confessions

baran anlattı

Bira  · 1 Ağustos 2016 Pazartesi

  1. toplam giri 160
  2. takipçi 21
  3. puan 4094

walter bishop

baran anlattı
Sharlock holmes karekterinden sonra en sevdiğim karakterdir. Frige dizisinin dahi doktoru, evrenler arasında seyahat eden paralel evrendeki diğer walter bishop'un oğlunu ölmemesi için kaçıran bundan dolayıda evrenler arasında çatlaklar açan muhteşem zekaya sahiptir.

selahattin demirtaş'ın devran kitabı

baran anlattı
İletişim yayınları tarafında 12 nisan tarihinde satışına başlanacak selahattin demirtaş kitabıdır. Okumadan yorum yapamayız elbette ama seher kitabı gibi bu da öykülerden oluşacak bir kitap. Eminim çok dokunaklı bir kitap olacaktır.131 sayfadan oluşan kitapta,"'Gün Olur Devran Döner”, 'Ardiye', 'Sultan Reşat'ın Torunu', 'Kapkaç', 'Direnmek Güzeldir', 'Baran'ın Beşiği', 'Taş Ocağı', 'AVM', 'Kobay' 'Şeftren', 'Aşk Boğar İnsanı', 'Dedemin Krallığı', 'Yeni Hayat', 'İnsan Kalabilmek' öyküleri yer alıyor.

Demirtaş, kitabını anne ve babasına ithaf etti.

"Şu ana kadar hayatlarının on yedi yılını hapishane, mahkeme kapılarında çocuklarının peşinde geçiren
iki koca yürekli emekçiye:
Anama ve Babama minnetle..."

İletişim Yayınları'nın internet sitesinde kitap şu ifadelerle tanıtıldı:

“Toz duman kenarlardan, taşradan ve kuytulardan, memleketten yoksulluk halleri. Utananlar, üzülenler, âşıklar, yevmiyeciler, küçük kasabalar, hazin ve uzakta kalan hayatlar.

Devran, inatçı neşesiyle geçip giden zamanın çarpıklığını anlatıyor. Umut umut, cümle cümle… Evvela mahsus selam ediyor doğan güne.

Selahattin Demirtaş, yaralıların, umarsızların, kalbi hızla çarpanların hikâyecisi. Sofrasında konuk ağırlayan, durup durup konuşan…

Doksanların başı, ziraat fakültesini yeni bitirmişim, iş güç yok henüz. Günün çoğunu evde iş projeleri ve gelecek planlarıyla geçiriyorum. Dile kolay, her gün elli tane iş kuruyorum kafamda. Hemen para kazanmaya başlamam lazım diyorum. Acayip zengin olasım gelmiş, yerimde duramıyorum. Fakirlik içinde büyümüşüz, fakir fakir okuyup üniversiteyi de bitirmişiz. Ama her şeyin bir sonu olduğuna göre fakirliğin de bir sonu var değil mi ?.

hdp'nin kilit şehirlerde aday çıkarmaması

baran anlattı
Siyasal islamcı, gerici kitleyi geriletmek adına yapılmış fedakarlıktır. CHP'lilerin hdp'nin baraji gecmesi icin verdiği destek ile aynı amacı taşıyor. Ne hdp nin dunya gorusu chp ye uyuyor ne de chp nin hdp ye. Burda amac ortak düşmana karşı cephe paylaşımıdır ve haklı bir karardır. Artik siyasal islama dur denilmezse Türkiye diye bir devletten arda kalan tek şey ismi olacak.

elektronik sigara markaları

baran anlattı
Kaliteli elektronik sigara almak için dikkat edilmesi gereken markadır. Elektronik sigara sigarayı bırakmak için alınan, ardından içilen sigarayı 2 katına çıkaran saçma sapan bir alete dönüşebilir. Ya da sigarayı bırakacam bi elektronik sigara alayım kendimi oyalarım diye bilmediğiniz bi markayı alırsanız bi bakmışsın sigara elinde patlamış. O yüzden güvenilir marka ve güvenilir satıcı çok önemlidir. Elektronik sigara ile içli dışlı olduğum için ve bir dönem bu işin ticaretini yaptığım için elektronik sigara tavsiyesi olarak aşağıda bulunan markaları öneriyorum.
ASMODUS
ASPIRE
Eleaf
GeekVape
HCIGAR
ijoy
Joyetech
Smok özellikle iyi bir marka fiyat kalite olarak.
TESLA
Vapor Storm
Vaporesso
VGOD
Wismec
yihi
Yosta

spor salonuna başlayacak olanlara tavsiyeler

baran anlattı
Hevesinizi almak için başlayacaksanız spora başlamayın ve spor salonuna yazılmayın. Çünkü hem sporunuz yarim kalacak hem paraniz yanacak. İlla spor yapacam diyorsanız ev antrenmanları yapın bakın duruma göre eğer iyi gidiyorsa sonra spor salonuna yazılmak mantıklı olacaktır. Spor salonuna yazılanlarin buyuk cogunlugu 1 hafta geldikten sonra birakiyor. Düzenli beslenmeden spor yapmaninda anlami yok onuda ayarlayin bi zahmet ayi gibi fazla ve sagliksiz yedikten sonra spor salonunda yatsanizda faydasiz.

kürtlerin çocuklarına verdikleri tuhaf isimler

baran anlattı
(bkz:gugeçin) kürtçe güvercin demek. Ayrıca sewe diye isim duydum. Yetmedi zeytun da var anlamı ise bildiğimiz zeytin. Hani ismin söylenişi, kulağa gelişi güzel olmaz anlarımda hem kötü hem anlamsız isim koymak nedir. Duyduğum bir kaç isim daha butan, soro, rasti. Sayısız anlamlı ve güzel kürtçe erkek, kız isimleri varken neden ya böyle tuhaf ya da berivan, rojda, baran gibi her üç kisiden ikisinde bulunan isimleri verdiklerini henüz çözemedim.

mutlaka izlenmesi gereken bilim kurgu dizileri

baran anlattı
1) Dark – IMDb: 8,8
zamanda yolculuk konulu efso bi bilim kurgu dizisi. Netflix yapımcısı alman dizisi. Kısaca dizi almanyanın ormanlık bi bölgesinde bulunan kasabada yıllar önce yaşanan bir santral patlamasında açılan gizli bir çukur ile alakalı bu çukur geçmişe gitmeye olanak sağlıyor vs. çok fazla detay vermeyeyim.

2) Stranger Things IMDb: 9,0
bu dizide ortadan kaybolan bir çocuğu anlatıyor. Ortadan kaybolan çocuklar üzerinde biyolojik deneyler vs yapılıyor. başlarda o kadar iyi sayılmaz ama sonradan efsane oluyor.

3) Black Mirror – IMDb: 8,9
Bu dizinin özelliği ise her bölümünde farklı bir konunun işlenmesi. Daha çok teknolojinin ilerlemesiyle doğacak sorunlara atıfta bulunuyor bazen biraz ürpertici biraz sert olabiliyor ama yine de bilimkurgudan anlıyorsanız beğeneceksiniz.

4) Fringe imdb 8,4
bu dizi diğerlerine nazaran daha güzel karakterlere sahip bir dizi. Bir fbi ajanı, 14 yılını tımarhanede geçirmiş bir dahi ve suça çoğu kez bulaşmış oğlu ile 3 kişilik muhteşem bir ekip ve sıradışı olaylar. bu dizi gerçekten efsane bilimkurgu içeriyor üstelik sırıtmıyor.

bu başlık sürekli güncellenecektir.

0 /