nafaka

zirvedekicahil
"Pozitif ayrımcılık" adı altında erkeğin sömürüsüdür. Ülke olarak pozitif de olsa ayrımcılığın ayrımcılık olduğunu anlayamıyoruz çünkü. Utanmadan kedisi için bile aldığı ekstra nafakayı harcadıktan sonra "emekçi kadınlar" gününü hashtaglari ile kutlarlar bu insanlar.

zjenerasyonu
10 gün evli kal ömür boyu nafaka al ..

heleki nafakayı destekleyen feminist görürseniz alo 1933 hattını arayarak holocaust hizmetinden faydalanabilirsiniz...
moskovakurdu
Geçen bir paylaşım gördüm adam "nafaka" ödememek için maaşıma icra koyarsam nafakadan muaf olur muyum diye soru sormuş. Öncelikle en içten dileklerimle o şahısı kınıyorum.

Sen yıllarca kadına öküz gibi davran, okumasına izin verme, kariyer yapmasına izin verme, bir işte çalışıp kendini geliştirmesine izin verme sonra nafaka ödememek için kadını kötüle, çözüm yolu ara.

Öncelikle güzel kardeşim sen zihniyetini değiştir ki kadını nafakaya muhtaç bırakma. Kadın senin parana muhtaç kalmasın. Güzel kardeşim zihniyeti değiştir ki kadına nafaka ödemek zorunda kalmazsın.

Tabii ki ülke de nafaka ödemesi devlet kontrolünde yapılmalı. Ya da belirli bir süre yapılmalı.

1 yıl boyunca kadına belirli bir düzey de nafaka ödemeli. Ki kadın o süreçte kendini toparlaması için, yeni bir iş, yeni bir hayat için. Aydınlık ve güzel günlere. Sevgiyle kalın.
lux
duruma göre savunulabilecek uygulama.

eğer bir kadın hastaysa, çalışamıyorsa, çocuğuna bakmak zorundaysa nafaka almalı. zaten her baba çocuğuna para ödemek zorunda.

ama çalışan, durumu olan bir kadının nafaka alması inanılır gibi değil. hiç gurur da mı yok? boşanmışsın bitmiş işte.
franz
Şu an cnn'de -AMK yok başka haber kanalı el mahkum- ayık olmayan kafamla bile herkese el sallayıp popi olan sinan canan'ın neden katıldığını anlamadığım bi programda tartışılıyor.

Süreli mi süresiz mi olmalı tartışması.

3-5 yıl evli kal, ömrün boyunca öde. O kadın da gidip bi işe girip çalışacak haysiyet ve onur yoksa, o adaletin de bardağından öpeyim.

Maç falan yok mu AMK yaa.
jakoben
bilader şu konuyu tartışmaya açarken biraz geniş çaplı düşünün nafaka gerici bir toplumda kadınların emniyet subabıdır. bu aq dincilerinin siklerine binlerce yıldır pranga vurulamıyor. herifler on tane karı almanın peşinde. amcık sikmenin peşinde amcık. nafakanın önemi bu havyanların kadın konusundaki fevriliklerinin önüne geçiyor. bırakın aq gerici orospu evlatları düşünsün bu durumu. sizler akıllı insanlarsınız. biriyle evlenmeden önce zahmet edin de on kere düşünün bir şeyiniz eksilmez ama o nafaka kalkarsa bunların alıp sokağa attığı kadının önünü alamazsınız