confessions

sophos

βετεράνος♛  · 13 Ekim 2017 Cuma

  1. toplam giri 2924
  2. takipçi 71
  3. puan 82637

lan bu devlette hard kapitalizm var leşçi can alıcı

pencere
bundan sonra benim için marks, engels ve lenin'den önce biatına girmek istediğim önderdir. ağzına sağlık kardaşım demek istediğim süper ankaralıdır bu sözün sahibi. ağzına sağlık gözüm demek istiyorum.

''devletsiz millet neyy? lan bu memlekette hard kapitalizm var leşçi can alıcı faşizan var.''bu memlekete ne lazım biliyor musun? devrim lazım devrim!!!

murat alan

jakoben
https://twitter.com/IttihatHaber/status/1139555626496004096?s=19

amına koymuşlar. oh.. içim rahatladı lan. yalnız şu kısa röportajında bile söylediklerindeki ana tema hep ''biz,bizim,dönemimiz,iktidarımız..'' bize ait. her şey bizim.. neden? biz bedeviyiz de ondan. hakkımız olan..helalimiz. hırsız,zorba orospu çocukları sizi. biz başkalarına yapabiliriz ama onlar bize yapamaz... bu kafa ülke yönetiyor diyecektim ki.. yönetemiyor da. böldüler... biz sizi siktik sayın alan. yıllardır bu ülkeyi seven insanları çeşitli suikastlerle öldürdünüz zorbalıklarla yerlerinden belkide yurtlarından ettiniz. sessizce gömdünüz. allah dediniz bayrak dediniz. al işte. haha. ve yaptıklarınızın yüzde birinin karşılığı değil şu. bu daha başlangıç olursa ancak kabul görebilir.fakat bir yandan da inandırıcı gelmiyor lan. ne bileyim generale eşek diyeceksin ve suratın yer değiştirmeyecek... lan sokakta eylem yapan solcu kızın bile kolunu kırıp götüne sokan devlet gücü en yüksek makamlarına bu tabirleri yapanı ciyak ciyak sikmesi lazımdı. bu ibnelerde mağduriyetçi ya.. ne bilim... belki de ayak yapıyordur.

burası

jakoben
benim mekanım lan. burası benim mekanım işte. iyi ki var. içindekileriyle birlikte. sizi yerim. tek arkadaşım sizsiniz. dışarıda görüştüklerimle burada yazdıklarımı konuşamıyorum. çünkü dinlemek istemiyorlar. çünkü hem bu faşizmin git gide yaklaştığını sezemiyorlar hemde gerçekliğini algılayamıyorlar. o yüzden ben ne zaman ağzımı açsam sıkılıp haydi ''şu'' etkinliği yapalım diye beni öteliyorlar. sevip saydıkları için başlarından da savamıyorlar böyle aptalca arada kalıp katlanıyorlar ama bu biçimdeki arkadaşlık ilişkilerimizde ne ileri ne geri, stabil saçmalıklar ve alakasız muhabbetler ekseninde geçiyor. bak böyle dedim ya. burada şimdi pencere'de var böyle. haha. neyse. burası bizim. sikerler aq

şamil oymak

jakoben
şam takma isimli kadıköy acil adlı müzisyen oluşumunun üyelerinden biri olan genç çocuk. internette video paylaşmış açıkçası kıllattı. özet olarak bu çocuğun babası mafya isimleriyle anılan biriymiş. işte bu çocuğa ağır bir uyuşturucu içirmişler. küçük bir aile faciası esnasında çektiği videolarda babam beni bu selo tayfası ile tanıştırdı o soktu aralarına falan diyor. selo'da kadıköylü bir rapçi bu çocukların ağabeyi imiş. neyse çocuğun bir videosu daha var akil bir şekilde durumu açıklamaya çalıştığı. özet olarak demek istiyor ki; yıllarca kandırılmışız. bu rapçi tayfa sedat peker gibi botokslu mafyalara çalışan onların uyuşturucu trafiğine destek olan bir oluşum ve kadıköy acil isimli müzik yapılanması (ki bence hepsi öyle) rap müzik adı altında insanları aydınlatan değil aksine aptallaştıran bir müzikalite politikası gütme emirlerini bu mafyalardan ve devletten alıyormuş. benim yorum yapmam gerekirse; bu çocukları ben kadıköyde görüyorum. selo denilen serseriyide. milletin kafasına rakı bardağı fırlatan bir ruh hastası. neyse. rap falan dinleyen birisi değilim. fakat çocuğun dedikleri kesinlikle cuk oturuyor. bu müzik piyasası, topyekün sadece bu çocuklar kümesi değil, gençleri apolitik düzeyde tutarak aptal yaşantıya mahkum edip, mafyalaşmış devletin hakimiyetini sürdürmesini aydın bir gençliğin önüne geçmesini amaçlıyor. hatta tıpkı ,tv dizileri gibi diğer yayınlar gibi. örgütlüler. bu genç ağır müptezel kardeşimizi tebrik ediyorum. kendisince açıklamaya çalıştığı videoyu atayım ;


ama izlemenize gerek yok. ben daha güzel açıkladım diye düşünüyorum durumu. doğrucu ve dokuz köyden kovulucu kankamız azcık müptezel ama aferin ona

aslında bunlar bildiğimiz şeyler. içeriden bir elemanın çözümlemesini görünce heyecanlandım sanırım. sevindim kendisi adına

şenol güneş

pencere
pontus'ludur. beni linç etmeye kalkışmayın, pontus bütün dünya'nın haritalarında doğu karadeniz olarak geçer. bir etnik köken ifade etmez. neyse trabzonludur diyim ben yine de. en beyefendi ulusal kahramanlarımızdan biridir. fenerliler bu güzel insanın canına kast etmişler, sonrasında da şımarık sığ zekalarıyla 70 yaşında adamın yara beresiyle dalga geçmişlerdir. hepsine yazıklar olsundur.

yine bu fenerlilere göre hocamız fetöcüdür. onlar ne demek istediğimi anlarlar. buradan fenerlilere sormak istiyorum, başlatmayın artık fetönüzden. anlı şanlı türkiye takımı galatasaray'a da aynı iftiraları atıp duruyorsunuz hasetinizden. sormak istiyorum, şenol güneş önderliğinde trabzonspor'un şampiyon olduğu sezon aziz yıldırım şike yapmış mıdır? yapmamış mıdır? iyi düşünün cevap verin, hukuki donanımım tamdır.

ülkenin amına vurmak

jakoben
https://www.tiktok.com/share/video/6679052425497677062?u_code=d29ghj5keg4da7&preview_pb=0&language=tr&timestamp=1560189204&utm_campaign=client_share&app=musically&utm_medium=ios&user_id=6605572193622212613&tt_from=whatsapp&utm_source=whatsapp

https://www.tiktok.com/share/video/6685647682528087302?u_code=d29ghj5keg4da7&preview_pb=0&language=tr&timestamp=1560189232&utm_campaign=client_share&app=musically&utm_medium=ios&user_id=6605572193622212613&tt_from=whatsapp&utm_source=whatsapp

daha güzel bir tabir bulamadım.

çocuk stajyermiş henüz daha başlamamış. öyle yazmış. gerçekten çocuk. hareketlerde çocuk. nerede eski edebini,adabını bilen, akılcı, kültür seviyesi yüksek öğretmenler,doktorlar,avukatlar falan.. varoş kültürü ile yetişmiş milliyetçi orta sınıf bu pozisyonlara gelir oldu. haliyle kendilerine özgü saçmalıklarıyla beraber.. kafayı yiyeceğim. tam teşekküllü ortadoğu ülkesi olduk. zorba, mafya vari, nargileci tayfa ile takılmayı seven bir kadın tipolojisi bu. değil mi? yanlış mıyız? bu kızların yanında ne dostoyevski görebiliyoruz ne başka bir entelektüel varyasyon.. gerçekten nargilecilerin bmw'leriyle sahilde gezmekten öte hobisi olmayan kadın bu. devlet, mafya devleti. eee avukatı, hakimi çağdaş mı olacak aq?
6

işçilik

tutzhee
çok zor şeymiş arkaşlar bugün ilk defa tecrübe ettim 3 ay boyunca da devam edicek skm böyle işi artık komünistm yaşasın komunizm dünyanın bütün işçileri toplanın

yurt dışından gelen oylar

jakoben
alamancıların keyfi yerinde. alamancı 3. kocayı alan teyzemin eşi on numara piç kurusu. orospu çocuğu orada kazandığı orta düzeyin altı meblağ ile kendisine son model mersedes aldı. buraya gelince akp parti diye ötüyor. geçen geldiğinde sahile indi bu ne yav her yer suriyeli diyor. siker misin sabaha mı bırakırsın işte.

türklerin gerizekalı olmasının kanıtları

dehumanize
1-kendine müslüman der, ama laik oldugunu da iddia eder. Laiklik islamla zerre kadar bağdaşmaz, ama o gerizekalıdır, düşünemez, araştıramaz.
2-ona buna abd uşağı der, kendinin boynunda 'Im belong to usa' tasmasıyla gezdiğini göremez.
3-halkın akla hayale gelmeyecek vergilerle resmen düzüldüğünü görmez, yine de işe gider gelir, vergilerini bi tamam öder.
4-okumaz, araştırmaz, özenir, özendiğini de beceremez. Sonradan görme olabilecek kadar görmemiş olsa da, bir sonradan görmenin de tüm niteliklerini bi tamam taşır.
5-kendine ait bir kültürü yoktur. Yok olmasına kendi müsade etmiştir. Ne bir müziği, ne bir dansı, ne bir icadı, ne bir geleneği kalmamıştır bugüne yetişen (Türkiye için diyelim). Ermeni nin, Kürt ün geleneklerini, adetlerini, sanatını çalıp, kendininmiş gibi gösterir. Aslı çıkınca da yüzü kızarmaz çünkü beyni yozdur.
Aklıma geldikçe ekleme yaparım işim var şimdi
5

istiklal marşı'nın değiştirilmesi

dokuzkoydenkovulanadam
Genel tepkileri anlıyorum haksız değilsiniz fakat artislik yapmaya çalışanları dikkate almıyorum.

İstiklâl marşı ile bir derdim yok sadece fikirlerimi belirttim devam da edeceğim İçinde Türk kelimesinin geçmesi daha iyi olabilirdi veya dini unsurlardan üstü kapalı yazılabilinirdi. Biz her ne kadar iki kıtasını okusakta kabul edilen şiirde şöyle bir kıta mevcuttur;

Ruhumun senden İlahi şudur ancak emeli:
Değmesin ma'bedimin göğsüne na-mahrem eli;
Bu ezanlar -- ki şehadetleri dinin temeli --
Ebedi, yurdumun üstünde benim inlemeli.

demin de belirttim doğrudan Türk milletine hitap eden Türlük barındıran bir metin daha iyi olabilirdi ve bu olamayacak bir şey değildir.

Şiirin Türkçeleştirilmiş hali anlamsız kalabilir evet çünkü arapça yazılmış bir şiirdir. Burada söz konusu sadeleştirme veya alternatif değil doğrudan Türkçe yazılmış olacak yeni bir marştır. Osman zeki üngör'ün bestelediği hali aslında dilimize uygun bile değildir bu da zaman içinde düzenlemek istenmiş fakat tepkilere sebeb olmaması için kapanmıştır.

istiklal marşı'nın değiştirilmesi

düzadam
yüce marşımızı ersoy çomarının yazmış olması benide üzen bir hadise. fakat ülkemizdeki basit araplaşmış sıkıntıları daha çözmeden böyle bir olaya kalkışılmaması taraftarıyım.

istiklal marşı ülkemizde yaşayan tüm milliyetçilerce kabul görmüş bir marştır. bunun için çok geç kalındı belki inönü'nün yapması gereken bir hamleydi.

istiklal marşı'nın değiştirilmesi

dokuzkoydenkovulanadam
Hiçte fena olmaz aslında. Bir kaç kere 1930'larda girişimler olmuş ama Atatürkün ölümüyle olay kapanmış.

Tekrar rafa çıkmasını ve değiştirilmesini isterim.

Akif ersoyu hiç samimi bulmuyorum inkılapları beğenmeyip mısıra kaçmasını vahdettinin kaçmasından farklı bulmuyorum ki yazılan şiire saygım vardır. Fakat laikliğe ters düşer. Bağımsızlık marşımızın %95'i arapça kelimelerden oluşuyor böyle saçmalık olmaz.

milli takımın izlanda'ya alınmaması

jakoben
https://twitter.com/trtspor/status/1137829575398961153?s=19

aha bu da tuvalet fırçası. nefreti görüyor musunuz? tüm dünya nefret etmeye başladı bizden. neden? bu amına koduğumun çöl maymunlarının ülkeyi yanlızlaştırmasına müsaade etmemizden dolayı. her şeyden nefret eden kitleyi meşrulaştırıp dünye bizi kıskaniy kisvesi altında ülkeye düşmanlaştırma politikası güdülüyor. bizim ticaretimiz avrupa ile. üretim ekonomisine de geçmediğimize göre? amaç nedir? neden böyle düşmanlaştırılıyoruz dünya'ya karşı?
4

milli takımın izlanda'ya alınmaması

jakoben
https://twitter.com/yenisafakspor/status/1137821464005152769?s=21

emre'ye de tuvalet fırçası uzatmışlar mikrofon niyetine. yorumlar tabii kanser. onlar gelsin biz altı saat bekletelim diye öten orosmanlı çocukları kaynıyor. aynen amın salağı. sen fransa'nın marşını ıslıkla avrupa seni yatırıp sikmesin. bu ibnelerin gazına gelip bunlardan yana tavır almayacağım. sikerim böyle birlik ve beraberliğin götünü. bu amına koduğumun köpekleri orta doğu piçi. burada dünya'ya gelir, iki üç kere camiye gider bir kaç kere eşek siker ve ölür giderler. nesillerdir böyle yaşayan (adına yaşam denebilirse) çomarların dış dünya'ya dair kaygıları olmaz. ama ülkemizin gençleri hayatı sevmeli dolayısıyla bu cehennemin dışında da dünya'yı görebilmeli. avrupa ise hayatı sevdirebilme konusunda fena olmayan bir yer ve orosmanlı çocuklarının faşistlerin onları bize karşı düşmanlaştırmalarına ön ayak olmak sadece kendi ayağımıza sıkmak oluyor. kapan iyice daralıyor.

suriyeliler

iron
Gruptan tanıyan vardır kesinlikle ırkçı biri değilim öyle anlaşılmak istemiyorum ama Suriyeliler ile aramızda çok ciddi farklılıklar var.. en basitinden onların oyun sandığı şeyler bile kavga etmek gibi birşey...

Kültür farkı, eğitim, çevre, tarih, daha onlarca etkeni var.

Kısaca Suriyeliler ile uyum içinde yaşamak imkansız gibi. Kucaklarinda 2,3 çocuk var savaştan kaçmış ve tekrar hamile kalıyor. (bkz: cehalet)

Bunun yanında gençleri huzur bozan tiplerdir Sancaktepe sondurakta biri ateş istedikten sonra değişik bir üslup ile çakmak benim dedi delirdim.

Bu adamlar pohem bir hayat yaşıyor karıya kıza laf atmak sıradan, dilenmek kötü değil, kavga çıkarmak oyun vs.

Asla anlaşamayacagim insanlardır. Yapılmasi gereken savaş biter bitmez ülkelerine geri göndermek

wattpad

jakoben
kız kardeşimi okurken gördüm bir kere ağzına vuruyordum. yıllar içerisinde şuan hepsini satmaya kalksam yaklaşık üç bin tl tutarına ulaşacak denli bir kütüphane dikmişim oraya dimi? aç oradan istediğini oku aq. gidiyor aptal saptal şeyler yapıyor. tabletini kıracam az kaldı

15 temmuz 2017

jakoben
malum saçmalığın ilk yıl dönümüdür. benim için önemli yanı ise çöp dökmeye çıktığım sırada apartmanımın önünde bulduğum bu gardroptan bozma ev atığının fikirlerime gaz vermeye çalışan pozudur ;

alpay

pencere
devlet'e katil dediği için hakkında terör soruşturması başlatılan 84 yaşındaki dev sanatçı. şimdi biz 84 yaşındaki sanatçılarımızı hapse tıktığımızda devletin katil olmadığını ispat mı etmiş olacağız?

hrant dink'in abisi orhan dink canının yangınıyla her yerde kardeşinin katilinin devlet olduğunu söylüyordu cinayetin ilk zamanlarında. o zamanki cumhurbaşkanı köşke davet etti kendisini. devlet'e katil demeyi kendisine yakıştıramadığını söylemiş.
orhan bey de çıkışta şöyle bir açıklama yapmıştı ''bugüne kadar devlete katil diyerek anlatım bozukluğu yapmışım. zira anladım ki devlet seri katildir''
adamın 50 küsur yaşındaki, ayakabısı delik kardeşi işe giderken arkadan vurulmuş öldürülmüş. ergenekonundan, fetö'süne kadar bütün çeteler birleşmiş bu kirli cinayette. şimdi orhan dink'i de mi yargılayacağız?

devlete katil demek nasıl bir terör suçu olabilir dostlar? kitaplarına incil'den sonra en çok atıf yapılan chomsky türkiye'de yaşasa adamı ayaklarından mı sallandıracağız o zaman ulus meydanında? yahut foucault'un bütün kitaplarını şu saniyeden itibaren cayır cayır yakalım mı?
hayır devlete katil demek suç olamaz. bu 1000 yıldan fazladır tartışılan felsefi bir önermedir. felsefeyi de mi yasakladık hayırdır? devlet'in katil olduğunu iddea ederek devlet kurumlarına şiddet eylemlerinde bulunmak tabii ki terör suçudur. 84 yaşında alpay'ın hiç de öyle bir şey yaptığını veya yapacağını sanmıyorum.

kamu

jakoben
türkiye'de bulunmayan anlayıştır kamuculuk. kamu, ortak eseri ortak paylaşıma açma idealidir. dedelerimiz cephede vuruşuyor iş kurtulan ülkede yaşamaya gelince bazı uyanıklar parayı basıp ortak değerlere çöküyor, oranın kullanımı esnasında diğer insanlardan ücret talep ediyor. kamuya değer vermeyen devlet soygunculuğa başlamıştır. bir ülkenin yozlaştığını anlamanın ilk belirtisi kamuya verdiği değerdir. zaten günümüzde de din sömürüsünün en büyük sebeplerinden biridir kamu malına çökmek, işletmek, zarar edince yabancıya satmak. allah öyle diyor. höt diyenin amına sıçarım

suriyeli mülteciler

jakoben
yetti kardeş gerginlik veriyorlar gerçekten. şuan için nezih semtlere ikamet etmeleri zor gözüküyor dolayısıyla fatih , sultanbeyli gibi semtlerde ak çomar kitlesi ile birbirilerini sikip kesiyorlar ama adamlar vergi vermiyor. bir süre sonra maddi imkanları el verdikçe komşularımız olmaya başlayacaklar. kürtlerle, ermenilerle kaç yüzyıldır bir aradayız. adamları ben ayıramıyorum zaten etnik kimliklerini birlikte yaşamaya adapte olmuşuz sosyolojik ve psikolojik zemini yıllar boyunca oturmuş artık. ama bu halk ile aramızda uçurum var. aq hastaları etek giyen karıyı kendine cariye olarak gören bir kültürden, o kültürü bırakmayı reddederek geldiler. yani alırsın ülkene, izole bir ortamda bakarsın. tabi bu süreçte avrupadan aldığın yardım paralarını makam arabaları ile kendine koloni kurmak için kullanmaman gerekiyordu. sahile iniyorum aq her yerdeler ve en az 5-6 kişilik çüklü ordusu şeklinde geziyorlar. yanlarında bir tane karı kız yok, bildiğin bela arar gibi volta atıyor gibiler. bu bildiğin tehdittir aq ya.

chernobyl

jakoben
diziye değilde bizim ülkeye yapılacak olana değinmek istiyorum. çernobil santralini yapan aynı şirket yapacak ve daha yapım aşamasında zeminde üç çatlak oluşmuş.

veriler ;
ülkeyi ve halkı zerre sikine sürmeyen yöneticiler.
bunun yanında zır cahil iş adamları ve neoliberal iş ahlakları. yani para gelsin de gerisini sikeyimcilik. hali hazırda insan hayatının önemsizliği. tren yaparlar seçim için erkenden açabilmek adına sinyalizasyon yetişmese bile sefer başlatırlar. hop toplu ölüm. imar için eşe dosta el altından izin basarlar hırsız müteahhitler götü boklu apart diker hop yıkım.

sonuç;
halk buna dur demezse anasının amını görecek ve kimse hesap vermeyecek.
ahlaksızlık arsızdır. cezalandırılmadıkça seviyesi artar. yani yukarıda saydığım bokları ve oraya yazmadığım onlarca örnek boku yiyebilip, ceza almadıkları için
dolayısıyla korkmadıkları için bu santrali bela edebiliyorlar ve sonuç hüsran olursa ellerini kollarını sallaya sallaya gezmeye devam edecekler. fakat eylem yapılırsa ve halk şiddet yüzünü gösterirse işler değişebilir.

okan bayülgen

jakoben
ulan. haziran direnişine olan desteğini çektin, herkes sana küfür etti. ben o sırada dedim ki içimden, laf etmek kolay. ekmeğinden olacak olan okan, bizi desteklese bir bok olmayacak desteklemese... fakat söylemleri yüzünden işinden olursa onun geçimini sağlaması için ben cebimden para vermeyeceğim sonuçta dedim. hak verdim, de... bu ne aq? ;amına koduğumun din taciri halkı kandıran sikiklerden biriyle program yapmak nedir aq okan? git bodrumuna geri dön kapat kendini mekanına işletmecilik yap belana tüküreyim emi.

bayram tatili

jakoben
tekrardan dönüp oğuz atay okuyarak geçireceğim süre. her okuduğumda bambaşka yerler gösterebilen bir yazar. bu sefer bokunu çıkarmamak adına tutunamayanları okumayabilirim tabi. çünkü bu dört olacak ve öeh eneün amı olabilir. fakat tehlikeli oyunlar kesin. belki bir de günlük olabilir. bir de pubg oynayacam. elli sayfa kitap bir el pubg şeklinde gidebilir nasıl ama?

nazım hikmet

kuyruksuzejderha
CEVİZ AĞACI

Başım köpük köpük bulut, içim dışım deniz,
ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı'nda,
budak budak, şerham şerham ihtiyar bir ceviz.
Ne sen bunun farkındasın, ne polis farkında.
Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı'nda.
Yapraklarım suda balık gibi kıvıl kıvıl.
Yapraklarım ipek mendil gibi tiril tiril,
koparıver, gözlerinin, gülüm, yaşını sil.
Yapraklarım ellerimdir, tam yüz bin elim var.
Yüz bin elle dokunurum sana, İstanbul'a.
Yapraklarım gözlerimdir, şaşarak bakarım.
Yüz bin gözle seyrederim seni, İstanbul'u.
Yüz bin yürek gibi çarpar, çarpar yapraklarım.
Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı'nda.
Ne sen bunun farkındasın, ne polis farkında.


Nâzım HİKMET

nerede

pencere
barış manço'nun çok az bilinen muhteşem bir şarkısıdır. hayatımın en dispotik günlerini geçiriyorum. benim kadar ütopik ve yaşamı boyunca ütopyalarının yüzde 60 kadarını gerçekleştirebilen bir insan kendini bu hallere nasıl düşürebildi işin içinden çıkamıyorum. eskiden böyle zamanlarımda elimden geldiğince kaos içeren her şeyden uzak dururdum. sit com'ların bile şakadan kaos içeren atlayarak izlerdim. hayatımın hiç bir evresinde şimdiki düştüğüm durumun yanına bile yaklaşmamıştım.
bu ruh şeraitimde kendimi daha beter kaotik anlamlara salıyorum artık. bir kaç gün önce sarı mersedes filmini izledim. bugün de 1985 yapımı ''14 numara'' filmini. bu barış manço eseri o filmde sıklıkla fonda çalar. baya da uyumlu haldedirler. son zamanlarda dünyada dispotik sinema büyük ilgi görüyor. bence bahsettiğim iki film dünya sinema okullarında ders olarak okutulmalıdır.

deste deste gül topladim
gül dalında bülbül nerede
enginlere yelken açtım
yelkenimde rüzgar nerede

şifa bulmaz derde düştüm
derdime dermanım nerede
hiç kapanmaz bir yârem var
yâreme tek çârem nerede

yıllar önce telli duvaklı
bana koşan karım nerede
kâh üzüntüm, kâh sevincim
can yoldaşım kadınım nerede

çingene

lux
ay bugün 2 tane çingene velet yolumu kesti gasp edip dövdüler hahahahahahahaah resmen 5 yaşında çocuktan dayak yedim snajahjsıahaahhahaahhaahdhoskqnqnq
9

johann sebastian bach

the spook
dünyaca ünlü Alman barok müzik bestecisi ve orgcudur. Çoğu kişiye göre dünyanın en büyük bestecisidir. Google da onun doğumunu anmak için, kendi armonimizi oluşturabileceğimiz bir uygulama ile karşımıza çıkmış. Hazır elim değmişken şafak türküsü'nün notalarını bırakayım da, oluşturur dinlersiniz swh.

şişman insanlar

lux
çoğunlukla üzülmediğim insanlardır.

örneğin bizim odada bir kız var. sabahtan akşama kadar yatakta sağa sola dönüyor ve ağzı hiç boş durmuyor. sürekli cips kola vs yiyo ve odanın da içine ediyor. bugün odaya bi geldim sucuklu tost yemiş 3 saat bahçede oturdum. neyse ağlıyodu bugün annesine kilo veremiyorum. ben şimdi buna niye üzüleyim? ben de kiloluydum diyet yaptım spor yaptım verdim.

elif şafak

jakoben
oğlum kendinize gelin, amınıza kodurtmayın bende haz etmem elif şafak'tan. zaten nerede götten yemiş, monarşist düzende sözde cumhuriyetçi eğitim alan aptal bürokrat varsa onların bok yemesine cumhuriyeti yıktırdık bir de yine kendi elinizle yazılı dökümanlara sansür getirmeyin. ayrıca amına koyim çoluk çocuk sikenler oturup kitap okuyan insanlar değil. arada olabilir ama çoğunluğun ne sikim olduğunu biliyoruz. aklınızı başınıza alın. abdülrezzak mıdır nedir, ondan başlar elif'ten devam eder, orta açtığınız bu domalma hareketini devrimci dökümanları da ahlaka aykırı bulmaktan yasaklanmaya kadar götürtürsünüz işi. sonra yine atatüyk volee diye ötmeyin aq. kendi ayaklarınıza sıkmayın artık ananızı mıhlatmayın delirecem amk gericileri cahil siz onlardan cahilsiniz.
9