confessions

baran anlattı

Bira  · 1 Ağustos 2016 Pazartesi

  1. toplam giri 130
  2. takipçi 17
  3. puan 4063

erdoğan'ın seçmenine demirtaş'ı idam etme vaadi

jakoben
https://mobile.twitter.com/sursedat21/status/1005883525743173638

öcalan çıt yok fakat kürt kesiminin haklarını demokratik yöntemlerle kollamaya çalışan adamı mı asıyoruz yani?bu düzenin içinde terörü dindirirse bu adam dindirir.devlet aklı selim bir biçimde demirtaşı kullanmak varken seçim için gözden çıkardıysa terör kimsenin umurunda değil herkes hala parasında demektir diye anlarım ben.bırak asmayı cehaletten nefes alamayan bir kitleye siyasi bir simgeyi hedef göstermek nasıl bir akıldır? orada her türlü manyak var.bu adamın karısı çocuğu var.naparlar? düşünen yok herhalde..

akp'nin para dağıtması

the spook
Bugün haberlerde denk geldiğim, Gebze'de yaşanmış olan rezil olaydır. Haber görüntülerinde ise kuyruk oluşturmuş bir halk bulunmakta. Arkadan ise, ''Erdoğan, Akp para dağıtıyor!'' sesleri yükseliyor. Konu hakkında İyi parti milletvekili adayı serzenişte bulunmuş fakat onu dikkate alacak kim? Pardon, bizi dikkate alacak kim?

polislerden nefret etmek

altayhan
Muktedirlere değil kanunlara itaat eden polisi seviyorum. Bir iş sahibi olamamış, mecburen polisliğe başvurmuş, psikolojisi kurtlar vadisi ve çukur seviyesinde olan kabadayı tipli, eğitimsiz bir kitleyi destekleyemem efendiler.

ırkçı görünmemek için türk ırkını yermek

jakoben
kimse kusura bakmasında güncel dünyanın siyasetinde bu ırk muhabbeti artık köktencilikten çıktı zora sıkışınca sarılınan bir olgu oldu. içkial profilindeki kız ise zaten o suratın masumiyetinden anlıyorsunuz ''benim aslında böyle şeylerle hiç işim yokta böyle gelmiş böyle gidiyor napalım'' ifadesini.gerçekten sanane denilmesi lazım ama biz dersek tepki gelir .insanın önce kendisi banane demeli sonra kitleleri bu zora sokan durumları analiz edip yada edenleri takip edip ona göre bir tavır veya cephe almalı.gerçekten övünülen türk milliyetçilerinin kürt sermayesiyle el ele verip iki halkı birbirine kırdığı son on yıllardır, tek sizlere bahşedildi bu safkan olmak ile falan övünme muhabbeti.aşı mı olacağız? yoksa soylu bir sahip mi satın alıyor?çayda çıra.kapanış.
2

alkollü kadına tecavüz eden polis

zehir
25 Yıl Ceza İstenmiş. 25 Yıl O Kadının Ömrünün Geri Kalan Kısmındaki Psikolojini Düzeltir mi ? Bu Adamlara Ömür Boyu Yağsız Kazık Sokma Cezası da Verseniz O Kadının Mahvolan Yaşamını Düzeltmez. Bu Problemin Farklı Bir Çözümü Olmalı Bir İnsanı Polis Yapmadan Önce Düzgün Eğitim (Bakın Öğretim Demiyorum Eğitim Çocuklara verilen Türden Davranış Biçimlerinden, Genel Olarak Doğru ve Yanlışları Öğretmekten. Çünkü Eğitim Denilince Bizde Akla İlk Gelen Üniversitedeki Öğretim Algılanıyor) Verilip Suça Eğiliminin İncelenmesi Gerekli. Yazık Ya İnsanlığımdan Utandım

bu milletin elinden dini alınmalıdır

zehir
Kanımca En Doğrusu Milletin Sahip Olduğu Değerleri Yoketmek veya Zarar Vermek İsteyenler ile Yine Milletin Sahip Olduğu Değerleri Çıkarı İçin Kullanan Sonra Laiklik ve Dinin Arkasına Saklanarak Bu İki Değer Zarar Veren Pislikleri Defetmek Ortaya Çıkan Tüm Karmaşayı Çözer. Doğduğunda Beyni Anne Rahminde Kalmış Embesillerin 3 Kuruş Etmez Fikirleriyle Hiçbir Hamle Yapılamaz. Bu Embesillere Bir Değil Bin Üniversitede Eğitim ve Öğretimde Verseniz Hiçbir Anlam İfade Etmez Çünkü Kıt Zekaları ve Kafalarında Beyin Diye Taşıdıklar Tek Hücreli Terliksi Hayvan Tek Bir Şeye Programlıdır: Yıkım!

sosyalist anlayışlı bir devletin pkk'yı paşa paşa dağdan indirebilme olasılığı

jakoben
türk devrimine ve tarihsel amacına , pratik ile teorilerini gölge düşürenlerin hatta dalga malzemesi yapanların onu bizzat elleriyle kapitalist çıkarlar uğruna mahvetmesinden ötürü tsk'nın bu süreçte işlevsizleştirilen mücadele kabiliyetini emperyalistleri anında kovacak olan sosyalist iktidar derhal onaracak ve haftasında bu işi bitirecektir diye düşünüyorum ya seve seve ya da sike sike
3

koskoca imparatorluğun ismini osman koymak

bedirhanberkesernur
devletin resmi adının osmanlı değil de "devlet-i aliyye" (büyük devlet) olmasından ötürü yanlış önermedir.
bardakçı'ya göre osmanlı'nın adı resmi belgelerde hep bu şekilde geçer. osmanlı'nın adı avrupa'da ise türkiye olarak geçer.
mastürbasyon malzemesi ecdad dizilerinde kullanılan "devlet-i aliyye-i osmaniyye" ise 1850'lerden itibaren nadiren kullanılmaya başlanmıştır.
sonuç olarak devletin ismi şahsiyet ismi falan değildir. batılılar da haçlı seferleri'nden beri bu coğrafyaya türkiye derler.

yazarların aldatılma hikayeleri

the spook
o kişinin, Aylarca sevgilim olması için uğraştım ve bir mucize sayesinde başarmıştım. Lisenin yarısı onu seviyordu zaten ama herkes bana imrenerek bakıyordu. Bu güzel bir duyguydu bir yandan. Neyse uzatmayacağım. Her günüm mutlu geçerken oturup düşündüm, dedim acaba 50. günümüz için buna bir sürpriz mi hazırlasam, hediyeler falan filan, hem de 100'ün yarısı, bence önemli bir gün, kesinlikle yapmalıyım. Haftalarca uğraştım sürpriz için ve 49'un gecesinde aldattığını öğrendim. Ama yürekli kızmış, daha fazla 2 kişiyle idare etmemek için bana gelip, babam kızıyor ayrılalım dedi. Doğduğum ve 18 yıl yaşadığım ilçemin her duvarında bizim çıkma tarihimiz yazıyor. Neyse ki uzatmadan üniversite yollarına düştük de, artık uğramıyorum o ilçeye.
3

ndng enes batur

cigdemgulu
Teknoloji yüzünden beyinleri zaten bulamaça dönmüş yeni nesili iyice amipe çeviren yutubır. Yabancı bir youtuber olan pewdiepiedan çaldığı içeriklerle oyun videoları yapıyordu bir ara şimdi gündemde ne varsa onu yapıyor. Bir videosunu başlığının tamamen aynı olması yüzünden açıp izlemiş e bu pewdiepie'ın videosu degil mi aq geçen hafta izledim ben bunu dublaj mı yapıyor bu yazdım. Yazmaz olaydım o an linç edildim. Pewdiepie ne dediyse aynısını söyleyen adam çalmıyormuş ondan (bkz:esinleniyormuş) En son tostçu Erol cosplayini görmüştüm. Muhakkak her gün düşer YouTube keşfetine saçma sapan bir videosu.
Enes abi annemi vereyim annemi sik abi


3

laik sözlüğün davalık olması

iron
Ekşi sözlük ve M*ltem b*nko (tekrar dava eder diye sansürlü yazıyorum) ile alakalı başlıklardan kaynaklanmaktadır.

Ekşi sözlük hakkın da açılan 2 başlığa erişim engellenmiştir. Başlıklar Ekşi sözlüğün koru hastanesine karşı tutumu ile alakalıdır. başlık ve entryler de küfür, hakaret, ithamlar bulunmamaktadır.

laik sözlüğü geçen sene kapatmamız da benzer bir olaydan kaynaklanmaktadır.

Elimize ulaşan belge detayları.

5651 sayılı Kanun'un 6/A maddesi uyarınca, aynı kanun'un 8. maddesi dışında verilmiş erişimin engellenmesi kararlarının uygulanmasını sağlamak üzere, Erişim Sağlayıcıları Birliği kurulmuş ve faaliyete başlamıştır.

5651 sayılı Kanun'un 3/3 madde hükmü uyarınca Kanun kapsamındaki faaliyetleri yurt içinden ya da yurt dışından yürütenlere, internet sayfalarındaki iletişim araçları, alan adı, IP adresi ve benzeri kaynaklarla elde edilen bilgiler üzerinden elektronik posta veya diğer iletişim araçları ile bildirim yapılabilir.

5651 s. kanun 2/(1)r hükmü; Uyarı yöntemi: İnternet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle haklarının ihlal edildiğini iddia eden kişiler tarafından içeriğin yayından çıkarılması amacıyla öncelikle içerik sağlayıcısına, makul sürede sonuç alınamaması hâlinde yer sağlayıcısına iletişim adresleri üzerinden gerçekleştirilecek bildirim yöntemini ifade eder.

5651 s. kanun 4. madde 1. fıkra hükmü uyarınca; "İçerik sağlayıcı, internet ortamında kullanıma sunduğu her türlü içerikten sorumludur." Aynı maddenin 2. fıkrası gereği; "İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur."

5651 s. kanun 5. madde 2. fıkra hükmü uyarınca ; Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içeriği bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi hâlinde yayından çıkarmakla yükümlüdür.

Erişimin engellenmesi kararlarına karşı 4/12/2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre itiraz yoluna gidilebilir.

5651 s. kanunun 9/7 hükmü gereği, "Erişimin engellenmesine konu içeriğin yayından çıkarılmış olması durumunda hâkim kararı kendiliğinden hükümsüz kalır." Bu bağlamda, sizin de işbirliğiniz halinde ilgili kararlar Birliğimizce anlık olarak size iletilecek, tarafımıza müsbet dönüş (içeriği yayından kaldırdığınıza dair) yaptığınız takdirde Mahkemelerle/Hakimliklerle irtibata geçilerek ilgili kararların ilgili URL'leri açısından hükümsüz kalması sağlanabilecektir.

laiksozluk.net alan adı ile ilgili Birliğimize tebliğ edilmiş ve erişime engellenmiş URL adresleri aşağıdaki listede yer almaktadır. İlgili URL adreslerindeki içerikleri yayından kaldırmanız halinde aynı liste üzerinden Birliğimize içerikten çıkardığınıza dair beyanda bulunmanızı rica ederiz.

<
Adres Hukuk Gelen Evrak Sistem Gelen Evrak No D. Is No Geldigi Yer
http://www.laiksozluk.net/baslik/sabire-meltem-banko 2016/04232 2016/10805 2016/4695 ANKARA 1. SULH CEZA HAKİMLİĞİ
https://laiksozluk.net/24-mayis-2017-eksi-sozluk-protestosu_6674 2017/02693 2017/09921 2017/4094 ANKARA 7. SULH CEZA HAKİMLİĞİ
https://laiksozluk.net/23-mayis-2017-eksi-sozluk-rezaleti_6676 2017/02770 2017/10119 2017/4195 ANKARA 3. SULH CEZA HAKİMLİĞİErişim Sağlayıcıları Birliği
North Star Plaza
Ahmet Taner Kışlalı Cad. No:4 Kat:8
Çankaya/ANKARA
T +90 312 266 2840
F +90 312 266 2851

www.esb.org.tr<http://www.esb.org.tr>

[email protected]<mailto:[email protected]>
4

laik sözlük hesabını unutmak

jamiryo
sadece laik sözlük hesabını değil, hiç bir şifre, önemli ve gizli kalması gereken bilgileri unutmamanızı sağlayacak güvenilir ve şahsen ücretli de kullandığım bir yazılım var.

lastpass: https://www.lastpass.com/

kolay, güvenilir ve optimize bir ugulamadır. web de ücretsiz, mobilde ücretli bir durumu vardır.

web de açtığınız ücretsiz hesabı mobil de ücretsiz kullanamıyorsunuz. aylık 1 dolar gibi bir ücreti var. ben bi kere ücretli kullandım sonra akıllı telefonumu satınca gerek duymadım.

yaklaşık 2009-2010 yılından beridir de kullanıyorum.

deneyin derim.
1

laik sözlük hesabını unutmak

ickial
ufak çaplı kalp krizine neden olan olay.
geçen sene temmuz 2016 üye olmuştum ve bi ara sözlüğe erişim kesildi, ne site açılıyor ne bişey yani. sonra bir arkadaş vesilesiyle tekrar girdim, şifremi unutmuşum. herşeyi deniyorum ama olmuyor yok. en sonunda mail ile şifreyi kurtardım...

bunlar ilginizi çekebilir