul ettirmişlerdir.bu insanların hepsinin birer kafadan sakat olduğunu bildiği halde toplum hep ve genelde korkusundan bu tipleri ''vatana lazım kişiler'' olarak kabul etmek durumunda kalmışlardır.bu çakallar iki hap atar, polisi de döver askeri de. her seferinde ise onların arkasına sığınır, canım polisim cici askerim der. asayişte bunu yer tabi..aşağıdaki yaptıkları eylemde komik ve ideolojik bir anlam şöyle ifade etmemektedir; barbaros şansal burjuva sınıfını temsil eden, demokratik çözüm arayışlarına giren hatta bir videosunda bile olumsuz anlamda''jakoben'' tavır olarak iktidarı işaret etmiş bir kişidir.iyi midir? evet iyi insandır.fakat saldırgan kardeşim o sana da iyidir. bu sataştığınız adamlar gibi orta sınıf güçlünün yanında pozisyon alan insanlar sizleri de düşünür eğitmek ister.yanlış adama düşmanlık ediyorsunuz çünkü bu devlet aygıtı jakoben tavırlı bir ilericiliğin eline geçerse sizleri ciyak ciyak sikecekler.o sözde savunduğun türk bayrağını görünce kaçmak isteyeceksin. tüm cumhuriyetin intikamı götünüzden fitil fitil çekilecek. sataşacaksanız bari konumunuzu ve çıkarlarınızı gözetin en azından aq çomarları.

https://twitter.com/06hasanbulbul/status/1037354713921073152


edit; ahahaha ya hemen mi haklı çıkarım.. videonun yorumlarında şöyle bir link varmış ahahha

http://www.kibris724.com/buskuvutcu-gece-kulubunde-harac-kesti-39352h.htm
1

Edison

dehumanize
Edison ilk #AKP lilerdendir. Kendisi döneminin en büyük üç kâğıtçısı, para karşılığında onun bunun icatlarını çalıp kendi icat etmiş gibi pazarlayan hırsızın tekidir.
Bir rivayete göre dedesi Kasımpaşa dan göç etmiş, bugünün yobazlarının atası dır.
Özetle; Olmasaydın iyiydi Edison.
Not: #Ak_parti nin ampul ambleminin nereden geldiğini soylememe artık gerek yoktur sanırım ;)
Notun notu: #Tesla nın bastığı toprağa kurban olasın #Edison

hedef turan rehber kuran

kam
Kuran'da "müslüman olmayanları dost edinmeyin, siz de onlardan olursunuz" diye uyarı varken bilinçsizce söylenmiş bir slogan. Yani musevi, hristiyan, şamanist, maniheist, budist, ateist vs. türklerle nasıl turan düşunebilirsin.
3

atatürk vs che

jakoben
kurdukları düzenin sağlamlığı açısından bakıldığında che'nin ki sarsılmaz hemde en büyük emperyalist ile dip dibe yaşamasına, binlerce ambargoya maruz kalmasına ve yardım alamamasına rağmen.. mustafa kemal'in ki ise 1950'lerde çoktan yıkılmıştı.aranızda cumhuriyeti yaşadığını falan düşünen olmasın yani.. vs yapılacak bir durum yok. mustafa kemal zaten orduda örgütlendi. che halkı sürükledi peşinden. mustafa kemal'in devrimlerine küfür ettiler. türkiye mustafa kemal'i hak etmedi fakat küba fidel'i ve che'yi hak etti. che'yi hala seviyorlar.çünkü gözlemliyorlar dünya'yı amerikanın sistem götürdüğü ülkelerin içindeki kaosları, çatışmaları.nasıl sevmesinler ki?

bafetimbi gomis

jamiryo
bizim fındık götlü dün Atatürk'ü paylaşmış günün anlam ve önemine binaen ve altına hemen bir arap milletinden godoş yorum yapmış.

sonra bizimkiler durur mu yapıştırmış tabi cevabı:


Kutsi isimli @cheyrth kullanıcısının twitine epey bi güldüm.
2

atatürk vs che

kam
che de kendi halkı için uğraştı, senin bakış açın farklı olduğu için ve önyargılı olduğun için sağlıklı düşünemiyorsun. che zaten kendinin atatürk ile kıyaslanamayacağının bilincinde birisi, etkilendiği ve yoldaşı olan Fidel Castro da kendisi de büyük derecede atatürk hayranıdır. chenin yakalandığında çantasından nutuk çıkması internette dolaşır durur, bunun gerçekliği belli değil ancak castro'nun hayranlığı ve ülkesine diktirdiği tek heykelin atatürk heykeli olması bir gerçektir. hatta kendisine özenen türk gençlerine asıl devrimcinin atatürk olduğunu söylemiştir. sözleri şöyle "O'nun yaptıklarını ben başaramazdım. Asıl devrimci Atatürk'tür. Küba'da bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk'ün Türkiye'de yaptıklarını başaramadım. Atatürk, harf devrimi gibi bir takım reformlar yaptı. Ben böyle bir düzen değişikliği yapamazdım." yine devam ederek şöyle diyor “Türkiye'deki olayları yakından izliyorum. Umarım ve dilerim ki, sizin
oradaki Kürt Hareketi, Yankee'nin (ABD'nin) petrol bekçisi olmaz.”

bu arada osmanlı'nın atatürk ve milli mücadele'de yanında yer alan silah arkadaşları hakkında idam kararı verdiği, terörist ilan ettiğini biliyor musun ?

burjuvanın en büyük silahı

kam
din, iman, milliyetçilik, bozkurt, atatürk vs. diyeceğim ancak çağımızda bunlar sadece büyük bir silahın şarjöründeki mermilerdir. tabii ki hepsi çok büyük silah niteliğindedir ancak bence en büyük silah medyadır. Bunlarla insanları sömürmek için bir propaganda yapabilirsiniz ancak medya olmadan geniş kitlelere ulaştıramazsınız, hem medya yoktan bir değer yaratabilir. aslı astarı olmayan bir olay anlatın cübbeli sakallı takkeli mübarek birinin hikayesini sürekli televizyonlarda verin 2 gün sonra bu kişinin gerçekte var olmadığını kimse kabul etmeyecektir. diriliş adlı yozlaştırma projesinin de yaptığı bu tarz bir şey.

hacerül esved

kam

aslında amdan başka bir şey değildir! am diyorum çünkü vajina ile aynı manadadır ve türkçedir. vajina demeyi tercih edip modern göründüklerini düşünenlere bir tepki olsun. (tabi küfürler sebebiyle olduğunun farkındayım)
birçok kültürde ella, shella, shiva, """"kıble"""", kibele gibi isimlerle tanınan ve sembolü hilal olan ay tanrıçası için yapılan tapınaklarda hep onun yumurtası veya amı bulunur. yukarıdaki resimde gördüğünüz de budur zaten.

dikkat ederseniz "R" a "H" "M"an ve "R" a "H" i "M" aynı kökten gelir. sürekli rahman ve rahim olan diye söylenir, bu kelime arapça/aramice/Süryanice de am, döl yatağı demektir.

alakasız insanların alakasız eleştiride bulunması

dehumanize
Bir doktorun işini ancak başka bir doktor elestirebilir' gibisinden bir yaklaşım olmuş.
Yerinde bir eleştiri için bakış açısı ve öngörü sahibi olmak yeterlidir.
Bu sebeple kimi zaman şebelek bi çocuk bile, çoğu eleştirmenin göremediğini görüp, paylaşabilir. Önemli olan elestirinin mantıksal bir yöne sahip olması. Kimin yaptığı değil, eleştirinin kendisi önemlidir.
(bkz:kral çıplak)

bunlar ilginizi çekebilir